• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گپ دانشجویی

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سوالات درسیم اینجا میپرسن؟اگر نیست منتقل بشه:-"
وقتی میخواییم کانولوشن حساب کنیم یکی از سیگنال ها رو شیفت میدیم ونسبت به محور عمودی قرینش میکنیم
بعد به ازای tهای مختلف حاصل ضرب سیگنالا رو حساب میکنیم سوالی که دارم
اگر مثلا یکی از سیگنالا دامنش یک نباشه یک عدد مثل ۳ باشه ضرب دوسیگنال تو اون ناحیه همپوشانی به چه شکل میشه:-?
تاپیک خاک‌ گرفته سوالات برق که اینجاست.
اما در خصوص سوالت تا اونجا که یادم میاد دامنه‌ها در هم ضرب می‌شدند.
وقتی با کانولوشن آشنا می‌شی یه مقدار ترسناک بنظر میاد ولی بدون در آینده اصلاً قرار نیست محاسبه‌ی سختی انجام بدی. معمولاً حداقل یکی از اون تابع‌‌ها متشکل از چند خط صاف هست که با مشتق‌گیری به تابع ضربه می‌رسی و با چندتا شیفت ساده و جمع کردن حاصل بدست میاد.
ولی خب فعلاً رو تعریف پیش برو که مسلط بشی بعد راه‌های میانبر هم یاد می‌گیری. ( مثل مدار که با لاپلاس خیلی ساده‌تر حل می‌شه ولی خب همون اول بهتون لاپلاس نمی‌گن :D )

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
بچه ها
میشه به من کمک کنین برای معدل خوب باید چیکار کنم؟ :-" یعنی من در طول این دو ترم، ترم اول سعی کردم از منابع اصلی بخونم و بیشتر یاد بگیرم و خب نتیجه ی چندانی تو معدلم نداشت،ترم دو سعی کردم جزوه بخونم و سوال های استاد :-" هر دو روش ناموفق بود:-" یعنی اینطور که هرطور میخوای بخونی بخون، استاد با ملاک های خودش نمره میده.
و خب وقتی معدل انقدر برای اپلای مهمه باید چیکارش کرد؟

Bounded Infinity

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
95
بچه ها
میشه به من کمک کنین برای معدل خوب باید چیکار کنم؟ :-" یعنی من در طول این دو ترم، ترم اول سعی کردم از منابع اصلی بخونم و بیشتر یاد بگیرم و خب نتیجه ی چندانی تو معدلم نداشت،ترم دو سعی کردم جزوه بخونم و سوال های استاد :-" هر دو روش ناموفق بود:-" یعنی اینطور که هرطور میخوای بخونی بخون، استاد با ملاک های خودش نمره میده.

سلام
اين كه توي يكي دو ترم اول يكم افت داشته باشي كاملا طبيعيه و اصلا خودت رو نباز :D

ولي در رابطه با سوالت با اينكه نميدونم رشتت چيه اما بنظر من مهم منبع نيست ، مهم روش خوندن توعه! و قبل از اون گوش دادن و ياد گرفتن .
سعي كن با تمركز و عميق درس بخوني و مفهومي مطالب رو ياد بگيري.
قِلقش كه بياد دستت حتي با يك بار خوندن صحيح و يه مرور كوتاه بهترين خواهي بود(;;;)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
سلام
اين كه توي يكي دو ترم اول يكم افت داشته باشي كاملا طبيعيه و اصلا خودت رو نباز :D

ولي در رابطه با سوالت با اينكه نميدونم رشتت چيه اما بنظر من مهم منبع نيست ، مهم روش خوندن توعه! و قبل از اون گوش دادن و ياد گرفتن .
سعي كن با تمركز و عميق درس بخوني و مفهومي مطالب رو ياد بگيري.
قِلقش كه بياد دستت حتي با يك بار خوندن صحيح و يه مرور كوتاه بهترين خواهي بود(;;;)
رشته م چیز خاصی نیست اماره :-"
خب دیگه،قلقش دستم نمیاد :-" و هی میترسم بابت ترم های بعد که سنگین تر و مهم ترن
مرسی^^

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
در طول ترم بخون
استادای عقده ای و سوگولیاشم نمیشه کاری کرد حتی اگر انيشتين باشی.
نگا من به خاطر استرسم و اینا درس اون روز همون روز خونده بشه رو اجرا میکنم،واسه هر مبحث کلی سوال حل کنم و اینا. منتهی مثلا استاد احتمال بهم تصادفی پونزده میده یا یه استاد دیگه رنج نمراتش دوازده تا پونزده بوده، نمیدونم اونو میشه چه کرد :-" با استادای نرمال نمره ی نرمال گرفتم

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
بچه ها
ببین چندتا عامل هست توی معدل و نمره بالا شدن. اولیش خب تلاش کردنه. کسی نمیتونه نمره بالا بگیره و بگی تلاش نکرده. بعضی درسها در طول ترم باید خونده شن واقعا. هم در آینده تحصیلی و کاریت ممکنه مهم باشن، هم سنگینن و شاید نشه تو یه هفته حتی جمعشون کرد. جمع کنی هم فایده نداره خب. یادت میره دو روز بعدش. آخر 4 سال نگاه میکنی هیچی بلد نیستی. استادا معمولا سورس میگن خودشون که اون مهمتره. جزوه داشته باشن اون باز خیلی مهمتره. من خودم به شخصه خیلی وقت نمیکنم بشینم سوال دیگه حل کنم. ولی جزوه و مثال و کتاب و اینارو n بار میخونم در طول ترم. درسای معارف هم نمره بیارن به شرطی که استادش عقده ای نباشه، و یه ذره بشینی بخونی دیگه. این جوّی که هست بین ملت رو جدی نگیر خیلی. ترم 5 6 که میرسی و میخوای اپلای کنی ای بشینی برا کنکور خوندن، همه میزنن تو سرشون که چرا نخوندیم اون موقع.
دومین عامل شانسه. ممکنه بخونی و تلاش کنی ولی نشه واقعا. استادش عقده ایه، سوتی دادی، یا هرچی. باید موقع انتخاب واحد از سال بالایی درست جسابی مشورت بگیری. طرف خودش بخون باشه و نمره هاش خوب باشه. کلی پارامتر هست دیگه اینجا. یکی درس خوب نمیده نمره خوب میده، یکی آدم خفنیه بشناسیش ممکنه بتونی بعدا کارکنی باهاش، و و و .
بعدشم کلاسی که رنک زیاده توش، سخته کار واقعا. اسکیل دیگه نمیکنن نمراتو، سوتی بدی یه جا باختی، استرس کلاسه بیشتره. کلاسی که رنک نداشته باشه بهتره، حالا یا استادتو باید ضعیفتر برداری، یا یه جوری درساتو بچینی مثلا ترم آف برداری که نمره بهتری میدن.
اینا همه عاملای مهمی ان. هرچند ممکنه یکی انقدررر خفن باشه که گیر استاد بد هم بیفته بیست بگیره. ولی خب همه این عواملی که گفتمو داشته باشی معمولا هم درستو خوب خوندی، هم نمره خوبی گرفتی که استریت میشی و میتونی اپلای کنی.
موفق باشی!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
خدایی نمره آدم تو گلستان «تایید شده» باشه دیگه نمیشه کاریش کرد؟ ) : یعنی اینطور که استاد هم نتونه کاری کنه؟

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
خدایی نمره آدم تو گلستان «تایید شده» باشه دیگه نمیشه کاریش کرد؟ ) : یعنی اینطور که استاد هم نتونه کاری کنه؟
فک کنم آموزش می تونه دست‌کاری کنه!
بچه ها درسته؟:-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
فک کنم آموزش می تونه دست‌کاری کنه!
بچه ها درسته؟:-"
در واقع استاد در خواست میده به آموزش و نمیدونم یه مراحلی داره برا خودشون : ))))) ولی استاد حتما باید مکتوب در خواست بده.
بعد سامانه رو برا استاد باز میکنن، اگه استاد کاره ای باشه که چه بهتر و اینا
ولی در کل [هیچ استادی]حاضر به این کار نیست اصولا ،چون یکم چیز استادی شون میاد پایین و اینا
به طور خلاصه تقریبا کاری نمیشه کرد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
در واقع استاد در خواست میده به آموزش و نمیدونم یه مراحلی داره برا خودشون : ))))) ولی استاد حتما باید مکتوب در خواست بده.
ولی در کل [هیچ استادی]حاضر به این کار نیست اصولا ،چون یکم چیز استادی شون میاد پایین و اینا
بیچاره من (((: تازه استادم رو با کلی مشقت راضی کردم اشتباه میکنه، چهار نمره کشیدم بیرون، گفت دیگه کاری نمیتونم بکنم ایشالا ترم بعد ) :

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
بچه ها

اگر اوضاع این طوره، بنظر من تمرکز رو یادگیری خودت بذار. چون میای می‌بینی چهار سال کارشناسی‌ت تموم شده و فقط جزوه استاد خوندی معدلت هم خیلی خوب نیست. شاید بشه با skillهایی که خودت یادگرفتی معدلت رو جبران کنی ولی اگر فرصت خودآموزی کارشناسی رو از دست بدی جبرانش خیلی سخت خواهد بود.
تو دانشگاه‌های ایران به چیزهایی که اهمیت داده نمی‌شه سواد و توانایی دانشجوئه. ترم یک و دوی منم همینطوری شد ولی ترم سه و چهار اساتید نسبتا خوب به تورم خورد که باعث شد معدلم بیاد بالا.

----

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
4
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-
دانشکده ما بوده استادی که اومده نمره یکیو بزنه ۲۰ زده ۲ و تایید نهایی کرده تو چند. ساعت ( قانونش حداقل چند روز و طبق. آیین نامه وزارت. علوم حداقل یک هفتست)، بعد. نکته جالبش اینه گفته اوکی ترم بعد بردار ۲۰ میزنم برات، ترم بعد برداشتهت گفته. نههه، باید. بشینی از اول همه. پروژه هارم بزنی و فلان: )))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
بچه ها
حداکثر واحد مجاز ۲۰ واحده ؟
اگه یه درسی که افتادم رو هم نیاز کنم ۱۹ واحد میشه،هیچی عمومی ندارم. اگر هم درسی که پیش نیاز داره رو برندارم از ورودی خودم عقب می مونم یک ترم
باید چیکار کنم؟:-<

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
بچه ها
اگه یه درسی که افتادم رو هم نیاز کنم ۱۹ واحد میشه،هیچی عمومی ندارم. اگر هم درسی که پیش نیاز داره رو برندارم از ورودی خودم عقب می مونم یک ترم
ترم آخر 24 تا مجازه

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
بچه ها
سلام به هستی خانوم:-"
منطق حکم می کنه که واحد عمومی مث آب بین دونه های شنه، تو یه لیوان که فقط پر بشه. اگه پر باشه عمومی چی میشه؟ هیچ! وقت واسه عمومی زیاده. نمونه‌ش تابستون یا ترمای بعد!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
سلام به هستی خانوم:-"
منطق حکم می کنه که واحد عمومی مث آب بین دونه های شنه، تو یه لیوان که فقط پر بشه. اگه پر باشه عمومی چی میشه؟ هیچ! وقت واسه عمومی زیاده. نمونه‌ش تابستون یا ترمای بعد!
سلام سلام ^^
من از درس های این ترمم میترسم آخه، پیش فرضم اینه که معادلات دیفرانسیل و جبرخطی سنگینن، معدلم به باد نره از این خاطر گفتم عمومی بردارم... پس عمومی رو رها کنم؟ :-<

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
سلام سلام ^^
من از درس های این ترمم میترسم آخه، پیش فرضم اینه که معادلات دیفرانسیل و جبرخطی سنگینن، معدلم به باد نره از این خاطر گفتم عمومی بردارم... پس عمومی رو رها کنم؟ :-<
کدوم معدل مهمه؟ معدل کل.
عادیا فقط واسه مشروط نشدنه و احیانا الف واسه ۲۴ واحدی شدن. مهم اینه که خودت دو دو تا چارتا کنی ببینی اینا رو با هم می تونی یا نه. مثلا من خودم یه تخصصی که پیش نیاز نیست ولی سال دو می خونن‌ش، گذاشتم سال سه تا اساسی ترا رو بردارم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
کدوم معدل مهمه؟ معدل کل.
عادیا فقط واسه مشروط نشدنه و احیانا الف واسه ۲۴ واحدی شدن. مهم اینه که خودت دو دو تا چارتا کنی ببینی اینا رو با هم می تونی یا نه. مثلا من خودم یه تخصصی که پیش نیاز نیست ولی سال دو می خونن‌ش، گذاشتم سال سه تا اساسی ترا رو بردارم.
این درسای ما تا به آخر هی پیش نیاز همن ((: بعد من نمیدونم ملاک آدم چی باشه. عقب نمونه یا که معدلشو تو خطر نذاره یا پایین نمونه
مرسی به هر حال ^^

بالا