• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زمین را نجات دهیم!

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
پاسخ : زمین را نجات دهیم!

به نقل از Lily Delicated :
من طرحم رو ارائه دادم [nb] post [/nb]. این 3 مورد محورهای فعالیت تو طرح من هستن. اول بذارید محورهای اصلی و برنامه گروه مشخص بشه بعد به تقسیم مسئولیت می پردازیم.
الان بحث روی برنامه ی گروهه، بحث رو پراکنده نکنید.
خوبه ، من که کاملا با محورهایی که نیلوفر مشخص کرده موافقم و به نظرم میتونیم از این محورها برای انسجام برنامه های آیندمون استفاده کنیم . شما هم نظراتتون رو در این مورد بگید ، اگر موافقید که هیچ و اگر انتقادی دارید بیان کنید تا طرح کلی رو به دست بیاریم . بعد که طرح کلی به دست اومد اونوقت وارد مرحله بعدی بشیم . ;;)

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

من فقط امیدوارم،این چهل‌و خورده‌ای نفر که اعلام آمادگی کردن،بعد ِ دو روز یادشون نره و این طرح هم مثه خیلی طرح‌ـای دیگه نصفه‌نیمه رها نشه .
لطفاً،لطفاً،لطفاً،اگه اعلام آمادگی میکنید واقعاً باشید تا آخرش .

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

عزیزان مرد و مردونه یه نگاه از بالا بکنید ببینید دارید چیکار میکنید. خدایی ناراحت نشیدا ، داره خاله بازی میشه. معاونت فلان معاونت بهمان.

• شروع کننده موضوع

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

فعلا اجب سمت ها و این مسائل بحث نکنید.
تا امشب فقط راجب برنامه کلی گروه بحث می کنیم، تا شب صبر می کنیم تا همه بیان و ببینن و نظر بدن.امشب هم عضو گیری موقتا متوقف میشه. بعد از مشخص شدن برنامه کلی میریم سراغ مسائل جزئی تر و مسئولیت ها.
بازم تکرار میکنم همه این برنامه رو بخونید و اگر موافق هستید پست رو لایک کنید و اگر مخالفید دلیل مخالفتتون رو بگید.

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

موافقم خوبه
می تونیم تو مدرسمون هم بین بچه ها تبلیغ کنیم

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

3.برگزاری برنامه هایی مثه درخت کاری و جمع آوری زباله در شهرهایی مختلف با همکاری اعضای گروه.
من با اين قسمت كاملا موافقم يه مسئله اي هم هس ميخواستم اشاره كنم بهش؛ يه تاپيك ميشه مجزا واسه اين مسئله زد ك هر كسي با خانواده دوستان و ... يه اكيپ تشكيل بده بعد هر هفته يه برنامه اي تنظيم كنيم(يه هفته درختكاري هفته ي بعدش تفكيك زباله هاي خونه، بعد اون جم كردن زباله هاي بيرونو ...) بچه ها از قبلو بعده كاراشون يه سري عكسايي بذارن ب هم ديگه دلگرمي بديم و ادامه؛
× من امسال يه چن بار اينكارو امت كردم فقط يه مشكلي بود(جدا از مسخره باياي داداشم البته)، اينكه بعد جم كردن آشغالا و اينا سطل آشغال پيدا نميشد آدم بريزه اينارو توش(خارج شهر بوديم البته) ميتونيم در كنار اين كارا شهرداريرم از نارسايي هاي هر منطقه مطلع كنيم. (هيچ تضميني در خصوص اينكه شهرداري ب حرفامون محل بذاره هم ندارم البته! :-")
برای این که مطالبی که میذاریم منسجم تر بشه به نظرم بهتره که بعد از هماهنگی با مدیران سایت یه انجمن مخصوص گروه درست بشه و توی انجمن یه تاپیک داشته باشیم مخصوص هماهنگی های گروه و عادات مخربی که قراره هفتگی ترک کنیم. برای هر کدوم از خطراتی که محیط زیست رو تخریب میکنه یه تاپیک جدا داشته باشیم. مثلا یه تاپیک برای زباله، یه تاپیک دیگه برای آلودگی هوا، یه تاپیک دیگه برای لایه ازن و ... برای شروع هر کدوم از این تاپیک ها هم یک نفر داوطلب بشه و بره کامل راجب اون موضوع مثلا آلودگی هوا تحقیق کنه و تاپیک رو با ارائه نتیجه تحقیقاتش به طور مختصر و مفید شروع کنه
من واسه تنظيم برنامه هاي اين گروه(بعد امتحانا البته) ميتونم داوطلب بشم.

ghazale.gh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
فیزیک

در راستای این پست:
× برنامه هایی مثه درختکاری ُ جمع آوری ـه زباله ُ اینا خیلی خوب ـه و البته عملی ؛
ولی خب همین کارا هم نیاز ب یه گروه حالا حداقل سه یا چار نفری توو هر شهر داره ،مسلما اگه مثلا من تنها باشم میل ُ رغبتی واسه کار ـای عملی ممکنه نداشته باشم خیلی.

× نکته دیگه اینکه ، مثلا بیایم درباره آلودگی هوا تاپیک بزنیم ، مشکلاتشو ریشه یابی کنیم ُ اینا ، عملا کاربرد نداره چون مثلا ما هیچوقت نمیتونیم جلوی یه کارخونه مضرُ این هارو بگیریم.

× مهم ترین نکته این برنامه ، ک ب نظر ـه من از همه ـش جالبتره اینه ک داریم از خودمون شروع میکنیم و این واقعا مهمه و کلا یه حرکت ـه قشنگ ُ ماندگاری میباشد!

× پیشنهادی هم که اکیدا بهش تاکید(!) میکنم اینه ک گروه ـا منسجم باشن ُ ن در حد ـه صرفا حرف و اعلام آمادگی.

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

چرا میتونیم همه باهم به اون کارخونه هه نامه بنویسیم یا راهی رو پیشنهاد بدیم شابد اثر کنه!

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

وقت نداشتم تاپیک رو جز به جز بخونم یه نگاه کلی انداختم دیدم به این موضوعی که می خوام بگم اشاراتی شده!
یکی از کارهایی که به نظرم انجام دادنش ضروریه تهیه لیست کارهای کوچک.
این کارهای کوچک چی هست حالا:
باید چند روز تمام به همه ی اتفاقات ریز و درشتی که می افته با دقت نگاه کنیم و یادداشت برداری کنیم که کدوم یک از این کارهای روزمره ای که ما انجام میدیم برای طبیعت مفید و کدوم مضره
و اگه همه ی کسایی که می خوان همکاری بکنند این لیست رو تهیه کنند خوب میشه
بعد بیایم با خودمون ارزیابی کنیم چند درصد از این کار ها رو انجام میدیم یا نمی دیم. بعد سعی کنیم کارهایی که برای محیط زیست خوب هست رو تو زندگیمون یک جز ثابت بکنیم.
مثل وقتی میریم خرید از کیسه ی پلاستیکی استفاده نکنیم
یا کوچکترین زباله ای رو زمین نندازیم
یا همون طور که گلسا گفت زباله ها رو تفکیک کنیم
دوچرخه سواری به جای استفاده از وسایل دود زا
یه سری گیاه هستند که تو پاکیزه کردن هوا نقش موثرتری نسبت به بقیه گیاه ها دارند می تونیم لیست این گیاه رو در بیاریم و از پرورششون بدیم و استفاده اش رو رایج بکنیم.
نمی دونم یه زمانی می گفتند سرچ تو گوگل هوا رو گرم می کنه نمی دونم درست هست یا نه ولی می تونیم نکاتی مثل این رو پیدا کنیم و از انجام دادنشون تا حد امکان پرهیز کنیم
وقتی می بینیم جایی نیاز به رسیدگی داره نگیم کار شهرداریه خودمون تا جایی که ازمون بر میاد رسیدگی کنیم
و ...
باید کلا همچین لیستی تهیه بشه جزو قوانین تصویب بشه که تو در صورتی که می خوای کار بزرگی برای طبیعت انجام بدی باید بتونی از پس این کارای هر چند کوچک بربیای.
بعد ازش یه جدول درست کنیم و تیک بزنیم که ما چه قدر تو انجام این کارا موفقیم و سعی کنیم پیشرفت کنیم.
علاوه بر این سر و صدا خیلی خوبه مثلا می تونیم همین کارهای کوچک رو به صورت پوستر در بیاریم و چون از اکثر شهر ها این جا عضوند پخش کنیم!
حتی زدن پیج فیسبوک هم خوبه یه چیز تو مایه های چیزهای کوچک بزنیم کارهایی کوچکی که به محیط زیست کمک می کنه و...
و سعی کنیم و با کارهایی که خودمون می کنیم بقیه رو هم به این سمت بکشیم
علاوه بر توجه به زندگی روزمره می تونیم مطالعه کنیم و دقیق تر متوجه کارایی بشیم که خوب یا بد هست برای محیط زیست
نظرتون رو درباره ی این ایده ی من بگید پیشنهاد هم برای بهتر شدن دارید دریغ نکنید.
البته توی جمع بندی نیلوفر اینا بود ولی خوب خواستم ریز تر بهش بپردازم اصولا کلی گویی و نپرداختن به جزئیات هدف و کاری که قراره انجام بشه رو خوب مشخص نمی کنه!
پ ن: خیلی بد نوشتم این متن رو می دونم عجله ای شد معذرت می خوام! :D

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

به نقل از fitmal :
چرا میتونیم همه باهم به اون کارخونه هه نامه بنویسیم یا راهی رو پیشنهاد بدیم شابد اثر کنه!
ببینید این کار امکان پذیر نیست خیلی راهکار هایی هست برای کاهش الودگی کارخانه ها که بدلیل هزینه ی زیاد ازش استفاده نمی کنند یعنی اونایی که استفاده کردند ورشکست کردند.
یعنی یه جورایی حتی هزینه ی درمان بیمارایی که به خاطر الودگی بیمار شدند کمتر از راه های پیشگیریه و مدیر کارخونه توجهی به حرف من و شما نداره به پولش توجه داره این تنها راهش فرهنگ سازیه فقط همین که اون مدیر بدونه و قلبا احساس مسئولیت داشته باشه

mariiiiii

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran

وقتی از عابر بانک استفاده میکنید،اگه واقعا نیاز ندارید رسید نگیرید از دستگاه،چوبه،بخاطرش درخت قطع میشه.

با یه لیوان آب مسواک بزنید.یه لیوان کم بود دو لیوان،شیر آبو باز نذارید.

اون آبی که موقع آبکش کردن برنج میریزید دور میتونید خنکش کنید بریزید تو گلدون،فایده هم داره.

از دوچرخه استفاده کنید.

کیف ببرید با خودتون موقع خرید،به جای پلاستیک.

کاغذ رو تو سطل آشغال نریزید،جمع کنید تحویل بدید به مراکز مخصوص بازیافت.

زباله هارو کنار سطل آشغال نذاریم،پرت کنیم توش.

+من سعی میکنم همه راهکارای بچه هارو تا شب به همین پست اضافه کنم تا همشون یه جا باشه،بعد پستای اضافی حذف بشه تا حجم

تاپیک بیاد پایین.

mojtaba rajabi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی قزوین
شهر
قزوین
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت اجرایی

ببینید دوستان
کمی شتابزدگی و احساساتی شدن در پستها به چشم میخوره. لازمه که یه مقدمه کوتاه بگم:
عرض شد که مقوله نجات زمین بحث کوچک و جدیدی نیست. خیلی از محافل علمی در موردش حرف زدن و نتایجی هم گرفته شده. آلودگی زمین پیوند عمیقی با مساله جهانی شدن و توسعه پایدار داره. یعنی چکار باید بکنیم که ضمن استفاده بهینه از منابع رو و زیر زمین، زمین رو برای آیندگان هم حفظ کنیم. به این میگن توسعه پایدار و در واقع نجات زمین همون ترجمه خودمونی توسعه پایداره.
اما بعد
یکی از دوستان گفتند سیاست کلی کار تعیین بشود و بنده هم در پستهای اولیه بحث هدفگذاری رو مطرح کردم. برخی از دوستان روی مساله فرهنگ سازی و نهادینه سازی فرهنگی صحبت کردند اما بدونید که فرهنگ سازی همه چیز نیست اما همه چیز بدون فرهنگ هیچه. ما باید سازماندهی خودمون رو داشته باشیم و تعدادی از دوستان کار فرهنگی رو برنامه ریزی کنن و دوستان دیگر اجرا و دوستان دیگری بحث نظارت و گزارشگیری و گزارش دهی به بقیه. اینطوری میشه سازماندهی.
یک نفر باید مسئول کار و در واقع مدیر پروژه باشه، یک نفر مسئول فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، یک نفر مسئول آمار و اطلاعات، یک نفر مسئول هماهنگی طرحهای اجرایی، یک نفر مسئول گزارشگیری. هر کدوم از این افراد باید افرادی رو در کنار خودشون داشته باشند و برای جلوگیری از موازی کاری و جزیره ای عمل کردن به یک نفر که همون مسئول پروژه هست گزارش بدن و مسئول پروژه هم برنامه ریزیهای لازم رو داشته باشه و گزارش کار رو به اعضای دیگه بده.
در این که وظایف هر کدوم از این زیرگروهها چی هست بعدا بحث میکنیم.
فعلا سازمان کار باید مشخص بشه و افراد ذیل شناسایی بشوند:
1-مدیر ارشد پروژه
2-مسئول فرهنگ سازی و اطلاع رسانی
3-مسئول آمار و اطلاعات
4-مسئول هماهنگی طرحهای اجرایی
5-مسئول گزارشگیری
خب نظرتونو بگین

mariiiiii

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran

بالایی:اول برنامه کلی گروه مشخص بشه،بعد هم مسئول پروژه و وظایف اعضا.

• شروع کننده موضوع

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

1.الان بحث تقسیم مسئولیت نیست.
2. الان نمی خوایم به جزئیات بپردازیم.
اگه با برنامه کلی موافق هستید فعلا صبر کنید تا بقیه بچه ها بیان و ببینن و اونا هم نظر بدن.
بعد از مشخص شدن برنامه کلی به تقسیم مسئولیت ها و برنامه ریزی جزئی خواهیم پرداخت.
نظر lab0o خیلی خوب بود، نظرش مربوط میشه به قسمت اول برنامه.وقتی برنامه تصویب شد به جزئیات هر بخشش می پردازیم و نظراتی مثه نظر lab0o و کاغذ سفید مد نظر قرار میدیم.
به نقل از غَــزالــه :
برنامه هایی مثه درختکاری ُ جمع آوری ـه زباله ُ اینا خیلی خوب ـه و البته عملی ؛ولی خب همین کارا هم نیاز ب یه گروه حالا حداقل سه یا چار نفری توو هر شهر داره ،مسلما اگه مثلا من تنها باشم میل ُ رغبتی واسه کار ـای عملی ممکنه نداشته باشم خیلی.
بله کاملا درسته. برای اینجور برنامه ها باید تو هر شهر یه نفر از اعضای گروه مسئولیت هماهنگی اینجور برنامه ها رو به عهده بگیره و در صورت تمایل بچه های شهرش و به حد نصاب رسیدن تعداد این برنامه ها رو برگزار کنه.البته میشه افرادی که در گروه نیستند هم برای این کارها دعوت کرد. این دیگه به عهده سرپرست گروه در اون شهر هست.
نکته دیگه اینکه ، مثلا بیایم درباره آلودگی هوا تاپیک بزنیم ، مشکلاتشو ریشه یابی کنیم ُ اینا ، عملا کاربرد نداره چون مثلا ما هیچوقت نمیتونیم جلوی یه کارخونه مضرُ این هارو بگیریم.ما نمی تونیم جلوی یه کارخونه رو بگیریم اما می تونیم به جای ماشین شخصی از وسایل نقلیه عومی استفاده کنیم یا با دوچرخه اینور اونور بریم یا کارهای دیگه ای که از دست ما ساخته است.

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

خب سلام
معذرت بابت تاخیرم خودتون میدونید که وقت امتحاناست وهمه مشغول درس خوندن هستیم.
همه پست ها رو تک تک خوندم به نظرم فعلا نباید روی ریز ریز برنامه ها وارد شد باید اول تبلیغات رو شروع کنیم شاخه های اصلی افراد اصلی رو مشخص کنیم تا همه ی کار ها فعالیت ها با اونا هماهنگ بشه.
با پیشنهادهای نیلوفر موافقم.
اول میایم یه پوستر طراحی میکنیم میفرستیم به مدارس وتوی هر سایتی که شما پیشنهاد بدین قرار میدیم بعد به نظرم یه کارت طراحی کنیم برای اعضا تا تبلیغات اولیه شروع بشه درضمن درحین تبلیغات برنامه مون رو میریزیم که به نظرم برنامه باید دو بخش کلی تحقیق ومطالعه وبخش اجرای عملی صورت بگیره تمام افراد هم گزارش روزانه شون رو به سرشاخه اصلی میفرستن واعلام میکنن تا همه مطلع بشن.
من طراحی پوستر و کارت رو به عهده میگیرم اگه موافقین اگه نظری درباره پوستر وکارت دارین پ خ بدین لطفن وسعی میکنم همه کارا رو بانیلوفر هماهنگ کنم.

mariiiiii

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran

به نقل از S E V D A :
خب سلام
معذرت بابت تاخیرم خودتون میدونید که وقت امتحاناست وهمه مشغول درس خوندن هستیم.
همه پست ها رو تک تک خوندم به نظرم فعلا نباید روی ریز ریز برنامه ها وارد شد باید اول تبلیغات رو شروع کنیم شاخه های اصلی افراد اصلی رو مشخص کنیم تا همه ی کار ها فعالیت ها با اونا هماهنگ بشه.
با پیشنهادهای نیلوفر موافقم.
اول میایم یه پوستر طراحی میکنیم میفرستیم به مدارس وتوی هر سایتی که شما پیشنهاد بدین قرار میدیم بعد به نظرم یه کارت طراحی کنیم برای اعضا تا تبلیغات اولیه شروع بشه درضمن درحین تبلیغات برنامه مون رو میریزیم که به نظرم برنامه باید دو بخش کلی تحقیق ومطالعه وبخش اجرای عملی صورت بگیره تمام افراد هم گزارش روزانه شون رو به سرشاخه اصلی میفرستن واعلام میکنن تا همه مطلع بشن.
من طراحی پوستر و کارت رو به عهده میگیرم اگه موافقین اگه نظری درباره پوستر وکارت دارین پ خ بدین لطفن وسعی میکنم همه کارا رو بانیلوفر هماهنگ کنم.

بهتر نیست تبلیغات رو بذاریم برای بعد؟

ما هنوز هیچکاری شروع نکردیم که بخوایم براش تبلیغات کنیم!

حتی گروهی هم نداریم که در موردش تبلیغ کنیم،چون برنامه و سرپرستی نداریم.

بچه ها اگه موافقین با نقشه کلی که شروع کنیم،اگرم نیستین بیاین دلیلشو بگین.

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

به نقل از کاغذ سفید :
بهتر نیست تبلیغات رو بذاریم برای بعد؟

ما هنوز هیچکاری شروع نکردیم که بخوایم براش تبلیغات کنیم!

حتی گروهی هم نداریم که در موردش تبلیغ کنیم،چون برنامه و سرپرستی نداریم.

بچه ها اگه موافقین با نقشه کلی که شروع کنیم،اگرم نیستین بیاین دلیلشو بگین.

باشه هرجور که شما وبچه ها صلاح بدونید منم همونو قبول میکنم
مسئله اینه که نمیدونیم باید چیکار کنیم من میگم بیاید یه بخشی از موضوع محیط زیست رو بگیم بعد همه دربارش بحث کنیم به راه کار هایی که به ذهنمون میرسه رو ارائه بدیم بعد عملیشون کنیم.

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

جمع بندی:
من با توجه به نظرات همه بچه ها یه برنامه کلی پیشنهاد میدم واسه گروه هرکسی موافقه به این پست لایک بده، هر کسی هم مخالفه علت مخالفت و نظرشو بگه.
اول از همه بیایم فعالیت گروه رو در 3 بخش تقسیم بندی کنیم:
1.آگاه سازی افراد گروه از خطراتی که محیط زیست رو تهدید می کنه، آشنا کردن اونها با راه های مبارزه با این خطرات و ارائه راه حل های پیشنهادی که با به کار بردن اون ها در زندگی روزمره میشه به محیز طیست کمک کرد. هر هفته هم اعضا تصمیم بگیرن که همگی یکی از عاداتشون رو که به طبیعت آسیب میزنه ترک کنن و هرکسی که موفق شد بیاد اعلام کنه و دیگران رو تشویق کنه. به طور خلاصه یعنی از خودمون شروع کنیم.
2.آگاه سازی و تبلیغ در خارج از گروه مثلا طراحی پوستر و نصب اون در مدارس یا طراحی سایت و تشویق افراد خارج از گروه برای کمک به محیط زیست.
3.برگزاری برنامه هایی مثه درخت کاری و جمع آوری زباله در شهرهایی مختلف با همکاری اعضای گروه.

برای این که مطالبی که میذاریم منسجم تر بشه به نظرم بهتره که بعد از هماهنگی با مدیران سایت یه انجمن مخصوص گروه درست بشه و توی انجمن یه تاپیک داشته باشیم مخصوص هماهنگی های گروه و عادات مخربی که قراره هفتگی ترک کنیم. برای هر کدوم از خطراتی که محیط زیست رو تخریب میکنه یه تاپیک جدا داشته باشیم. مثلا یه تاپیک برای زباله، یه تاپیک دیگه برای آلودگی هوا، یه تاپیک دیگه برای لایه ازن و ... برای شروع هر کدوم از این تاپیک ها هم یک نفر داوطلب بشه و بره کامل راجب اون موضوع مثلا آلودگی هوا تحقیق کنه و تاپیک رو با ارائه نتیجه تحقیقاتش به طور مختصر و مفید شروع کنه و بقیه بیان نظرات و پیشنهاداتشون رو درباره اون موضوع(آلودگی هوا) ارائه بدن یا اگه راه جدید و خاصی برای مبارزه با آلودگی هوا سراغ دارن بگن. این جدا از اون عادات مخرب هست که هر هفته قراره در کناره هم یکیشو شناسایی و ترک کنیم.
یه پیشنهادی !
اختراعات خلاقانه داشته باشیم
ما سمپادی هستیم ؛ خیلی ـا میتونن این گروها رو بزنن ولی ما میتونیم چیزایی بسازیم ک مفید تر باشه پتانسیلشم داریم /m\

• شروع کننده موضوع

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

S E V D A:برای گروه به چند نفر برای کارهای تبلیغات مثل طراحی آرم، بنر، پوستر و طرااحی و راه اندازی سایت نیاز هست. هر وقت خواستیم تقسیم مسئولیت کنیم این ها رو از بین کاندیدها انتخاب خواهیم کرد.
NOVANDA: مثلا چه اختراعی؟لطفا بیشتر توضیح بده.

Emad a.z

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 1 TO حلی 4
شهر
تهران

خب!
بسم الله رحمان رحیم
اینجانب اعلام میدارم که
1-قبل از هر فعالیتی باید یک سری چیز ها مشخص شه!مثلا:
1 -الف)هرگروهی یک شخصیو میخواد که نه حالا به عنوان رییس ولی به عنوان پیشوا(!) ازش پیروی بشه!با توجه به پراکندگی گروه نیاز به اشخاص مختلفی در شهرهای مختلف داریم که هماهنگی حفظ بشه
2 -ب)نقشه ی فعالیت های گروه برای اعضا مشخص بشه تا یه سری حد و مرز ها مشخص بشه که بعده ها مشکلی از این بابت پیش نیاد.
3 -ج)آگاهی بخشی درباره ی کارهامون توی سطوح مختلف(دانشگاهی اداری . . .)باید به عهده ی یک نفر باشه که روابط عمومی خوبی داشته باشه!
2-عضو گیری توی این برهه ی زمانی مهمترین کاریه که میتونیم بکنیم و باید بکنیم!(3-ج)
3-همدلی و همدردی و . . . همینا یادتون نرین
4-بعضی اوقات سنگ اندازی هایی از سمت دولت انجام میشه که چون تجربشو دارم ازتون میخوام که قبل از هر کار هرچند کوچیک یه اجازه نامه از سازمان های ذی ربط بگیرین!
5-آخ این کارا اسپانسر جذب کنه!حتما برین دنبالش!
6-به هیچ وجه ناامید نشین!
:D
تکبیر هم یادتون نره

بالا