• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

اول کدوما رو بخونم

• رای‌دهندگان
    44
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
جیرفت، قم
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلام،خب ببین،من رشته ریاضی هستم و در مورد کمپیل و کلا زیست اطلاعاتی ندارم،سوالتون به کمپبل منتهی نمیشه جوابش،خب برای این کار که ما سریع یک صفحه رو در یک کتاب بخونیم تکنیک های حافظه وجود داره که واقعا کاربردیه و کتاب های مختلفی در مورد آن نوشته شده،من برای شما مطالعه کتاب حافظه نامحدود رو توصیه میکنم،شما مهارت تند خوانی رو میخواین گسترش بدین باید اول سر حافظتون برید،یک خلاصه ی کلی هم بگم برای بخشی از کتاب،داستان سازی و تصویر سازی ذهنی هست،اگر این تکنیک هارو استفاده کنید،میتونه موثر براتون واقع بشه که راحت در 5 دقیقه 1 صفحه رو مطالعه کنید
امید وارم مفید واقع شده باشه(;
خیلی حرفت مفید بود، واقعا مرسی. حتما میرم سراغ کتابه.

به نظر من مهم نیست که سریع تر بخونیم بازده شما مهم تره
بازده که مهمه ولی من کمتر از ۱۲۰ روز وقت دارم که ۱۶۰۰ صفحه رو بخونم و بعد از اول یک یا دوبار مرورش کنم همشو(۱۸۰۰). بعدش سوال حل کنم و زیست سه سال دبیرستان رو بخونم.

Dominant

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان استعداد های درخشان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
ببینیم خدا چی می خواد
بازده که مهمه ولی من کمتر از ۱۲۰ روز وقت دارم که ۱۶۰۰ صفحه رو بخونم و بعد از اول یک یا دوبار مرورش کنم همشو(۱۸۰۰). بعدش سوال حل کنم و زیست سه سال دبیرستان رو بخونم.
توصیه من اینه که خودتونو زیاد درگیر این قبیل مسائل نکنین اینکه هرکی هر صفحه رو تو چند دیقه می خونه بستگی به خیلی از فاکتورا داره مثلا اینکه بار چندمش که کمپبل و می خونه، چندمه، خلاصه نویسی می کنه یا نه، هایلایت میزنه یا نه و... پس من میگم اگه در حین مطالعتون تایم از دست نمیدین و فقط تمرکزتون روی مطالعتونه پس شما دارین راه درست و میرین لازم نیست نگران کند بودن خوندنتون باشین... درضمن اگه بار اولتونه که کمپبل و می خونین بهتره مرورتون و به زمان بعد موکول نکنین یعنی مثلا همون روز فرداش یه مرور کنین و مرور بعدیتونو بندازین هفته ی بعد چون اگه مدت زمان زیادی از خوندنتون بگذره خیلی از چیزارو فراموش می کنین و ادامه مطالعه واستون سخت میشه واینکه اگه کمپبل و تا یه مقدار خوندین توصیه من اینکه موازی با خودن کمپبل سوال هم حل کنین تا بدونین دقیقا طراح ازتون چی می خواد یه موقع تو خوندن مطالب اشتباه نکنین، در مورد کتاب درسیم اگه هدفتون اینه که واسه المپ بخونیدش از نظر من خیلی مهم نیست و می تونین ازش فاکتور بگیرین ولی اگه می خواین وایه کنکور بخونین تا یه موقع اونطرف به مشکل بر نخورین این دیقه بحثش فرق می کنه...

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
سلام =)
بعضیا که کمپبل رو میخونن صفحه ای رو(میانگین) توی ۵-۱۰ دقیقه میتونن مطالعه کنن. ولی خوب من هر کاری میکنم غالبا نمیشه از ۱۰-۲۰ دقیقه صفحه ای رو زودتر بخونم.
میدونم سوالم خیلی کلیه، اطلاعات زیادی نیست که بتونم بدم. اگه کسی ایده ای داره خوشحال میشم بگه.
پ.ن: خیلی اهل انجمن نیستم، واسه همین نتونستم متنمو عین بقیه کول بنویسم، ساری.
سلام اين مهارت به مرور زمان بدست میاد و خب فعلا تمرکزت رو کیفیت باشه (چون راه میفتی خود به خود) و از این نظر چون اول راهی جای نگرانی نیست.
+تمرینات تند خوانی و تمرکز هم می‌تونن در تسریع این امر کمک کننده باشن.

پ. ن:بهتر نیست این تاپیک به " مشاوره المپیاد زیستی با دیگر اعضا" منتقل شه؟!!!!

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
به این مسائل اصلا فکر نکنید فقط روی اصل کاری تمرکز کنید دوست من المپیاد مرحله ی اول رو توی 3 ماه تموم کرد و قبول شد

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
جیرفت، قم
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
توصیه من اینه که خودتونو زیاد درگیر این قبیل مسائل نکنین اینکه هرکی هر صفحه رو تو چند دیقه می خونه بستگی به خیلی از فاکتورا داره مثلا اینکه بار چندمش که کمپبل و می خونه، چندمه، خلاصه نویسی می کنه یا نه، هایلایت میزنه یا نه و... پس من میگم اگه در حین مطالعتون تایم از دست نمیدین و فقط تمرکزتون روی مطالعتونه پس شما دارین راه درست و میرین لازم نیست نگران کند بودن خوندنتون باشین... درضمن اگه بار اولتونه که کمپبل و می خونین بهتره مرورتون و به زمان بعد موکول نکنین یعنی مثلا همون روز فرداش یه مرور کنین و مرور بعدیتونو بندازین هفته ی بعد چون اگه مدت زمان زیادی از خوندنتون بگذره خیلی از چیزارو فراموش می کنین و ادامه مطالعه واستون سخت میشه واینکه اگه کمپبل و تا یه مقدار خوندین توصیه من اینکه موازی با خودن کمپبل سوال هم حل کنین تا بدونین دقیقا طراح ازتون چی می خواد یه موقع تو خوندن مطالب اشتباه نکنین، در مورد کتاب درسیم اگه هدفتون اینه که واسه المپ بخونیدش از نظر من خیلی مهم نیست و می تونین ازش فاکتور بگیرین ولی اگه می خواین وایه کنکور بخونین تا یه موقع اونطرف به مشکل بر نخورین این دیقه بحثش فرق می کنه...
خیلی ممنونم از راهنماییت. اتفاقا یه مقدار زیادی تایم رو حروم میکنم، باید اون رو هم کم کنم.
ایده مرورتون هم خوب بود متشکر.
اخه شنیده بودم طراح المپیاد فرضش اینه تمام مطالب کتاب درسیو بلدی یه مروریش میکنم.
سلام اين مهارت به مرور زمان بدست میاد و خب فعلا تمرکزت رو کیفیت باشه (چون راه میفتی خود به خود) و از این نظر چون اول راهی جای نگرانی نیست.
+تمرینات تند خوانی و تمرکز هم می‌تونن در تسریع این امر کمک کننده باشن.

پ. ن:بهتر نیست این تاپیک به " مشاوره المپیاد زیستی با دیگر اعضا" منتقل شه؟!!!!
اتفاقا یه مدت تندخوانیم کار کردم. ولی اره بنظرم درسته که به مرور بهتر میشم، خیلی متشکر *-:.
تاپیکم جایی ندیدم بشه دسته بندیشو عوض کرد، اگه ادمینا دیدن ممنون میشم...
به این مسائل اصلا فکر نکنید فقط روی اصل کاری تمرکز کنید دوست من المپیاد مرحله ی اول رو توی 3 ماه تموم کرد و قبول شد
اره، اتفاقا یکیو میشناسم توی هفت روز خوند و قبول شد. یکی از دلایلم واسه افزایش سرعتم همینه. به هرحال مرسی =)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مهمترین کار اینه که یه سری جملات کلیدی رو حفظ کنی و بقیه شو روزنامه وار بخونی. اینکه یاد بگیره چشم هات که مطالب سطحی رو اسکیپ کنه و جملات بولد تر رو نگه داره ، خیلی به افزایش سرعت کمک میکنه. این رد شدن از جمله ها واقعا مهم هست.
هایلاتر هم اگر داری روی جملت کلیدی( در حد دو سه جمله حداکثر در یک صفحه) خط بکش.
پیشنهاد میکنم ده صفحه ده صفحه باهم بخونی. یعنی یه ضرب بخونی چند صفحه رو و بلند نشی. ( این باعث میشه مجاب شی که سریعتر بخونی مطالب مهمتر رو.) بعد برای چند دقیقه برگرد مرور کن پیش خودت که قصه ی ۱۰ صفحه ای که خوندی چی بوده؟ نکات کلیدیشو یا بنویس یا حاشیه نویسی کن.
و اینکه بنظرم اتفاقا سرعت خوانی توی المپیاد زیست خیلی خیلی مهم هست.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
جیرفت، قم
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
مهمترین کار اینه که یه سری جملات کلیدی رو حفظ کنی و بقیه شو روزنامه وار بخونی. اینکه یاد بگیره چشم هات که مطالب سطحی رو اسکیپ کنه و جملات بولد تر رو نگه داره ، خیلی به افزایش سرعت کمک میکنه. این رد شدن از جمله ها واقعا مهم هست.
هایلاتر هم اگر داری روی جملت کلیدی( در حد دو سه جمله حداکثر در یک صفحه) خط بکش.
پیشنهاد میکنم ده صفحه ده صفحه باهم بخونی. یعنی یه ضرب بخونی چند صفحه رو و بلند نشی. ( این باعث میشه مجاب شی که سریعتر بخونی مطالب مهمتر رو.) بعد برای چند دقیقه برگرد مرور کن پیش خودت که قصه ی ۱۰ صفحه ای که خوندی چی بوده؟ نکات کلیدیشو یا بنویس یا حاشیه نویسی کن.
و اینکه بنظرم اتفاقا سرعت خوانی توی المپیاد زیست خیلی خیلی مهم هست.
درود برت. ایده هات عالین. واقعا متچکرم =***

Arminium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام>:D<
می خواستم ببینم،کسی می دونه چه مباحثی توی المپیاد مرحله اول مهم تره؟بیشتر از کجا ها سوال میاد؟
چیکار کنیم توانایی حل مسئلمون بهتر بشه؟بعد از دروس دبیرستان و کمپبل چه منابعی رو پیشنهاد می کنید؟
کلاس های آیریسک خوبه اگه شرکت کنیم یا با کلاس های مدرسه فرقی نداره؟

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
سلام>:D<
می خواستم ببینم،کسی می دونه چه مباحثی توی المپیاد مرحله اول مهم تره؟بیشتر از کجا ها سوال میاد؟
چیکار کنیم توانایی حل مسئلمون بهتر بشه؟بعد از دروس دبیرستان و کمپبل چه منابعی رو پیشنهاد می کنید؟
کلاس های آیریسک خوبه اگه شرکت کنیم یا با کلاس های مدرسه فرقی نداره؟
سلام کمپبل ها رو خوندید؟

کسی ایده ای برای راحت تر هندل کردن گیاهی نداره؟ =]

【Epiphany】

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
2121
آخرین ویرایش:

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS

negaar_mgd

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1403

【Epiphany】

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
2121

MPHARSNA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ۲
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1402
باسلام دوستان
من سال دوم دبیرستان هستم و می خوام المپیاد زیست بخونم .اما مدرسمون اونقدر درس میگه که زمانی برای خوندن ندارم حتی برای درسای خود مدرسه. برای همین تصمیم گرفتم تو عید و تابستان به طور فشرده بخونم.می خواستم ببینم با این روش احتمال قبولیم چقدره؟ اگه بخونم چقدر بخونم؟ چی بخونم و چقدر بخونم ؟ چه منابعی رو اول بخونم؟ لطفا راهنماییم کنید . با تشکر

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
چجوريش رو با يه مشاور مشورت كن اما به نظرم از سرى كتاباى كمپبل شروع كنى خيلى خوبه.البته تعداد كتاباش زياده ولى بايد همشو بخونى اگه هدفت المپياده.در ضمن چون قيمت كل سرى كمپبل خيلى زياد ميشه اگه خواستى بگو بهت ادرس انتشارات رو ميدم اونجا ارزون تر در مياد و با قيمت بهترى بهت ميدن.
بهترين كتاب واسه شروع كمپبله چون كتاب جامع زيسته و خيلى كامل.ادرس انتشارات رو هم خواستى حتما بگو چون اگه بخواى بيرون انتشارات و تو كتابفروشى ها بگيرى خيلى قيمتش بالا ميره.من خيلى قبل خواستم بخرم كل سرى تو كتابفروشى ها نزديك پونصد تومن بود الان كه حدا ميدونه.ولى تو انتشارات به نسبت قيمت بهترى داره.

بالا