• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه خرخوان شویم؟

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
من همونیم که قبلا نمیتونستم روزی بیشتر از سه چهدر ساعت درس بخونم
الان میتونم
ولی نه به خاطر اینکه یادگرفتم چجوری خرخون بشم
به خاطر اینکه یادگرفتم چجوری درس بخونم که بهم خوش بگذره
یه جوری از خوندن لذت میبرم که وقتی مثلا دو ساعت نشستم رو صندلی دارم میخونم کمرم درد میکنه با خودم میگم کاش خسته نمیشدم میتونستم بیشتر بخونم، از تحلیل کردن زیست و حل کردن ریاضی و فیزیک و سریع زدن تستای شیمی کیف میکنم، اصلا جیگرم حال میاد
خلاصه این که نمیدونم خرخون بودن چجوریه ولی اینجوری درس خوندن خیلی باحاله، try it!:D

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
یه معلم فیزیک داشتم حرف قشنگی میزد
می گفت:
خرخون کسیه که ده ساعت درس میخونه و هیچی نمیفهمه
ولی درس خون کسیه که شاید فقط یه دور بخونه ولی همه چیشو میفهمه
پ.ن تیزهوش خرخون به هیچ دردی نمیخوره

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
یه سری خاطرات سبز شیمیایی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
لطفا درباره ی زبان هم بگین کسی هست که 100 زده باشه زبان کنکورشو؟
من زبان کنکور تجربی ۹۴ رو ۱۰۰ زدم ، کتابای headway رو تا advanced رفتم کلاس زبان و اینجوری نبود که فقط برای کنکور تست بزنم. به نظرم برای زبان آدم باید یه پایه ی خوب داشته باشه و بلند مدت سرمایه گذاری کنه. و نه فقط برای کنکور! برای دانشگاه هم خیلی خوبه.
_____
واسه شیمی سوال زیاد بزنید و سوالای سخت با عددای طولانی زیاد حل کنید، سرعت محاسبات بالا باشه
تجربیا کتاب درسی زیستو ده ها بار بخونید ، جوری که وقتی میگن آنزیم یادتون باشه کدوم صفحه ها کلمه آنزیم بود و بتونید ترکیب کنید تست هم زیاد بزنید و نکات تستارو استخراج کنید
بقیشو نظری ندارم :D

آخرین ویرایش:

fereshtehh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دوره دوم گنبد کاوس
شهر
گنبد کاوس
سال فارغ التحصیلی
1399
کسایی که ساعت مطالعه بالایی دارن
میشه بگین چجوری مو قع درس خوندن تمرکز میکنین و متمرکز میمونین؟

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
اگه انگیزه داشته باشی خرخون میشی.
من خودم واسه المپیاد نجوم میخونم،خیلی مباحث غیر فیزیکی مثل نجوم کروی رو دوست ندارم اما عاشق مکانیک سماوی و کیهانشناسی ام،پس ابتدای روز که حال دارم کروی میخونم و تو شب که حتی خسته ام،واقعا میگم اگه بهم بگن هر تفریح و لذتی که دوست داری بکنی بکن من کیهانشناسی میخونم،از خوندنش بیشتر از هر چیز دیگه ای لذت میبرم.

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
کسایی که ساعت مطالعه بالایی دارن
میشه بگین چجوری مو قع درس خوندن تمرکز میکنین و متمرکز میمونین؟
ببین تو میتونی روش بالا رو امتحان کنی و اگه دلت بخواد اینو:
اگه بعد هر یه ساعت یه ربع استراحت کنی و لاش یه چیزی بخوری خیلی بهتر میشه به نظرم.
و اگه وسط خوندن هی خمیازه میکشی و خوابت میبره دقت کن تو به ۸ تا ۹ ساعت خواب نیاز داری که از فرد به فرد متفاوته و شاید از این حدود مقداری کم و بیش،که البته اکثر مشاورا به دانش اموزا اجازه بیشتر از ۶ ساعت رو نمیدن که این از نظر پزشکی خیلی غلطه و باعث زوال عقل میشه(البته داریم کسایی رو که اینجوری خیلی راحتن)‌.تو برای انتقال مطالب به مغزت نیاز به خواب طولانی داری و اگه حدودا و فقط حدودا(بعد یه مدتی میاد دستت)۸،۹ ساعت بخوابی جوری میشه که شب ساعت نه میفتی و صبح ساعت ۵،۶ خودت از خواب پامیشی و جوری میشی که اگه بگن بگیر بخواب(اول صبح!)نمیخوابی و میگی میخوام فعالیت کنم.

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
من یه نکته ای رو بگم که بنظرم میتونه مفید باشه ولی هرکس قبلش خودش تحقیق کنه تا مطمئن شه و اونو ازمایش کنه با عاداتش:(فقط قبلش بگم که منظور از اثبات در علوم تجربی و بخصوص زیست معمولا تجربه و ازمایشه):
از نظر زیست شناسی عده ی زیادی اعتقاد دارن که درس های استدلالی رو صبح و بعد از خستگی و در سرحالی بخونید و درس های حفظی رو در شب،البته نظر هایی هم برای چرایی این موضوع وجود داره ولی تو علوم تجربی حتی فیزیک که ارتباط زیادی با استدلال و ریاضیات داره شهودیه و در بحث ما نیست (ما زیست شناس نیستیم).اما اگه کسی خواست بیاد پیوی یه توضیح کوتاهی در حد یه دانش اموز که یه چیزاییهم درباره زیست شناسی میدونم براش توضیح بدم.برای اتمام بحثم فقط اینو بگم که ازمایش کنید.یه روز اول صبح دینی بخونید و یه بار اخر شب بدون مرور و دودرس متفاوت دینی و ببینید کدوم بهتر یادتون موند.

LM.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
به نظر من حد تعادل از همه چی بهتره ! چون تو رو به اهدافت راحت تر و بدون اذیت و آزار می رسونه . یعنی برای من که اینطور بوده . من کلا از 24 ساعت 8 ساعت رو می خوابم. اگر مدرسه باز باشه 9 ساعت رو هم مدرسه ام که از 16 ساعت کم بشه میشه 7 . توی این 7 ساعت شاید باور نکنید ولی من فقط 4 ساعت رو درس می خونم. ولی همیشه بیشتر وقت ها 20 می گیرم . کسایی که زیاد درس می خونن یا به اصطلاح خرخونن ساعت مطالعه ی بالایی دارن و همه هم می دونیم موفقن . اما اگر واقعا اراده و علاقه داشته باشید توی 4 ساعت با 10 دقیقه استراحت و تمرکز بالا می تونید نتیجه 12 ساعت مطالعه ی خاکستری رو بگیرید . البته هرکسی نظری داره و روش درس خوندن متفاوتی من نظر خودم رو گفتم .
ببین،تو احتمالا هدفت اینه که بیست بگیری و اگه با این تایم ۲۰ میگیری و هدف دیگه ای با خوندن این درسا نداری(مثلا اول شدن تو یه ازمونی)،خب اگه بیش تر بخونی وقتت رو تلف کردی.
اما فردی که هدفش خیلی بزرگه(به حدی که میدونه تو تایمی که در اختیار داره نمیتونه به حد خواستش برسه)،مثلا کسی که کنکور داره،معمولا(حداقل تجربه تا امروز این بوده) افراد با خوندن تمام تایمشون که ازاد در روز درس در ۳ سال هم نمیتونن درسارو همه رو صد بزنن،پس باید حداکثر توانشون رو بزارن.

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
اممممم والا کار سختی نیست ببینید فرایندش ا:D:D:D:D:D:Dین شکلیه گوشی رو میزاری در دور دست ها کتاب رو باز میکنی و هیچ چیز برات مهم نباشه بعد وقتی سرتو برداری و به ساعت نگا کنی میبینی 10 ساعت خوندی و یاد گرفتی فقط اون گوشی مبارکو بذار کنار

Zeusam

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
والا خرخونی یکی از مزخرفترین کاراییه ک آدم میتونه با خودش بکنه
ب نطر من اونیی ک خر میزنن استعداد خاصی ندارن ک باید ۵ ۶ ساعت کتاب بزارن جلوشون تا مطلبو بفهمن
خلاصه خرخون نشید ب مولا خیلی کار کثیفیه

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
با اجازت به کلی حرفتو رد میکنم چون خرخونا ادمای موفقین چون تلاش میکنن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
اصولا بنده سر کلاس گوش میدم
و وقتی میخام بخونمشون دوباره خوابم میگیره انگار برام تکرارین خودم دوست دارم بخونم و نمره کامل بگیرم ولی چیکار کنم دست خودم نیس
اصلا ذهنم جمع نمیشه تا ی کلمه بره توش لا مصب :D :|:-?

Zeusam

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
به نظرم اونایی که خرخونی می کنن کار کثیفی نمیکنن(تقلب کثیف تره که:/)فقط دارن آیندشونو تضمین می کنن.

من خیلی دوست دارم ساعت مطالعمو ببرم بالا ولی زود خسته میشم.اصلا تو ذهنم نمیگنجه بقیه چجوری می تونن 10 ساعت بخونن.
چطوری می خونین واقعا؟
عزیز، آدم هست درسو نمیفهمه میشینه اونقد میخونه حفظ میکنه
من تو کل عمرم خر نزدم همیشه هم نمراتم عالی بودن
به همین سادگی
خرخونی آخر عاقبت نداره ب مولا

ربطی نداره..کسی که ۶ ۷ ساعت کتابو میزاره جلوش برای این نیست که‌نمیفهمه ضریب هوشیش پایینه یا هرچی . برای اینکه یا میخواد یادگیریش کامل شه یا بهتر یاد بگیره.
برای دوره اول شاید لازم نیست وخیلی مسخره است.ولی دوره دوم درسا یه جوری سنگین میشه که مجبوری برای یه امتحان ۴ ساعت بزاری کتابو جلوت و فقط یه مبحثو کار کنی .تو درسایی مثل فیزیک و ریاضی یه جاهایی مجبوری اونقد کار کنی تا خوب یادبگیری.پس خرخونی نه کار کثیفیه نه کار بدیه اینجاها اتفاقا بخاطر بحث کنکور و سخت تر شدن درسا لازمم هست.
ادمی که واسه هدفش ارزش قائله و سعی میکنه بهش برسه و از جونش مایه میزاره شاید از نظر تو استعداد خاصی نیست ولی به نظر من این پشتکار و تلاشش قابل احترامه یا حداقل قابل تحسینه.اراده قوی و تلاش زیاد چیزی نیست که هرکسی داشته باشه .
والا من ک دهمم و امسال اصلا خر نزدم درسی رو
نمیدونم سال های آینده چجوری قراره بشه
ولی همچی نمره ۲۰ نیست ب خدا
من الان نوبت اول دهمم رو سر ی عدد اشتباهی ۱ نمره زیستم رفت
یا تو فیزیک یا تو ریاضی
شاید باورتون نشه اما تو تجزیه دو به توان ۲ رو یک نوشته بودم‍♂️
و آمادگی دفاعی و سوادرسانه ای هم ک هیچ ۱۹ دادن جفتشون
خلاصه معدلمم شد ۱۹.۶
اما اصلن ناراحت نیستم
چون دوران امتحان کلی حال کردم پابجی پلی دادم برنامه نویسی کردم فیلم نگاه کردم و ...
درمورد خرخونی هم
فک کنم شما اشتباه گرفتید یا من از کلمه خرخونی اشتباه برداشت کردم
خرخون ب کسی گفته میشه(البته نظر من ک اینو میگ) ک ی بحثیو تا آخر حفظ کنه
استعداد نداشته باشه و فقط با خر زدن خودشو بکشه بالا
منم با این آدما حال نمیکنم
نمیدونم چرا ولی اصلن حال نمیکنم
ولی ادمم هس ک استعداد بالاس و فقط برا محکم کاری تست و سوالات زیادی حل میکنه
من مورد دومیم
فقط سر امتحانات مثلا ۱۰۰ تا اینا تست میزنم تا هم سرعت دستم بیاد هم قلق (املاییش نمیدونم درسته یا ن):)
خلاصه آقا با خر زدن و حفظ کردن و اینا شاخ نشید برا ما
خرم میزنید مربوط ب خودتون

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
رتبه یک کنکور بنظرت چکار کرده؟ از کلاس ده نشسته روزی پونزده ساعت درس خونده حالا تو بهش بگو کثیف ولی من چیز متفاوتی میبینم

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
به نظر من بهتره دبیرستانی ها و راهنمایی ها عقایدشون را درباره ی خرخونی باهم مقایسه نکنن ؛ چون واقعا شرایط شون فرق میکنه و مفهوم خرخونی در دبیرستان با راهنمایی واقعا فرق داره ، خرخونی که در راهنمایی یه کار اضافه به نظر میاد ولی در دبیرستان واقعا کار لازمیه ، اینطور که من فهمیدم بعضی از بچه های راهنمایی سایت تصورشون از خرخونی اینطوریه ( هر چند که من از این شکل جملات تخقیر آمیز متنفرم ) ؛ مثلا من دو ساعت درس میخونم یه نمره ای میگیرم فلان کس هشت ساعت درس می خونه همون نمره رو میگیره . چنین چیزی در دبیرستان محال به نظر میرسه چون انقدر وقت تنگ هست که اصلا امکان نداره بتونی کاری رو که در دو ساعت میشه انجام داد ، در هشت ساعت انجام بدی ، اتفاقا باید سعی کنی با یکم افزایش سرعت همون کارو تو یک و نیم ساعت انجام بدی تا بتونی به بقیه ی کارا هم برسی و در ضمن باتوجه به تیپ سوالات و رقابت شدید دبیرستان اصلا نمیشه با حفظ کردن موفق شد و ففط یادگیری عمیق مطالب درسی جواب میده . ( قطعا منظور من نمرات مدرسه نیست و کنکور و یه رتبه ی خوبه )
حجم کتاب ها کم شده اما در عوض سعی کردن مطالب رو تو جمله های کتاب یه جوری جا بدن ، طوری که باید با دقت و تمرکز خیلی بالایی مطالعه کنی تا بتونی همه ی نکات رو کشف کنی ، واسه همین گاهی لازم میشه بیشتر وقت بزاری و حتی گاهی به دفعات زیاد کتاب را مطالعه کنی ، چون حجم درس ها نسبت به راهنمایی به مراتب زیاد تره ، احتمال فراموشی مطالب وجود داره و لازم هست هر چند وقت یکبار درس ها مرور بشه ، برای مسلط شدن به نکات پیچیده و فرار کتاب لازم هست گاهی تست های زیادی حل بشه و حتی یک مبحث از چندین کتاب کمک درسی مطالعه بشه . در دبیرستان برای اینکه مطالب را واقعا خوب یاد بگیری باید خوب وقت بزازی برای باهوش ترین آدما هم همینطوره . خرخونی یعنی اینکه آدم همه ی زندگی اش رو صرف یک کار بکنه اما در حالی که انسان یک موجود چند جانبه است و باید کارهای متفاوتی در زندگی اش انجام بده ، اما در برهه هایی از زندگی لازم هست که برای مدتی مثل یک یا دو سال و حتی سه سال ، همه ی تمرکزت روی یک کار باشه برای رسیدن به یک هدف معین . که این اسمش خرخونی نیست و اراده است ؛ چیزی که در همه ی فرهنگ ها با ارزشه .
اما در راهنمایی به شخصه توصیه ی من یادگیری مطالب علمی درسی هست طوری که تا آخر عمر فراموش نشه ، نه یه جوری که بعد امتحان از یاد بره چون توی دبیرستان به درد میخوره و دبیرستانم اگر خوب باشید راحت تر میرید و دانشگاه و دانشگاه اگر ... الی آخر :D ( باید پایه رو خوب برداشت ) . و در عین حال کسب مهارت های دیگه مثلا در زمینه ی هنری ، ورزشی و ... ، مطالعه و کتاب خواندن و ... که بهتره حد تعادل بین اینها هم حفظ بشه مثلا طوری نباشه که به ورزش اهمیت و به نمره اصلا اهمیت ندین یا به نمره اهمیت بدین و اصلا ورزش نکنید و ... که در کل هر نوع موفقیت تو راهنمایی میتونه انگیزه و اعتماد به نفس رو افزایش بده ، پس سعی کنید با استفاده از امتحانات مدرسه و جشنواره ها و مسابقات انگیزه و اراده تون رو ببرید بالا . و یه چیز دیگه اینکه سعی کنید از سال نهم کم کم به روزی حدودا پنج ساعت درس خنودن عادت کنین تا در دبیرستان همون اول کار به مشکل جدی نخورین

آخرین ویرایش:

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یکی یه بار یه مطلبو می خونه میگیره و یکی باید یه مطلبو چند بار بخونه تا یاد بگیره حالا چرا به اونی که باید بیشتر بخونه تا یاد بگیره میگین خرخون؟ یکی باید صد تا تست بزنه تا یه مبحثو عالی بزنه و اون یکی دویست تا فرق بین اینا استعدادشونه درست ولی نمیشه گفت خرخونی کار درستی نیست چون یه سری اوقات لازمه و برای بعضی افراد هم لازمه
در ضمن فلسفه ی درس خوندن توی دوره اول و دوم جدا متفاوته پس لطفا دوستان دوره اول درباره ی پایه تحصیلی خودشون تز بدن و سعی نکنن با دوره دومیا کل بندازن چون هنوز خیلی چیزا رو تجربه نکردن و ممکنه متوجه نشن

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

بذار به کنکور برسی بعد حرفای زیادی خواهی داشت.
اینجا هیچکی دوره اول که هیچی نخونده هیچ، خیلیا دهمم هیچی نخوندن، تازه از یازدهم کم کمک شروع کردن، کلا تا وقتی کنکوری نشدی سعی کن قضاوت نکنی!
انیشتینم بخواد کنکور ایران بده روزی 10 12 ساعت مجبوره بخونه تهشم تضمینی نیست چیزی بشه، علمشم به هیچ دردش نمیخوره، احتمالا سر فیزیکشم وقت کم میاره چون روش تستی بلد نیست :)
خلاصه هوش و استعدادو بذار در کوزه آبشو بخور و به عنوان یه نصیحت سعی کن به این نمره های نخوندت مغرور نشی که بعدا کلات پس معرکست...
و ضمنا، سعی کن مقایسه آدما رو بر اساس هوش و استعدادی که خودت تعریف میکنی کلا از سرت بیرون کنی وگرنه وقتی برسی کنکور ببینی همینایی که بهشون میگی بی استعداد چقد ازت جلوتر میفتن دیگه انگیزه ای واسه درس خوندن برات نمیمونه، همه اینارو ما کنکوریای سایت تجربه کردیم، هممونم مثل همیم، تفاوت تو استعدادِ نشستن یه جا و تمرکز رو درسه!

آخرین ویرایش:

Zeusam

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
بذار به کنکور برسی بعد حرفای زیادی خواهی داشت.
اینجا هیچکی دوره اول که هیچی نخونده هیچ، خیلیا دهمم هیچی نخوندن، تازه از یازدهم کم کمک شروع کردن، کلا تا وقتی کنکوری نشدی سعی کن قضاوت نکنی!
انیشتینم بخواد کنکور ایران بده روزی 10 12 ساعت مجبوره بخونه تهشم تضمینی نیست چیزی بشه، علمشم به هیچ دردش نمیخوره، احتمالا سر فیزیکشم وقت کم میاره چون روش تستی بلد نیست :)
خلاصه هوش و استعدادو بذار در کوزه آبشو بخور و به عنوان یه نصیحت سعی کن به این نمره های نخوندت مغرور نشی که بعدا کلات پس معرکست...
و ضمنا، سعی کن مقایسه آدما رو بر اساس هوش و استعدادی که خودت تعریف میکنی کلا از سرت بیرون کنی وگرنه وقتی برسی کنکور ببینی همینایی که بهشون میگی بی استعداد چقد ازت جلوتر میفتن دیگه انگیزه ای واسه درس خوندن برات نمیمونه، همه اینارو ما کنکوریای سایت تجربه کردیم، هممونم مثل همیم، تفاوت تو استعدادِ نشستن یه جا و تمرکز رو درسه!
بسی سپاسگذارم از فرمایشاتتان♡

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
به نظر من الکی زیاد درس خوندن نه ولی عادت مطالعه درست و در زمان مشخص و تلاش برای بیشتر کردن این زمان برای یادگیری چیزهای بیشتر اسمش خرخونی نیست و واقعا کارارزشمندیه و از زبون کسی که اخر این راهه و داره لیسانس میگیره(منظورم حجم زیاد درساییه که پاس میشن نسبت به مقاطع قبلی و بعدی) باید بگم که این جز اگه نهادینه نشه تو شخصیت کسی و تو فاز خودشاخ پنداری با مطالعه کم (روزی یه ساعت دو ساعت تا کنکور حتی) با وجود این که شاید حتی توی کنکور هم جواب بده (کما اینکه روی من جواب داد و تونستم با سه ماه درس خوندن میانگین روزی 4 ساعت رتبه ی نسبتا خوبی بیارم) با سر منو توی دانشگاه زد زمین:/ و نشد اون چیزی که من میخواستم.
چند روز پیش داشتم فکر میکردم ما دوازده سال میریم مدرسه و بزرگترین هدف اون محیط درس خوندن ماست کنار هزار تا هدف اجتماعی و اینا
اون وقت به کسی ک درست کارش رو انجام میده میگیم خرخون:/ و بعضی از اونام سعی میکنن با بازیای کثیفی خودشون رو درسخون نشون ندن و این یکم مسخرس شاید
و این برداشت واقعا چیزیه که باید از بین ما برداشته شه
شاید بهتره فکر کنیم ما چرا اینجاییم
و چه جای بهتری برای ما هست
و چه کار بهتری ازمون بمیاد یا درصددشیم که انجام بدیم
و اگه با جواب این سوالا دیدیم به هر نحوی اینده ما به تحصیلات گره خورده
جایگاه خودمون رو وجایگاه این زمانها رو در اینده ببینیم

آخرین ویرایش:
بالا