• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار در دوران دانشجویی

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : کار در دوران دانشجویی

به نقل از بره ناقلا :
کار کامپیوتری غرقت نمیکنه و میتونی از مهر ولش کنی ولی بهیار نه!!!! بهیار بیمارستان دیگه? خیلی سخته!! و کارشم جالب نیست،،ولی اگه منظورش امپول زن تو مطبه برو،،

والا چی بگم؟نه گفت درمانگاه هست یا کلینیک .درمانگاه یا کلینیک چطوره اونوقت؟؟
بابام میگه نرو مشکل مالی نداری که اما اگه میخوای دلت خوش باشه که دستت توی جیبته برو :)

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

برو. تجربه کار و پول درآوردن حتی اگر کم باشه واقعا خوبه. بخوای به جیب بابات بمونی که تا آخر وابسته‌ای.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از Lily Delicated :
کار پشتیبان ویژه کانون دقیقا چطوریه؟به جز تلفن زدن به اونایی که هردفعه کانون اسم و کارنامه شون رو برات میفرسته کار دیگه ای لازم نیس بکنی؟هردفعه تقریبا به چند نفر باید بزنگی؟ حقوقش حدودا چقدره؟
کسی راجب پشتیبانی ویژه کانون اطلاعات نداره؟
اونایی که رتبه برتر کنکور بشن و عضو بنیاد ملی نخبگان بشن ماهانه چقدر بهشون میدن؟رتبه های برتر کنکور زبان عضو بنیاد ملی نخبگان نمیشن؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از میم ح میم دال :
برو. تجربه کار و پول درآوردن حتی اگر کم باشه واقعا خوبه. بخوای به جیب بابات بمونی که تا آخر وابسته‌ای.
ببین بهیار بدترین مقام تو بیمارستانه. و خیلی معمولن کارش سنگینه از جهت همکاران هم چون همکارانش اکثرا تحصیلات ندارن یا حتی بی سوادن (بی سواد رو مطمءن نیستما) جو مناسبی نداره. ولی اگر کوتاه مدت مثلا فقط برای تابستونه..برو..من خودم بودم حتما میرفتم.. بعد اگه اشنا داشته باشی و اینا احتمالا قضیه خیلی فرق بکنه،، کلینیک هم بین مطب و بیمارستانا،،البته یه چیزیم هست اینه که تصور من از بیمارستان یه جای شلوغ و وحشتناکی مثل بیمارستان امام خمینیه ! که کار تو هرجایی از اونجا راحت تره برای پزشک و پرستار و بهیار و ..
اصلا کارشو کار ندارم چیه یا فلان..محمد راست میگه..باباها اولش مقاومت میکنن.. به خود منم اول همون حرفو میزدن..منم یه سال اول به خاطر همین نشستم خونه.بعد فکر میکردم الان باید تو دانشگاه باید برم کار تحقیقاتی بکنم و از این توهمات،،در صورتی که تازه تازه بعد سه سال الان به حدی رسیدم که تو دانشگاه یه حرکتایی بزنیم .

تجربه محیط کاری فوق العادست.. میرید کار میکنین اول روتون نمیشه حرف پول بزنید،،بعد روتون میشه ولی راهشو بلد نیستید...یه مدت سر حساب کتاب پولتونو میخورن..تا یاد میگیرید چی کار کنین من خودم همه اینا برام پیش اومد،،از پایین ترین حقوق شروع کردم.. سر حساب کتاب کلی لطمه خوردم،،یعنی مثلا من اعتماد میکردم و برای خودم یاد داشت نمیکردم بعدا میفهمیم بعد 6 ماه یه اشتباهی رخ داده و چون پول رو سر ماه نمیگرفتم و با تاخیر بود همش فکر میکردم تو دریافت بعدی قراره بریزن، بعد مثلا بعد 6 ماه اتفاقی می فهمیدم که در واقع دوتا دفتر بوده برای امضا...یکی در میون رو میز بوده..من هم یه هفته اینو امضا کردم دو هفته اونو،، :| بعد حسابدار یکی شو شمرده...جو هم یه جوری بود که نمیشد بی مدرک برم ادعا کنم، و گردش چند ماه گذشته حسابم رو نداشتم و هم چنین خودم تعداد ساعت رو برای خودم یاد داشت نکرده بودم. ...به همین راحتی مثلا یهو 500 تومنم میپرید...تازه قبلیاشم خدا میدونه..

الان اولا همه گردش حسابم برام پیامک میاد..حسابشو دارم،،تک تک واریزیا و برداشتا رو بررسی میکنم و با ساعتی که کار کردم مقایسه میکنم، جور در نیاد ظرف 5 دقیقه تماس میگیرم با حسابدار صوبت میکنم B-)
در مورد شغل ایندمم که کجا باشم خیلی اقتصادی فکر میکنم و میسنجم. (منظورم خالی کردن جیب مردم نیست. ) در صورتی که ادم تا یکی دو سال کار نکنه این فکرا رو نمیکنه،،بعد که رفت سر کار اصلیش بعد دو سال اینا میاد تو ذهنش و حالا میوفته تو گیر!

الان کدوم یک از هم کلاسیام که کار نکرده این جوریه? فقط بلدن پول باباشو خرج کنن.. :>منم از بابام پول میگیرم برای هزینه هام ولی کلا حساب شده تر عمل میکنم.

اتفاقا منم بهترین پیشنهادام تو سال اول بود که شاید اگه الان بود میرفتم ولی از طرفی به خاطر حرف بابام..از طرفی هم خودم چون نمیدونستم میخوام کار کنم یا نه..رد کردم.. اتفاقا الان بابام کلی هم حال میکنه میبینه کار میکنم ;;)

ولی اگه میری کلینیک به کسی رو نده، ادم عوضی زیاد پیدا میشه، سنگین برخورد کن جرات نکنن اذیتت کنن.مخصوصا که الان بچه میبیننت،،از خودت ضعف نشون نده..

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

من ریاضی و فیزیکم خوب بود یه مدت هم رایگان تدریس میکردم(همکلاسی های خودم) ! ولی الان هیچکی پیدا نمیشه ! اونایی که تو اینکارن چطوری باید دانش آموز پیدا کرد ؟!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از H̶O̶S̶E̶I̶N̶ :
معمولن دانشجوهای کارشناسی کمتر TA میشن و اولویت با دکتراها و ارشد هاست. حقوقش هم هر چقدر مقطع پایین تری باشین کمتره.

مقدارش هم خیلی نیست. کلن واسه یک درس در طول یک ترم حدود دویست سیصد هزار تومن هست. معمولن هم هر درس یه TA نداره ، پس علی الاصول پخش میشه بینشون .

مثلن صد هزار تومن تو یه ترم میشه.

ثبت تو رزومه و اینا هم هست ، منتها اونطور که پرسیدم خیلی وزن رزومه تون رو بالا نمیبره ، صرفن یه فاکتور مثبت خیلی جانبی به حساب میاد.
ما خیلی راحت TA می‌تونیم بشیم تو دوره‌ی کارشناسی. من خودم تا حالا دو ترم TA بودم و ترم بعد هم TA چهارتا درسم!
بعد از نظر رزومه، برای کسی که بخواد فاند TA بگیره اینکه چند ترم TA بوده باشه + زبانش خیلی خوب باشه پوئن خیلی مثبتی داره. و اینکه هدف ما از TA شدن برقراری ارتباط با استادهاست. یعنی کلا توصیه‌ی همه‌ی سال بالایی‌هامون همین بوده که حتما دروسی رو که مرتبط هستند به چیزی که بعدا می‌خوایم بخونیم بریم TAشون بشیم تا استاده ما رو بشناسه و بعدا بهمون ریکام بده(که خب هم بستگی به کَرَم استاد داره و هم به چیزی که آدم از خودش نشون بده به استاد)
تازه باعث می‌شه آدم به یه سطح بالاتری برسه توی اون درس خاص. چون کلی مطالعات اضافی لازم داره و طراحی پروژه‌ها و ...

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

خوب من مثلا به عنوان یه دانشجوی سال اولی چه کار دانشجویی میتونستم پیدا کنم؟ رتبه ی خوبی هم نیاورده بودم که بخوام پشتیبان بشم مثن حقوق بگیرم ! اصن خودم واسه کنکور هیچوقت کانون نبودم.
بعد این TA اینا رو استادا خودشون انتخاب میکنن از دانشجو میخوان دیگه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از samira :) :
خوب من مثلا به عنوان یه دانشجوی سال اولی چه کار دانشجویی میتونستم پیدا کنم؟ رتبه ی خوبی هم نیاورده بودم که بخوام پشتیبان بشم مثن حقوق بگیرم ! اصن خودم واسه کنکور هیچوقت کانون نبودم.
بعد این TA اینا رو استادا خودشون انتخاب میکنن از دانشجو میخوان دیگه؟
خدایی با ۲ترم درس خوندن اونم تو رشته‌های شما کاری نمی‌شه کرد. ۲ترم اول یه سری دروس خیلی پایه رو می خونین!

برای TA شدن برای ما اینجوریه که دانشجوها خودشون می‌رن درخواست می‌دن به استاد. استاد بررسی می‌کنه ببینه صلاحیتشو دارن یا نه و چند نفر که شایسته‌تر باشن رو انتخاب می‌کنه. اکثرا ولی Chief TA که وظیفه‌ی مدیریت TA ها و برنامه‌ریزی و تقسیم کار بینشون رو داره از بین داشجوهای ارشد یا دکترا انتخاب می‌شه.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه ها اگه موقعیت کار نیست، ننشینید غصه بخورید، ان شالا بعد فارغ التحصیلیتون کار میکنین

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

خوب من مثلا به عنوان یه دانشجوی سال اولی چه کار دانشجویی میتونستم پیدا کنم؟ ر
اتفاقا رشته عمران رشته ایه که از ترم اول به نظرم میشه توش کار کرد.
چون یه فن که خیلی مهمه توی این رشته بحث مدیریت و برنامه ریزی پروژه هست. شما به عنوان یه دانشجو میتونی بدون هیچ علم تخصصی از رشتت بری توی شرکت های عمرانی توی واحد برنامه ریزی یا مدیریت پروژه فعالیت کنی. این اتفاقا چیزیه که خیلی این روزها لازمه. با یاد گرفتن دوتا نرم افزار مدیریت پروزه و بودن توی دوسه تا پروژه ، میتونید موقعیت شغلی خوبی رو خیلی زود پیدا کنید

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از بره ناقلا :
بچه ها اگه موقعیت کار نیست، ننشینید غصه بخورید، ان شالا بعد فارغ التحصیلیتون کار میکنین
میترسم کاره باشه من نفهمم از دستم بره مثن :D
بعد انقدر تو سرمون کوبوندن بعد فارغ التحصیلی واستون کار نیست و اینا ( استاد معادلاتمون مخصوصا #S-:)، به شخصه احساس میکنم اگه بتونم از همین حالا تی ای چیزی بشم دلم گرمتره :-< یا اینجوری بگم که اگه هیچگونه فعالیتی نداشته باشم اینطور به نظر میرسه در آینده هم هیچ فعالیتی نخواهم داشت :|

به نقل از مهســـــــــــــا :
برای TA شدن برای ما اینجوریه که دانشجوها خودشون می‌رن درخواست می‌دن به استاد. استاد بررسی می‌کنه ببینه صلاحیتشو دارن یا نه و چند نفر که شایسته‌تر باشن رو انتخاب می‌کنه. اکثرا ولی Chief TA که وظیفه‌ی مدیریت TA ها و برنامه‌ریزی و تقسیم کار بینشون رو داره از بین داشجوهای ارشد یا دکترا انتخاب می‌شه.

ما خودمون داشنیم مثلا طرف ترم 4 بوده تی ای ما که ترم 2 بودیم.
بعد من از کجا بفهمم مثلا یونی ما قوانینش چجوریاس؟ دانشجو درخواست میده؟ چیکار میکنه و اینا؟ به استادمون ایمیل بدم مثلا؟ :-"

به نقل از Hespride :
اتفاقا رشته عمران رشته ایه که از ترم اول به نظرم میشه توش کار کرد.
چون یه فن که خیلی مهمه توی این رشته بحث مدیریت و برنامه ریزی پروژه هست. شما به عنوان یه دانشجو میتونی بدون هیچ علم تخصصی از رشتت بری توی شرکت های عمرانی توی واحد برنامه ریزی یا مدیریت پروژه فعالیت کنی. این اتفاقا چیزیه که خیلی این روزها لازمه. با یاد گرفتن دوتا نرم افزار مدیریت پروزه و بودن توی دوسه تا پروژه ، میتونید موقعیت شغلی خوبی رو خیلی زود پیدا کنید
دقیقا من هیچ اطلاعی از چیزایی که میگین ندارم!! :|
همچین چیزی رو ما توی واحدمان فکر نکنیم داشته باشیم :/ مدیریت پروژه؟!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

ما خودمون داشنیم مثلا طرف ترم 4 بوده تی ای ما که ترم 2 بودیم.
بعد من از کجا بفهمم مثلا یونی ما قوانینش چجوریاس؟ دانشجو درخواست میده؟ چیکار میکنه و اینا؟ به استادمون ایمیل بدم مثلا؟ :-"

آره دیگه. دقیقا ما ترم اول بودیم TA هامون ترم۳! و به همین ترتیب. من خودم ترم ۵و ۶ TA بچه‌های ترم ۴و۵و۷و۶ بودم :))‌فکر کن!! اولش مسخره می‌کردن سرکلاس بعد دیگه کنار اومدن :D
شما سال بالایی ندارین!؟‌ با TA هاتون دوست نیستین!؟‌ خب از اونها باید بپرسی دیگه...

البته TA بودن کار حساب نمی‌شه زیاد ها...

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

دقیقا من هیچ اطلاعی از چیزایی که میگین ندارم!! :|
همچین چیزی رو ما توی واحدمان فکر نکنیم داشته باشیم :/ مدیریت پروژه؟!
هر پروژه عمرانی یه بخشی داره به نام مدیریت و برنامه ریزی پروژه.
وقتی شما داری یه پروژه مثلا پروژه پدیده رو انجام میدی، طبیعتا نیاز داری به یه برنامه ریزی دقیق برای همه چیز. از تعداد کارگرا گرفته تا اینکه چندتا میکسر بتن و در چه مواقعی و با چه فاصله های زمانی بیاد. همه ی اینها قبل از شروع پروژه طی فرایند برنامه ریزی پروژه ، برنامه ریزی میشه . فعالیت ها مشخص میشه . زمان بندی میشه. هزینه ها معلوم میشه و ...
از اساتیدتون بپرسید یا سال بالایی هاتون براتون توضح میدن.
رایج ترین استاندارد هم که عمرانی ها دیدم زیاد باش کار میکنن PMBOK 2008 هست که ویرایش های جدید ترش هم اومده. یه کارگاه آموزشیشو برید یا کتابچه اش رو بخونید میفهمید چی میگم

Patrick Dewitt

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان.
شهر
تهران
دانشگاه
پلى تكنيك.
رشته دانشگاه
صنايع.

هوممم،
خب من كلاً اعصاب تدريس ندارم، از بهيارى و آمپول زنى هم كه وحشت دارم كلاً، از پشت ميز نشينى هم خوشم نمى آد زياد كه مثلاً بتونم منشى ئى، چيزى بشم، حوصله ام هم بى نهايت سر مى ره الآن كه تو خونه م. (همون قضيه ى خر و خرما و اينا)

كسى اينجا هست كه مشغول به يه كار خاص به جز اينها كه ذكر شد باشه؟ يا ايده اى داشته باشه؟ يه كار فان و اكشن!

(من ديپلمه ى بيكار از اين دنيا ميرم، مى دونم! :(( )

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Patrick Dewitt :
هوممم،
خب من كلاً اعصاب تدريس ندارم، از بهيارى و آمپول زنى هم كه وحشت دارم كلاً، از پشت ميز نشينى هم خوشم نمى آد زياد كه مثلاً بتونم منشى ئى، چيزى بشم، حوصله ام هم بى نهايت سر مى ره الآن كه تو خونه م. (همون قضيه ى خر و خرما و اينا)

كسى اينجا هست كه مشغول به يه كار خاص به جز اينها كه ذكر شد باشه؟ يا ايده اى داشته باشه؟ يه كار فان و اكشن!

(من ديپلمه ى بيكار از اين دنيا ميرم، مى دونم! :(( )
شما دنبال کار خاص تو خونه بگردی پیدا نمیشه..ما فقط بلدیم درس بدیم و امپول زنی رو توصیه کنیم P:>

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از بره ناقلا :
شما دنبال کار خاص تو خونه بگردی پیدا نمیشه..ما فقط بلدیم درس بدیم و امپول زنی رو توصیه کنیم P:>
مگه دارو ها هم آمپول زنی یاد میگیرن؟ :-"

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از اپل آیدی ساز عرب :
مگه دارو ها هم آمپول زنی یاد میگیرن؟ :-"
معمولا نه. ولی من خودم سوم راهنمایی رفتم دوره انجمن پرستاران رو گذروندم. کمک اولیه اینا بود، امپولم زدیم کلی، الانم من تزریقاتیه خونمونم. بعد پارسال خودمون بچه ها درخواست دادیم به یه استاد بالینی مون، برامون کار گاه تزریقات گذاشت.
پرستار فرستاد، بچه ها بهم دیگه امپول زدن.

بعد ولی مثال کلی زدم وگرنه پزشکیام سال4 میرن تو بخش

Sagittarius

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج *شعبه ندارد*
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
داروسازی

آره دیگه. دقیقا ما ترم اول بودیم TA هامون ترم۳! و به همین ترتیب. من خودم ترم ۵و ۶ TA بچه‌های ترم ۴و۵و۷و۶ بودم :))‌فکر کن!! اولش مسخره می‌کردن سرکلاس بعد دیگه کنار اومدن :D
شما سال بالایی ندارین!؟‌ با TA هاتون دوست نیستین!؟‌ خب از اونها باید بپرسی دیگه...

البته TA بودن کار حساب نمی‌شه زیاد ها...

وااااای به نظرم خیـــــــلی خوبه ... حتی اگه کار محسوب نشه =P~
بعد چی بشه میشه که آدم TA بشه؟ =P~ خیلی خرخون باشه؟ :-??

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از پسر خاله توکلی :
وااااای به نظرم خیـــــــلی خوبه ... حتی اگه کار محسوب نشه =P~
بعد چی بشه میشه که آدم TA بشه؟ =P~ خیلی خرخون باشه؟ :-??
آٰره خیلی حال می‌ده:D بخشی از نمره‌ی یه مشت آدم دستته (<

یکی از ملاک‌های اساتید نمره‌ست. ولی فقط همین نیست. ممکنه نمره‌ی آدم کم شده باشه تو یه درس ولی استاد بدونه که آدم تو اون درس قویه و در طول ترم فعالیت‌ خوبی از دانشجوش دیده باشه. یا مثلا زمینه ی تخصصی کار طرف باشه. یکی از استادهای ما هم یه پروژه به همه داد که انجام بدن و بعد بدون اسم اونارو با بچه‌های ارشد نشستن قضاوت کردن و بهترین‌ها رو به عنوان TA اون درس انتخاب کردند.
کاملا به استاد بستگی داره این چیزها.

poolia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد رجايي
شهر
اسلامشهر
مدال المپیاد
كامپيوتر &amp; شيمي
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

آٰره خیلی حال می‌ده:D بخشی از نمره‌ی یه مشت آدم دستته (<

یکی از ملاک‌های اساتید نمره‌ست. ولی فقط همین نیست. ممکنه نمره‌ی آدم کم شده باشه تو یه درس ولی استاد بدونه که آدم تو اون درس قویه و در طول ترم فعالیت‌ خوبی از دانشجوش دیده باشه. یا مثلا زمینه ی تخصصی کار طرف باشه. یکی از استادهای ما هم یه پروژه به همه داد که انجام بدن و بعد بدون اسم اونارو با بچه‌های ارشد نشستن قضاوت کردن و بهترین‌ها رو به عنوان TA اون درس انتخاب کردند.
کاملا به استاد بستگی داره این چیزها.
موافقم که خیلی حال می ده اما نه برای نمره و اینا ، برای این که هم به کلی آدم چیز یاد می دی و هم این که توی رشته کامپیوتر و برنامه نویسی می تونی ایده های خوبی بگیری بعضی وقتا از آدم هایی که خیلی نمی دونن چون به خیلی چیزا فکر نمی کنن !
تو این درس معمولا واکنش ها و اینا هم خیلی خوبه برای سال اولی ها :>

بالا