• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار اختیاری و کسب تجربه

• شروع کننده موضوع

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه
پاسخ : کار اختیاری و کسب تجربه

نه خب مقیاستون خوب نیس و اینکه نتیجه بگیرید نمیشه و سخته خب زیاد درست نیس تا وقتی نرفتید دنبالش

خب جامعه رو کی ساخته؟ما!!مادامی که ما نخوایم تغییری ایجاد کنیم جامعه هم تغییری نمیکنه و این یه اصل بدیهی به شحساب میاد.

افرادی که تجربه داشتن بیان بگن ;;)

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

البته باید از یه سری جهات بپذیریم که با آقایون تفاوت داریم و خودمون رو همون طور که هستیم قبول داشته باشیم.
خانوم ها بهتره کارهایی مناسب شرایط جسمی و روحی خودشون انتخاب کنند. مثلا این که یه خانوم بره تو کار لوله و اینا، خب قطعا شرایطی که این کار داره با خیلی از ویژگی های خانوم ها سازگار نیست.
شیوه ی غیر مستقیم کار، یا حتی کار کردن در خانه می تونه خوب باشه و یا یه کارهایی مثل تدریس و خبرنگاری و اینا...یعنی کارهایی که بین خانوم ها و آقایون مشترک اند.

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

در این که کار کردن و استدلال معاشی خیلی مناسب و پسندیده هست شکی نیست.
یکی از معلم های ما هم راجب همین موضوع با ما صحبت می کردن می گفتن که مثلا توی آمریکا این هست که دانش آموز وقتی می خواد به مدرسه ی دیگر منتقل بشه همراهش پرونده ی آموزشی که داره میره تا مورد تایید قرار بگیره و یکی از ملاک هایی که دارند همین داشتن یک کار در کنار تحصیل هست که یک امتیاز مثبت محسوب میشه،همینطور مدارسشون این امکان رو فراهم کردن و دانش آموزان می تونن بامشارکت در کارهای مختلف مدرسه به عنوان یک کار از مدرسه حقوق دریافت کنن و براشون کار کنار تحصیل به حساب میاد.اما این شرایط برای ما وجود نداره، خب من هم خیلی به استقلال فردی از خانواده متمایل هستم اما نظام اجتماعی این فضا رو نداره،همینطور نظام آموزشی ما هم متفاوت هست؛ 18 سال تقریبا یعنی تابستان سال سوم دبیرستان یا چهارم،این یعنی نزدیک بودن بسیار زیاد به پروژه ی کنکور که در نظام آموزشی کشور ما با تمام آینده ی فرد ارتباط داره. این باعث می شه تا خانواده ها ترجیح بدند بچه فرزندان به تحصیل بپردازند و خود فرزندان هم این رو عقلانی تر بدونند.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

تو ایران دید بدی نسبت به شغل های ساده و پیش و پا افتاده هست و همین باعث میشه خیلی ها این روزا بیکار بمونن چون حاضر نیستن یه شغل پیش و افتاده داشته باشن و اینو به معنای افت شخصیت خودشون میدونن.
البته نکته دیگه ای هم که هست چون تعداد متقاضیان برای کار زیاده، شرکت ها یا هر جایی که بخواد کارمندی استخدام کنه گزینه های زیادیی داره و در نتیجه سعب میکنه کسی رو که از همه نظر بهتر باشه و حقوق کمتری درخواست کرده باشه رو استخدام کنه به همین دلیل کسی نمیاد افراد خیلی جوون و بی تجربه رو استخدام کنه.
راجب کار خانم ها و تفاوت اون ها با آقایون نظر من اینه که درسته تفاوت هایی بین مرد و زن وجود داره اما این به این معنی نیست که یکی،از دیگری ضعیف تر باشه. همون طور که خیلی از کارها مردونه تلقی میشه و مردها تو انجامشون موفق تر هستن، در برخی کارها هم هست که زن ها میتونن موفق تر عمل کنن. اگر مردها قدرت بدنی و جسمانی بهتری دارن، در مقابل زن ها ظرافت و دقتی دارن که مردها ندارن.

psp

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
مدال المپیاد
ایشاا.. بعدا

نه تنها کسب تجربه بلکه اجتماعی شدن هم داره.وقتی آدم کار اصلی پیدا می کنه با شرایط کار آشناست و جلو تر از بقیه است. اصلا می گن هنر بیاموز در کیسه انداز (همین بود دیگه؟ :-?) توی آمریکا از شونزده سالگی تو مک دونالد و از هیجده سالگی تو جای دیگه می تونند کار کنند.
مثلا می گن یکی نونواست یه آدم {-8 می یاد جلو چشت ولی شاید اقتصاد خونده دیده پول تو نونوایی ^-^

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی

کار باحالیه ب نظرم
از این نظر ک تا حدودی استقلال مالی پیدا میکنه آدم بعد با با محیط هایه خارج از خونه هم بیشتر آشنا میشه .
ولی فک نمیکنم اینجا شرایطش باشه مثن ی بچه در سن ـه من بره گارسون شه مثلا
مادر پدرش میپذیرن آیا؟

ALA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد عزیز
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
پزشکی

خیلی چیز با حالیه
من اینقد دوس دارم شغلای مختلفو تجربه کنم
مخصوصن فروشندگی لباس :-" :-" :-" :-"
البته الان ما بیشتر میتونیم کارای آموزشی بکنیم م اینکه نمیشه حالا حالا ها از شره این کنکور خلاص شد

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

کاره موقت کردن تو ایران گندی های زیادی داره
اول که بچه ای!
بعد که کنکور!
بعد دانشگاه مردم رو با درس های مسخرش سرویس می کنه!!!!
بعد هم لیسانس! فوق لیسانس! دکترا! اگه پسر باشید ۲ سال سربازی! اگه تازه همش خوب پیش بره شما شدید ۳۰ ساله و دیگه حالو حوصله ی ۲۰ سالگی که دوران خوب و اصلی زندگیه رو ندارید!

طرف از دانشگاه هم که درمیاد دستش به روغن نمیره که اخ و اوخ استین لباسم کثیف میشه و مردم چی می گن! مهنس دانشگاهی بنا و کارگر نمی خواد دهن به دهن بشه که براش افت داره!

اگه می خواید کارو رو شروع کنید بهونه ی کنکور رو بذارید کنار! به ادم هایی که رفتن دانشگاه و مدرک دارنو بی کارن نگاه کنید! شماهم اگه بخواید همونجوری پیش برید همون میشید!‌ فرقی هم نمی کنه حالا شریف برید یا تهران یا امیر کبیر یا هرجایه دیگه! اصلن اصله کیف دانشگاه رفتن به اینه که مجردی ادم بتونه زندگی کنه! بزنید یه شهری که دوست دارید! خیلی بیشتر کیف میده!!! تازه خیالتونم از کنکور راحت میشه! میتونید چند تا پروژه باحال با دوست هاتون بردارید!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

برای خانم ها مشکل اصلی جو جامعه ست که هرچی خانم جوون تر باشه مخاطراتش بیشتره.
کار اموزشی حتی! اگر کلاس خصوصی باشه بالاخره یا باید بیاد خونتون یا شما برید..در جو کنونی جامعه نه دختر میتونه بره خونه کسی که نمیشناسه نه میتونه اجازه بده کسی که نمیشناسه بیاد خونشون..
یا حتی کار در داروخانه که تقریبا میشه گفت از جمله پاکترین محیط های کاریه مختلطه...حتی در اون ها هم کافیه دختر خیلی جوون باشه..چه در سمت نسخه پیچ بره چه حتی به اسم دکتر و مسءول فنی...
برای دوستان نزدیکم در هر دو جایگاه داروساز و نسخه پیچ در پاکترین محیط کاری! مشکل پیش اومد...
کلا جنبه و فرهنگ پایینه..
مثلا شما یه خانم فروشنده رو در نظر بگیرید که همراهش یه فروشنده اقا نباشه..مطمءن باشید هفته ای دو سه مورد مزاحمت داره..
مگه ادم اعصابشو از سر راه گیر اورده ،،هر مورد مزاحمت چند ساعت تا چند روز حال ادمو میگیره..حتی چیزایی که از دید بقیه جزیی هستن هم در مورد دختر بچه ها چون تجربه کمی دارن خیلی اثر منفی میذاره

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

اتفاقا کار کردن خیلی خوبه !

من از 15 سالگی به خاطر شرایط خانواده ام مجبور به کار کردن توی هر جایی شده بودم ...
نه تنها تجربه رو زیاد میکنه ، بلکه توی رفتار های آینده و معاملات آینده تاثیر زیادی خواهد داشت

همچنین باعث میشه انسان با دید بازتری برای آینده اش برنامه ریزی کنه

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

خب بعد اونوقت اگر بخوای شروع کنی به این کار و ندونی عکس العمل خانواده ت چیه باید چجوری شروع کنی؟! :-??

• لایک
امتیازات: igin
بالا