• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شکست عاطفی ...

alireza007

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلے 10 (پاسداران)
شهر
طهران
مدال المپیاد
خدا عالمه!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟
پاسخ : شکست عاطفی ...

شکست عاطفی سخته ولی بستگی داره از کی این شکست رو متحمل شی؟!

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

وقتی به یه نفر دل ببندی و از این رو به اون رو بشه
.
.
.

fateme-a

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
نجف آباد

شکست عاطفی ینی بود ونبودت واسه یه نفر فرقی نکنه دیگه =((

demon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک

"شکست عاطفی" یک نوع تیریپه که افراد در سن جوانی و تازه جوانی پس از برخورد به هر سنگ ریزه ای بر میدارند تا از جو عقب نمانده باشند! (:|

ازانجا که حالا حالا ها به هر چیزی نمیگم شکست عاطفی تابحال همچین تجربه ای نداشتم! ;;)

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

من وقتی به کسی وابسته بشم بعد از ی مدتی رهام کنه شکست روحی عاطفی میخورم
کلن آدم حساسیم ..بعضی شوخی ها خیلی برام گنده میشن ..بعضی آدما ی وقتا حرفایی میزنن ک آدمو بکشن بهتره تا اون حرفه
وقتی احساس بکنی دنیات پره از دوست وخالی از دوست اون موقع میفهمی چ رنجی میکشی اون آدمی ک سرشاره از احساس
کاش یکی باشه بفهمه آدمو..کاش پیدا شه

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

تاپیک بیشتر از اینها جای بحث و تبادل نظر داره

یه مثال ملموس و عینی میزنم:

تاپیک محبوب حرف بزن روزانه چندین و چند پست مربوط به عشق و شکست عاطفی توش دیده میشه،حالا اگه محدوده سنی غالب تو این پستارو نگاه کنیم میشه به نتایج خوبی رسید

میخوام بگم آیا واقعا شکست عاطفی وقتی عشق حقیقی وجود داشته باشه معنا داره؟؟

آیا این وابستگی نیست که شکست عاطفی رو معنا دار میکنه؟؟

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ببین وقتی یکی واقعا عاشق باشه ...هیچی نمیتونه اونو از عشقش جدا کنه مگر اینکه خود طرف بهش بگه دوست ندارم...که این میشه شکست عاطفی ....
و وقتی کسی دچار این حالت شد به این معنا نیس که دیگه عاشق نیس...عاشقه ..خیلی بیشتر از قبل ولی به خاطر همون عشق میکشه کنار...
خب وابستگی از چی میاد؟ مگه نه اینکه وابستگی از عشقه..

kimi.kaka

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
نرم افزار

میخوام بدونم چجوری خرد میشین ؟ من وقتی احساس خرد شدن میکنم که بدونم غرورمو واسه کسی یا چیزی شکستم که ارزششو نداشت (تا حالا زیاد پیش نیومده خدارو شکر)
چی میشه که از نظر عاطفی احساس کمبود میکنین ؟ تا حالا احساس کمبود نکردم.
با کوچیکترین حرفی ناراحت میشین ؟ فقط و فقط وقتی ناراحت میشم که کسی به کسانی که دوستشون دارم توهین کنه!
چقدر حرف های بقیه (حتی شوخی ها ) روی شما تاثیر میذاره ؟ غیر از همون کسایی که واقعا واقعا دوستشون دارم حرفای بقیه برام مهم نیس! :D ولی خب وقتی بدونم یکی از دستم ناراحته اصلا ارامش ندارم ! :|

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

وابستگی و عشق هیچ ارتباطی به هم ندارن

عشق با تغییرات هورمونی و رفتاری بلوغ و خامی جوانی فرق میکنه

اتفاقا برای کسی که واقعا عشق رو تجربه کنه هیچ وقت شکست عاطفی معنایی نداره چون در معنای حقیقی عاشق هیچ وقت به وصال

فکر نمیکنه

این تصور و توهم عاشق بودنِ که خیلی ها دچارشن...یه عاشق واقعی یا حتی عاشق نه کسی که واقعا کسی رو دوست داشته باشه

دنبال جلب توجه یا به دست آوردن چیزی نیست،الکی خود زنی و ای من خودمو میکشم نمیکنه،همیشه پر از امید و انگیزه ست و ...

من فکر نمیکنم این همه ئختر پسرای 16 17 ساله که ماشالّا همگی دم از عشق و این حرفا میزنن حتی بویی از عشق برده باشن

اینا صرفا و نه لزوما مقتضیات سن هست که یه دوره ای میاد و یه دوره ای میره...باد آورده را باد میبرد.

dani

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
کامپیوتر-سخت افزار

اینم باید بدونیم که عاشق بودن فقط در مورد ما و خدا معنی داره چون اصلا هدف آفرینش ما هم همین بوده پس میشه بهش رسید .
ولی اینکه میگیم تو این دنیا عاشق یکی شدیم درست نیست بلکه فقط محبت نسبت بهش پیدا کردیم.
و اینکه شکست بخوریم اینطوری میشه که محبتمون یک طرفه بشه.
چون وقتی محبت طرف مقابل تو دل ما میفته محبتما هم تو دل اون میفته!
پس شکست وقتیه که این ارتباط محبتی یک طرفه بشه!

mahdi59

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران11
شهر
تهران
مدال المپیاد
انشا الله طلای فیزیک

می خوای به حرف دیگران توجه کنی؟؟؟؟؟؟
خب بگو می خوام ببریم دیگه :)

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

درسته ....حرفت قبول ولی باید به این هم توجه داشته باشی که عشق یه احساسه .....و تو وجود همه هس ...و ممکنه تو بعضیا زود تر عمل کنه......

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

اتفاقا بر عکس، تو وجود همه نیست و هرکسی نمیتونه حسش کنه.

عشق این حسی نیست که امثال ما تجربه میکنند،ما فقط اسم عشق رو به دوش میکشیم اما در واقع چیزی ازش نمیدونیم.

عشق با پختگی به دست میاد و انسان رو به کمال میرسونه(این کمال در نهایت به عشق الهی ختم میشه)

دوست داشتن های دوران دبیرستان یا وابستگی هستند و از سر خامی و تغییرات دید و جوانی و اگر اینا نباشن در عالیترین نوع دوست داشتنن

ولی عشق نه....

کاش اینقدر راحت این وازه های مقدس رو به خودمون نسبت ندیم و معناشون رو از قداست و ابهت خودش دور نکنیم.

alireza007

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلے 10 (پاسداران)
شهر
طهران
مدال المپیاد
خدا عالمه!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟

ببینید بچه های گل (!) کلّاً بستگی داره به این که تعریف ات از عشق چی باشه (...) بعدشم شکست از هر نوعی اش صدمه می زنه دوست عزیز.

• شروع کننده موضوع

mh.mostafavi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
کرمان
مدال المپیاد
چقدر اسمش برام آشناست
دانشگاه
باهنر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چرا برای عشق سن میذاری ؟ کی گفته اگر من عاشق شم از سر هوس و بلوغمه ؟
چرا عشق رو برای یک سری افراد خاص معنی میکنی ؟ فکر میکنی من یک جوان خامم که از احساسات واقعی هیچی سرم نمیشه ؟
منم احساسات خودم رو دارم که میتونم عشق رو باهاش درک کنم
عشق فقط برای امثال شما نیست ... عاشق شدن برای سن ازدواج نیست
هر شخصی برای یک شخص خاص دیگه ای ساخته شده که حالا هر لحظه ای از زندگی ممکنه پیداش کنی
احساسات آدم ها بهشون دروغ نمیگن
عشق مقدسه ؟ قبول ... بعضی ها معنیه عشق رو خراب کردن ؟ قبول .... اما حق نداریم اینجوری قضاوت کنیم

و عشق به خدا رو قبول دارم آخره حس هاست اما به عشق زمینی هم ایمان دارم اگه با ارزش نبود بودنش خدا حسش رو در وجود ما قرار نمیداد ....

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

به نقل از ٔKourosh2 :
یغما : چرا برای عشق سن میذاری ؟ کی گفته اگر من عاشق شم از سر هوس و بلوغمه ؟
چرا عشق رو برای یک سری افراد خاص معنی میکنی ؟ فکر میکنی من یک جوان خامم که از احساسات واقعی هیچی سرم نمیشه ؟
منم احساسات خودم رو دارم که میتونم عشق رو باهاش درک کنم
عشق فقط برای امثال شما نیست ... عاشق شدن برای سن ازدواج نیست
هر شخصی برای یک شخص خاص دیگه ای ساخته شده که حالا هر لحظه ای از زندگی ممکنه پیداش کنی
احساسات آدم ها بهشون دروغ نمیگن
عشق مقدسه ؟ قبول ... بعضی ها معنیه عشق رو خراب کردن ؟ قبول .... اما حق نداریم اینجوری قضاوت کنیم

و عشق به خدا رو قبول دارم آخره حس هاست اما به عشق زمینی هم ایمان دارم اگه با ارزش نبود بودنش خدا حسش رو در وجود ما قرار نمیداد ....

نه من میگم سنی نداره

اتفاقا دقت کن من دارم میگم که لازمه داره و لازمش یه ثبات روحیِ قوی و محکمِ اینکه تو خودت رو خوب بشناسی

عشق از درون میاد و مادامی که تو هنوز خودت رو پیدا نکردی عشق نامفهموِمِ

تو سن بلوغ (و نه بلوغ جسم،بلکه بلوغ فکری که حدود سن 20سال هست) فرد به یه ثبات روحی و شخصیتی میرسه و اینجاست که اگر عاشق شه میتونیم بگیم توهم نیست

ببین اتفاقا من میگم برای سن ازدواج نیست،چون واقعیت اینه که عاشق حقیقی هرگز وصال نمیخواد... چون به جایی میرسه که به جای معشوق عاشقِ عشق میشه و معشوق یه وسیله ست برای رسیدن به عشق....چون اگر وصالی در کار باشه درد عشق که اتفاقا برای عاشق خیلی هم شیرین هست از بین میره

یه عاشق هیچ وقت نمیخواد ثابت کنه که عاشقِ شده(رنگ رخسار خبر میدهد از سرّ درون)

بهتون حق میدم که بنا به سنتون احیانا بعضی روابط رو عشق ببینید...اما عشق الزاما به جنس مخالف نیست...و در بهترین حالت میتونیم بگیم شما کسی رو دوست دارید...اما عشق....نه!

• شروع کننده موضوع

mh.mostafavi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
کرمان
مدال المپیاد
چقدر اسمش برام آشناست
دانشگاه
باهنر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از یغما :
نه من میگم سنی نداره

اتفاقا دقت کن من دارم میگم که لازمه داره و لازمش یه ثبات روحیِ قوی و محکمِ اینکه تو خودت رو خوب بشناسی

عشق از درون میاد و مادامی که تو هنوز خودت رو پیدا نکردی عشق نامفهموِمِ

تو سن بلوغ (و نه بلوغ جسم،بلکه بلوغ فکری که حدود سن 20سال هست) فرد به یه ثبات روحی و شخصیتی میرسه و اینجاست که اگر عاشق شه میتونیم بگیم توهم نیست

ببین اتفاقا من میگم برای سن ازدواج نیست،چون واقعیت اینه که عاشق حقیقی هرگز وصال نمیخواد... چون به جایی میرسه که به جای معشوق عاشقِ عشق میشه و معشوق یه وسیله ست برای رسیدن به عشق....چون اگر وصالی در کار باشه درد عشق که اتفاقا برای عاشق خیلی هم شیرین هست از بین میره

یه عاشق هیچ وقت نمیخواد ثابت کنه که عاشقِ شده(رنگ رخسار خبر میدهد از سرّ درون)

بهتون حق میدم که بنا به سنتون احیانا بعضی روابط رو عشق ببینید...اما عشق الزاما به جنس مخالف نیست...و در بهترین حالت میتونیم بگیم شما کسی رو دوست دارید...اما عشق....نه!
باز داری سن معین میکنی ....
چرا توهمه اگه من الان ادعا کنم عاشق این شخصم ؟ گفتم که احساسات آدم به آدم دروغ نمیگه و اینکه عشق منطق حالیش نیست که میگی بلوغ فکری ... عشق یه احساسه که به هیچ وجه ممکنه عقلانی نباشه
اما اینکه میگی وصال معنی نداره :
این چیزی که شما میگی یعنی طرف خودش برات ارزش نداره بلکه اون حسی که از عشق ورزیدن بهش بهت دست میده برات مهمه
این دیگه عشق محسوب میشه ؟ این فقط خود خواهیه ... کسی رو دوست داری اما نه به خاطر خودش بلکه فقط برای ارضای احساسات خودت
و اینکه دوست داشتن گاهی اوقات از عشق با ارزش تره

در ضمن من به عنوان یه عاشق این حرف هارو نمیزنم

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

نمیخوام حالت چت دو نفره بگیره تاپیک پس بچه های دیگه ام بیان...

من سن نمیذارم...میگم لازمه ش خودشناسیه!!

آخه قرار نیست ته هر چیزی وصال باشه که،قرار نیست هر کسی عاشق شد بخواد به وصال برسه...

بنظر من عشق بالاتر از اونیه که به وصال و فروکش هوس و رفتن توی مسیر زندگی و بچه و چه چه محدود شه

من میگم یکی که به حد کمال عاشق شه اصلا لزومی نمیبینه عشق رو ابراز کنه.یعنی خودش رو حقیرتر از اون میبینه که به زبان بیاره

و حتی اگه به زبان بیاره باز خودش رو کوچیکتر از اون میبینه که دست معشوق رو بگیره مثلا(چرا که به چشم اون معشوق نهایت زیبایی هاست)

و اینجاست که شهریار میگه من از عشق زمینی به عشق الهی رسیدم و واقعا هم راهش همینه

ببینید مولوی عاشق شمس میشه و میسوزه ولی اینجا طلب وصالی نیست :-"

معناهایی وجود داره که اونقدر والاو بزرگن که وصال پیششون حس خواری میکنه.

• شروع کننده موضوع

mh.mostafavi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
کرمان
مدال المپیاد
چقدر اسمش برام آشناست
دانشگاه
باهنر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

کلا بحث ربطی به عشق نداره و بحث شکست عاطفیه که شما این رو با توجه به حرف بزن در عاشقی و اینجور احساسات خلاصش کردی
و همین جور بقیه دوستان هم اکثرا به این شکست اشاره کردن
درحالی که از نظر من شکست عاطفی حتی سلام کردن بی حال مادر میتونه باشه
نمیدونم چرا با اومدن اسم شکست فکر ها همه میره سمته عشق و دوست داشتن دیگران

در ضمن لیلی و مجنون شیرین و فرهاد نماد عشق زمینی هستند عشق مولانا عرفانی بود نه از نوع خاک
و مجنون و فرهاد فقط برای وصال جنگیدن نه این چیزی که شما میگی
لطفا اینقدر نگین والا و بزرگ
هر چی هست بالاخره قابل درکه و بهش میشه رسید من میخوام زمینی فکر کنم

• لایک
امتیازات: N.Y.M

یغما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

چون چیزی که توی "حرف بزن" به وفور میشه دید شکست عاطفی از نوع دوست داشتنِ یه جنس مخال و این داستان هاست

و سوال اول این تاپیک هم تو همین رابطه پرسیده...

اما بیایید از انواع دیگه ش هم صحبت کنیم.

شاید ضربه عاطفی برای عنوان تاپیک بهتر از شکست عاطفی بود.چون شکست خیلی سنگین تر از ضربه ست،اما شکست عاطفی میتونه

بی توجهی یه معلم به کاردستی یه بچه باشه که اون بچه با ذوق ساعت ها برای معلمش ساخته

بنظرتون این نوع ضربه های عاطفی ریشه در بی توجهی طرف مقابل و خودخواهی اون شخص دارن یا صرفا مشغله های روزمره یا چی؟

بالا