• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رشته کامپیوتر (نرم‌افزار - سخت‌افزار - علوم)

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : مهندسی کامپیوتر(نرم افزار-سخت افزار-علوم)

به نقل از Moose :
الان دایی من استاد دانشگاس تو دانشگاه کلمبیا(دقت کردید!؟) بعد میگه، الان دانشجویی که هیچیم بلد نباشه(!) همون ترم 1 (البته بلدن یه چیزایی) اونجا راحت سالی 2 تا 4 هزار دلار در میارن که اگر تجربشون بیشتر شه و خورده واردتر شن بیشترم میشه قاعدتا! و یه مهندس it سالی 100هزار دلار سالی درمیاره که تو این لینکه هم بود.
بعد من یه جایی خوندم، اینا آرامش ندارن!!! همش درگیر کار و اینان! درسته؟! چرا باید اینطور باشه؟!
راستش زیاد با بازارکار ارتباط ندارم؛ ولی تو ایران زیاد فک نکنم اینطور باشه :P

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

بله خب ایران همه چیش متفاوته!!!!
ولی خب الان چند پست بالاترم گفتن که مثکه خوبه درآمدش بنظرم حتی پاره وقت 500 هزار تومنم خیلی خوبه، حتی عالیه برای یه دانشجو! ینی اگه کنارش یه جا درسم بده دیگه مشکلی نداره! فارغ التحصیلم بشه که دیگه هیچی!
بعد این it هم که میشه قاطی مهندسی کامپیوتر تو خارج مهندسی it اونا ندارن(فکر کنم نرم افزارم ندارن!!!)

hamykhafan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اصلا حرفشم نزن حالم بهم می خوره
دانشگاه
؟؟؟!!!!
رشته دانشگاه
نرم افزار

2 تا سوال؟ :-?
مخصوصا از خانم مهسا که اصفهانی هستن!!
1- به نظر شما ارزشش رو داره من صنعتی اصفهان رو بیخیال شم برم امیرکبیر یا علم و صنعت؟ 8->
2- اگه خبر دارین جو امیرکبیر و همچنین امکانات رفاهیش از نظر خوابگاه و سلف و ... جه جوریه؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از H@MED :
2 تا سوال؟ :-?
مخصوصا از خانم مهسا که اصفهانی هستن!!
1- به نظر شما ارزشش رو داره من صنعتی اصفهان رو بیخیال شم برم امیرکبیر یا علم و صنعت؟ 8->
2- اگه خبر دارین جو امیرکبیر و همچنین امکانات رفاهیش از نظر خوابگاه و سلف و ... جه جوریه؟؟
درمورد کامپیوتر دارین سوال میکنین یا کلا در مورد همه رشته ها؟

hamykhafan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
دانشگاه
؟؟؟!!!!
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از مهســـــــــــــا :
درمورد کامپیوتر دارین سوال میکنین یا کلا در مورد همه رشته ها؟
فقط کامپیوتر. اصا 10 تا انتخاب اولی رو می خوام کامپیوتر بزنم!

hamykhafan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
دانشگاه
؟؟؟!!!!
رشته دانشگاه
نرم افزار

البته اگه تصمیم به رفتن به دانشگاه خاصی بکنم رتبم نرسه شاید مجبور بشم برم سخت افزار یا آی تی بعد تغییر رشته بدم. ولی تهش می خوام برم نرم افزار!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از H@MED :
البته اگه تصمیم به رفتن به دانشگاه خاصی بکنم رتبم نرسه شاید مجبور بشم برم سخت افزار یا آی تی بعد تغییر رشته بدم. ولی تهش می خوام برم نرم افزار!
کامپیوتر صنعتی اصفهان به طرز وحشتناکی ضعیف و بده. من همون ترکیبی که خودم انتخاب کردم رو به شما هم پیشنهاد میکنم:
نرم افزار سخت افزار آی تی شریف
نرم افزار سخت افزار آی تی تهران
نرم افزار امیرکبیر
علوم کامپیوتر شریف

در مورد علم و صنعت به نظرم نزنید موقعیت خوابگاه و جو کلیش رو من زیاد بدی شنیدم درموردش. تو کامپیوتر هم اصلا خاص نیست. بین علم و صنعت و صنعتی اصفهان به نظرم صنعتی اصفهان رو انتخاب کنید.
درمورد این نرم افزار سخت افزار آی تی هم که گفتم اینا انتخاب خودم بود.شما ممکنه ترجیح بدید سخت افزار یا آی تی رو عقب تر بزنید.
یا ممکنه بخواید سخت افزار و آی تی امیرکبیر رو هم انتخاب کنید. ولی من انتخاب نکردم.
امیرکبیر هم واقعا دانشگاه خوبیه. ولی من طبق حرفهای یه استاد نرم افزار شریف تو جلسه معرفی رشته های شریف انتخاب رشته کردم!ایشون حتی میگفتن نرم افزار امیرکبیر رو هم قبل از علوم کامپیوتر شریف نزنم ولی من این کار رو نکردم! به هرحال مهندسی با علوم پایه فرق داره ازنظر مدرک

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از H@MED :
امیرکبیر جو دوستانه و خوبی هست بین بچه ها و بین بعضی از استادا و بچه ها. امکانات رفاهیش هم در مقایسه با جاهای دیگه میتونم بگم میانگینه. البته به جز اینترنتش که از دانشگاه تهران به شدت بهتره!
به نقل از H@MED :
حتما کلی شنیدی که این سه تا (آیتی و نرم و سخت) خیلی نزدیکند. پس زیاد سخت گیری نکن در این مورد که حتما نرم افزار باشه. نرم افزار رو اول بزن ولی خب در ادامه اون دوتای دیگه رو هم بزن هر دانشگاهی که میخای

hamykhafan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
دانشگاه
؟؟؟!!!!
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از مهســـــــــــــا :
کامپیوتر صنعتی اصفهان به طرز وحشتناکی ضعیف و بده. من همون ترکیبی که خودم انتخاب کردم رو به شما هم پیشنهاد میکنم:
نرم افزار سخت افزار آی تی شریف
نرم افزار سخت افزار آی تی تهران
نرم افزار امیرکبیر
علوم کامپیوتر شریف

در مورد علم و صنعت به نظرم نزنید موقعیت خوابگاه و جو کلیش رو من زیاد بدی شنیدم درموردش. تو کامپیوتر هم اصلا خاص نیست. بین علم و صنعت و صنعتی اصفهان به نظرم صنعتی اصفهان رو انتخاب کنید.
درمورد این نرم افزار سخت افزار آی تی هم که گفتم اینا انتخاب خودم بود.شما ممکنه ترجیح بدید سخت افزار یا آی تی رو عقب تر بزنید.
یا ممکنه بخواید سخت افزار و آی تی امیرکبیر رو هم انتخاب کنید. ولی من انتخاب نکردم.
امیرکبیر هم واقعا دانشگاه خوبیه. ولی من طبق حرفهای یه استاد نرم افزار شریف تو جلسه معرفی رشته های شریف انتخاب رشته کردم!ایشون حتی میگفتن نرم افزار امیرکبیر رو هم قبل از علوم کامپیوتر شریف نزنم ولی من این کار رو نکردم! به هرحال مهندسی با علوم پایه فرق داره ازنظر مدرک
خیلی ممنون
پس علم و صنعت نمیصرفه
بعد یه سوال دیگه خواجه نصیر و شهید بهشتی رو هم بعد صنعتی اصفهان بزنم؟

hamykhafan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
دانشگاه
؟؟؟!!!!
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از S@ene :
من سخت افزار امیرکبیرم. خوابگاه هیچ دانشگاهی دیگری نرفتم، ولی طبق توصیفاتی که شنیدم امیرکبیر از نظر امکانات رفاهی و خوابگاه از دانشگاهای دیگه ضعیفتره. هم از نظر امکانات و هم از نظر مدیریت امور رفاهی.
حتما کلی شنیدی که این سه تا (آیتی و نرم و سخت) خیلی نزدیکند. پس زیاد سخت گیری نکن در این مورد که حتما نرم افزار باشه. نرم افزار رو اول بزن ولی خب در ادامه اون دوتای دیگه رو هم بزن هر دانشگاهی که میخای
مگه خوابگاهاش چشه؟
آره هم شنیدم هم دیدم ! کلا 20-30 واحد بیشتر با هم فرق نداره! فوقش اونا رو میشینم میخونم! بعد تازه اختیاری هم که بگیری تقریبا مثه هم میشن.

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از H@MED :
مگه خوابگاهاش چشه؟
آره هم شنیدم هم دیدم ! کلا 20-30 واحد بیشتر با هم فرق نداره! فوقش اونا رو میشینم میخونم! بعد تازه اختیاری هم که بگیری تقریبا مثه هم میشن.
از نظر امکانات ضعیفتره دیگه... مثلا من به هرکی میگم خابگاههای ما برای هر اتاق یخچال نداره تعجب میکنه در حالیگه بعضی خابگاها حتی مایکرفر هم دارن :-". ساختمان خابگاهها هم قدیمیند و مشکل زیاد دارن.تقریبا هیچکدام برای خابگاه بودن ساخته نشدن(یه خوابگاه عصاری هست... چشمت روز بد نبینه اینجا نمیشه بگم خاستی پ.خ بده). از نظر مدیریت هم که.... بازم اینجا نمیشه بگم. (;
البته نترسی ها! خیلی چیز بدی نیست. فقط میگم نسبت به جاهای دیگه میتونه خابگاههای ما هم بهتر بشه.
ولی یک مزیت که خوابگاهای ما داره نزدیکی به دانشگاهه. دو قدمه راه تا دانشگاه(دورترین خوابگاه کارشناسی یه ربع راهه). حتی خوابگاههای دخترانه تقریبا داخل دانشگاهن.
مزیت دومش نسبت به خابگاهای تهران هم هموطنور که قبلا گفتم اینترنته. تفاوت اینترنت به قدری شدیده که من ترجیح میدم تو خابگاه امیرکبیر باشم خیلی وقتا و یخچال و بقیه چیزا رو نداشته باشم!

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

یه سوال...وقتی این سه تا رشته ی سخت و نرم افزار و it انقدر بهم نزدیکن چرا مثل بقیه کشورا همشونو توی یه مهندسی کامپیوتر نمیذارن؟!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از H@MED :
خیلی ممنون
پس علم و صنعت نمیصرفه
بعد یه سوال دیگه خواجه نصیر و شهید بهشتی رو هم بعد صنعتی اصفهان بزنم؟
این نظر منه ها!ممکنه یکی بگه نه علم و صنعت بهتر از صنعتی اصفهانه.ولی به نظر من اصلا و ابدا نمیصرفه با توجه به خوابگاه و اینا...
خواجه نصیر که از علم و صنعت ضعیفتره. ولی درمورد بهشتی من نظر نمیدم. از دانشجوهاش بپرس. من خودم شخصا هرگز حاضر نبودم رشته فنی رو تو شهید بهشتی بخونم. ولی باز هم میگم بهتره از دانشجوهای خود این دانشگاه ها سوال کنید.

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از H@MED :
مگه خوابگاهاش چشه؟
راستی یه مزیت دیگه برای خوابگاهای امیرکبیر دود و دمه. مدیریت خابگاها خیلی محکم برخورد میکنن با دود. برای همین هرکی میخاد سیگار بکشه معمولا یا میره بیرون یا پشت بام. قلیان و (مواد دیگه) هم که خیلی به ندرت هست. من تاحالا ندیدم و نشنیدم تو خابگاه باشه.

hamykhafan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
دانشگاه
؟؟؟!!!!
رشته دانشگاه
نرم افزار

مهســـــــــــــا و S@ene خیلی خیلی تشکر. [-o< الآن انتخاب رشته ای که می خوام بکنم یخورده منظم تر شد. حالا بازم باید برم بپرسم تا دقیق تر بشه.

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

حذف شود!

mahdiesrafili

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
مرند

لطفا در مورد رشته ها بگین...سخت افزار آخر عاقبتش چتیه....آخه از الام به فکر خوابگاهین؟واقعا کی :-& #-o

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

خب من بین دوراهیم! البته فعلا زوده!
من از بچگی هم مدار میبستم هم برنامه نویسی میکردم(11 سالگی و اینجاها) بعد به هوش مصنوعی و هک و اینا هم علاقه دارم به موج و کارای رادیویی و هم علاقه دارم!
البته بماند که به روانشناسی و معماری و جامعه شناسی و اقتصاد نیز علاقه زیادی دارم!! :D
حالا موندم چیکار کنم!
هدف من هم ساختن روبات های هوشمند و یا مثلا موشک های هوشمند و اینا هست!کلا با کارای تحقیقاتی و پژوهشی حال میکنم!
میشه برق و نرم افزار رو باهم خوند ؟!
کلا نظر خاصی نسبت به من دارید !؟! :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از CrazyB0y :
خب من بین دوراهیم! البته فعلا زوده!
من از بچگی هم مدار میبستم هم برنامه نویسی میکردم(11 سالگی و اینجاها) بعد به هوش مصنوعی و هک و اینا هم علاقه دارم به موج و کارای رادیویی و هم علاقه دارم!
البته بماند که به روانشناسی و معماری و جامعه شناسی و اقتصاد نیز علاقه زیادی دارم!! :D
حالا موندم چیکار کنم!
هدف من هم ساختن روبات های هوشمند و یا مثلا موشک های هوشمند و اینا هست!کلا با کارای تحقیقاتی و پژوهشی حال میکنم!
میشه برق و نرم افزار رو باهم خوند ؟!
کلا نظر خاصی نسبت به من دارید !؟! :-"
نظرم اینه که صبر کنید :) تا موقع انتخاب رشته کلی عوض میشه همه چی!
یه نفر بود طلای نجوم داشت. عاشق فیزیک و نجوم و اینا...بدون کنکور رفت معماری خوند!! :) در این حد تفاوت علاقه... واسه همین عجله نکنین واقعا!

بالا