• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رشته کامپیوتر (نرم‌افزار - سخت‌افزار - علوم)

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر
پاسخ : مهندسی کامپیوتر(نرم افزار-سخت افزار-علوم)

سعید تا الان که مطابق چارت جدید کردن برنامه‌ـمونو.
مثلا من تو انتخاب واحد ترم دو آز فیزیک 1 برداشته بودم، بعد چند روز از آموزش بم گفتن مطابق چارت جدید دیگه آز فیزیک 1 ندارین شما و حذف شده از برنامت، حذف و اضافه یه درس دیگه بگیر. :D

sibsorkh2008

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان
شهر
تهران

سلام
ببخشید ارشد کامپیوتر نرم افزار وسخت افزار در تهران تا چه رتبه ای قبوله؟

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

تا ارشد که خیلی مونده! تا حدود رتبه 100 برای کامپیوتر و 30-40 برای آیتی میتونه تو شریف/تهران/امیرکبیر قبول شه

parto1020

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نهاوند

سلام کسی میدونه فرق کامپیوتر با آیتی چیه؟

poolia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد رجايي
شهر
اسلامشهر
مدال المپیاد
كامپيوتر & شيمي
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از پرتو جون :
تقریبا میشه گفت توی مقطع لیسانس خیلی فرق ندارن و در حد چند واحد تفاوت می کنن که توی رشته آی تی اون چند تا واحد تمرکز روی مدیریت دارن ...

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از پرتو جون :
در گذشته ی این تاپیک و هم چنین در تاریخچه ارسالای مهسا اطلاعات مکفی هست!

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از سعیـد :
کلاً مهسا در پیشرفت علم کامپیوتر در ایران نقش تعیین کننده ای رو برعهده داشته.
یعنی کاری که باید دانشگاه ها با اون همه هیئت علمی میکردن - مشخص کردن مرز های سخت و نرم و آی تی و cs - مهسا به تنهایی برای کل سمپاد انجام داد.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

واسه یه نفر که میخواد نرم افزار بخونه یا آی تی کدوم زبان های برنامه نویسی رو باید بلد باشه ؟! من میخواستم جاوا و سی رو یاد بگیرم ولی یکی گف برو php و c# :-"
نمیخواد توضیح بدید فلان زبان سطحش پایینتره و فلان ! :D
لینوکس و اینا هم دیگه باید فول باشیم ؟! :-"

• لایک
امتیازات: مت

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از CrazyBõY :
واسه یه نفر که میخواد نرم افزار بخونه یا آی تی کدوم زبان های برنامه نویسی رو باید بلد باشه ؟! من میخواستم جاوا و سی رو یاد بگیرم ولی یکی گف برو php و c# :-"
باید ببینی دانشکده مورد نظرت چی میخواد.
منتها اون "تفکر" برنامه نویسی خیلی مهمه. و بنظرم با زبان های سطح بالا این قضیه محقق نمیشه. لذا برو سراغ سی.
ولی از اونجایی که میری دانشگاه تهران، واستا ببین مهسا نظرش چیه. بهتر میدونه.
به هدفت هم مربوطه البته. یکی میخواد برنامه نویس شه، خب سی شارپ یاد میگیره. یکی که میخواد کار تحقیقاتی کنه دلیلی نداره بره سیشارپ یا پی اچ پی یادبگیره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از CrazyBõY :
سلام.
ببین اگر دانشگاه تهران قبول شی ترم اول بهتون تو مبانی کامپیوتر سی درس می‌دن. در واقع درس نمی‌دن! یه پروژه می‌دن می‌گن انجام بدین :D (مبانی کامپیوتر تهران یه چیز شلم شورباییه! از مدار منطقی بگیر تا معماری و اسمبلی و برنامه‌نویسی به زبان صفر و یک و ... را شامل می‌شه! آخر ترم هم می‌گن خب! حالا بریم سراغ C) البته نه اینکه بگم کاشون اشتباهه! نه! چون اصلا برنامه‌نویسی درس دادنی نیست! با پروژه عملی آدم باید یادش بگیره.
ترم دوم هم تو AP به طور کاااااااااااامل بهتون ++C درس می‌دن. در واقع زبانش مهم نیست. مهم اینه که بهتون تفکر شی‌ءگرایی یاد می‌دن! (دکتر رامتین(خسروی)! :D )
اینکه چرا جاوا نمی‌گن و ++C می‌گن خیلیییی دلایل منطقی و به جایی داره که حالا کاری ندارم. پس شاکی نشید که چرا اینجوریه و اینا :D (در حالی که تخصص اصلی رامتین جاواست)
#C اصلا انتخاب خوبی برای شروع نیست! اصلا! از C شروع کنید. C رویاد بگیرید که ترم اول اذیت نشید.
من وقتی رفتم دانشگاه Cو++Cرو بلد بودم. بعد فقط واسه اینکه تابستون بعد از کنکورم به بطالت نگذره رفتم کلاسPHP! (با اینکه اصلا کلاس رفتن نیاز نداره! من فقط می‌خواستم تو خونه نباشم :D )
PHP چیزیه که تو دانشگاه بهش احتیاج پیدا نمی‌کنید ولی اگر بلد باشید می‌تونید پروژه بگیرید انجام بدید جهت کسب درآمد و اینا... که خودم نکردم این کار رو ولی توصیه‌ش می‌کنم!
ولی برای شروع از C شروع کنید!
زبان‌های مختلف به جز یه سری ویژگی‌هایی که خاص هر زبان هستند، فقط در سینتکس با هم فرق دارن!‌ پس یاد گرفتن یه زبان برنامه‌نویسی نه کار سختیه نه کار مهمیه! مهم یاد گرفتن تفکر برنامه‌نویسی هست. چیزی که ترم۲ دکتر رامتین به معنای حقیقی کلمه یادتون می‌ده! (به شرطی‌که دانشگاه تهران باشید.)
لینوکس هم از ترم۲. ترم۲ می‌گن برین دیگه تو لینوکس. از ترم۲ کاملا سیستم‌عاملتون می‌شه لینوکس. از الان لازم نیست :D چون ترم اول اگر پروژه رو تو لینوکس زده باشید و رو ویندوز اجرا نشه صفر می‌دن بهتون :D چیز سخت و خاص و شاخی هم نداره! اولش یه جوریه! بعدش یاد می‌گیرید.

parto1020

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نهاوند

به نقل از poor.coder :
تقریبا میشه گفت توی مقطع لیسانس خیلی فرق ندارن و در حد چند واحد تفاوت می کنن که توی رشته آی تی اون چند تا واحد تمرکز روی مدیریت دارن ...
یعنی آخرش آدم چی کاره میشه واسه هر کدوم؟؟

parto1020

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نهاوند

وقتی میگم دوس دارم برم رشته ی کامپیوتر آدمه که ازم میپرسه کدومش !!!! :-??
مگه کامپیوتر چند تا رشته داره؟ :-?

moreda

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار

به نقل از مهســـــــــــــا :
سلام.
ببین اگر دانشگاه تهران قبول شی ترم اول بهتون تو مبانی کامپیوتر سی درس می‌دن. در واقع درس نمی‌دن! یه پروژه می‌دن می‌گن انجام بدین :D (مبانی کامپیوتر تهران یه چیز شلم شورباییه! از مدار منطقی بگیر تا معماری و اسمبلی و برنامه‌نویسی به زبان صفر و یک و ... را شامل می‌شه! آخر ترم هم می‌گن خب! حالا بریم سراغ C) البته نه اینکه بگم کاشون اشتباهه! نه! چون اصلا برنامه‌نویسی درس دادنی نیست! با پروژه عملی آدم باید یادش بگیره.
ترم دوم هم تو AP به طور کاااااااااااامل بهتون ++C درس می‌دن. در واقع زبانش مهم نیست. مهم اینه که بهتون تفکر شی‌ءگرایی یاد می‌دن! (دکتر رامتین(خسروی)! :D )
اینکه چرا جاوا نمی‌گن و ++C می‌گن خیلیییی دلایل منطقی و به جایی داره که حالا کاری ندارم. پس شاکی نشید که چرا اینجوریه و اینا :D (در حالی که تخصص اصلی رامتین جاواست)
#C اصلا انتخاب خوبی برای شروع نیست! اصلا! از C شروع کنید. C رویاد بگیرید که ترم اول اذیت نشید.
من وقتی رفتم دانشگاه Cو++Cرو بلد بودم. بعد فقط واسه اینکه تابستون بعد از کنکورم به بطالت نگذره رفتم کلاسPHP! (با اینکه اصلا کلاس رفتن نیاز نداره! من فقط می‌خواستم تو خونه نباشم :D )
PHP چیزیه که تو دانشگاه بهش احتیاج پیدا نمی‌کنید ولی اگر بلد باشید می‌تونید پروژه بگیرید انجام بدید جهت کسب درآمد و اینا... که خودم نکردم این کار رو ولی توصیه‌ش می‌کنم!
ولی برای شروع از C شروع کنید!
زبان‌های مختلف به جز یه سری ویژگی‌هایی که خاص هر زبان هستند، فقط در سینتکس با هم فرق دارن!‌ پس یاد گرفتن یه زبان برنامه‌نویسی نه کار سختیه نه کار مهمیه! مهم یاد گرفتن تفکر برنامه‌نویسی هست. چیزی که ترم۲ دکتر رامتین به معنای حقیقی کلمه یادتون می‌ده! (به شرطی‌که دانشگاه تهران باشید.)
لینوکس هم از ترم۲. ترم۲ می‌گن برین دیگه تو لینوکس. از ترم۲ کاملا سیستم‌عاملتون می‌شه لینوکس. از الان لازم نیست :D چون ترم اول اگر پروژه رو تو لینوکس زده باشید و رو ویندوز اجرا نشه صفر می‌دن بهتون :D چیز سخت و خاص و شاخی هم نداره! اولش یه جوریه! بعدش یاد می‌گیرید.
می دونید یچه های شریف رامتین رو نمیشناسن :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Lord MP :
می دونید یچه های شریف رامتین رو نمیشناسن :D
من جواب crazy boy رو دادم اگر دقت کنید :) ایشون احتمالا دانشگاه تهران قبول می‌شن :)
بعد هم اینکه فرزندم بذار اول نتایج اقلا بیاد بعد تو پروفایلت بنویس نرم‌افزار شریف و اینجا حرف بچه‌‌های شریف بزن و اینا :سوت (کلا می‌گم ها! زشته این کارها!)

moreda

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار

من جواب crazy boy رو دادم اگر دقت کنید :) ایشون احتمالا دانشگاه تهران قبول می‌شن :)
بعد هم اینکه فرزندم بذار اول نتایج اقلا بیاد بعد تو پروفایلت بنویس نرم‌افزار شریف و اینجا حرف بچه‌‌های شریف بزن و اینا :سوت (کلا می‌گم ها! زشته این کارها!)
من تازه نوشتم تو پروفایلم دانشگاهم رو :D
1-من که با جواب دادن کار نداشتم گفتم که فقط شما تهرانی ها هستید که از رامتین تعریف میکنید
2-من لزومی نداره واسه اعلام نتایج صبر کنم از پارسالم می تونستم بنویسم
کلی هم تا حالا تو شریف بودم.

بعد چرا دعوا دارید!!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Lord MP :
1-من که با جواب دادن کار نداشتم گفتم که فقط شما تهرانی ها هستید که از رامتین تعریف میکنید
2-من لزومی نداره واسه اعلام نتایج صبر کنم از پارسالم می تونستم بنویسم
کلی هم تا حالا تو شریف بودم.

بعد چرا دعوا دارید!!
دعوا نکردم که :)
رامتین استاد دانشگاه تهرانه! شریفیها توقع دارید ازش تعریف کنن؟‌:)))) نه واقعا؟!!!! :)))))))
هرچند می‌شناسنش خیلیهاشون که تو کار acm هستند.

• لایک
امتیازات: مت

moreda

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار

دعوا نکردم که :)
رامتین استاد دانشگاه تهرانه! شریفیها توقع دارید ازش تعریف کنن؟‌:)))) نه واقعا؟!!!! :)))))))
هرچند می‌شناسنش خیلیهاشون که تو کار acm هستند.
آخه کلا جوا فرق داره من هر کی رو دیدم گفتم جاوا گفته رامتین ولی ...
کلا شریف فرق میکنه.
اصلا اونجا جو CS هست؟
تو شریف اکثرا میرن که CS اپلای کنن.
تو شریف جنگه بین ریاضی و کامپیوتر که علوم کامپیوتر باید ماله کی باشه بعد الان که ماله ریاضی ه دانشکده سعی میکنه که اعتباره لیسانس نرم افزار برای اپلای تو علوم کامپیوتر بیشتر از لیسانس علوم کامپیوتر باشه و تا حالا که موفق بوده.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Lord MP :
آخه کلا جوا فرق داره من هر کی رو دیدم گفتم جاوا گفته رامتین ولی ...
کلا شریف فرق میکنه.
اصلا اونجا جو CS هست؟
تو شریف اکثرا میرن که CS اپلای کنن.
تو شریف جنگه بین ریاضی و کامپیوتر که علوم کامپیوتر باید ماله کی باشه بعد الان که ماله ریاضی ه دانشکده سعی میکنه که اعتباره لیسانس نرم افزار برای اپلای تو علوم کامپیوتر بیشتر از لیسانس علوم کامپیوتر باشه و تا حالا که موفق بوده.
مگه من می‌گم شریف بده؟!‌ :) من شریف قبول نشدم خب!
نه CS فقط تو شریف قویه. منم اطلاع دارم از این چیزهای شریف ها :)
ت وشریف جاوا درس می‌دن. اینم می‌دونم :)‌ولی رامتین معتقد بود با اینکه خودش جاواکاره به ما باید ++C بگه و اون موقع ما خیلی جوگیر بودیم و ناراحت که چرا شریف جاوا میگن اینجا ++C و خب کلی دلیل داشت و الان بعد از ۴ترم از اون موقع گذشتن فهمیدم کارش درست بوده. رامتین خودش یه مدت استاد شریف بوده بعد اومده تهران
و اینکه جو تهران کلا فرق داره با شریف:)
ولی خیلی خنده داره بگین تو شریف کسی از رامتین تعریف نمی‌کنه!‌خب از استاد دانشگاه تهران شریفیها چرا باید تعریف کنن؟!‌چرا باید بشناسنش؟!

کلا بی‌خیال! دعوا نداریم که! من منظورم اینی که شما برداشت کردید نبود :)

parto1020

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نهاوند

به نقل از سعیـد :
ببخشید دقیقا از کجا باید اینجور چیزی رو پیدا کنم؟؟؟؟

بالا