• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار در دوران دانشجویی

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : کار در دوران دانشجویی

به نقل از پری ناز :
خب منم دقیقاً به همین دلیل میگم. ترجیح میدم ترمای بزرگسال درس بدم، هم راحت تره هم خب بزرگسالن! من تو برخورد با بچّه ها یا کلّاً خلع سلاحم یا مثل رابطه ی قصّاب و گوشت عمل میکنم. :-" آموزشگاها همیشه به تازه کارا ترمای اولِ کودکان یا ترمای اولِ بزرگسالانو میدن؛ اگه مورد دوم گیرم بیاد خیلی بهتره!
ای کاش میتونستم آموزشگاه خودمون درس بدم. 8-> :-<

ببین در نظر بگیر تو الآن ۱۸ـ۱۹ سالت هست بعد خب یه سری از افراد حاضر در کلاس بزرگسالان قطعن سنشون از تو بیش‌تر ه. با این قضیه هم بايد کنار بیای، ضمن این که تو کلاسای بزرگسالان هم یه سری سختیا هست مثن نمی‌شه مث بچه‌ها سوالاشون رو با یه جواب ساده تموم کرد و خب سوالای بهتری هم می‌پرسن نسبت به بچه‌ها.
موسسه خودت کجا بوده؟ من خیلی دیدم موسسه‌ها فارغ‌التحصیلای خودشون رو می‌گیرن‌.
معلم زبان شدن بیش‌تر از مهارت به شهری که توش هستی ربط داره. مثن تو مشهد تعداد کسایی که می‌خوان درس بدن از تعداد کلاسا خیییلییی بیش‌تر ه واسه همین سخت می‌گیرن جاهای خوب برای گزینش معلم اما فک کنم اگه تافل داشته باشی بدون تی‌تی‌سی هم راه بیفته کارت.
کانون زبان هم سالی یه بار جذب مدرس برگزار می‌کنه که شرط سنی 22سال داره.

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

میشه دوران دانشجویی پروژه گرفت واسه کسایی مثه من که یه مقدار اطلاعات در مورد رباتیک و این چیزا دارن؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

تدریس رو بیخیال بشید هیچ سودی براتون نداره چیز زیادی هم یاد نمی گیرید.

mohammad farmahini

کاربر فوق‌فعال

به نظر من باید سرمایه گذاری کنیم، یعنی یه حرفه خاصی رو یاد بگیریم یا مثلا تو همون رشته خودمون با حقوق کم کار کنیم ولی یه چیز جدید یاد بگیریم برای آینده... مثلا برای دارو پاستور یا رازی یه جورایی بعضی جوجه دانشجو ها رو جذب میکنن و ازشون خر کاری میکشن ولی کلی تجربه تو این مدت دستمون میاد...
خیلی بستگی به رشته داره! مثلا شرایط کاری برای بچه های علوم پزشکی کلا متفاوته با بچه های فنی...

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

ببین در نظر بگیر تو الآن ۱۸ـ۱۹ سالت هست بعد خب یه سری از افراد حاضر در کلاس بزرگسالان قطعن سنشون از تو بیش‌تر ه. با این قضیه هم بايد کنار بیای، ضمن این که تو کلاسای بزرگسالان هم یه سری سختیا هست مثن نمی‌شه مث بچه‌ها سوالاشون رو با یه جواب ساده تموم کرد و خب سوالای بهتری هم می‌پرسن نسبت به بچه‌ها.
موسسه خودت کجا بوده؟ من خیلی دیدم موسسه‌ها فارغ‌التحصیلای خودشون رو می‌گیرن‌.
معلم زبان شدن بیش‌تر از مهارت به شهری که توش هستی ربط داره. مثن تو مشهد تعداد کسایی که می‌خوان درس بدن از تعداد کلاسا خیییلییی بیش‌تر ه واسه همین سخت می‌گیرن جاهای خوب برای گزینش معلم اما فک کنم اگه تافل داشته باشی بدون تی‌تی‌سی هم راه بیفته کارت.
کانون زبان هم سالی یه بار جذب مدرس برگزار می‌کنه که شرط سنی 22سال داره.
بزرگسالا وقتی سوال میپرسن راحت تر میشه براشون توضیح داد! برای بچّه ها هزارتا تکنیک روش اضافه میشه!
یه آموزشگاه عالی تو همین قزوین میرفتم، سروش. شرط سنّی هم فکر کنم نداره، یکی از همکلاسیام که یه سال ازم کوچیکتر بود پارسال همونجا شروع کرد به درس دادن. اگه قرار بود اینجا بمونم خیلی دوست داشتم سروش درس بدم.

راستش از سیستم کانون زبان اصلا خوشم نمیاد. مثلاً اونجا که من میرفتم روی مکالمه و رایتینگ و ریدینگ خیلی خوب کار میکردن و کلّاً جوّ تشویقی و یادگیری بود ولی همیشه می دیدم دوستام که کانون میرن جزوه میگیرن دستشون لغت حفظ میکنن یا موقع فاینالا میزنن تو سرشون که ای وای "نخوندم"!

دریس رو بیخیال بشید هیچ سودی براتون نداره چیز زیادی هم یاد نمی گیرید.
خب حالا دیگه نشورید بذارید زمین. :D
حدّاقل فایده ش اینه که یه ذره توهّم استقلال میده به آدم! من یکی که اگه سراغ یادگیری زبانای دیگه نرم و وقتشو داشته باشم، ترجیح میدم برم تدریس کنم یه مدّت. خودش یه تجربه ست دیگه. می فهمم بالاخره چقدر از تدریس خوشم میاد(یا نه)!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

یه اکانت اینستا یا تلگرام بسازید و باهاش شروع کنید چیز خاصی رو آموزش دادن. مثلا زبان یا درسهای کنکوری. درس های روزانه تو عکس تهیه کنید و اشتراک بفروشید. مثلا لغات ۵۰۴ رو با کدینگ یا نکات زیست و یا هرروز یک‌سوال کنکور سالهای قبل رو‌منتشر کنید با حلش. جواب میده.

fatemeh04

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

ولی خداییش حس و حال ِ دوباره نگاه کردن به کتابای دبیرستانم وحشتناکه ، چه برسه به تدریس ! البته واسه من . خداقوت مدرسان :D
+ اسپمِ خالص :D

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

البته من هنوز دانشجو نشدم، ولی دانش آموزم که نیستم :D منم تدریس تو یه آموزشگاه زبانو از هفته ی بعد شروع می کنم. و خب چون به خاطر کنکور دیر اقدام کردم رنج سنی دانش آموزا پایینه. اما به بچه ها علاقه دارم و فک می کنم میتونم از عهدش بربیام. به اضافه ی اینکه کلی ایده دارم.
ولی در مورد فایده داشتن یا نداشتنش. بحث اصلا دستمزدش نیست! میتونی خیلی کارای آسونتری انجام بدی و پول بیشتری بدست بیاری! برای من صرفا تجربه و پر کردن وقتم مهمتر بود. در ضمن چون میخوام دبیری بخونم فک کردم ایده ی خوبیه اگه تدریسو قبل تر امتحان کنم. :-?

پری ناز : من به مدیر آموزشگاه گفتم که خودم زبانو یاد گرفتم و مدرکی ندارم، ازم تعیین سطح گرفت :))مثلا کلی کتاب از ابتدایی و پیشرفته بهم داد و چک کرد که بلدم! بعد نزدیک به دو ساعت در مورد انواع و اقسام موضوعات مثل سیاست و مذهب و اجتماع و اینا با هم انگلیسی مکالمه کردیم. وقتی فهمید که بیشتر نباشم ، کمتر از خودش نیستم ( :-") گفت از هفته ی دیگه بیا!

alibeiginejad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
آیت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

کسی میدونه حقوق پشتیبانا و پشتیبانای ویژه قلم چی توتهران چجوریاس و چه کارایی باید براشون انجام بدیم؟

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از محمدحسین :
کسی میدونه حقوق پشتیبانا و پشتیبانای ویژه قلم چی توتهران چجوریاس و چه کارایی باید براشون انجام بدیم؟
از بچه هایی که تهرانی نیستن ، پشتیبان معمولی نمیگیرن
پشتیبان ویژه شدن هم صرفا برای شروع کردن خوبه . برای ادامه دادن و نگاه کردن به عنوان یه درآمد اصلا معقولانه نیست
کاری که از یه پشتیبان ویژه میخوان دو تا چیزه .
یک . یک بار تماس گرفتن با دانش آموزان برتری که پشتیبانیشون رو به شما میسپارن . این تماس برای هر آزمون برقرار میشه
یعنی مثلا اگر 5 تا دانش آموز بت بدن ، شما باید هر آزمون ، یعنی دو هفته یه بار ، یک بار به هر کدوم زنگ بزنی . یعنی هر دو هفته 5 تماس
هزینه تماس رو هم بت میدن .
دو . حضور در جشن نفرات برتر که عصر هر آزمون توی ساختمون قلمچی توی انقلاب برگزار میشه

هزینه ی مورد یک 5 تومن به ازای هر تماسه و هزینه ی مورد دو 20 تومن به ازای هر حضوره

شاید به زمان کمی بگیره ، اما صرف اینکه مسوولیتی رو برعهده گرفتی ، مشغله ذهنی میاره
به طور کلی کار خوبی برای شروع هست اما صرفا در صورتی که هیچ گزینه ی دیگه ای برای کار نباشه
ضمنا اگر هم علاقه به مشاوره و ... نداری که اصلا به درد نمیخوره
به لحاظ پولش هم که صرفا بیگاری کشیدن از دانشجواست

ataghi99

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان

راجب کار تو دوران تحصیل دانشگاه موقعیتای زیادی ایجاد میشه
ولی خب نمیشه انتظار درامد زیادی داشت :|
اولا ک با توجه به رتبه کنکور میتونید مشاوره بدین
که این زیاد درامدشم بد نیس :D
بعد با توجه به رشته هم از 2تا6ترم طرف دستش بازه و با درسش تداخل نداره مشاوره دادن
بعد مثلا توی خوابگاها مسئول غذا و این چیزا یه حقوقی میگیرن

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ

اگ کاری در ارتباط با رشته بخایم انجام بدیم باید ترممون بالا باشه.ی دانشجوی ترم 2,3کاری ازش برنمیاد
ولی کار غیر مرتبط با رشته خب مثلا چی؟! با این همه ساعتی ک ما کلاس داریم چ کاری میشه انجام داد واقعا؟

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

اگه از تدريس و مشاوره دادن فاكتور بگيريم، كار ديگه اي واسه بچه هاي علوم پزشكي هس؟ :-?
كه نه خيلي ادمو درگير كنه نتونه درس بخونه! ادم حوصلش سر نره مثلا! تو اوقات بيكاري و اينا! :-" بنظرم دست بچه هاي مهندسي و اينا خيلي باز تره! :-?

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

پزشکی خیلیی رشته طولانی ایه!
من حین درس خوندنمم میخوام یه کاری داشته باشم یه پس اندازی هم بکنم برای اینده..
اصن ممکنه همچین چیزی؟ :د

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

کار ترجمه، تایپ، کار با نرم‌افزار های آفیس، همه‌ی اینا تو دانشگاه ی نوع کار حساب میشه :-"

برای بچه‌های فنی، خصوصا دخترا، نصب برنامه‌های مختلف رو یاد بگیرین، نصب ویندوز حتی، بعد ی پک نرم‌افزار ببرین با خودتون تو خوابگاه کلی میشه پول درآورد :-" خصوصا برا این ترمکی‌ها که تازه لپ‌تاپ خریدن و برنامه‌های مختلفی نیاز دارن ک رو لپ‌تاپ شون باشه.

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Farz :
کار ترجمه، تایپ، کار با نرم‌افزار های آفیس، همه‌ی اینا تو دانشگاه ی نوع کار حساب میشه :-"

برای بچه‌های فنی، خصوصا دخترا، نصب برنامه‌های مختلف رو یاد بگیرین، نصب ویندوز حتی، بعد ی پک نرم‌افزار ببرین با خودتون تو خوابگاه کلی میشه پول درآورد :-" خصوصا برا این ترمکی‌ها که تازه لپ‌تاپ خریدن و برنامه‌های مختلفی نیاز دارن ک رو لپ‌تاپ شون باشه.
خب آدم روش نميشه پول بگيره از آشنا :-"

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Farz :

بیشتر توضیح بدین خب! اگه خودتون یا دوستاتون پول دراوردن بگین چیکارا کردین..
اره تایپ و ترجمه میتونم انجام بدم، کیا ممکنه بخوان؟
مثلا هزار صفحه تایپ بده چقدر پولش میشه؟
من حتی یه چیزم به ذهنم رسیده برای تو خوابگاه، میشه رفت خرید به جای بقیه در عوض پول بگیری یه کم به جاش،
یا میشه شیرینی چیزی پخت و فروخت؟
به نقل از میم ح میم دال :
یه اکانت اینستا یا تلگرام بسازید و باهاش شروع کنید چیز خاصی رو آموزش دادن. مثلا زبان یا درسهای کنکوری. درس های روزانه تو عکس تهیه کنید و اشتراک بفروشید. مثلا لغات ۵۰۴ رو با کدینگ یا نکات زیست و یا هرروز یک‌سوال کنکور سالهای قبل رو‌منتشر کنید با حلش. جواب میده.
الان اینم میشه بیشتر توضیح بدین؟..

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از negar.mr :
خب آدم روش نميشه پول بگيره از آشنا :-"

الان مثلا تو میری شیراز کیو رو میشناسی اول سال ک میخوای ازش پول نگیری؟ :-"
بعدشم از هر ۱۰ نفر تو فکر کن از ۳ نفر پول نمیگیری، فکر کن زکات دادی اصن :D
ب هر حال چیز خوبیه از من گفتن بود

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از سمپادك :
بیشتر توضیح بدین خب! اگه خودتون یا دوستاتون پول دراوردن بگین چیکارا کردین..
اره تایپ و ترجمه میتونم انجام بدم، کیا ممکنه بخوان؟
مثلا هزار صفحه تایپ بده چقدر پولش میشه؟
من حتی یه چیزم به ذهنم رسیده برای تو خوابگاه، میشه رفت خرید به جای بقیه در عوض پول بگیری یه کم به جاش،
یا میشه شیرینی چیزی پخت و فروخت؟الان اینم میشه بیشتر توضیح بدین؟..
شيريني تو خوابگاه؟ :-" بنظرم قبل فروختن همه به اسم تست كردن ميخورن ازش تموم ميشه ميره! :-" :))

به نقل از Farz :
الان مثلا تو میری شیراز کیو رو میشناسی اول سال ک میخوای ازش پول نگیری؟ :-"
بعدشم از هر ۱۰ نفر تو فکر کن از ۳ نفر پول نمیگیری، فکر کن زکات دادی اصن :D
ب هر حال چیز خوبیه از من گفتن بود

اصن از كجا معلوم من برم شيراز فرز؟ :-"
خب مثن هم اتاقي ، نميشه ازش پول گرف خب! :-"
١٠نفر!!! باو چ خبره!
والا شيراز اتاقاش ٢-٣ نفرس! خيلي كمه! اصن هيجان نداره! :-"

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Farz :

ینی اگه من یک پک داشته باشم و برای بقیه نرم افزار نصب کنم میتونم ازش پول بگیرم؟؟؟؟؟جدی؟؟؟برای هر نرم افزار چقدر مثلا؟؟؟

بالا