• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اهدای عضو ، اهدای زندگی

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک
پاسخ : اهدای عضو ، اهدای زندگی

به نقل از Blest Girl :
راه درست اهدای اعضا چیه به نظرتون؟

من با اهدای عضو موافقر نیستم دلایلم هم گفتم خیلی ها بودن که تو کما زنده شدن و تو با دخالت علم توی تقدیر فقط نظمو بهم میریزی...
ممکنه ما بتونیم همین الآن آدم های مرده رو دوباره زنده کنیم ولی این کار نظمو بهم میریزه.... این کار فقط یه روش دور زدن تقدیر...!

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از Ali Bahari☻ :
من با اهدای عضو موافقر نیستم دلایلم هم گفتم خیلی ها بودن که تو کما زنده شدن و تو با دخالت علم توی تقدیر فقط نظمو بهم میریزی...
ممکنه ما بتونیم همین الآن آدم های مرده رو دوباره زنده کنیم ولی این کار نظمو بهم میریزه.... این کار فقط یه روش دور زدن تقدیر...!
فک نکنم به نظم ربط داشته باشه
مثلا یه نفر که ریه اش مشکل داره و باید باقی عمرشو بایدبا دارو و اینا بگذرونه اگه بهش ریه داده بشه کجاش نظم و بهم میریزه؟
یا مثلا بچه ای که نارسایی قلبی داره و باید تا آخر عمرش بهش دارو داده بشه چه اشکال داره قلبی بهش داده بشه تا بقیه عمرشو راحت زندگی کنه؟
مثلا تو خانواده خودمون یه نفر بود که باید دیالیز میشد سنی نداشت و خیلی کار سختیه که تو اون سن بخوای دیالیز بشی دو تا کلیه بهش پیوند زدن دیگه راحت شد
هنوز که هنوز برای اون بنده خدا که فوت کرده دعا میکنه
الان این بنده خدا کجا نظمو بهم ریخته اون که باید تا یه سنی زندگی کنه با اون کلیه ناقص حالا با یه کلیه سالم ادامه بده چون اون کلیه ها قرار بود زیر خاک بپوسه ولی الان یکیو نجات داده

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

اعضای بدن ما هم مثل ما موجودات زنده ای هستن که حق زندگی کردن دارن

به امید روزی که هیشکی مرگ مغزی نشه و هیشکی محتاج به عضو دیگران نباشه

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
:-" حالا این دیگه بر میگرده به شانس گیرنده های احتمالی
ولی خب تاکید به خانواده که من میخوام اهدا بشم رو هم گفتم که شانسشون بالاتر بره، چون معمولا اینطور نیست که صبر کنن طرف بمیره بعد به خانواده بگن بیاید جسد پسر خوشگلتونو ببرین ;;)

آقا جان همه که همیشه زودتر از پدر و مادرشون نمیمیرن که تو رفتی بهشون سپردی در هنگام مرگ حواسشون به اهدای عضو تو هم باشه که !
اومدیم و زبونم لال والدین شما زودتر از شما به رحمت ایزدی پیوستن. اونوقت چی ؟ باید کل فامیل رو اینطوری قبلش خبر کنی که :D
گذشته از اون عضویت در این سایت تو رو وارد یک جامعه آماری دقیق میکنه.
یعنی شما در زمان عضویت که میتونی انتخاب کنی چه جزیی از بدنت رو حاضری اهدا کنی برای بانی و متخصصین سایت تعداد دقیقی از اعضای قابل اهدا مثل : قلب، کلیه، کبد و ... به دست میاد. بعد اونها با فرض اینکه از این نهصد هزار عضو فعلی یک درصدشون مرگ مغزی میشن محاسبه میکنن که مثلا برای چند سال آینده چه مقدار عضو قابل اعطا در اختیار دارن.
بر همین اساس هم افراد نیازمند رو نوبت بندی میکنند و میگن شما مثلا تو نوبت کلیه نفر دهمی !
خلاصه مطلب اینکه وقتی میتونی لقمه رو مستقیم بزاری تو دهنت چرا دور کله‌ت دورش میدی ؟! :D
اگه واقعا عضویت در این سایت اینطور که میگی حس بدی بهت میده من دیگه اصرار نمیکنم ولی هرچیزی قاعده و روش خودش رو داره. اهدای عضو هم همینطوره.

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

بچه ها؟اینجا انجمن پزشکیه
بحث هاتون رو پزشکی کنید
اگه میخواید بگید
اهدای عضو اری یا نه؟تاپیکش تو گفت و شنود هستش بحثتون رو اونجا ادامه بدین

الان تاتیپکه تو مسائل اعتقادیه

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

چقدر بحث خوشگل منحرف شد :D
فکر کنم اینجاادامه بدیم بهتره :D

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

بسیار خوب. ما موافقیم و الان حال نداریم مدارکمونو در بیاریم فرم رو پر کنیم، بعد میریم.
اینایی که میگن وای واکنش مامانم چی میشه اینا که من به مامانم گفتم گفت "خیلیم خوب ، فقط خودتو ثبت نام کنی منو ثبت نام نکنی" :د
بعد اگه ثبت نام کنین بعد مرگتون بفهمن که دیه نمیتونن کاری کنن، دیگه شما که ثبت نام کردین دیگه و مردین و نیست شدین و دیگه واکنش مامانو اینا معنایی نداره.

مسئله ی دیگه ای که هست و من خیلی وقت دوس دارم انجام بدم اهدای جسد هست، حالا احتمال مرگ مغزی کمه اما مرگ طبیعی بسیار بالا و خیلی خوبه و من دوس دارم بدنم رو به علم اهدا کنم، بدرد میخوره و برا تشریح و اینا لازمه بعد
شنیدم که یسریا اینکارو میکنن(از ایران چیزی نشنیدم)، کسی میدونه قضیش چطوریه؟ آیا میشه؟ چیکار باید کرد؟ و ...

اینایی که اینجور مسائل رو با دین قاطی میکنن بدم میاد اینقد :د :-ایش

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

اره ایرانم از خارجیا میخره
وصیت میکنی جسدت رو اهدا کنن به ازمایشگاه دانشگاه پزشکی
دیگه بعد از مرگت باید کسی ببردت اونجا
بعد دیگه اونجا تو محلول نگه میدارنت ک نپوسی بو نگیری بعد کالبد شکافیت میکنن
بعدشم اونی ک مرده جسدش رو میدن

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

در ادامه بالایی باید بگم که طبق اطلاعاتی که من دارم طرفی که اینکارو میخواد بکنه خودش باید دستی تو علم داشته باشه و اینکه باید به اداره بهداشت کشورش مراجعه کنه(وقتی زندس) تا مشخص بشه بدنش هیچگونه ایراد،نقص و..... نداشته باشه بعد یه کارتی بش داده میشه که بعد از مرگش میبرنش تو آزمایشگاه فوق تخصصی تا کاملا معاینه بشه.معاینه برای اینکه طرف بیماری یا عفونت خاصی نداشته باشه که بخواد به دانشجویان انتقال بده( در واقع به مرگ طبیغی مرده باشه)
بعد از معاینه توی محمول نگه داری میکنن (همونایی که گلسا گف) تا نپوسه و بدنش کاملا سفت بشه و هیچ بافتی از بدنش از بین نره فکر کنم حدود دو سال یا یه سال اینکارو انجام میدن در ضمن بوی بدنش هم از بین میره
بعد میذارنش توی سردخونه تا یخ ببنده و بعد صادر میشه به کشور مورد نظر اونجا هم باز تو محمول میذارنش تا از خطرات احتمالی جلوگیری بشه بعدم استفاده میشه
اوفففففف چقد گفتم #S-:
البته اینا خیلی دقیق نیس بعدا میام دقیق ترش میکنم

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

ببین خب من الان سالمم پا میشم میرم کارت میگیرم
از کجا معلوم 2فردا دیگه مریضی،چیزی نگیرم؟

اهان یا اینکه از رو مرگم میفهمن اون موقع مرضی داشتم یا نه!

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از май счастливый :
در ادامه بالایی باید بگم که طبق اطلاعاتی که من دارم طرفی که اینکارو میخواد بکنه خودش باید دستی تو علم داشته باشه و اینکه باید به اداره بهداشت کشورش مراجعه کنه(وقتی زندس) تا مشخص بشه بدنش هیچگونه ایراد،نقص و..... نداشته باشه بعد یه کارتی بش داده میشه که[size=12pt] بعد از مرگش میبرنش تو آزمایشگاه فوق تخصصی تا کاملا معاینه بشه.معاینه برای اینکه طرف بیماری یا عفونت خاصی نداشته باشه که بخواد به دانشجویان انتقال بده( در واقع به مرگ طبیغی مرده باشه)[/size]بعد از معاینه توی محمول نگه داری
به نقل از Queen.king :
ببین خب من الان سالمم پا میشم میرم کارت میگیرم
از کجا معلوم 2فردا دیگه مریضی،چیزی نگیرم؟
اهان یا اینکه از رو مرگم میفهمن اون موقع مرضی داشتم یا نه!
گفتم که بعد از مرگش باز میبرنش آزمایشگاه برا چکاپ دوباره (;
اون آزمایش اولیه برای بیماری هایی مث ایدز و هپاتیت و یا نقص عضو و ایناس چکاپ دوم مهمتره :)

YaYa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ1

دوستان شکر تو کلامتون.....
عضو شدم الان......
مامان یهویی اومد فهمید :| ترور هویت و این حرفا......... :| :|

نابودم کرد خداییش! L-:
ولی مهم نیس :) ....... اومدیم و فردا پسفردا (یا عمر کفاف نداد...یا اصن.... :| ) به هر حال نشد دکتر شیم بقیه رو نجات بدیم، همین مامان محترم مسولیتشو به عهده میگیره عایا؟؟؟؟ ^-^ ^-^ چه کسی جوابگو خواهد بود؟!؟!؟!؟

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از August - 24601 :
بسیار خوب. ما موافقیم و الان حال نداریم مدارکمونو در بیاریم فرم رو پر کنیم، بعد میریم.
اینایی که میگن وای واکنش مامانم چی میشه اینا که من به مامانم گفتم گفت "خیلیم خوب ، فقط خودتو ثبت نام کنی منو ثبت نام نکنی" :د
بعد اگه ثبت نام کنین بعد مرگتون بفهمن که دیه نمیتونن کاری کنن، دیگه شما که ثبت نام کردین دیگه و مردین و نیست شدین و دیگه واکنش مامانو اینا معنایی نداره.

مسئله ی دیگه ای که هست و من خیلی وقت دوس دارم انجام بدم اهدای جسد هست، حالا احتمال مرگ مغزی کمه اما مرگ طبیعی بسیار بالا و خیلی خوبه و من دوس دارم بدنم رو به علم اهدا کنم، بدرد میخوره و برا تشریح و اینا لازمه بعد
شنیدم که یسریا اینکارو میکنن(از ایران چیزی نشنیدم)، کسی میدونه قضیش چطوریه؟ آیا میشه؟ چیکار باید کرد؟ و ...

اینایی که اینجور مسائل رو با دین قاطی میکنن بدم میاد اینقد :د :-ایش

منم خیلی به اهدای جسد فکر می کنم .
توی ایران هم هستن کسایی که اهدای جسد میکنن
به نظرم خیلی کار خوبیه ولی متاسفانه اصلا تبلیغ نمیشه واسش.
و جالب هم هست که یک سال بعد جسد رو به خانواده اش بر می گردونن و جسد دفن می شه

زندگی ما با دین قاطی هست ...: بله...

artemis ej

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٢
شهر
مشهد
مدال المپیاد
داشتيم يه زماني...

من به مامان بزرگم گفتم....رنگش پرید گف مهنـــــــــــــــــــــــــــــازززززززز
من راضی نیستم!
میخواستم بگم قلب خودمه بدن خودمه شما چرا ناراضی؟!
بعد گف میری تقاضاتو پس میگیری وگرنه دیگه نوه من نیستی! :| :-\
دو روز بعدش گفت کار خوبی کردی منم ثبت نام کن! :|
یعنی...

Golnoosh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 !
شهر
همدان
مدال المپیاد
شیمی میخوندم ☺
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Ali Bahari☻ :
این چ حرفیه ، دخالت تو تقدیر یعنی چی ؟ اینطوری باشه چون هر نوع درمانی دخالت تو روند بیماری ِ نباید انجام بشه ! هدف توجیه میکنه مسیر ُ ! اونی ک میگه اعضاشُ اهدا کنن مسلما قصد نداره ک بده یکی دیگه با قلب و کلیه و سایر اعضاش آدم بکشه !
× منم عضو شدم ! خونواده خیلی منطقی با قضیه برخورد کردن ! :-"

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

درسته هپاتیت قابل درمانه
ولی اونایی ک هپاتیت دارن نباید اهدا عضو کنن

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

با اهدای عضو موافقم و وختی یه مقدار بزرگتر شم کارت رو سعی میکنم بگیرم.هر چند نیاز مبرمی به کارت نیس و اگه کسی بخواد همونطور که فرشید گف میشه

همینکه به افرادی که لب مرز مرگ و زندگین شانس دوباره زندگی میدیم خعلی کار بزرگیه.اونا که نزدیک مرگ شدن با دریافت زندگی دوباره بهتر قدر میدونن

Mamjo

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاش 1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
حتما !
دانشگاه
معلوم نیست

دوست گرامی، آقای :D :D :D :D :D
با عرض سلام و سپاس از نیت خیر خواهانه شما
شما در تاریخ " 1392/01/26 " فرم اهدای عضو را تکمیل نموده اید و زمان لازم برای تائید اطلاعات ، چاپ کارت و ارسال آن برای شما در حدود چهار الی پنج ماه می باشد.

لذا با توجه به تاریخ تکمیل فرم وضعیت کارت شما در حالت " سبز " شماره قرار دارد .[nb]خوب کار کردن خدایی ! 2 ماهه تایید شد اطلاعاتم :))[/nb]

طلایی: کارت شما چاپ گردیده و به پست تحویل داده شده است.
سبز: اطلاعات شما تائید شده و در لیست کارت های ارسالی برای چاپ می باشد.
آبی : اطلاعات شما هنوز توسط سایت تائید نشده و برای چاپ فرستاده نشده است.

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از ™ÃMïRrêZå♚ :
هفت ماهه که من عضوم و هنوز سبز موندم وکارت اصلی به دستم نرسیده :D در حالی که خودشون میگن پنج ماهه بدستتون میرسه..!

مسئولین پاسخگو باشن :-w

شما دو راه داری :

1.شما می توانید بنا بر وضعیت کارت خود در صورت تمایل یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید :
در صورتی که بعد از طی مدت زمانی معادل چهار الی پنج ماه بعد از تکمیل فرم کارت اهدای عضو خود را دریافت نکرده اید می توانید گزینه ارسال مجدد را انتخاب کنید. ( لازم به ذکر است که گزینه ارسال مجدد قبل از مدت زمان لازم برای دریافت کارت غیر فعال می باشد ).

2. مستقیم باهاشون تماس بگیری :
تلفن ( از ساعت 8:00 الی 14:00) - 9419 2610 (021) و 26109966 (021)

بالا