• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار کنه؟؟

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى
پاسخ : اینجا کسی هست که به ایرانی بودنش افتخار کنه؟؟

ی نکته فقط:
این به نظر من اصلا درست نیس که وقتی کسی میگه افتخار نمیکنم شما همه بهش هجوم بیارین دیس بدین اخه اون نظرشو گفته و بهتره تو یک سری چیزها به نظر هم احترام بذاریم! :) :)
و ایران هم ی سری چیزا داره که باعث افتخاره و واقعا ی سری چیز ها ک به نظر من جالب نیستش!
ولی خوب در کل ادم تو هر جاهم که زندگی کنه به هر حال ی علاقه ای داره بهش و این علاقه باعث افتخار میشه
ما هم به ایرانی بودنمون افتخار میکنیم. :D :D....شاید واسه این که چیزای خوبش و بیشتر از بدیاش میبینیم :)

ساعت مچی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اصلی
شهر
کرمان

خیلیا از اوضاع جامعه راضی نیستن اما باعثش کیه؟
خودمون!
آره افتخار میکنم ب اینکه ایرانیم.ولی همچی بااین حس افتخار حل نمیشه.باید دس ب کارشدو اوضاع رو تغیرداد.

MiMeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فــرزانگان II
شهر
مـشـــــــهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

[size=12pt][size=14pt]لطفا احساسي برخود نكنين!همون هخامنشيان هم آخرش ...
آخرين پادشاه هخامنشي بود كه وقتي حمله شد به ايران فرار كرد رفت شمال شرق...كه بعد
تخت جمشيدو به آتيش كشيدن...
كسي منكر كاراي خوبي كه كردن و شكوه و عظمتشون نيس ولي غير از اون زمان هم چيز هاي زيادي داريم كه بهش افتخار كنيم
اين همه دانشمند زمان هخامنشيان نبودن كه همشون...
وقتي ميبيني كسايي تو كشورايي كه به اندازه ما اصالت و فرهنگ ندارن و به زور بايد فك كني اصن اين كشور كجا هست عاشق كشورشون خجالت ميكشه از كسايي كه...
[/size][/size]

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

اینارو تو یه بلاگ دیده بودم سیو کرده بودم دیدم بد نیست تو تاین تاپیک هم شیر کنم!
به خاطر همین چیزا در کل احساس خاصی نسبت به ایران ندارم البته بیشتر دوست دارم تو ایران نباشم! ولی خب هر کشوری باشم کار خودم رو می‌کنم و سعی می‌کنم که خدمت کنم.

انیشتین:
من مخالف هرگونه ملی گرائی و حتی مخالف صرفاً چیزی در حد میهن دوستیهم هستم ، ملی گرائی و ناسـيوناليسـم یک مرض بچگانه اسـت آبله ای كه نوع بشـر به آن مبتلا میشود. احساسات ملی ، جامعه بشر و زبان لاتین را نابود کرده است . به عقیده من ، توسعه اسفناک ملی گرائی ، در هر جائی ، ارتباط تنگاتنگی با نهاد "خدمت سربازی" [ و یا عناوینی که کمتر حالت تهاجمی دارند مثل "ارتش ملی" ] دارد . هرکشوری که خواستار بهره کشی خدمت سربازی ساکنانش است مجبور است که روحیه ملی گرائی و وطن دوستی را در آنهاتقویت کند و همواره زنده نگه دارد .صنایع جنگ افزار سازی ؛ یکی از بزرگترین خطراتی که بشر را به ستوه آورده اند ؛ قدرت اهریمنی خود را در پس ملی گرائی پنهان کرده است .

جرج برنارد شاو (نویسنده شهیر و خالق هاکلبری فین) :
جهان شما هرگز روی آرامش بخود نخواهد دید، تا زمانیکه وطن گرائی و میهن دوستی را از نژاد بشر طرد نکنید .

منتسکیو (سلطان مطلق علوم سیاسی آمریکا و اروپا) :
اگر من بدانم کاری که انجام می دهم برای کشورم مفید است ، ولی باعث آسیب به گونه انسان می شود، هرگز آنرا به منصه ظهور نمی گذارم ، زیرا در وهله نخست من ضرورتاً شهروند جامعه جهانی هستم ، و در مرتبه دوم بصورت تصادفی یک فرانسوی هستم،

تولستوی:
میهن دوستی ، در ساده ترین ، واضح ترین و بدیهی ترین مفهوم خود چیزی نیست بجز : ابزار جاه طلبی حکام ، تمایلات حریصانه ، و گذشتن از عقل ، وجدان و کرامت انسانی ِ کسانی که برده وار اسیر قدرتند.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از nobodyAtall :
این که به کشورت افتخار کنی فایده ی زیادی نداره...
کشورت باید به تو افتخار کنه!!

اگر تو به وطنت افتخار نکنی , وطنت هم نمیتونه به تو افتخار کنه ...

و این خود تو هستی که باید کاری کنی که وطنت به تو افتخار کنه ...

و این دو تا مکمل هم دیگه ن

به نقل از meris-78 :
مگه میشه آدم هر چی بگه از ایران متنفرم ولی باز رگ غیرت آدم بر می خوره که ببینه ایران
یک کشور جهان سومه
ما باید به ایر انی بودن خود افتخار کنیم و سعی کنیم که به اوضاع سرو سامون بدیم
ای دل غم دیده حالت به شود دل بد مکن وین سر شوریده باز آید به سامان غم مخور

به نقل از ساعت مچی :
خیلیا از اوضاع جامعه راضی نیستن اما باعثش کیه؟
خودمون!

درسته و این خود ما هستیم که باید دست بکار بشیم و شروع کنیم به درست کردن اوضاع ...

به نقل از zohreh.sh74 :
من که افتخار می کنم به ایرانی بودن خودم....
دقت کردین هر وقت هر چی میبینیم می گیم ایرانیا فلانن و ایرانیا پشمدانن؟
دقت کردین خودمونو جدا می دونیم؟
بابا مشکلی هم اگه باشه از خودمونه...از تربیت خانوادگیه....از فرهنگمونه که خودمون باید درستش کنیم....

خیلیا فکر میکنن باید بشینن کنار و فقط نگاه کنن و حرف بزنن ... و هیچ عملی انجام نمیدن ...
همین آدما هستن که باعث میشن اتفاق هایی بیوفته که باعث افتخار نکردن یه سری افراد به سرزمینش بشه ...
و بهتره واقعا که به جای اینکه فقط حرف بزنیم و بگیم اٍل و بٍل ه , یکم فکر کنیم و واقعا ببینیم مشکل از کجاس و چرا ؟

به نقل از na$im :
ی نکته فقط:
این به نظر من اصلا درست نیس که وقتی کسی میگه افتخار نمیکنم شما همه بهش هجوم بیارین دیس بدین اخه اون نظرشو گفته و بهتره تو یک سری چیزها به نظر هم احترام بذاریم! :) :)

هر دیس لایکی به معنای بی احترامی نیست ... داره میگه که مخالف حرفتیم
همینطور ممکنه کسی به خاطر نه گفتنش ( افتخار نمیکنم ) دیس نده و صرفا بخاطر دلیلی که برای نه گفتن اورده دیس بده !!!

به نقل از Agent 47 :
اینارو تو یه بلاگ دیده بودم سیو کرده بودم دیدم بد نیست تو تاین تاپیک هم شیر کنم!
به خاطر همین چیزا در کل احساس خاصی نسبت به ایران ندارم البته بیشتر دوست دارم تو ایران نباشم! ولی خب هر کشوری باشم کار خودم رو می‌کنم و سعی می‌کنم که خدمت کنم.

انیشتین:
من مخالف هرگونه ملی گرائی و حتی مخالف صرفاً چیزی در حد میهن دوستیهم هستم ، ملی گرائی و ناسـيوناليسـم یک مرض بچگانه اسـت آبله ای كه نوع بشـر به آن مبتلا میشود. احساسات ملی ، جامعه بشر و زبان لاتین را نابود کرده است . به عقیده من ، توسعه اسفناک ملی گرائی ، در هر جائی ، ارتباط تنگاتنگی با نهاد "خدمت سربازی" [ و یا عناوینی که کمتر حالت تهاجمی دارند مثل "ارتش ملی" ] دارد . هرکشوری که خواستار بهره کشی خدمت سربازی ساکنانش است مجبور است که روحیه ملی گرائی و وطن دوستی را در آنهاتقویت کند و همواره زنده نگه دارد .صنایع جنگ افزار سازی ؛ یکی از بزرگترین خطراتی که بشر را به ستوه آورده اند ؛ قدرت اهریمنی خود را در پس ملی گرائی پنهان کرده است .

جرج برنارد شاو (نویسنده شهیر و خالق هاکلبری فین) :
جهان شما هرگز روی آرامش بخود نخواهد دید، تا زمانیکه وطن گرائی و میهن دوستی را از نژاد بشر طرد نکنید .

منتسکیو (سلطان مطلق علوم سیاسی آمریکا و اروپا) :
اگر من بدانم کاری که انجام می دهم برای کشورم مفید است ، ولی باعث آسیب به گونه انسان می شود، هرگز آنرا به منصه ظهور نمی گذارم ، زیرا در وهله نخست من ضرورتاً شهروند جامعه جهانی هستم ، و در مرتبه دوم بصورت تصادفی یک فرانسوی هستم،

تولستوی:
میهن دوستی ، در ساده ترین ، واضح ترین و بدیهی ترین مفهوم خود چیزی نیست بجز : ابزار جاه طلبی حکام ، تمایلات حریصانه ، و گذشتن از عقل ، وجدان و کرامت انسانی ِ کسانی که برده وار اسیر قدرتند.

نکته اول اینکه ملی گرایی و وطن پرستی خیلی با افتخار کردن کسی به سرزمینش فرق میکنه
بعدشم کسی نگفته که وقتی به سرزمینت افتخار میکنی نباید به فکر بقیه مردم در سرزمین های دیگه باشی ...
این خودش از انسانیته که در کنار افتخاراتت , کار هایی رو انجام بدی که نه تنها برای مردم خودت بلکه برای همه مردم مفید باشه
و قرار نیست وقتی داری به کشورت کمک میکنی باعث آسیب به بقیه مردم بشی ...
و اینکه منظور این جمله ها ایران نبوده و باید ببینی این جمله ها هر کدوم واسه چه دورانی و کجا بوده , و فکر کنم دیگه مشخصه و میشه فهمید این چیزا رو...

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

نکته اول اینکه ملی گرایی و وطن پرستی خیلی با افتخار کردن کسی به سرزمینش فرق میکنه
فرق میکنه ولی خیلی هم دور از ناسیونالیسمی نیست.

بعدشم کسی نگفته که وقتی به سرزمینت افتخار میکنی نباید به فکر بقیه مردم در سرزمین های دیگه باشی ...
این خودش از انسانیته که در کنار افتخاراتت , کار هایی رو انجام بدی که نه تنها برای مردم خودت بلکه برای همه مردم مفید باشه
و قرار نیست وقتی داری به کشورت کمک میکنی باعث آسیب به بقیه مردم بشی .
منم نگفتم افتخار نکنید چون باعث میشه به فکر بقیه مردم نباشید فقط یه چند تا جمله رو از بزرگان نقل قول کردم که بگم بعضیا دچار خود بزرگ بینی نشن.

و قرار نیست وقتی داری به کشورت کمک میکنی باعث آسیب به بقیه مردم بشی ...
خیلی از مردم به کشورشون کمک کردن و باعث آسیب به بقیه شدن. جنگ‌های جهانی و بمب اتم و ... هم از کمک کردن یک ملت به کشور خودش شروع شده.

و اینکه منظور این جمله ها ایران نبوده و باید ببینی این جمله ها هر کدوم واسه چه دورانی و کجا بوده , و فکر کنم دیگه مشخصه و میشه فهمید این چیزا رو...
جوک میگی؟ :)) من فکر کردم همه‌ی این دانشمندا و سیاست مدارا و افراد بزرگ جمع شدن که این جمله ها رو راجع به ایران بگن! :D
معلومه راجع به ایران نبوده. اینا یه جمله‌ی کلیه یعنی آقای X که تو فلان کشور هستی دچار خودبزرگ بینی و ملی گرایی افراطی نشو. خب این نه تنها به ایران به یهودی‌ها، نازی‌ها آمریکایی ها، انگلیسی ها و به همه مربوطه.

در کل من که چیز زیادی تو کشورم پیدا نمی‌کنم که بهش افتخار کنم.

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
درست نخوندم به جایی نرسیدم
رشته دانشگاه
مهندسی برق

در مورد ایرانی ها نباید اینطور باشه به نظرم چون بیشتر از اینکه باعث پیشرفتمون بشه ما رو در گذشته غرق میکنه و از مسیر رشد و شکوفایی باز میداره
کسی اجازه این کار رو داره به نظرم که کاری برای پیشرفت ایران کرده باشه که بتونه به خاطر موفقیت های دیگر ایرانی ها به ایرانی بودنش افتخار کنه
در واقع یعنی:Dگران کاشتند و ما خوردیم ما بکاریم و دیگران بخورند
در وضعیت فعلی حالا کار به کیفیت محصول دم دستمون نداشته باشیم در حال حاضر کاری انجام نمیدیم که چیزی گیر آیندگان بیاد!

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

به نظر من باید به ایرانی بودنمون افتخار کنیم x: :)
اما " وضع کنونی ایران نباید روی تصمیممون تاثیر بذاره [-( "

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Agent 47 :
فرق میکنه ولی خیلی هم دور از ناسیونالیسمی نیست.
منم نگفتم افتخار نکنید چون باعث میشه به فکر بقیه مردم نباشید فقط یه چند تا جمله رو از بزرگان نقل قول کردم که بگم بعضیا دچار خود بزرگ بینی نشن.
خیلی از مردم به کشورشون کمک کردن و باعث آسیب به بقیه شدن. جنگ‌های جهانی و بمب اتم و ... هم از کمک کردن یک ملت به کشور خودش شروع شده.
جوک میگی؟ :)) من فکر کردم همه‌ی این دانشمندا و سیاست مدارا و افراد بزرگ جمع شدن که این جمله ها رو راجع به ایران بگن! :D
معلومه راجع به ایران نبوده. اینا یه جمله‌ی کلیه یعنی آقای X که تو فلان کشور هستی دچار خودبزرگ بینی و ملی گرایی افراطی نشو. خب این نه تنها به ایران به یهودی‌ها، نازی‌ها آمریکایی ها، انگلیسی ها و به همه مربوطه.

در کل من که چیز زیادی تو کشورم پیدا نمی‌کنم که بهش افتخار کنم.

× اگر لازمه این پست پاک شه , پاک شه ×

من مخصوص پست های شما نظر ندادم کلی گفتم ... بعدشم در مورد جمله ها میدونم کسایی هستن ( حالا نه تو سمپادیا ) که پس فردا میرن میگن اینا رو در مورد ایران یا فلان جا گفتن , واسه همین اونو گفتم ...

این بحث ش کاملا جداش , و در این موضوع شکی نیست که همچین چیزی وجود داره ...

notebook

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

من فک میکنم اول باید ویژگی های یه ایرانیو بگیم بعد بگیم

اما بطور کلی همه به ایرانی بودنشون افتخار میکنن

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

دیوانه وار عاشق ایرانمـــــــ

ینی هر جا برم من مال ایرانم.....

با همه ی بدی هاش.... با همه ی خوبی هاش..... دوس دارمش..... x: x: x: x: x: x:

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

1ایرانی اگه ب عنوان1مغزازکشور میره و پشت سرشم نگاه نمیکنه و دیگه حتی اسم ایرانم نمیاره باس بدونه اگه ب جایی رسیده ازهمین کشور ب جایی رسیده!

Ehsan.Ansari

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی شماره دار!
شهر
021
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کشاورزی

مطمئنا ایران از خیلی لحاظ از خیلی از کشورا جلوتر و از خیلی جهات دیگه، از خیلی از کشورا عقب تره :)
ولی به شدت عاشق ایران هستم و خواهم بود x: حتی اگه گرنبدند فروهرمو گم کنم (;
یه جورایی مث عشق به مادره. اگه مادر شما خیلی بد یا خیلی خوب باشه، شما در هر صورت دوسِش دارین!

muhammad kala

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ابهر
شهر
ابهر
مدال المپیاد
مرحله ی اول(91)+مرحله اول 92

به ایرانی بودنم افتخار میکنم چون...
.
.
.
10001.چون فقط 2یا3 نوع مالاریا میتونه ما رو بیمار کنه!!!!!

meris-78

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان لاهیجان
شهر
لاهیجون
مدال المپیاد
می خوام داشته باشم ولی کی میدونه چی میشه
دانشگاه
اگه چشمم نزنین شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از @ /\/ i \/\/ :
در واقع بايد ميپرسيدي كسي هست افتخار نكنه...به اين نام مقدســـ....
حرف حساب جواب نداره و حرف شما هم حرف حسابه ;)) ;))

meris-78

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان لاهیجان
شهر
لاهیجون
مدال المپیاد
می خوام داشته باشم ولی کی میدونه چی میشه
دانشگاه
اگه چشمم نزنین شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

ایران و ایرا نی یک چیز خیلی پیچیده ای است نه ؟؟
مثلا ما در تاریخ بارها ثابت کردیم که کارهای ساده را بهتر از کارهای ساده انجام میدیم
من به همین پیچدگی کشورم افتخار میکنم ;;) ;;) ;;)

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

ایرانـــــــــــــــــــــــــــ x:
کلمه ای که بعد از شنیدنش احساس غرور میکنم؛مو به تنم سیخ میشه، و میخوام که منم عضوی تاثیر گذار برای میهنم باشم!
تمام سعیم رو خواهم کرد که بهترین ها رو برای ایران به ارمغان بیارم!(اسمایلیه بچه ی جدیه و مصمم که اگه سرش هم بره قولش نمیره!)

melika...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد کانگورو

میگم فکر میکنم بهتره بیایم ببینیم چی باعث میشه بعضیا افتخار نکنن؟؟
خب بسه اخه هی همه میان میگن افتخار میکنیم بحث دنباله دار نمیشه :D

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از ملـیـــکا :
میگم فکر میکنم بهتره بیایم ببینیم چی باعث میشه بعضیا افتخار نکنن؟؟
خب بسه اخه هی همه میان میگن افتخار میکنیم بحث دنباله دار نمیشه :D
خب اينكه واضحه!
به دليل ِمشكلات ِروز افزونيه كه تو جامعه داريم.
واضح ترينش هم تورم هست كه داره به همه ي خانواده ها فشار مياره.
يكي ديگه از معضلات نبود ِبعضي از اجناس توي بازاره (مثلا بعضي داروها)
يا نبودن ِاميد به آينده. چون كار نيست و توقع ها هم بالائه!
يكي از مشكلات ِعمده هم اينه كه داريم به چشم ميبينيم با وجود ِاينكه استعداد داريم هيچ امكاناتي واسمون قائل نميشن!
و نتيجه ي فشاري كه روي زندگي هامونه ميشه بيزاري از وطنمون!!! و اين واكنشي طبيعي در برار ِمشكلاته.
+
دوستان لطف كنيد دليل ِمخالفت با حرف هام رو هم بگيد! همينجوري الكي بحث رو ول نكنيد!!!

بالا