• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات پزشکی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
نمی‌دونم جاش اینجاست یا نه؛ به هرحال!

من دو تا دندون از فک بالام رو کشیدم چون نمی‌شد روکش استفاده کرد براشون و باید ایمپلنت می‌شدن. الان حدود دو ماه می‌گذره. چند روزه متوجه شدم که دندون‌های عقل بالام دارن در میان و اون فاصله خالی بین دو دندونم داره کمتر میشه. امکانش هست کلا بیخیال ایمپلنت بشم و بذارم دندونای عقلم دربیارن و جای خالی این دندونا پر شه کم کم؟
در ضمن دندونای فک پایینم هم فاصلشون خیلی کمه. میشه همین حرکتو رو فک پایین هم زد!؟ :D چون دندونای عقل پایین هم دارن درمیان ولی چون فکم جا نداره ناکام موندن! ( من یادمه دوستم میخواست ارتودنسی کنه، 4 تا دندونش رو کشیده بود چون فاصله دندوناش مثل دندونای من کم بود و با اون حرکت حل شد مشکلش.)

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
این عقیده که شماره چشم میره بالا مثلا نزدیکای ۴ عینک داره ولی تار می بینه. بعد طرف نمیره عینک جدید بگیره و شماره عینک شو ببره بالا چون میگه چشمم تنبل میشه درسته ؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
این عقیده که شماره چشم میره بالا مثلا نزدیکای ۴ عینک داره ولی تار می بینه. بعد طرف نمیره عینک جدید بگیره و شماره عینک شو ببره بالا چون میگه چشمم تنبل میشه درسته ؟

من اینو تو دانشگاه نخوندم هنوز چشم نداشتیم .
اما خودم تنبلی چشم دارم و بخاطر تشخیص اشتباه دکترم درمان نمیشه دیگه .
تنبلی چشم ایراد از ی سری سلولهای عصبی چشمه ک بایستی با ی سری ورزشهای چشم و ایناها درمان شه تو بچگی و حداکثر تا 18 سالگی و با عینک اینا نمیشه دید رو درست کرد . چون مشکل عصبیه .
اما ضعیفی چشم از کره چشم و ایناهاست .
اینکه چشم ضعیف شه و عینک فیکس چشم رو نگیرین ب چشم فشار میاره فکر نمیکنم باعث تنبلی بشه .

حالا باز اگه کسی چشم خونده و مطمئنه و میدونه بیاد بگه.. (:

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

ابتدا یک ایراد ملانقطی بگیرم:D "عقیده"؟!!! هرچیزی ادعا میشه باید شواهد و مستندات پزشکی داشته باشه..

در مورد تنبلی چشم مستندات کافی و دقیقی نیست و در حد "اجماع نظر متخصصین" عه

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
ابتدا یک ایراد ملانقطی بگیرم:D "عقیده"؟!!! هرچیزی ادعا میشه باید شواهد و مستندات پزشکی داشته باشه..

در مورد تنبلی چشم مستندات کافی و دقیقی نیست و در حد "اجماع نظر متخصصین" عه

والا خیلی وقته هر کس "عقیده" خودش بدون شواهد و مستندات پزشکی بیان می کنه.مثلا اقای تبریزیان هم عقاید خاص خودشونو دارن.خیلیا هم قبول دارن این عقیده ها رو :-"

حالا نمی دونم منشا این "تصور" ایشون چی بوده.شایدم حوصله نداره بره پیش چشم پزشک و هزینه عینک جدید بده:))

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
مصرف بدون دستور پزشک آنتی بیوتیک برای اینکه عفونت احتماااالی دندون رفع شه (ینی مثلا مامان آدم بگه نکنه عفونت کرده) چیزِ بدیه ؟

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
مصرف بدون دستور پزشک آنتی بیوتیک برای اینکه عفونت احتماااالی دندون رفع شه (ینی مثلا مامان آدم بگه نکنه عفونت کرده) چیزِ بدیه ؟
منكه سر رشته اي ندارم ولي چون زياد دكتر رفتم و اينا اينو ميگم...
مصرف آنتي بيوتيك بدون تجويز پزشك و با صلاحديد خود آدم اصلا خوب نيست، حتي خود پزشكم همينجوري آنتي بيوتيك تجويز نميكنه، خيلي چيزا رو در نظر ميگيره بعدش تجويز ميكنه؛ هميشه هم خيلي تاكيد ميكنن كه ساعت مصرف رو تنظيم كنيد و سر ساعت استفاده كنيد حتما...
و خب اينقدر تاكيد كردن هميشه كه من خودم هيچوقت اينكارو نميكنم...

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به مثابه جنایت علیه بشریت و گام برداشتن در راستای مقاومت به آنتی بیوتیکها و تولید سوپرباگها میباشد.

از کجا میدونی عفونت کرده؟ دندونی ک عفونت کرده باشه, دردش با مسکنهای معمولی بدون نسخه, مفنامیک اسید و بروفن آروم نمیشه.

n-kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد
شهر
مشهد
سلام دوستان.یه سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید.یه موضوع بهم دادن باید تا شنبه جوابشو پبدا کنم ولی خودم هرچی میگردم تو نت چیزی پیدا نمیکنم.کسی میدونه چرا مشکلات گوارشی هم در بیماری کوشینگ هم در بیماری ادیسون دیده میشه؟
ممنون میشم کمک کنید جوابشو پیدا کنم

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
نمی‌دونم جاش اینجاست یا نه؛ به هرحال!

من دو تا دندون از فک بالام رو کشیدم چون نمی‌شد روکش استفاده کرد براشون و باید ایمپلنت می‌شدن. الان حدود دو ماه می‌گذره. چند روزه متوجه شدم که دندون‌های عقل بالام دارن در میان و اون فاصله خالی بین دو دندونم داره کمتر میشه. امکانش هست کلا بیخیال ایمپلنت بشم و بذارم دندونای عقلم دربیارن و جای خالی این دندونا پر شه کم کم؟
در ضمن دندونای فک پایینم هم فاصلشون خیلی کمه. میشه همین حرکتو رو فک پایین هم زد!؟ :D چون دندونای عقل پایین هم دارن درمیان ولی چون فکم جا نداره ناکام موندن! ( من یادمه دوستم میخواست ارتودنسی کنه، 4 تا دندونش رو کشیده بود چون فاصله دندوناش مثل دندونای من کم بود و با اون حرکت حل شد مشکلش.)
بله امکانش هست، اما کدوم دندان های بالا رو کشیدید؟اگر دندان های مولر(آسیای بزرگ)باشه احتمالش بیشتره...چون فقط این مهم نیس که جای دندان ها پر شه ،باید با دندان فک مقابل بتونه رابطه درستی داشته باشه...
کلا یکی از موارد عدم تجویز کشیدن دندان عقل از دست دادن دندان مجاور دندان عقله...پس بستگی به این داره که کدوم دندان رو ندارید.

برای فک پایین هم باید حتما رایوگرافی بگیرید و وضعیت دندان ها رو دندانپزشک ارزیابی کنه...شاید دندان عقلتون طوری قرار گرفته باشه که نتونه رویش پیدا کنه و نه تنها فاصله دندان ها رو از بین نبره بلکه باعث بشه دندان مجاورش خراب شه. بدون عکس رادیو گرافی نمیشه نظر قطعی داد...

پس یه OPG بگیرید و برید با دکتر مشورت کنید.

**برای ارتودنسی اغلب پرمولر (آسیای کوچک) رو می کشند.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
برای سفید کردن دندون چ محصولاتی هست ؟
دو تا دندون پایینم چند روزه لکه افتاده و واقعن رو اعصابمه چون دندونهام همیشه سفید بودن :|

kianakt

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
توی گوش سمت راستم حس میکنم صداها رو کمتر می شنوم. راهکار؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
توی گوش سمت راستم حس میکنم صداها رو کمتر می شنوم. راهکار؟
باید دید علتش چیه ؟ عصبیه ، ساختاریه ، صرفا حس میکنی
بهتره بری پیش دکترگوش حلق بینی یا شنوایی سنج (دقیق نمی دونم پیش کدوم بهتره رفت)یه سری تست انجام بدن دقیقا علتش مشخص بشه
پ.ن:این چیزا تو خانواده ی ما بیماری نیست صرفا توهم محسوب میشه .

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
یه سوال دارم خواهشا جدی باشینو جوابمو بدین
میشه یکی توضیح بده بواسیر چیه؟

sara.ras

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
-
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1398
یه سوال دارم خواهشا جدی باشینو جوابمو بدین
میشه یکی توضیح بده بواسیر چیه؟
از تورم مویرگ های خروجی دستگاه گوارش(مقعد)بوجود می آید ،دیواره های درونی مقعد در روده بزرگ به خاطر خاصیت ارتجاعی از رگهای بالشتکیه خیلی حساس بوجود آمده .مویرگ های بخش انتهاییه دستگاه گوارش موظف هستند از کانال های داخلی مقعد مراقبت کنند،این مویرگ ها به خاطر دفع دچار کشش می شوند،کشیدگی دیواره سیاهرگ ها با کم شدن توان انقباضی مانع پمپاژ خون به سمت نواحی بالاتر و بازگشت به قلب می شوندو هر عاملی که باعث مانع بازگشت خون داخل این عروق مخرج به قبل بشه باعث بیشتر شدن فشار داخل این سیاهرگهای دهانه مقعد و پیچ در پیچ شدن این عروق می شود ،به این بیماری ،بیماری بواسیر گفته میشه

DeadEnd

کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
:>
درمان ساده و خانگی آبریزش بینی ؟

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
بالا