• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات سخت افزاری

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
در کل لپتاپ هزار دلاری در ایران الان بالای 25 تومن باید باشه(من کم گفتم، چون یه مدته نگشتم سایتارو. به نظرم بالای 30تومنه)
یه لپ تاپ ۹۰۰ دلاری رو حدود ۲۰ میلیون میدن
قشنگ با این قیمتاشون یکی باید ارزوی مهندس شدن رو به گور ببره :|

Kourosh06

کاربر فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
این لینکه پیشنهادش core i3 بود. احساس میکنم core i3 خیلی بیش از حد ضعیفه. آخه من شاید واسه کارای دیگه هم جز بازی بخوام. آخه نمیخوام ۲۴ ساعت گیم بزنم، مثلا ممکنه برنامه نویسی و unity و اینا بخوام

ببین کاملا بستگی به این داره میخوای چیکار کنی.به نظر من اگه میخوای گیمر حرفه ای شی می ارزه بخوای در حد ۱۶ ۱۷ میلیون پول بدی و اینکه لپ تاپ برند خوب اگه ازش درست نگه داری واست میمونه.
تازه تو الان سنت پایینه حداقل میتونی سه سال چهارسال ادامه بدی و می ارزه برای این مدت بخوای انقد هزینه کنی
بعدشم خدارو چه دیدی شاید وارد یه حوزه هایی از کامپیوتر شدی که نیاز به لپ تاپ تند داشتی
بازم من بهت میگم به جای دیجی کالا و سایتای مختلف یه سر برو پایتخت با حوصله بگرد یه حساب کتاب کن.میگم در نظر بگیر که واقعا برای چی لپ تاپو میخوای چقد میخوای استفاده کنی چقد بودجه داری بعد تصمیم بگیر
این پیام رو تا الان ندیدمش.
آره قطعا این کارو میکنم. به دیجیکالا تنهایی نمیشه امتنا کرد. بعد من فکر کنم بخوام یه کیس جمع کنم و اسمبل کنم تا لپتاپ.

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
آره یه همچین شکلیه. کلن اگه قیمتای خارجو بیای ضرب در قیمت دلار کنی درست در نمیاد.:/
واسه اینکه قیمت خالص تو آمریکا رو احتمالا چک کردین. هزینه های شیپینگ و گمرک رو به علاوه این کن که آمریکاییا چون دارن محصول کشور خودشون رو استفاده میکنن یه چیز شبیه یارانه به کالا تعلق میگیره و از قیمتش واسه خودشون کم میشه.

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
هم هندزفریم هم هدفونمو با سیم خودشون یا AUX جدا که وصل می کنم به لپ تاپ و گوشی، باید از سه تا خط سر سیم یکیشو بیرون بذارم که صدا رو کامل بده و گر نه نصفه میده. چرا؟

emilia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1393
باتری لپتاپ grade A و اورجینال خیلی فرق دارن از نظر کیفیت؟

emilia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1393
سلام
روی صفحه نمایش لپتاپ من تصویر چیزایی که چند دقیقه نشون داده به صورت هاله باقی میمونه
راجع بهش سرچ کردم انگار بهش میگن persistent image
به نظرتون راه حلی داره؟

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
لپ تاپ شارژ نمیشه. درایور ها کاملا نصب هستن و اول که به برق وصل میکنی شارژمیشه، ولی بعد حدود دو دقیقه قطع میشه

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
سلام
روی صفحه نمایش لپتاپ من تصویر چیزایی که چند دقیقه نشون داده به صورت هاله باقی میمونه
راجع بهش سرچ کردم انگار بهش میگن persistent image
به نظرتون راه حلی داره؟
این مشکل اسکرین lcd هست. نباید بذاری اسکرینت بیشتر از چند دقیقه روی یه صفحه ثابت بمونه. تنظیماتشو جوری تنظیم کن بعد یکی دو دقیقه اسکرینت خاموش بشه

emilia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1393
این مشکل اسکرین lcd هست. نباید بذاری اسکرینت بیشتر از چند دقیقه روی یه صفحه ثابت بمونه. تنظیماتشو جوری تنظیم کن بعد یکی دو دقیقه اسکرینت خاموش بشه
خیلی شدیده،یعنی چند لحظه وورد باز باشه اون منوی بالاش هاله میندازه
حالا چون رفع میشه مشکلی ندارم،فقط سوالم اینه خرابتر نمیشه اسکرینش؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
خیلی شدیده،یعنی چند لحظه وورد باز باشه اون منوی بالاش هاله میندازه
حالا چون رفع میشه مشکلی ندارم،فقط سوالم اینه خرابتر نمیشه اسکرینش؟
دقیق اطلاع ندارم ولی فکر نکنم بدتر بشه

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
لپ تاپ شارژ نمیشه. درایور ها کاملا نصب هستن و اول که به برق وصل میکنی شارژمیشه، ولی بعد حدود دو دقیقه قطع میشه
یا سیم شارژر خرابه، یا آداپتور و یا باتری. باید بدی برات چک کنن

emilia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1393
سلام،من یه تبلت داشتم چند وقت پیش چایی ریخت روش ولی اصلا زیاد نبود.خاموشش کردم و دیگه وقتی روشنش میکنم روی صفحه لوگو گیر میکنه
تعمیر میشه به نظرتون؟

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام،من یه تبلت داشتم چند وقت پیش چایی ریخت روش ولی اصلا زیاد نبود.خاموشش کردم و دیگه وقتی روشنش میکنم روی صفحه لوگو گیر میکنه
تعمیر میشه به نظرتون؟
اگه از برند های معتبر باشه احتمال خیلی زیاد اره:)

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
لپ‌تاپم گیرنده‌ی وای‌فایش انگاری خراب شده. تازگیا وقتی گوشیمو می‌ذارم رو هات‌اسپات، اولش وصل میشه اما بعد از مدتی کار کردن می‌بینم اتصالش به گوشیمو قطع کرد و دیگه هم اسم هیچ نتی رو نشون نمیده تا دوباره وصلش کنم. ری‌استارت که می‌کنم هم تأثیری نداره بازم اولش اوکیه بعدش خراب میشه. مشکل از کجاست؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
لپ‌تاپم گیرنده‌ی وای‌فایش انگاری خراب شده. تازگیا وقتی گوشیمو می‌ذارم رو هات‌اسپات، اولش وصل میشه اما بعد از مدتی کار کردن می‌بینم اتصالش به گوشیمو قطع کرد و دیگه هم اسم هیچ نتی رو نشون نمیده تا دوباره وصلش کنم. ری‌استارت که می‌کنم هم تأثیری نداره بازم اولش اوکیه بعدش خراب میشه. مشکل از کجاست؟
درایورش رو پاک کن و دوباره نصب کن، همینطور آپدیتش کن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
نمی‌دونم مشکل سخت‌افزاری حساب می‌شه یا نه
cpu usage لپ‌تاپم عموماً بین ۲٠٪ تا ۳٠٪ ـه بدون این‌که برنامهٔ سنگینی در حال کار باشه. عموماً هم درصد system interrupts با اختلاف زیادی از بقیه بیشتره و ظاهراً مشکل از اونه. کسی ایده‌ای داره که مشکل از چی می‌تونه باشه؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
نمی‌دونم مشکل سخت‌افزاری حساب می‌شه یا نه
cpu usage لپ‌تاپم عموماً بین ۲٠٪ تا ۳٠٪ ـه بدون این‌که برنامهٔ سنگینی در حال کار باشه. عموماً هم درصد system interrupts با اختلاف زیادی از بقیه بیشتره و ظاهراً مشکل از اونه. کسی ایده‌ای داره که مشکل از چی می‌تونه باشه؟
https://www.drivereasy.com/knowledg... an official,usage of all hardware interrupts.

_Hani

رویای بی انتها
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد نانو
سلام. چند باری وقتی سیستم روشن بود توی بازی که میرفتی صفحه قفل میکرد یا بهم می ریخت بعد خاموش می‌شد، اما وقتی ری استارت می‌کردی دوباره خوب می‌شد. اما الان همون موقع که روشنش کردم و رفتم توی کروم صفحه قفل کرد ارور داد که display stopped بعد هیچ کاری نمی‌شد کرد کامپیوتر خاموش شد و دیگه ویندوزش بالا نیومد .
هی خاموش می‌شد به مرحله بالا اومدن ویندوز می‌رسید ولی دوباره خاموش می‌شد باز از اول صفحه‌ها و اعداد میومدن
مشکل اینجا بود که کیبوردم رو نمی‌خوند (مطمئنم سالمه) و من نمی‌تونستم هیچ گزینه‌ای رو توی BIOS انتخاب بکنم .
راهکار هاتونو ممنون می‌شم بگین.
ویندوز ۷، سیستم ۲۰۱۲ معمولی

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
سلام. چند باری وقتی سیستم روشن بود توی بازی که میرفتی صفحه قفل میکرد یا بهم می ریخت بعد خاموش می‌شد، اما وقتی ری استارت می‌کردی دوباره خوب می‌شد. اما الان همون موقع که روشنش کردم و رفتم توی کروم صفحه قفل کرد ارور داد که display stopped بعد هیچ کاری نمی‌شد کرد کامپیوتر خاموش شد و دیگه ویندوزش بالا نیومد .
هی خاموش می‌شد به مرحله بالا اومدن ویندوز می‌رسید ولی دوباره خاموش می‌شد باز از اول صفحه‌ها و اعداد میومدن
مشکل اینجا بود که کیبوردم رو نمی‌خوند (مطمئنم سالمه) و من نمی‌تونستم هیچ گزینه‌ای رو توی BIOS انتخاب بکنم .
راهکار هاتونو ممنون می‌شم بگین.
ویندوز ۷، سیستم ۲۰۱۲ معمولی
این کار نکردن کی‌بورد توی بایوس برای من هم رخ داده.
فکر کنم یه کابل خاصی بود که مبدل سیم کی‌بوردم شد و با اون وصل کردم پشت کیس و کار کرد.

• دابل‌لایک
امتیازات: _Hani
بالا