• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه خرخوان شویم؟

Z.BBH04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
وقتتون رو با درس خوندن تلف نکنید
هر کاری وقتی داره
با این حرفتون مخالفم .. هر کسی هدفی داره .. برای یکی با درسشه و برا یکی دیگه با فعالیت هنری یا جانبی
هدف های هیچ کسی یکی نیست .. بنابر این شما اجازه ندارین درسخوندن رو وقت تلف کردن تلقی کنید .. در ضمن با روزی یک ساعت .. فقط یک ساعت درس خواندن آدم واقعا ب همه کار هاش می رسه .. تا پنج ساعت این چیز برای اکثریت جواب میده ...
من منطق شما رو نمی فهمم

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
با این حرفتون مخالفم .. هر کسی هدفی داره .. برای یکی با درسشه و برا یکی دیگه با فعالیت هنری یا جانبی
هدف های هیچ کسی یکی نیست .. بنابر این شما اجازه ندارین درسخوندن رو وقت تلف کردن تلقی کنید .. در ضمن با روزی یک ساعت .. فقط یک ساعت درس خواندن آدم واقعا ب همه کار هاش می رسه .. تا پنج ساعت این چیز برای اکثریت جواب میده ...
من منطق شما رو نمی فهمم
منطق من رو وقتی بزرگ تر شدی می‌فهمی.
درسته هر کس هدفی داره ولی درس مدرسه کلا به دردی نمی‌خوره.
جاش وقتتون رو بذارید منابع درست حسابی رو مطالعه کنید و یاد بگیرید.
با خرخونی کسی به جایی نمی‌رسه.

تیهو تهامی

ایمان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان
سال فارغ التحصیلی
1401
برای درس خون شدن لزوما باید کتاب تست حل کرد؟
مطالب کتاب و تکمیلی کافی نیست؟
مثلا شما که شریف می خونی چه کتابایی رو برای کنکور می خوندی؟
پاسخ : چگونه خرخوان شویم؟

سعی کنید به درس مثل نت نگاه کنین ( اگه تونستی جایزه داری ) :D
بعد اگه حسودی به فردا فک کن که معلم میاد درس بپرسه تو میگی من بیام من بیام ( عین بچه خرخوان ها )
و
....

تیهو تهامی

ایمان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دامغان
سال فارغ التحصیلی
1401
لطفا درباره ی زبان هم بگین کسی هست که 100 زده باشه زبان کنکورشو؟

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
ادم تو هیچ زمینه ای خرخون نمیشه مگر اینکه
1. علاقه داشته باشه
2. نیاز داشته باشه

اکثر ادمها دسته دوم هستن. ولی اگر بتونن وارد دسته اول بشن به جای سختی، لذت میبرن. و معمولا با تحقیق و مطالعه و بحث بیشتر، ممکنه علایقی در فرد به اون موضوع ایجاد بشه. که اگر نشد، بهتره با فریب دادن مغز، علایقی کاذب درش ایجاد کرد.

دکتر اسدی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
برای این که توی هر درس خوب بشین روش هاش فرق داره مثلا ادبیات فقط با خوندن شعرها و متن های ادبی مختلف و تحلیل اون ها میتونین خیلی قوی بشین حتی بدون تست زیاد یا مثلا عربی و انگلیسی رو باید براشون سرمایه گذاری بلند مدت کنید و نمیقه خیلی سریع توسون پیشرفت های یهویی کرد! خوندن کتاب درسی خیلی فایده ای نداره باید سعی کنین خودتون قوانینشون رو پیدا کنین و استفاده هاش رو ببینین مثلا کلاس زبان رفتن و خوندن متن های انگلیسی و صحبت کردن خیلی کمک میکنه یا برای عربی پیاده کردن چیزایی که یاد میگیرید روی آیه های درس دین و زندگی.
زیست رو باید زیاد مرور کنین چون خیلی از مطالبش فرار هستن ولی ریاضی و فیزیک و شیمی خیلی نیاز به تمرین دارن و بدون مساله حل کردن و فکر کردن و زور آزمایی با سوال ها و یاد گرفتن مفهومی نمیسه توشون پیشرفت کرد. اینم بدونید که هیچ روش ازپیش تعیین شده ای برای موفقیت وجود نداره و خیلی از چیزها رو خودتون باید توی این مسیر پیدا کنید و یاد بگیرید

آریا فرید

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان‌ علامه‌حلّیِ
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
باید صبور باشی تا خرخون بشی. یه خرخون واقعی تو تابستون هم میشینه درس میخونه. اونم درسای سال بعد. مثلا من شبانه روز بین 14 الی 18 ساعت درس میخونم. خرخون ها یه ویژگی دارن که خرخون بودنشونو پایدار میکنه. اونم اینکه باید اول بچه مثبت باشی بعد به مرور بس که به سمت خدا و قران میری با علم اشنا میشی و شوق یادگیری درت زنده میشه و فقط میوفتی رو دور درس
با تشکر

آریا فرید

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان‌ علامه‌حلّیِ
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
ما دو نوع خرخون داریم
1- خرخون مضمن:فقط حفظ میکنه اخرم هیچی یاد نمیگره
2-خرخون یا کسی که زیاد مطالعه میکنه یا همون درس خون. که کل وقتش صرف علم و دانش میشه.
بنده منظورم خرخون نوع دوم بود که خیلی از دانشمندا و نخبگان باهاش موفق شدن. همین اقای دکتر شیروی

Z.BBH04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
نظر من اینه که ادما با خونی موفق نمیشه مگر اینکه ناخوداگاه تو خرخونیشون ی نمه درسخونی جا بدن
درسخونی وقتی حاصل میشه ک طرف از عملکردش تا حدی راضی. باشه و سعی در افزایشش داشته باشه . هر کی رو بتونین گول بزنین وجدانتون رو نمی تونین ... ساعت مطالعه مهم نیست !مهم اینه ک اون مطلبو خوب یاد بگیرین.
شما برای یه مبحث مثلا ۳ ساعت وقت میذارین ولی رقبا مثلا ۲ ساعت ... شک فقط ظاهر مطالعه اشون رو می بینین..شاید شما تو دور دوم مطالعه فقط نیم ساعت لازم داشته باشین ولی اون طرف رقیب همچنان ۲ ساعت .
درسخونی وقتی. حاصل میشه که خودتو به منابع مشخص و محدودت راضی نکنی .. شده ۳ ۴ ساعت تو یوتیوب باشی که مثلا ی پیوند مخصوص رو یاد بگیری .. این مطالعه ارزشمنده،نهصرفا صبح تا شب و شب تا صبح سر تو کتاب بودن

PD

واعظِ آن کار دیگر کننده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
D:
سال فارغ التحصیلی
1401
خرخونی با درس خونی فرق داره
خرخون تنها کاری که می کنه درس خوندنه و در حالی که از درس خوندن لذت نمیبره
درس خون درس می خونه چون ازش لذت میبره
.
اگه می خواین از درس خوندن لذت ببرین خودتونو مجبور نکین که یه دفعه خیلی بخونین کم کم مثلا نیم ساعت نیم ساعت درس بخونین

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
ایشالا علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
ایشالا پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
من همونیم که قبلا نمیتونستم روزی بیشتر از سه چهدر ساعت درس بخونم
الان میتونم
ولی نه به خاطر اینکه یادگرفتم چجوری خرخون بشم
به خاطر اینکه یادگرفتم چجوری درس بخونم که بهم خوش بگذره
یه جوری از خوندن لذت میبرم که وقتی مثلا دو ساعت نشستم رو صندلی دارم میخونم کمرم درد میکنه با خودم میگم کاش خسته نمیشدم میتونستم بیشتر بخونم، از تحلیل کردن زیست و حل کردن ریاضی و فیزیک و سریع زدن تستای شیمی کیف میکنم، اصلا جیگرم حال میاد
خلاصه این که نمیدونم خرخون بودن چجوریه ولی اینجوری درس خوندن خیلی باحاله، try it!:D

mahdiar84

roman reigns fan :)
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
یه معلم فیزیک داشتم حرف قشنگی میزد
می گفت:
خرخون کسیه که ده ساعت درس میخونه و هیچی نمیفهمه
ولی درس خون کسیه که شاید فقط یه دور بخونه ولی همه چیشو میفهمه
پ.ن تیزهوش خرخون به هیچ دردی نمیخوره

شیـوا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
لطفا درباره ی زبان هم بگین کسی هست که 100 زده باشه زبان کنکورشو؟
من زبان کنکور تجربی ۹۴ رو ۱۰۰ زدم ، کتابای headway رو تا advanced رفتم کلاس زبان و اینجوری نبود که فقط برای کنکور تست بزنم. به نظرم برای زبان آدم باید یه پایه ی خوب داشته باشه و بلند مدت سرمایه گذاری کنه. و نه فقط برای کنکور! برای دانشگاه هم خیلی خوبه.
_____
واسه شیمی سوال زیاد بزنید و سوالای سخت با عددای طولانی زیاد حل کنید، سرعت محاسبات بالا باشه
تجربیا کتاب درسی زیستو ده ها بار بخونید ، جوری که وقتی میگن آنزیم یادتون باشه کدوم صفحه ها کلمه آنزیم بود و بتونید ترکیب کنید تست هم زیاد بزنید و نکات تستارو استخراج کنید
بقیشو نظری ندارم :D

آخرین ویرایش:

fereshtehh

کاربر نیمه‌فعال
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دوره دوم گنبد کاوس
شهر
گنبد کاوس
سال فارغ التحصیلی
1399
کسایی که ساعت مطالعه بالایی دارن
میشه بگین چجوری مو قع درس خوندن تمرکز میکنین و متمرکز میمونین؟

COSMOLOGY

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
اگه انگیزه داشته باشی خرخون میشی.
من خودم واسه المپیاد نجوم میخونم،خیلی مباحث غیر فیزیکی مثل نجوم کروی رو دوست ندارم اما عاشق مکانیک سماوی و کیهانشناسی ام،پس ابتدای روز که حال دارم کروی میخونم و تو شب که حتی خسته ام،واقعا میگم اگه بهم بگن هر تفریح و لذتی که دوست داری بکنی بکن من کیهانشناسی میخونم،از خوندنش بیشتر از هر چیز دیگه ای لذت میبرم.

COSMOLOGY

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
کسایی که ساعت مطالعه بالایی دارن
میشه بگین چجوری مو قع درس خوندن تمرکز میکنین و متمرکز میمونین؟
ببین تو میتونی روش بالا رو امتحان کنی و اگه دلت بخواد اینو:
اگه بعد هر یه ساعت یه ربع استراحت کنی و لاش یه چیزی بخوری خیلی بهتر میشه به نظرم.
و اگه وسط خوندن هی خمیازه میکشی و خوابت میبره دقت کن تو به ۸ تا ۹ ساعت خواب نیاز داری که از فرد به فرد متفاوته و شاید از این حدود مقداری کم و بیش،که البته اکثر مشاورا به دانش اموزا اجازه بیشتر از ۶ ساعت رو نمیدن که این از نظر پزشکی خیلی غلطه و باعث زوال عقل میشه(البته داریم کسایی رو که اینجوری خیلی راحتن)‌.تو برای انتقال مطالب به مغزت نیاز به خواب طولانی داری و اگه حدودا و فقط حدودا(بعد یه مدتی میاد دستت)۸،۹ ساعت بخوابی جوری میشه که شب ساعت نه میفتی و صبح ساعت ۵،۶ خودت از خواب پامیشی و جوری میشی که اگه بگن بگیر بخواب(اول صبح!)نمیخوابی و میگی میخوام فعالیت کنم.

COSMOLOGY

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
من یه نکته ای رو بگم که بنظرم میتونه مفید باشه ولی هرکس قبلش خودش تحقیق کنه تا مطمئن شه و اونو ازمایش کنه با عاداتش:(فقط قبلش بگم که منظور از اثبات در علوم تجربی و بخصوص زیست معمولا تجربه و ازمایشه):
از نظر زیست شناسی عده ی زیادی اعتقاد دارن که درس های استدلالی رو صبح و بعد از خستگی و در سرحالی بخونید و درس های حفظی رو در شب،البته نظر هایی هم برای چرایی این موضوع وجود داره ولی تو علوم تجربی حتی فیزیک که ارتباط زیادی با استدلال و ریاضیات داره شهودیه و در بحث ما نیست (ما زیست شناس نیستیم).اما اگه کسی خواست بیاد پیوی یه توضیح کوتاهی در حد یه دانش اموز که یه چیزاییهم درباره زیست شناسی میدونم براش توضیح بدم.برای اتمام بحثم فقط اینو بگم که ازمایش کنید.یه روز اول صبح دینی بخونید و یه بار اخر شب بدون مرور و دودرس متفاوت دینی و ببینید کدوم بهتر یادتون موند.

fati.h

...
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
به نظر من حد تعادل از همه چی بهتره ! چون تو رو به اهدافت راحت تر و بدون اذیت و آزار می رسونه . یعنی برای من که اینطور بوده . من کلا از 24 ساعت 8 ساعت رو می خوابم. اگر مدرسه باز باشه 9 ساعت رو هم مدرسه ام که از 16 ساعت کم بشه میشه 7 . توی این 7 ساعت شاید باور نکنید ولی من فقط 4 ساعت رو درس می خونم. ولی همیشه بیشتر وقت ها 20 می گیرم . کسایی که زیاد درس می خونن یا به اصطلاح خرخونن ساعت مطالعه ی بالایی دارن و همه هم می دونیم موفقن . اما اگر واقعا اراده و علاقه داشته باشید توی 4 ساعت با 10 دقیقه استراحت و تمرکز بالا می تونید نتیجه 12 ساعت مطالعه ی خاکستری رو بگیرید . البته هرکسی نظری داره و روش درس خوندن متفاوتی من نظر خودم رو گفتم .

• لایک
امتیازات: PD

Sayuri

everything is Blue
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پایتخت
سال فارغ التحصیلی
1402
به نظر من حد تعادل از همه چی بهتره ! چون تو رو به اهدافت راحت تر و بدون اذیت و آزار می رسونه . یعنی برای من که اینطور بوده . من کلا از 24 ساعت 8 ساعت رو می خوابم. اگر مدرسه باز باشه 9 ساعت رو هم مدرسه ام که از 16 ساعت کم بشه میشه 7 . توی این 7 ساعت شاید باور نکنید ولی من فقط 4 ساعت رو درس می خونم. ولی همیشه بیشتر وقت ها 20 می گیرم . کسایی که زیاد درس می خونن یا به اصطلاح خرخونن ساعت مطالعه ی بالایی دارن و همه هم می دونیم موفقن . اما اگر واقعا اراده و علاقه داشته باشید توی 4 ساعت با 10 دقیقه استراحت و تمرکز بالا می تونید نتیجه 12 ساعت مطالعه ی خاکستری رو بگیرید . البته هرکسی نظری داره و روش درس خوندن متفاوتی من نظر خودم رو گفتم .
خب چهارساعتم همچین کم نیست :-"

fati.h

...
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
خب چهارساعتم همچین کم نیست :-"
ممکنه شما درست بگید اما خب من دوستایی داشتم که بالای 12 ساعت درس می خوندن بخاطر همین احساسم اینه که کمه . ولی خب می گم هر کسی یه نظری داره.

بالا