• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادیسم

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94
پاسخ : سمپادیسم

به نقل از hermes :
فکر نمیکنید داریم یه مقدار زیاده روی میکنیم؟

فکر نمیکنید داریم از بقیه بچه ها فاصله میگیریم؟همین بچه هایی،که میشن آدم های این اجتماع، و ما باهاشون زندگی قراره زندگی کنیم،چه سمپادی چه غیر سمپادی!
من به شخصه خیلی سعی میکنم با دوستای غیر سمپادیم رابطه ی خیلی خوبی داشته باشم،و با بقیه هم خوب ارتباط برقرار کنم!اما گاهی به خاطر همین جدایی ها و فاصله ها که بینمونه،اونام به ما دید خوبی ندارن بعضا" !

الان دوران دبیرستان و راهنمایی که سمپادی هستیم اینجوری پشت هم هستیم، اما فک کنم با توجه به جوّی که هست تو دانشگاه شاید دیگه خبری از اون عِرق(!)سمپادی نباشه!شاید هم مدرسه ایی های سمپادی،دیگه براتون نا آشنا بشن تو دانشگاه!اگه اینجوری قراره ادامه پیدا کنه، تو بقیه دوره های زندگی خیلی ضربه میخوریم!

مدرسه های جدا،دبیرهای مطرح،تصورات غلط ، همین سمپادیا،پیج های فیسبوک،میشه یه دیدگاه که بقیه به ما پیدا میکنن،که ما از بقیه جدا هستیم،بعدا این دیدگاه به خودمونم منتقل میشه.

شاید وقتی به خودمون بیایم ، که دیر شده
با یه سریاش موافقم با یه سریاش نه!
ببینید هر کدوم از ماها استعدادها و خلاقیت های خودمونو داریم که قاعدتا فهمیدید اگر ازین استعداد به خاطر شرایط پیرامونمون به درستی استفاده نکنیم یا این استعدادها نادیده گرفته شند ،احساس پوچی رو در ما ایجاد میکنه!حالا منو شمایی که اکثرا از استعدادهای ویژه ای برخورداریم باید جایی برای ما باشه که ازین استعدادها به نحو احسن استفاده کنیم و دیده بشند و این مکان در حال حاضر جایی جز مدارس سمپاد نیس!در مورد کتاب های درسی و معلما موافقم که باید از بقیه مدارس عادی جدا باشه ولی اینکه ما به طور کل خودمون رو تافته جدا بافته بدونیم نه!
واینکه شما تو دانشگاه ضربه بخوری ازین قضیه بستگی به دانشگاهی داره که قبول میشی!ممکنه دانشگاهی که شما میرید سطح بالایی داشته باشه شما با بقیه هیچ فرقی نکنی و ممکنه برعکس این هم وجود داشته باشه!
در رابطه با دوستان غیر سمپادی هم من به شخصه مشکلو از اونا می دونم!اونا هستند از ما فاصله میگیرن چون به ما به چشم یه رقیب بیشتر نگا نمیکنند!من خودم تجربه شو داشتم که اینو میگم! :)

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

من با اين قضيه كه ميگين ما يه استعداداي خاصي داريم فلان اينا كاملا مخالفم:دي
اولا هوش و استعداد درسته كه يه بخشش ذاتيه،اما يه بخشش هم اكتسابيه!ميشه بوجودش اورد توي فرد
به علاوه.مشكل ما همين قضاوت سطحي در مورد افراده.
توي همين مدارس سمپاد كسايي هستن كه دست چپ و راستشون رو از هم تشخيص نميدن و قبول شدنشون نظام انتخاب دانش اموز براي مدارس خاص رو زير سوال برده رسما :))
در مقابل،كم نيستن افرادي كه توي مدارس معمولي درس خوندن اما توي المپياد به مدال رسيدن
سمپاديا دچار يه بيماري هستن به نامه "خود شاخ پنداري"
اين شامل همه نميشه البته!يه عده هم هستن كه به اين بيماري غلبه كردن.با اين كه شاخن،اما منم منم نميكنن!
خلاصه اين اخلاق ما خيلي زنندست.جامعه پذيراي اين مسأله ي خود برتر بيني نيست.و كسايي كه اين ديدگاه رو دارن،مسلما بعدا با مشكلات خيلي زيادي رو به رو ميشن.

ariahassanpour

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱ - تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مرحله اول فیزیک-مرحله اول ریاضی

به نقل از AdalikaM5 :
به نظر من تفاوتی نیست ... ینی چه طور بگم اگه خودت بخوای تفاوتی نیست ... بعضیا هستن تو سمپادیا که به شدت خودشونو جدا میکنن از بقیه و اجتماع البته من نمیخوام به کسی توهین کنم ولی دارم نسبت به یه سری از سمپادیا که البته خیلی کم هم هستن نظر میدم ... !! کسایی که فقط درس میخونن ... همش درس همش درس ، یه زندگی تک بعدی ، همین که الان شما این جا هستیدو دارید این نظر منو میخونید خیلی واضحه که اینطوری نیستید ... !! =))
من که خودم به شخصه با دوستای دیگم یا با افراد مدارس دیگه هیچ مشکلی ندارم و اصلا سمپادو متفاوت نمیبینم ... !! ینی میخوام بگم که زندگی همش درس نیست ... !! ما از دیگران جدا نیستیم ... :)
خیلی متاسفم برای اون دسته از آدمایی که فکر میکنن سمپادیا یه مشت آدم افسرده ی خرخونن ... اصلا خبر ندارن مدرسه هامون چه طوریه همینجوری برا خودشون نطق میکنن ... ما یه مشت بچه ی شادیم ... اصن یه وضعی =))

ببین ما باید این رو هم در نظر بگیریم که مملکت به آدم خیلی درست و حسابی هم احتیاج داره و شاید یکی از اهداف پشت پرده در تاسیس سمپاد هم همچین چیزی باشه. این که یک مسیر ایجاد کنن. شاید توی این مسیر ما از بقیه جدا شیم ولی اگه نشیم کشور خودمون رو خراب کردیم . اگه با بقیه بچه ها قاطی بیشم و خودمونو همسطح و همفکر و همنشین اونها بدونیم به آرومی از اون مسیر خارج میشیم . درسته نمیشه تک بعدی بود و فقط با سمپادیا در رفت و ُمد بود اما میشه حواسمون هیشه جمع باشه که جایگاهمون چیه و این امکانات برای چی بوجود اومدن. همه سمپادی ها هم به اون حالت ایدهآل نمیرسن و اون هم همش بخاطر غفلت از خودشونه.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از ariahassanpour :
ببین ما باید این رو هم در نظر بگیریم که مملکت به آدم خیلی درست و حسابی هم احتیاج داره و شاید یکی از اهداف پشت پرده در تاسیس سمپاد هم همچین چیزی باشه. این که یک مسیر ایجاد کنن. شاید توی این مسیر ما از بقیه جدا شیم ولی اگه نشیم کشور خودمون رو خراب کردیم . اگه با بقیه بچه ها قاطی بیشم و خودمونو همسطح و همفکر و همنشین اونها بدونیم به آرومی از اون مسیر خارج میشیم . درسته نمیشه تک بعدی بود و فقط با سمپادیا در رفت و ُمد بود اما میشه حواسمون هیشه جمع باشه که جایگاهمون چیه و این امکانات برای چی بوجود اومدن. همه سمپادی ها هم به اون حالت ایدهآل نمیرسن و اون هم همش بخاطر غفلت از خودشونه.

این وسط یه سوال بران پیش اومد: اگر میگی سمپادیا جدا شدن چون جامعه بهشون نیاز داره و اگه نباشه جامعه خراب میشه و ... چه فرقی کرده وقتی خیلی از سمپادیای خوب از کشور رفتن؟!

وریتی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 3
شهر
طهرآن

آقا من تقریبا همه نظرا رو خوندم ببینید وقتی ما نمی گم همه ما منظورم اکثریته یک سری عقایدی برای خودمون داریم و دیگران هم یک سری عقاید برای خودشون اون وقت ما اصلا با هم جور در نمی آیم و مجبور می شیم برای این که راحت تر باشیم از هم جدا باشیم وقتی من حرف طرف مقابلم رو نمی فهمم خوب اونم حرف من رو نمی فهمه و در نتیجه هیچ ارتباطی هم بین ما صورت نمی گیره. من امسال اومدم سمپاد پس یعنی هنوز جزو سمپادیا نیستم ولی این رو به عینه بین اطرافیانم مشاهده می کردم. هر چقدر هم که تلاش می کردم بهشون نزدیک بشم خودشون رو کنار می کشیدند خوب دست خودشون نبود عقایدمون جور نبود این ربطی به جدایی سمپاد و اینا نداره همیشه تعدادی هستند که اکثریت حرفشون رو نفهمند حالا دست بر قضا این تعداد اکثرشون تیو سمپاد هستند برای همین این احساس جدایی سمپاد از جامعه و اینا به وجود می آد.

Fatimal

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
علم و صنعت ایران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

دقیقا حرفتو قبول دارم!!!!!
خودم همیشه با این موضوع مشکل دارم!!
به خاطر همین همیشه وقتی دارم با یکی صحبت میکنم واسه اشنا شدن سعی میکنم نپرسم چن سالته و کلاس چندمی چون میدونم اخرش میپرسه ازم کدوم مدرسه میری و منم مجبورم بگم!!!
ممکنه واسه همین دوست جدید یا اونی ک دارم باهاش صحبت میکنم فک کنه ک ادم مغروری هستم و من اینو نمیخوام!!!!خیلی بده ک کسی باهات فقط ب خاطر اینکه مدرست فرق داره خوب نباشه!!!
حتی با دوستای دوران دبستانمم نمیدونم چطور رفتار کنم!!!اخه بعضیاشون از ماها ک قبول شدیم سمپاد ممکنه کینه به دل گرفته باشن!!!

zahra.gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
مشهد

اما من فکر میکنم برعکسه!!! یعنی بقیه نسبت به سمپادی ها یکم حساس شدن!!
شاید به خاطر رفتار مغرورانه یه عده خیلی کمی از ماهاست! نمــــــــــیدونم!! :-?? :-??
اما یادمه وقتی قبول شدم دوستام همه کلی اذیت کردند!!
الانم باهاشون که میحرفم باید مواظب باشم حرفی از سمپاد و سمپادیا و اینا نیارم چون حساس میشن اما چرا؟؟؟ :-? :-?
باو انگار اسم مدرسه هامون میحرفه دیگه... پرا حساس میشن همه؟؟؟ ^-^ :-" :-"

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

خوب طبیعی وقتی بقیه ی بچه ها سمپادی ها رو مسخره میکنن و منتظرن کوچک ترین سوتی از اون ها بگیرن تا دنیا رو پر کنن ما هم نباید با اون ها رفتار خوبی داشته باشیم. :لایک :) >:D< (; :)) :D X-(

sanaz15

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان
شهر
تهران

من حالم از غرور به هم می خوره ولی خب ما از اونا کمی بهتر پرتلاش تر و درسخون تریممممممم و حقمونه که یه چیزایی داشته باشیم که اونا ندارن

تامیلا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریــز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست فناوری

ولی انصافا اینکه ما بعضی وقتا.. (فقط بعضی وقتا) یه حس برتری خاصی پیدا میکنیم
به خاطر همون غیرسمپادیاست که فکر میکنن ما دراکولاییم !!!
من خودم شخصا دیدم که وقتی میرم بین دخترای فامیل یه جوری خودشونو میگیرن و ..
که آدم فکر میکنه اینا حتما حسودیشون میشه دیگه !!! پس ما یه چیزی داریم که اینا بهش حسودی میکنن !!
میگن این خرخونه .. مثبته.. اله بله !!! حالا بعضی وقتا خجالتم نکشه میگه ... ! هیچی دیگه !!
درواقع خودشون ارزش خوشونو میارن پایین (البته فقط عده ای !!) ! ولی ما خودمون میدونیم که هیچ کودوم ازینا نیستم !! پس همش کشکه ...
:|

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

.

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

الان با این وضعیتی که هر سال به مراکز سمپاد اضافه میشه فک نکنم زیاد تفاوتی بین ما و دیگران باشه :D :)

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

دیروز تو پارک یک نفر از من پرسید کدوم مدرسه میری وقتی گفتم فرزانگان کلی خندید (< 8-> 8->گفت کی از مامانش قهر میکنه میره فرزانگان من شاهد میرم =))نظرم نسبت به اون بچه های مدرسمون که فکر میکردم مغرورا عوض شد

Mahshad-nasr

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سيرجان
رشته دانشگاه
کاش می دونستم.

خب احتمالا در اينده دچار مشكل ميشيم
مثلا الان جامعه ى ما دزد و چاقوكش و ...داره ولى اينا هيچكدوم سمپادى نبودن
بچه هاى سمپاد در اينده اگه دكتر و مهندس نشن لااقل فرهنگ رو ياد ميگيرن
ولى خب ما بعدا وارد همين جامعه ميشيم كه تعداد كميشون مثله خودمونن و اكثرا با سطح فرهنگ پايين ترى هستن و ما بايد بين همين افراد گليم خودمونو از اب بيرون بكشيم!
پس بايد از همين الان سعى كنيم با غير سمپادى ها هم رابطه داشته باشيم تا دراينده دچار مشكل نشيم

نميدونم منظورمو خوب رسوندم يا نه!

zahra.gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
مشهد

به نقل از شبگرد مهشاد :
خب احتمالا در اينده دچار مشكل ميشيم
مثلا الان جامعه ى ما دزد و چاقوكش و ...داره ولى اينا هيچكدوم سمپادى نبودن
بچه هاى سمپاد در اينده اگه دكتر و مهندس نشن لااقل فرهنگ رو ياد ميگيرن
ولى خب ما بعدا وارد همين جامعه ميشيم كه تعداد كميشون مثله خودمونن و اكثرا با سطح فرهنگ پايين ترى هستن و ما بايد بين همين افراد گليم خودمونو از اب بيرون بكشيم!
پس بايد از همين الان سعى كنيم با غير سمپادى ها هم رابطه داشته باشيم تا دراينده دچار مشكل نشيم

نميدونم منظورمو خوب رسوندم يا نه!
خو الان نميشه گف كه هر كي سمپادي هست با فرهنگه... يا اينكه هر كي نيست دزد و چاقو كش و آدم بدي هست كه ما قراره تو جامعه باهاش سروكار داشته باشيم... :-? :-? :rolleyes:
فك نميكني يكم زيادي بزرگ ميبيني سمپادي ها رو؟؟ ^-^ :-??

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

آره یه وقتایی هست که (تقریبا همیشه) خودمو بالاتر از بچه های دیگه میبینم. ولی هم میدونم و هم میدونید که بهتره این عادتو ترک کنیم. فردا هر جا میریم عمرا اگه بیشتر از 2 تا سمپادی ببینیم. اگه بخوایم با همین عادت بریم اون جا، نمیشه که؛ کارمون زاره. مهم تر از همه مثلا پس فردا میری تو یه باشگاه اسم مینویسی. نتونیم با بقیه دوست بشیم که میشیم زهرمارتر از برج زهرمار :D بعد هم مگه کلا چند نفر سمپادی هستن که دوست ما باشن. حالا ما بخوایم ارتباطاتمون رو به اونا محدود کنیم که دیگه هیچی :D
این سمپادیسم هرچی باشه، به نظر نمیاد چیز خوب و جالبی باشه :D بیاید ازش فاصله بگیریم.

*** منظورم از سمپادیسم، همون ایجاد یک حفاظ بین خودمون و سایر غیر سمپادی هاست دیگه؟ :-"

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

اما من می گم بهتره خود من از دوستای غیرسمپادی خودم فاصله بگیریم چون من از اونا هیچ خیری تا به حال ندیدم X_X همش به من اذیت می کردن.

منم به خودم می گم که بهتره از اونا فاصله بگیرم چون اونا اصلا برای من مناسب نیستند

mobina7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران
رشته دانشگاه
حسابداری

به نظرم اینقدرم فرق نداریم که بخوایم کلا خودمونو جدا کنیم! :|
قبول دارم مدرسه های دیگه با مدرسه های ما فازشون جداست! :-"
ولی دوست فرق داره دوست خوب میتونه همه جا باشه!
من یکی از بهترین دوستام شاهد میره پس چون سمپادی نیست بیخیالش بشم؟ [-(
اما دلیلی هم نداره همون قدر که تو سمپاد دوست داریم تو مدارس عادی هم بخوایم دوست داشته باشیم! :-"

Melika Zangeneh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران

قبول دارم که جوّ سمپاد با همه جا فرق داره و بچه ـاش فازشون یه چیز ِ دیگه ـس ؛ اما به قول دوست قبلی ؛ دوست دوسته . فرق نداره کجا !
فازامون با هم فرق داره ؛ اما نباید برجسته ـش کنیم انقدر ..

بالا