• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ دانشجویی

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
نمره خوب ینی چند دقیقن؟
بعد برای اپلای نمره کل ترما باید خوب باشه؟من مثلا ترم اولم جالب نشد ترم ۲عم انگار قرار نیست جالب بشه:/دیگه باید قید اپلای رو زد؟
نمره خوب یعنی چند که خیلی کلیه ':) ولی برای اپلای، چندتا عامل مهمن. معدل تا جایی که میدونم مهمترینشونه برای ارشد اگه بخوای اپلای کنی. ولی اینو میشه با نمره زبان بالا تا حدی و با نمره GRE بالا تا حد خیلی زیادی جبرانش کرد. ریکامندیشن قوی و انگیزه نامه خوب هم خیلی موثرن. (ولی باز بریا ریکامندیشن مثلا باید TA درسی باشی یا حداقل نمره خوبی از یکی دو تا درس با اون استاد گرفته باشی یا پروژه کارشناسیو خوب کار کنی که مستلزمه تلاشه).
نکته دیگه تو معدل، GPA عه. جدولشو میتونی دانلود کنی. ولی مثلا از 16 تا 20، 4 حساب میشه. فکر کنم 14 تا 16 3 حساب میشه و میاد پایین. برا بعضی جاها این GPA مهمه. یه سری روشها رو هم بچه ها اشاره کردن. مثلا اگ تخصصیات خوبه اونا رو هم میاری تو رزومه، اگر سال اخرت بالاست اونارو بولد میکنی و میاری. ولی خب درسهای عمومی واقعا راحت تره نمره گرفتن ازشون اگه استاد خوب برداری که این امر معمولا سالهای اخر راحت تره. در نهایت دانشگاه ترنسکریپت نمراتتو میخواد ازت. دانشگاه ما که لیست کلیه نمراتو میده. بقیه هم همینن احتمالا. پس چه بهتر که همه درسها رو بخونی.
در ضمن دو ترم برفرض خراب کرده باشی هم خیلی جای جبران هست. اگه 4 ساله بخوای تموم کنی هنوز 4 ترم سرنوشت ساز داری، اگه بیشتر طول بکشه نمرات ترم 7 و 8 رو هم میتونی خوب بگیری و جبران کنی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-_-
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
طلای هدر دادن وقت
نمره خوب یعنی چند که خیلی کلیه ':) ولی برای اپلای، چندتا عامل مهمن. معدل تا جایی که میدونم مهمترینشونه برای ارشد اگه بخوای اپلای کنی. ولی اینو میشه با نمره زبان بالا تا حدی و با نمره GRE بالا تا حد خیلی زیادی جبرانش کرد. ریکامندیشن قوی و انگیزه نامه خوب هم خیلی موثرن. (ولی باز بریا ریکامندیشن مثلا باید TA درسی باشی یا حداقل نمره خوبی از یکی دو تا درس با اون استاد گرفته باشی یا پروژه کارشناسیو خوب کار کنی که مستلزمه تلاشه).
نکته دیگه تو معدل، GPA عه. جدولشو میتونی دانلود کنی. ولی مثلا از 16 تا 20، 4 حساب میشه. فکر کنم 14 تا 16 3 حساب میشه و میاد پایین. برا بعضی جاها این GPA مهمه. یه سری روشها رو هم بچه ها اشاره کردن. مثلا اگ تخصصیات خوبه اونا رو هم میاری تو رزومه، اگر سال اخرت بالاست اونارو بولد میکنی و میاری. ولی خب درسهای عمومی واقعا راحت تره نمره گرفتن ازشون اگه استاد خوب برداری که این امر معمولا سالهای اخر راحت تره. در نهایت دانشگاه ترنسکریپت نمراتتو میخواد ازت. دانشگاه ما که لیست کلیه نمراتو میده. بقیه هم همینن احتمالا. پس چه بهتر که همه درسها رو بخونی.
در ضمن دو ترم برفرض خراب کرده باشی هم خیلی جای جبران هست. اگه 4 ساله بخوای تموم کنی هنوز 4 ترم سرنوشت ساز داری، اگه بیشتر طول بکشه نمرات ترم 7 و 8 رو هم میتونی خوب بگیری و جبران کنی.
خیلی ممنون

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
سلام
درخواست همنیازی دادم ولی چون نمره درس مردودیم زیر 8 بود ، تایید نشد
حالا نمیدونم که چکار کنم ، اگر نتونم همیناز کنیم عملا یک ترم از هم ورودی هام عقب میافتم -- درس مهمی هست که ترم های بعدی باز هم این درس رو پیشنیاز میخواد
گیج شدم عملا
دوباره درخواست بدم و شرایطم رو توضیح بدم؟؟
یا برم دانشگاه حضوری یا اینکه کلا باید بیخیال شد؟؟ -___-

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
سلام
درخواست همنیازی دادم ولی چون نمره درس مردودیم زیر 8 بود ، تایید نشد
حالا نمیدونم که چکار کنم ، اگر نتونم همیناز کنیم عملا یک ترم از هم ورودی هام عقب میافتم -- درس مهمی هست که ترم های بعدی باز هم این درس رو پیشنیاز میخواد
گیج شدم عملا
دوباره درخواست بدم و شرایطم رو توضیح بدم؟؟
یا برم دانشگاه حضوری یا اینکه کلا باید بیخیال شد؟؟ -___-
بیخیال که اصلااا
قطعا سیستم اینای هر دانشگاهی فرق داره و اینا
در کل اگه شرایط هست حتما حتما حتما حضوری برو با توجه به شرایط ترم پیش ،احتمالا اجازه شو میدن .فقط یکم دردسر اینا داره دیگه .ولی با خواهش اینا من تا حالا ندیدم حل نکنن (حالا مشروطی اینا اره ولی پیش نیازی بر میدارن اصولا )
حالا یه راه دیگه ای که هست هم ،با اون یکی درس که پیش نیاز شده بری با استاد اش صحبت اینا کنی .این من خیلی دیدم نتیجه بده ،یه برگه اینا پر میکنی بعد اون استاده هم امضا میکنه میگیری

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
بچه ها واسه انتخاب واحدمون یه درسی رو باید چهارتا گروه ده نفره می دادن، سه تا گروه دادن و وعده ی استاد چهارم:D البته تهش حتما به همه ظرفیت میدن اما می خوام بدونم وسط روز انتخاب واحدم می تونن گروه جدید ایجاد کنن یا میذارنش واسه حذف و اضافه؟

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
بچه ها واسه انتخاب واحدمون یه درسی رو باید چهارتا گروه ده نفره می دادن، سه تا گروه دادن و وعده ی استاد چهارم:D البته تهش حتما به همه ظرفیت میدن اما می خوام بدونم وسط روز انتخاب واحدم می تونن گروه جدید ایجاد کنن یا میذارنش واسه حذف و اضافه؟
می تونن.

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
بچه ها میدونید دبیر یه انجمن تو دانشگاه دقیقا چیکار میکنه؟
مزایایی هم براش داره؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
امتیاز استعداد درخشان داره
ممنون فقط میشه یکم بیشتر توضیح بدی؟ امتیازش در حدی هست که بشه از مزایای استعدادهای درخشان استفاده کرد؟
من شنیده بودم مزایای مالی هم داره هر ترم یه چیزی مثل حقوق میدن درسته؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
ممنون فقط میشه یکم بیشتر توضیح بدی؟ امتیازش در حدی هست که بشه از مزایای استعدادهای درخشان استفاده کرد؟
من شنیده بودم مزایای مالی هم داره هر ترم یه چیزی مثل حقوق میدن درسته؟
حقوق داره چون کار دانشجویی حساب میشه نمیدونم از مزایای استعداد درخشان میتونه استفاده کنه یا نه چون باید امتیاز به حد نصابی برسه و فقط دبیر انجمن بودن کافی نیست ولی اگه مثل معدل باشه مزایای درون دانشگاهی استعداد درخشان احتمالا شاملش میشه.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دبیر انجمن؟ حقوق؟ مزایای استعدادهای درخشان؟! فکر نمی کنم ها. حالا شاید ضوابط دانشگاه به دانشگاه فرق بکنه.
ولی خب میدونم تو مصاحبه دکتری امتیاز داره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
دبیر انجمن؟ حقوق؟ مزایای استعدادهای درخشان؟! فکر نمی کنم ها. حالا شاید ضوابط دانشگاه به دانشگاه فرق بکنه.
ولی خب میدونم تو مصاحبه دکتری امتیاز داره.
خود آیین نامه استعداد درخشان براش امتیاز توانمندی اجتماعی-فردی در نظر گرفته

آخرین ویرایش:
  • لایک
امتیازات: riant
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
به نظرتون شدنیه کلاً برای جزوه ها و کتابا و اینا با تبلت نوت برداری کنم و بیخیال نسخه کاغذیش بشم ؟ میشه مثلاً شب امتحان اون همه ساعت از تبلت درس بخونی و کور نشی ؟(((:
کسی تجربه اینجوری داشته؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
به نظرتون شدنیه کلاً برای جزوه ها و کتابا و اینا با تبلت نوت برداری کنم و بیخیال نسخه کاغذیش بشم ؟ میشه مثلاً شب امتحان اون همه ساعت از تبلت درس بخونی و کور نشی ؟(((:
کسی تجربه اینجوری داشته؟
من دارم و خیلی راضیم. من مشکل حمل و نقل کلی جزوه و کتاب داشتم که با این روش حل شد. و اینکه کلا نسخهٔ دیجیتال آزادی عمل بیشتری بهت میده. attachکردن جزوه و عکس و فایلای دیگه خیلی راحت‌تره. من خودم روشم اینه که اسکرین‌شات کل نمودارا و جدولای خلاصهٔ مهم رو + نت‌برداری‌هام از جزوه رو یه فایل/فولدر میکنم. یه مخزن خیلی خوب و شخصی‌سازی شده از درسا داری و بعدنا خیلی راحت‌تر میتونی برگردی بهشون.
یکیم من یه مدت study with me های یوتیوب رو دنبال می‌کردم. تقریباً همشون کاغذو تا حد زیادی گذاشتن کنار و با همچین چیزایی کار میکنن.

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
کسی تجربه اینجوری داشته؟
مگه کار کردن با تبلت و کامپیوتر و این چیزا باعث ضعیف شدن چشم میشه؟
من یک عالمه کامپیوتری میشناسم که از ۲۴ ساعت حداقل ۱۰-۱۲ ساعت با کامپیوتر و گوشی و اینا درگیرن و چون ژنتیکی نبوده چشماشونم ضعیف نشده.
حتی من خودم که عینکی ام و سالهاست با نسخه دیجیتال کار میکنم تغییری نکردم.

• لایک
امتیازات: nils

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
مگه کار کردن با تبلت و کامپیوتر و این چیزا باعث ضعیف شدن چشم میشه؟
من یک عالمه کامپیوتری میشناسم که از ۲۴ ساعت حداقل ۱۰-۱۲ ساعت با کامپیوتر و گوشی و اینا درگیرن و چون ژنتیکی نبوده چشماشونم ضعیف نشده.
حتی من خودم که عینکی ام و سالهاست با نسخه دیجیتال کار میکنم تغییری نکردم.
نه عین کلمه منظورم نبود که ! چون خودمم ۱۰ ساعت با کامپیوتر کار میکنم و حس میکنم خستگی برای چشم میاره گفتم این هم مشابه هست یا نه

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
بچه ها کسی ترجمه ای از آدامز خونده که راضی باشه ازش ؟((:

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
بچه ها کسی ترجمه ای از آدامز خونده که راضی باشه ازش ؟((:
کلا مگه این کتاب ها خیلی فرقی میکنن؟! رمان نیست که ترجمه فرق کنه. مشتی توضیح و فرمول و اثبات و مثال و مساله !

بالا