• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه خرخوان شویم؟

RZWN

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
svh
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
×××
رشته دانشگاه
×××
بعضیا سمپادی ها رو فقط با اسم خرخون میشناسن .مثل وقتی که به یکی از فامیلای دورمون گتم سمپاد قبول شدم گفت :پس تو هم رفتی جزو خر خونا.:>
من خودم شخصا درس کم میخونم در طول مدرسه شاید نزدیک به ۵ ساعت میخونم و جزو نفرات برتر مدرسه ام .;;)
ولی خیلی از بچه هایی هستن که فقط اسم سمپاد رو با زیاد خوندنشون خراب میکنن . برای مثال من چند تا از دوستای سمپادیم حتی زنگ تفریح ها هم دست از سر کتاب برنمی دارن.:Oجوری که دیگه بقیه بچه ها هم از کتاب زده میشن .
نمره هایی که من میگیرم با نمرات اونا فرق زیادی نداره شاید در حد ۲۵صدم تازه خیلی از وقتا نمرات من بیشتر از اونع میشه.
در کل به اونایی که الان تو سمپاد هستن و یا اونایی که امسال هفتمی میشن میخوام بگم که زیاد نخونید وقتتون رو برای تفریح هم تنظیم کنیدکه تو آینده حسرت دوران جوانیتون رو نخورید.||=||

RZWN

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
svh
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
×××
رشته دانشگاه
×××

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
گایز.
ببینید اینجا کانادا و سویییس نیست که بخواید دوران دبیرستان رو با تفریح بگذرونید و یه نوجوونی خفن و باحال داشته باشید.
لازم نیست حتما یه 12 تا 16 سالگیِ کول و مفرح داشته باشید. شرایط ایران رو درک کنید. سیستم آموزشی ما بدون خرخونی بهتون اجازه نمیده به جایی برسید.
هرچی زودتر شروع کنید به خرخونی، زودتر عادت میکنید و بعدا کارتون خیلی آسون تره.
کسی که واسه ساختن آینده ـش داره تلاش میکنه نه احمقه نه امله نه هیچ چیز دیگه. تنها راهش همینه. با تمام وجود داره واسش تلاش میکنه. و مطمئن باشید این تفریحات زودگذر شما درمقابل تفریحات بلند مدت و عمیقی که اون خواهد داشت پشیزی بیش نیست.
خلاصه که، بیایید از خرخوان ها حمایت کنیم.
(گرچه اگه خیلی پولدار و مرفه اید یا راه دیگه به جز درس برای آیندتون دارید حرف منو نادیده بگیرید.)
بازم میگم، خرخون بودن اجباریه. کشور و سیستم آموزشی مجبور میکنه خرخون باشید. وگرنه نمیتونید باهاش کنار بیاید و چیزای جالبی نصیبتون نمیشه!

RZWN

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
svh
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
×××
رشته دانشگاه
×××
گایز.
ببینید اینجا کانادا و سویییس نیست که بخواید دوران دبیرستان رو با تفریح بگذرونید و یه نوجوونی خفن و باحال داشته باشید.
لازم نیست حتما یه 12 تا 16 سالگیِ کول و مفرح داشته باشید. شرایط ایران رو درک کنید. سیستم آموزشی ما بدون خرخونی بهتون اجازه نمیده به جایی برسید.
هرچی زودتر شروع کنید به خرخونی، زودتر عادت میکنید و بعدا کارتون خیلی آسون تره.
کسی که واسه ساختن آینده ـش داره تلاش میکنه نه احمقه نه امله نه هیچ چیز دیگه. تنها راهش همینه. با تمام وجود داره واسش تلاش میکنه. و مطمئن باشید این تفریحات زودگذر شما درمقابل تفریحات بلند مدت و عمیقی که اون خواهد داشت پشیزی بیش نیست.
خلاصه که، بیایید از خرخوان ها حمایت کنیم.
(گرچه اگه خیلی پولدار و مرفه اید یا راه دیگه به جز درس برای آیندتون دارید حرف منو نادیده بگیرید.)
بازم میگم، خرخون بودن اجباریه. کشور و سیستم آموزشی مجبور میکنه خرخون باشید. وگرنه نمیتونید باهاش کنار بیاید و چیزای جالبی نصیبتون نمیشه!
من با حرف شما کاملا موافقم.
خرخون بودن تو ایران وقتی که سهمیه شهدا و جانبازان و روستاییان نداشته باشی و یا فامیل درجه یکه فلان وزیر و فلان شخص مهم دولتی نباشی واجبه . البته فقط خرخونی مهم نیست . مهم دقتیه که موقع خوندن دارید.هر چی دقت و تمرکزتون بهتر باشه نتیجه بهتر میگیرید.
دو ساعت درس خوندن مفید(یعنی بفهمید درس چی میگه و موضوعات رو یاد بگیرید)بهتر از ده ساعت درس خوندن الکیه.

Sana81

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
:)
سال فارغ التحصیلی
1400
پاسخ : چگونه خرخوان شویم؟

صبح از خواب بیدار میشی بعد از صبحونه خوردن میری تو اتاقت شروع میکنی خوندن موقع ناهار میشه میری ناهار میخری دوباره میای تو اتاقت بازم میخونی موقع شام میشه میری شام میخوری بعد میای تو اتاقت 3ساعت بعد میری میخوابی دویاره صبح بیدار میشی و همین برنامه رو تکرار میکنی :D
آخه وقتی میری اتاق نه تنها نمی خونی بلکه بعد از یه ساعت شمردن ترک های دیوار ، خسته میشی و حوصلت سر میره و دیگ بقیشو معلومه دیگ :-":Dzzz:

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دوستان گرامی
جدا از خرخونی چیکار می کنین که از همه جلو بیفتین؟ می دونم سوالم خیلی کلیه ولی خوش حال میشم اگه نظراتون رو بگین حتی اگه می تونین توی یه درس مشخص هم بگین خوبه

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
من رو فکر هام کار می کنم
به خودم میگم ک همه بچه های کلاس سیاهی لشگرن و هیچی نخوندن
فقط من درست تلاش کردم
درسته که اینطور نیست
ولی یه اعتماد بنفسی میده ک خیلی کمک می‌کنه

من اولین بار از طریق این تاپیک با سمپادیا آشنا شدم
یادشبخیری

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
تا وقتی که دوره اولی همه چیز خیلی خوب پیش میره....
چه جالب منم اولین بار با همین تاپیک با سایت آشنا شدم:)

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دردست احدااااث ؛) المپیاد دانشجویی میرویم ان شا الله
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان گرامی
جدا از خرخونی چیکار می کنین که از همه جلو بیفتین؟ می دونم سوالم خیلی کلیه ولی خوش حال میشم اگه نظراتون رو بگین حتی اگه می تونین توی یه درس مشخص هم بگین خوبه
پیشخوانی تاثیری داره که حتی فکرشم نمیکنی
و کار امروز را به فردا میفکن

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دردست احدااااث ؛) المپیاد دانشجویی میرویم ان شا الله
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی
به لذت لحظه ای فکر کن که استاد یا معلم میگه کی میاد اینو توضیح بده کل کلاس یه صدا میگن تو بری :D
خیلیییییی میچسبه
#خرخون_تا_ابد

N_MATHS

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حضرت زینب (س) ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
فقط مرحله 1 ریاضی...المپیاد هندسه شریف
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی ماشین های ریلی:)
من فقط تقریبا اون یه هفته-ده روزی که به کنکورم مونده بود،به جرات میتونم بگم روزی 18 ساعت میخوندم...
و تنها دلیلش هم نمیدونم چی بود واقعا،اما به نتیجه هم فکر نمیکردم،خیلی دوران عجیبی بود:-?.
آدم بعضی وقتا یه کارایی میکنه که خودش میمونه...

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تا وقتی که دوره اولی همه چیز خیلی خوب پیش میره....
چه جالب منم اولین بار با همین تاپیک با سایت آشنا شدم:)
من الان دارم از دوره دو می ترسم ...
خدا خودش بخیر کنه
تو همین نهمش موندم:-ss:eek:

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
بعضیا سمپادی ها رو فقط با اسم خرخون میشناسن .مثل وقتی که به یکی از فامیلای دورمون گتم سمپاد قبول شدم گفت :پس تو هم رفتی جزو خر خونا.:>
من خودم شخصا درس کم میخونم در طول مدرسه شاید نزدیک به ۵ ساعت میخونم و جزو نفرات برتر مدرسه ام .;;)
ولی خیلی از بچه هایی هستن که فقط اسم سمپاد رو با زیاد خوندنشون خراب میکنن . برای مثال من چند تا از دوستای سمپادیم حتی زنگ تفریح ها هم دست از سر کتاب برنمی دارن.:Oجوری که دیگه بقیه بچه ها هم از کتاب زده میشن .
نمره هایی که من میگیرم با نمرات اونا فرق زیادی نداره شاید در حد ۲۵صدم تازه خیلی از وقتا نمرات من بیشتر از اونع میشه.
در کل به اونایی که الان تو سمپاد هستن و یا اونایی که امسال هفتمی میشن میخوام بگم که زیاد نخونید وقتتون رو برای تفریح هم تنظیم کنیدکه تو آینده حسرت دوران جوانیتون رو نخورید.||=||
والا هفتما امسال معلوم نیست کودومشون تیزهوشن کودوم نه ..
و از اونجایی ک هیچکودومشون ب خودشون اعتماد ندارن عین چی دارن میخونن.. تو چند تا مدرسه ای ک دیدم این شکلی بود:-"

《Z》

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
1401
تو کلاس ما هر کی نمرش خوبه بهش میگن خرخون . از جمله خودم:(
اصولا تو مدرسه ما خرخون فحش محسوب میشه و هر وقت میخوان کسی رو تخریب کنن میگن خرخونه و جالبه هر وقت خودشون نمره خوب بگیرن میگن باهوشیم~X([-|

N_MATHS

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حضرت زینب (س) ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
فقط مرحله 1 ریاضی...المپیاد هندسه شریف
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی ماشین های ریلی:)

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
دوستان گرامی
به خودت بگو : هیچ کس و هیچ چیز مهم نیست من باید به هدفی که دارم برسم و ان شا الله خواهی رسید
ساعت درس خوندن دیگران اصلا برات مهم نباشه
اینو بدون اطرافیان خیلی بهت دروغ میگن تا تو رو از رقابت کنکور دور کنند
فقط تو و هدفی که داری مهمه
باید به اون چیزی که واقعا علاقه بهش داری برسی
نه اون چیزی که مردم میگن خوبه
از خدا بخوا کمکت کنه اون دانشگاه و رتبه و رشته ای که خودش برات صلاح و مصلحت دیده رقم بزنه
نگو من حتما فلان رتبه و فلان دانشگاه و فلان رشته رو میخوام
خدا خودش بهتر میدونه صلاح تو تو چیه
.
.
.
ان شا الله برسه روزی که همه موفق بشن و به چیزایی که دوست دارن و صلاحشونه برسند

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
چرا حالا ۶۶ دیقه؟

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
سمپاد:')
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
چرا قبل از تلاش برای خرخونی یا زیاده خوانی اصلا نمیایم به این پرسش پاسخ بدیم که این کار اصلا خوبه یا نه؟ نتیجه میده یا نه؟ نکات مثبتش چیه؟ در بلند مدت چه زیانی می تونه داشته باشه؟
اصلا چرا به جای خرخونی به دنبال روشهای صحیح مطالعه نباشیم؟ اگه یکی می دونه چطور بهتر مطالعه کنه بیاد و به اشتراک بزاره:)
عوض اینکه بهم یاد بدیم چطور بیشتر بخونیم یاد بگیریم چطور بهتر بخونیم. چطور لذت ببریم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
آره خب شاید. ولی میانگین خوندنم از کل روزای سال تا الان 66 دقیقه است.یعنی مثلا یه روز هیچی نخوندم یه روز 180 دقیقه مثلا خوندم. بعد خودمو با میانگین کلاس مقایسه می کنم میبینم خیلی کمترم ولی ناراضی نیستم
یادمع اولین باری ک کتاب گرفتم دستم و شرو کردم درس خوندن فصل 5 علوم هشتم بود:-/بعدشم نخوندم تا امتحان نهایی نهم ک مطالعات بود:|ولی الان واقعا دارم بفنا میرم<':میانگین بگیریم از درس خوندنم شاید ب ده ساعتم برسع~X(پ.ن کنکوری نیصم;))

بالا