• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایا حاضر هستید از سمپاد برید؟

ایا حاضرید از سمپاد برید؟

• رای‌دهندگان
    243

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
امسال که سال کنکورمه و با توجه به مجازی بودن این چندساله باید بگم خیلی برام فرق نداره ...!

قطعا که قبولی ازمون نهم اتفاق خفنی بود برام اون زمان و کلی مسیرمو عوض کرد ولی واقععا ما که از پتانسیل های مدرسه استفاده ای نبردیم...!
:-"L-:
همونطور که یکی از بچه ها هم اول سال ظاهرا رفت یه مدرسه غیرانتفاعی که مدرسه خیلی کاری به کارش نداشته باشن و خودش بخونه:D

پ.ن: البته یکی از دوستان بر این عقیده بود ک دیپلم سمپاد از یه مدرسه غ.ا که کیلویی نمره میده بهتره :-"

Sisyphus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
برای من جواب یه آره ی محکمه
من سمپادو بعد 6 سال دوری ازش واقن دوست دارم
دلیلمم برای این علاقه برنمیگرده به امکانات آموزشی ، چون مدرسه ی ما کاملا محروم بود
اما من جهت فکری که تو این مدارس کنار هم سن و سالای خودم گرفتم دوست داشتم
این که اغلب همکلاسی های من آدمایی با مغز بسته نبودن و توی همون سن کم تلاش میکردن عمیق تر به زندگی نگاه کنن ( که من فکر میکنم به خاطر اینه که توی این مدارس بچه هایی جمع شدن که اکثرا ذهن پویا و کنجکاوی دارن)
و همچنین مدیون اون حس اعتماد به نفس و خودباوری هستم سمپاد بهم داد

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
خود نفس سمپاد واسه من نبود. تا قبل شیشم من از نظر درسی هیچ شکی به خودم نداشتم. و خب چند سال پیشم که بحث برداشتن آزمون ورودی هفتم افتاد و من موافقت صددرصدیمو اعلام کردم:))گفتم که نمیدونم جاهای دیگه چجوریه چون بعضیا گفته بودن ما صب پا شدیم رفتیم آزمون دادیم قبول شدیم. ولی خرم آباد پره گنگ (برازنده ترین لغتیه ک ب ذهنم رسید) تیزهوشانه. منو از تابستون شیشم فرستادن هفته ای ۶ساعت کلاس (۳ ۴ ساعتم کلاس زبان میرفتم) و آزمونم میدادیم. داستان از همونجا شروع شد دیگه. توی کلاس ریاضی من با اینکه میفهمیدم درسارو وقتی نوبت مسابقه(!) سوال حل کردن میشد نمیتونستم به اندازه اون چندنفری ک همیشه اول همه حل میکردن سریع باشم و این میشد که من هرشب بعد کلاس ریاضی و جمعه ها بعد آزمون گاج یدور بابت خنگ بودنم گریه میکردم. این ترس انقدر زیاد شد که توی خود آزمون ورودی با اینکه وقت داشتم جرءت نکردم حتی سمت ریاضی برم و هیچی نزدم. یادمه روز اولیم که رفتیم مدرسه اد معلم ریاضیه برگشت گفت کسی که ریاضی آزمونو صفر زده اصن لیاقت نداره اینجا باشه:))بحثم سر اون فاز "شما چون یه آزمونو که اصلنم هوشو نمیسنجه بجای ۳۰ تا درست ۴۰ تا درست زدین دیگه خیلی باید بفهمینو خیلی باید سریع باشین"ه که همه کادر مدرسه القا میکنن.
خلاصه هفتم من دیگه ذره ای به خودم اعتماد نداشتم و خیلی سخت تونستم بعد دوماه نمره هامو از ۱۶ ۱۷ بکشم بالاتر.
وقتی دودوتا چارتا میکنم میبینم اگر سمپاد انقدر مهم نبود اینجا؛ من با همون اعتماد بنفس وارد راهنمایی و دبیرستان میشدم. امتحانارو خیلی بهتر میدادمو توی مدرسه ای غیر از سمپاد جز شاگرد اولا محسوب میشدم دیگه. و شاید واسه کنکورم خیلی بهتر عمل میکردم. خیلیم تفاوتی نمیکرد چون معلمامون خیلی مدارس دیگه عم تدریس میکردن و امکانات اضافه ای هم نداشت مدرسه (خب بجز وسعتش که حدقل از لونه مرغای غیر انتفاعی خیلی بزرگتره) و دبیرستانم که ما کلا ۶ ماه رفتیمو اگرم چیزی بود من استفاده نکردم.
این "من که هرچی بدوعم بازم فلانی خیلی بهتر از من انجامش میده" رو سمپاد تو من نهادینه کرد و الان تو خیلی از زمینه های زندگیم اگه از صفر به چهل برسم بازم ناراضیم چون ۱۰۰ نیست؛ و باور دارم اینم بزرگ ترین دلیلش سمپاد بود. الان یکی میاد میگه خب اونموقع بچه بودی الان دیگه اینجوری نباش. ok tiffany. الان سوییچ میکنم رو اعتماد به نفس.
در آخر اینکه از سمپاد رفتن یا حتی قبول نشدنم بخاطر اهمیت خیلی زیادی که واسه خانوادم داشت و تو جو بچه هاعم خیلی مهم بود مشکل منو حل نمیکرد و شاید بدترشم میکرد. پس همون آزمون ورودیو حذف کنین لطفا :د (به این دلیل که تو ایران ترتیب سازوکاری که از این نظر روانشناسانه هم بچه هارو قبل ورود به سمپاد بسنجه غیر ممکنه. سود سمپاد واسه کنکور یا المپیاد قبول شدن فقط به کسی میرسه که این مشکل منو نداشته باشه و بتونه از رقابت استفاده کنه و خودشو بالا بکشه. که تو ۲۵نفر کلاس ما نهایتا ۵ نفر اینجوری باشن. بقیه روز به روز پایین تر میرن.)

هویج🥕

ح. شفاه
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
اگه سمپاد واقعا سمپاد بود یا یک قبول میشدم نه امکان نداشت

ولی واقعا تنها نقطه قوت مدرسه ما مطالب خییییلی زیادی که یاد میدن و دو سه تا معلم خوبه. مدرسه برای این تعداد خیلی کوچیکه و از اول سال تقریبا فقط سر ازمون سمپاده که کتابای تکمیلی رو باز میکنیم. هیچ کدوم از فعالیت هایی که قراره در طی اونها مطالب کتاب تکمیلی رو یاد بگیریم انجام نمیشه و در عوض یه جزوه خشک و خالی میدن که حفظ کنیم. و من واقعا تصورم از سمپاد جایی بود که پر از آدماییه که واقعا بخاطر علاقشون کار میکنن نه برای نمره و واقعا نا امید شدم.
تقریبا مطمئنم که یا انتقالی میگیرم یا از سمپاد میرم.

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
همچنان نه

SinaSabetifard

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
حتما.
البته اگر به عقب بر میگشتم حتما ترتیب الویت هامو عوض میکردم.
البته شانس با من یار شد و مدرسه الویت 3 (همونی که میخواستم)قبول شدم و بهترین مسیر ممکن رو تجربه کردم(طبق پرس و جو ها).
الانم از همه چی راضیم چرا باید تغییر بدم اگر قدرت داشتم؟

banaz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اگه بر می گشتم دبیرستان
حتما می رفتم سمپاد
چون وضع مدارس غیر سمپاد رو دیدم و شنیدم
فقط به جای مسیر کنکور
احتمالا دو سال اول مسیر المپیاد رو انتخاب می کردم
سمپاد یکی از اتفاقای خوب زندگیم بود واقعا :)

DLF

Beyond
نام مرکز سمپاد
Farzanegan.
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
eror404 :)
دانشگاه
not yet
درسته عیباش زیاده ولی حس و حال مثبتش به معایبش غلبه داره
( حداقلش واسه من که اینطوری بوده تو دوران تحصیل)

Lushato

لنگر انداخته
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frz 1
شهر
idk
سال فارغ التحصیلی
1403
با وجود کلی غر زدن به اینکه آره من نمی‌کشم دیگه، خسته شدم، ولی بازم میومدم سمپاد...و نخواهمم رفت از سمپاد :"

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
واقعا سطح بچه های سمپاد خیلی بالاتر از سطح عموم بچه های این سنیه

نمی تونستم ۱۲ سال بین بچه های معمولی تحمل کنم

معلما هم با این که بعضیاشون رو مخن ولی حداقل اشتباهای روانی کننده یا سطح تدریس پایین مثل بقیه دبیرا ندارن

اَشی مَشی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
سمپاد برای من پر از حسِ کمال‌گرایی و کم‌بودن اورد. حجم درسای دوره‌ی اول و سخت‌گیری‌ها هنوزم برام ترسناکه. خیلی درس میخوندم تا بهترین باشم و می‌شدم، ولی نهایتا بازم از خودم ناراضی بودم.
معدل ۱۹.۹۰ من توی سمپاد مقایسه می‌شد با معدل ۲۰ هم‌سن‌هام توی‌مدارس عادی. می‌دونستم که ارزش نمرات و تلاش من چند برابره ولی فقط خودم می‌دونستم.
توی دوره‌ی اول وقتایی که تا عصر توی مدرسه بودیم، می‌دونستم که دوستای دوران دبستانم سه ساعت زودتر از من تعطیل می‌شن.بعد مدرسه کلاس زبان داشتم و بعدش تا آخر شب درس و درس...
اون موقع متوجه‌ نبودم، ولی الان که اینجام می‌بینم درس خوندم ولی مهارت خاصی یاد نگرفتم.هیچی!
خلاقیتم توی هرررچیزی به‌شدت زیاده ولی فقط توی حل ریاضی و فیزیک استفاده‌ش کردم و...

با همه‌ی این حرفا برای خودم تعجب‌آوره ولی اگه بازم به عقب برگردم، بازم سمپاد‌ میام :)
سمپاد برای من مثل زهری میمونه که عاشق مزه‌شم...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
با اینکه هفت سال روح و روانم آسیب دید اما ارزشش رو داشت
اگر برگردم قبل باز هم همین مسیر رو انتخاب میکنم

nmhh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1401
من واقعا از سمپاد راضی بودم ، اگر سمپادی نبودم نه می‌تونستم توی المپیاد موفق باشم و نه کنکورم رو به این خوبی میدادم . من امسال که کنکوری بودم مطلقا هیچ کلاس کنکوری نرفتم و مشاور هم نداشتم و فقط کلاس های مدرسه رو شرکت کردم و توی این سه سال دبیرستان واقعا همه ی معلم های ما خیلی خوب بودند

چه جالب :|

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
شاید تنها دلیلی که از سمپاد حاضر نیستم برم اینه که خیلی دلم میخاست سمپادی بشم

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
د فعلا که عقلم سر جاشه
:) مگه دیوونم از سمپاد برم
خب اگه برم مدرسه بهتر کجای ایران گیرم میاد؟
عجب سوالایی میپرسین

قار

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
من بچه های مدرسه خودمونم از لحاظ فکری به زور دارم تحمل میکنم [البته یک عده انسان نابِ طلا رو یافتم که واقعا احساس گنج پیدا کردن دارم]
بعد شما تصور کن تو مدرسه دولتی اوضاعم چطور میشه...
از عملکرد معلم هامون که کنکور محور هستن نه علم محور ناراضی ام، بعد شما تصور کن تو مدرسه دولتی که حتی درست درسم نمیدن اوضاعم چجور میشه...

پس خیر نمیرم.

خب حالا بیایم آرمانی فرض کنیم سمپاد سمپاد واقعیه، مدارس دولتی هم کاملا تجهیز و مناسب و دبیرای با سواد که مث آدم درس میدن.
من باز هم داخل سمپاد میمونم. در این حالت مدارس دولتی اوضاعشون خوبه و من لطمه درسی نخواهم دید، اما سمپاد بهشت برین خواهد بود!

بالا