• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تبعیض جنسیتی ؟ چرا؟

به نظرتون تو جامعه و عرف چقد بین حقوق دختر و پسر توازن برقراره؟

• کاملا توازن برقراره

رای‌ها: 18 6.9%
  • تا حدودی توازن برقراره

رای‌ها: 60 23.1%
  • خیلی کم توازن برقراره

رای‌ها: 105 40.4%
  • اصلا توازن برقرار نیست

رای‌ها: 104 40.0%

• رای‌دهندگان
    260

11phantom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1394
پاسخ : تبعیض جـنس‍‌‍یتی ؟ چرا؟

.

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

چرا؟؟؟؟
به خاطر احکام دینمون خب!!!!
به خاطر بی فرهنگی بعضی جوامع

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

من فکر می کنم این میتونه برگرده به گذشته ی خیلی دور انسان ها .
قوانین عرف و باید نباید های اولیه که الان هم با تغییراتی داریمشون از کجا اومده ؟ از زمانی که هرکی قدرت داشت تعیین می کرد بقیه چکار کنن .
کی قدرت داشت (از نظر فیزیکی) ؟ آقایون محترم :) مسلمه باید و نباید های عرف رو هم به نفع خودشون تعیین کردن و این باید نباید ها دست به دست گشته تا الان شده سنت و عرف .
سنت و عرفی که الان میگیم توش تبعیض جنسیتی هست فکر می کنم همین باشه ریشه ش .
اقتدار شوهر ؟‌ :)) کسی که اقتدارش با دیدن کسی که برتری داره نسبت بهش خدشه دار میشه تشریف ببره یه ذره زحمت بکشه خودش رو به حد همسرش برسونه تا اقتدارش(!!) خدشه دار نشه .

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
پاسخ : این همه تبعیض بین دختر و پسر...مقصر عرف جامعه است؟

تبعیضی تو جامعه ما فک نکنم باشه :-"
ولی صرفا اگه قضیه حجاب و کاراییه ک ما پسرا انجام میدیم نظیر تو کوچه و پارک ورزش کردن،،همه اش بخاطر دین اسلامه :)
پس تبعیضی ب اون صورت نیس و اگرم هر چی بوجود اومده باشه بخاطر دین مبین اسلام است :)

mobina7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران
رشته دانشگاه
حسابداری

به نقل از احـــــــمد :
یه اظهار نظر جدید :
http://www.baharnews.ir/vdcaw6n6.49nei15kk4.html

البته این آقا که معلوم الحاله ولی افرد مث ایشون وقتی بر سر قدرت باشن طبیعیه که شاهد تبعیض جنسیتی باشیم
وای خدا این چی میگه دیگه :O زنا فقط وظیفه دارن نیاز های غریزی مردارو برطرف کنند! :-& :-&
پیشرفت زنان باعث خدشه دار شدن اقتدار مردان میشود؟ غرورشون جریحه دار میشه؟
به درک! :D :D
آخه یکدفعه برن با یه آدم بیسواد و گدا ازدواج کنن که مشکلی واسشون پیش نیاد! X-( X-(
تا وقتی چنین افرادی هستن هیچ امیدی به اصلاح جامعه نیست! [-(

h4med

روباهِ جوان
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
1396
بحثای پوسیده و کلیشه ای همیشگی
این روشنفکرای ما بالاخره یاد نگرفتن وقتی میخوان یه حرکت مثبتی بزنن عنشو در نیارن

مشکل اینجاست که بعضی موارد که نتیجه طبیعی یه سری تفاوت طبیعی هستن رو هم تبعیض به حساب میارید

هیچ برابری ۱۰۰ درصدی وجود نداره
یکی از آرزوهای خود عدد ۱۰۰ که تو دفترچه خاطراتش نوشته، رسیدن به ۱۰۰ واقعیه

BlueAmir

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شیراز - تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
Brunel Universiti
رشته دانشگاه
مهندسی عمران / civil engineering
بحثای پوسیده و کلیشه ای همیشگی
این روشنفکرای ما بالاخره یاد نگرفتن وقتی میخوان یه حرکت مثبتی بزنن عنشو در نیارن

مشکل اینجاست که بعضی موارد که نتیجه طبیعی یه سری تفاوت طبیعی هستن رو هم تبعیض به حساب میارید

هیچ برابری ۱۰۰ درصدی وجود نداره
یکی از آرزوهای خود عدد ۱۰۰ که تو دفترچه خاطراتش نوشته، رسیدن به ۱۰۰ واقعیه
شما درست میگین اما همه جا و حتی توی کشور ما زن ها مورد آزار و اذیت قرار میگیرن،جسمی و روحی؛ وقتی شما پسرتون رو طوری تربیت کنید که حق داشته باشه دوست‌دختر داشته باشه و دخترتون رو طوری به بار بیارید که با هیچ پسری حرف نزنه مطمئنا یک سری اختلالات رو توی جامعه وارد می‌کنه. اگه من و شما که جوون هستیم بگیم عنش رو در نیارید کی می‌خواد به فکر باشه؟

hrgs8391

hr-♠♠♠
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد دو
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
شما درست میگین اما همه جا و حتی توی کشور ما زن ها مورد آزار و اذیت قرار میگیرن،جسمی و روحی؛ وقتی شما پسرتون رو طوری تربیت کنید که حق داشته باشه دوست‌دختر داشته باشه و دخترتون رو طوری به بار بیارید که با هیچ پسری حرف نزنه مطمئنا یک سری اختلالات رو توی جامعه وارد می‌کنه. اگه من و شما که جوون هستیم بگیم عنش رو در نیارید کی می‌خواد به فکر باشه؟

چرا همیشه میگید تبعیض مال دختراست، پسرا هم وضعشون بهتر نیست

BlueAmir

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شیراز - تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
Brunel Universiti
رشته دانشگاه
چرا همیشه میگید تبعیض مال دختراست، پسرا هم وضعشون بهتر نیست
کی گفته وضع ما بهتره؟ همه حرف از سربازی میزنن. فقط سربازی نیست، ۷ درصد مرگ و میر ها در محل کار رخ میده. بر فرض مثال نیاز به یک معدنچی هست، آیا یک زن صاحب این شغل میشه؟ خیر. اگر معدن منفجر شد چه کسی قربانی میشه؟ مرد ها.
یا مثلا برای حضانت کودک، در اکثر مواقع حق حضانت با زن ها هست. درسته که اون خانم ۹ ماه از بچه مراقبت کرد و شب بیداری و... ولی از طرفی آیا توجهی به احساسات یا شرایط پدر میشه؟ خیر.
خلاصه موضوع تاپیک تبعیض جنسیتی هست. وقتی اسم از فمنیست میاد همه فکر میکنن جهت دفاع از جنس مونث هست!
ما برابری و عدالت رو میخوایم، نه برتری جنس مونث یا مذکر. همونطور که خانم ها خیلی از جا ها از حقوق مردها دفاع میکنن، ماهم اگه پا روی پا بذاریم و نگاه کنیم چه اتفاقاتی میوفته و هیچ جنبشی نداشته باشیم که مرد نیستیم، یه چیز دیگه هستیم!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
باگ هایی برای هر دو جنس هست
برای پسرا:سربازی-اگر یکم قبل تر رو نگاه کنیم اینکه اونا باید تمام شرایط شروع زندگی اعم از خونه،ماشین و غیره رو داشتن-مدیریت مالی خانواده به تنهایی-که خب دوتای اخر تا حدی الان دیگه وجود نداره.مهریه نفقه و اینجور چیزا هم که معمولا پیچیده میشه.
برای دخترا:تقریبا میشه گفت یه کتابه(((((((= از تبعیض های توی خانواده بگیر تا مزاحمت های خیابونی.از حجاب اجباری بگیر تا جنس دوم دونستنشون.از بکارت بگیر تا قوانین طلاق و ازدواج که همه بر علیهشونه.موقعیت شغلیشون که خیلی اوقات برای زن بودن در خطره.از اینکه هر حرکتی بکنن جامعه انگ هرزه بهشون میزنه.و هزار تا چیز دیگه که شاید حتی خیلیاشونو من ندونم.
بخوایم یا نه این هست.یه قسمتیش مربوط به اسلام و فرهنگ ایران و اینا هست ولی خیلیاشون تو همه کشور ها با هر فرهنگی هست

h4med

روباهِ جوان
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
1396
همه جا و حتی توی کشور ما زن ها مورد آزار و اذیت قرار میگیرن
آره نمونش همین امبر هرد خودمون
این خانم فقط یه نمونه از بیمارهای روانی هست که فمنیسم به بار آورده

Ami

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1402
تبعیض جنسیتی و برتر دونستن مردان از زنان مربوط به این دوره و یا حتی این سده نیست ......یکی از گفته های ارشمیدس....مرد از نظم و روشنایی و زن از آشوب و ظلمت است.‌‌‌‌‌...میبینید؟دانشمند....عموم مردم.....اقشار مختلف جامعه،هیچکدوم زنان و مردان رو یکسان نمیدونن....اما بچه ها ما نسل جدیدی هستیم درسته؟ یا دانش آموزیم یا دانشجو و یا وارد جامعه شدیم،پس شاید ما بتونیم یکم اوضاع رو تغییر بدیم اگر هر کدوممون بتونیم حتی یک نفر رو قانع به برابری حقوق زن و مرد کنیم ....عالیه....لطفا...بیاید انجامش بدیم.....برابری نه برتری

BlueAmir

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شیراز - تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
Brunel Universiti
رشته دانشگاه
آره نمونش همین امبر هرد خودمون
این خانم فقط یه نمونه از بیمارهای روانی هست که فمنیسم به بار آورده
اون زن مشکل روانی داره که شوهرش رو مورد آزار قرار می‌داد. فمنیست ها این رو اصلا قبول ندارن! من خودم فمنیست هستم، کی گفته اگه مرد به زنش دری وری گفت زن هم باید انگشت شوهرشو ببره و صورتشو با سیگار بسوزونه؟ اگه اون مشکل روانی داشت که ربطی به فمنیسم نداره برادر.

h4med

روباهِ جوان
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
1396
این "برابری" که شما ازش حرف میزنید مثل آرمانشهر افلاطون و مدینه فاضله مهدیشونه، نه اتفاق افتاده و نه قراره اتفاق بیفته، حتی اگه خودمونه جر بدیم هم، در حد همون حرف میمونه
میخوای ابروشو درست کنین میزنین چشمشم درمیارید

Ami

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1402
این "برابری" که شما ازش حرف میزنید مثل آرمانشهر افلاطون و مدینه فاضله مهدیشونه، نه اتفاق افتاده و نه قراره اتفاق بیفته، حتی اگه خودمونه جر بدیم هم، در حد همون حرف میمونه
لطفا این اندازه بدبین نباشید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
نمیتونیم برابری رو صد درصد داشته باشیم
ایا نمیتونیم تلاش کنیم تا حداقل 1 درصد ازش رو داشته باشیم؟

h4med

روباهِ جوان
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
1396
نمیتونیم برابری رو صد درصد داشته باشیم
ایا نمیتونیم تلاش کنیم تا حداقل 1 درصد ازش رو داشته باشیم؟
خیلی بیشتر از یک درصدشو دارید
قوانین طبیعت و قوانین اجتماعی به تدریج خود به خود این درصدهارو با مقداری خطا فراهم میکنند
فمنیسم فقط بهش جهت میده
از جبهه های دیگه تخریب هم میکنه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
قوانین طبیعت و قوانین اجتماعی به تدریج خود به خود این درصدهارو با مقداری خطا فراهم میکنند
فمنیسم فقط بهش جهت میده
من واقعا متوجه نمیشم چی میگی.
قوانین اجتماعی ینی چی دقیقا؟
غیرقابل تغییرن این قوانین؟
این جمله خیلی بیشتر از یه درصدشو دارید یعنی چی؟ مگر برابری لطفه؟ حق نیست؟
برابری یه حقه که باید گرفته شه. لطفی نیست.
اگر هیچ زنی جلوی ظلم کوتاه نمیومد مطمئنا آدمایی عین شماها به خودشون حرئت اینو تمیدادن که انقدر وقیح حرف بزنن.

Ami

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1402
فمنیسم فقط بهش جهت میده
من ازتون یک سوال دارم و ممنون میشم جوابمو بدید.......ببینید من درمورد جامعه ایران میپرسم.....کمی به اطراف تون نگاه کنید؟ دختر ها آزادی پسرها رو دارن؟ از آزادی کافی و یا بهتر هست که بگم حق طبیعی شون برخوردار هستن؟

بالا