• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوچرخه سواري دخترا

نظرتون راجع به دوچرخه سواري دخترا چيه؟

• بله موافقم!

رای‌ها: 385 67.1%
  • خوبه ولي بستگي به فرهنگ جامعه داره!

رای‌ها: 126 22.0%
  • موافق نيستم!

رای‌ها: 26 4.5%
  • با توجه به فرهنگ جامعه موافق نيستم!

رای‌ها: 37 6.4%

• رای‌دهندگان
    574
  • Poll closed .

The Dark Lord

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : دوچرخه سواري دخترا

این جا اصولا خیلی جالبه ، ی باغ (error) ب عنوان "باغ بانوان" گذاشتن ک دخترا برن توش دوچرخه سواری کنن...شدید هم کنترل میشه ک هیچ دختری شصت پاش هم دوچرخه رو لمس نکنه و نیاد تو خیابون فساد کنه... :| من نمیدونم دوچرخه سواری آدم وار تو خیابون بهتر از این نیس ک با قیافه ی غیر قابل تحمل تو همون خیابون جولون داده بشه؟؟؟؟؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از BCW :
این جا اصولا خیلی جالبه ، ی باغ (error) ب عنوان "باغ بانوان" گذاشتن ک دخترا برن توش دوچرخه سواری کنن...شدید هم کنترل میشه ک هیچ دختری شصت پاش هم دوچرخه رو لمس نکنه و نیاد تو خیابون فساد کنه... :| من نمیدونم دوچرخه سواری آدم وار تو خیابون بهتر از این نیس ک با قیافه ی غیر قابل تحمل تو همون خیابون جولون داده بشه؟؟؟؟؟
جدا؟!
اونوقت چه رفتاری میشه اگر خارج از اون محیط کسی دوچرخه سواری کنه؟؟؟ :-??

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من واقعن نمی فهمم دوچرخه دخترا چه مشکلی میتونه داشته باشه؟!

من دیدم که دخترا تو خیابون دوچرخه سواری کنن، ندیدم که کسی هم خیلی رفتار غیر عادی ای داشته باشه

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

من به عنوان یک دختر در شهر و کشور خودم روم نمیشه دوچرخه سواری کنم!!
ممنوعیتش هم دلایلی داره که همه میدونن احتمالا!
ممنوعیت دو چرخه سواری در جامعه اسلامی طبیعیه
ولی بحث اینجاست که در جامعه ی اسلامی، چرا خلاقیت وجود نداره؟؟؟؟
چرا پارک های مخصوص بانوان رو گسترش نمیدن

اینجاست که این ممنوعیت هم میشه مصونیت،هم محدودیت

Dr.Aknes

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهل کاشانم
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

یکم ضایس ولی اگه بلد باشن خیلیم خوبه من که راضیم! :-"

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از naz moon :

میشه دلیلش رو بگید؟ البته اگر دلیل منطقی رو مقصودتونه به جز اینکه عرف نمی پسنده و ... :-?
چرا در جامعه ی اسلامی طبیعیه؟ اصولا محروم کردن نصف جامعه از ورزش ها و فعالیت های عادی اجتماعی چطور میتونه طبیعی باشه؟
این ممنوعیت مصونیته؟ :O مصونیت از چیه؟

secret.M

کاربر فوق‌فعال
مدال المپیاد
...

.

منتقد

مهمان

به نقل از Bahar_R :
میشه دلیلش رو بگید؟ البته اگر دلیل منطقی رو مقصودتونه به جز اینکه عرف نمی پسنده و ... :-?
چرا در جامعه ی اسلامی طبیعیه؟ اصولا محروم کردن نصف جامعه از ورزش ها و فعالیت های عادی اجتماعی چطور میتونه طبیعی باشه؟
این ممنوعیت مصونیته؟ :O مصونیت از چیه؟
فردا ورزش پینگ پنگ رو برای خانم ها ممنوع کنند آیا همچین واکنش هایی رو میبینیم؟
یکم به درون خودتون برگردید...مقصود حرفم همه نیستن اما اکثریت دخترایی که دوچرخه سواری میکنن فکر نمیکنم جنبه ی ورزشیشو در نظر بگیرن...شمایی که ورزش میکنی کار درستی انجام میدی اما سری به پارک ها بزنید و ببینید اکثر دخترا چرا سوار دوچرخه هسن
من بخاطر این تاپیک اکثر پارک های اصلی شهر که محل دوچرخه سواریه رفتم...بی دلیل صحبت نمیکنم...وقتی بیش از نود درصد از دخترا برای کار دیگری دوچرخه سواری میکنند شما میشوید چوب تری که باید بسوزد...تقصیر اسلام و جامعه هم نیست...هم نعانتان کار را خراب کردند:)
ایشون درست گفتن...مصونیته...البته اگر شما کلا با حجاب و این چیز ها و در کل اسلام مشکل نداشته باشید(که در پی بحث های مکرر میدانم مشکل دارید)

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

اگر پینگ پنگ جای دوچرخه سواری بود هیچ تفاوتی نداشت.
من بخاطر این تاپیک اکثر پارک های اصلی شهر که محل دوچرخه سواریه رفتم...بی دلیل صحبت نمیکنم...وقتی بیش از نود درصد از دخترا برای کار دیگری دوچرخه سواری میکنند شما میشوید چوب تری که باید بسوزد...تقصیر اسلام و جامعه هم نیست...هم نعانتان کار را خراب کردند:)
چه جالب! پس شما فکر خوانی هم بلدید نه؟ :)
صرفا چون شما فکر می کنید یک نفر داره به قصد خودنمایی یا غیره دوچرخه سواری می کنه لزومی نداره واقعا اون شخص اینطور باشه. این فقط نظر شماست و شما حق ندارید از رفتار ظاهری یک فرد نتیجه بگیرید که در درون اون چه قصدی داره.
البته که ما نباید چوب تری بشیم که می سوزه. اگر همچین وضعی هست قطعا تقصیر کسی جز جامعه نیست چون موجودات فضایی نیستن که باعثش شدن. تقصیر با هرکسیه که به تشدید این مسئله کمک کنه.
ایشون درست گفتن...مصونیته...البته اگر شما کلا با حجاب و این چیز ها و در کل اسلام مشکل نداشته باشید(که در پی بحث های مکرر میدانم مشکل دارید)
ایشون گفتن مصونیته، خوب مصونیت از چیه؟
لطف کنید موضوعات بی ربط مطرح نکنید. من کلامی در مورد حجاب یا اسلام اینجا صحبت کردم؟؟ :)

منتقد

مهمان

به نقل از Bahar_R :
اگر پینگ پنگ جای دوچرخه سواری بود هیچ تفاوتی نداشت.چه جالب! پس شما فکر خوانی هم بلدید نه؟ :)
صرفا چون شما فکر می کنید یک نفر داره به قصد خودنمایی یا غیره دوچرخه سواری می کنه لزومی نداره واقعا اون شخص اینطور باشه. این فقط نظر شماست و شما حق ندارید از رفتار ظاهری یک فرد نتیجه بگیرید که در درون اون چه قصدی داره.
البته که ما نباید چوب تری بشیم که می سوزه. اگر همچین وضعی هست قطعا تقصیر کسی جز جامعه نیست چون موجودات فضایی نیستن که باعثش شدن. تقصیر با هرکسیه که به تشدید این مسئله کمک کنه.ایشون گفتن مصونیته، خوب مصونیت از چیه؟
لطف کنید موضوعات بی ربط مطرح نکنید. من کلامی در مورد حجاب یا اسلام اینجا صحبت کردم؟؟ :)
فکر خوانی؟ من حرفی از فکر خوانی زدم؟
دوستانی که منو میشناسن میدونن اگر بگم تحقیق میدانی انجام دادم یعنی بی برو برگرد رفتم سوال پرسیدم فیش برداشتم با سند و مدرک...رو هوا حرف زدن کار امثال من نیست....
و در ضمن بیش از پنجاه درصدشون هم فکر خوانی نیاز ندارن...کافیه ده دقیقه زیر نظرشون بگیری و بعد ببینید چه اتفاقی میفته

مصونیت ایجاد کردن حجاب در تاپیک خودش مفصل مطرح شده...میتونید یه سر بزنید چون اینجا گفتنش بی ربطه فکر میکنم

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از naz moon :

ممنوعیتش چیه؟حجابه؟اگه با حجاب کامل هم دوچرخه سواری کنیم جامعه ما ظرفیت چنین چیزی رو نداره!
در جامعه اسلامی ممنوعه!تو اسلام چی؟
من خودم دوس دارم با دوچرخه برم مدرسه!نمیتونن که کل خیابونا رو پارک بانوان کنن :D

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از نـاطـــق :
فردا ورزش پینگ پنگ رو برای خانم ها ممنوع کنند آیا همچین واکنش هایی رو میبینیم؟

یک سوال میپرسم بی طرفانه جواب بدید!!!

چند درصد پسر ها پینگ پنگ بازی میکنند؟
چند درصد پسر ها دوچرخه سوری میکنند!؟
اگه شما واقعاً بی طرفانه قضاوت کنید تعداد پسر هایی که دوچرخه سواری میکنند بیشتر از پسر هایی هست که پینگ پنگ بازی میکنند!

دلیلش هم میتونه کاربردش در جامعه باشه!

راحت کردن نقل و انتقال ، ورزشی مناسب برای تناسب اندام ، در دسترس بودن و ...!!!

خب بدیهیه که اگر برای پسر ها دوچرخه سواری ممنوع شه واکنش شدید تر از پینگ پنگه!!!

در بالا هم گفتم بیشترین کاربرد دوچرخه برای حمل و نقل ــه!

مسیرهایی رو میشه با دوچرخه در مدت زمان خیلی کمتری طی کرد!

به طور خلاصه کم خرج و پر کاربرد!

یکم به درون خودتون برگردید...مقصود حرفم همه نیستن اما اکثریت دخترایی که دوچرخه سواری میکنن فکر نمیکنم جنبه ی ورزشیشو در نظر بگیرن...شمایی که ورزش میکنی کار درستی انجام میدی اما سری به پارک ها بزنید و ببینید اکثر دخترا چرا سوار دوچرخه هسن

دوستانی که منو میشناسن میدونن اگر بگم تحقیق میدانی انجام دادم یعنی بی برو برگرد رفتم سوال پرسیدم فیش برداشتم با سند و مدرک...رو هوا حرف زدن کار امثال من نیست....
و در ضمن بیش از پنجاه درصدشون هم فکر خوانی نیاز ندارن...کافیه ده دقیقه زیر نظرشون بگیری و بعد ببینید چه اتفاقی میفته

مصونیت ایجاد کردن حجاب در تاپیک خودش مفصل مطرح شده...میتونید یه سر بزنید چون اینجا گفتنش بی ربطه فکر میکنم

چه منبع موثقی! :)

رفتید تو چهار تا پارک سوال کردید، مشاهده کردید، نتیجه گیری کردید ، حکم هم صادر کردید!!!

عالیه اصلاً!

شما برای جکم کلی صادر کردن نیاز به منابع موثق تر و مورد تایید تری دارید!!!

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

عزیزانی که حرف از دموکراسی و انتخابات می زنند یک نظری به نظر سنجی که در این تایپیک شده بیندازند...........این نظرها خیلی خیلی حرف واسه گفتن دارند ولی حیف که جامعه با عقاید حداقل ها و اقلیت ها اداره میشود

منتقد

مهمان

به نقل از #ﻣﻮﺫﯼ ﻫﻠـﺰﻟـﺰ# :
ممنوعیتش چیه؟حجابه؟اگه با حجاب کامل هم دوچرخه سواری کنیم جامعه ما ظرفیت چنین چیزی رو نداره!
در جامعه اسلامی ممنوعه!تو اسلام چی؟
من خودم دوس دارم با دوچرخه برم مدرسه!نمیتونن که کل خیابونا رو پارک بانوان کنن :D
اگر میشه حجاب کامل یک دوچرخه سوارو برام توضیح بدید
اگر با عکس باشه هم خیلی بهتره

منتقد

مهمان

به نقل از Radikal :
یک سوال میپرسم بی طرفانه جواب بدید!!!

چند درصد پسر ها پینگ پنگ بازی میکنند؟
چند درصد پسر ها دوچرخه سوری میکنند!؟
اگه شما واقعاً بی طرفانه قضاوت کنید تعداد پسر هایی که دوچرخه سواری میکنند بیشتر از پسر هایی هست که پینگ پنگ بازی میکنند!

دلیلش هم میتونه کاربردش در جامعه باشه!

راحت کردن نقل و انتقال ، ورزشی مناسب برای تناسب اندام ، در دسترس بودن و ...!!!

خب بدیهیه که اگر برای پسر ها دوچرخه سواری ممنوع شه واکنش شدید تر از پینگ پنگه!!!

در بالا هم گفتم بیشترین کاربرد دوچرخه برای حمل و نقل ــه!

مسیرهایی رو میشه با دوچرخه در مدت زمان خیلی کمتری طی کرد!

به طور خلاصه کم خرج و پر کاربرد!

چه منبع موثقی! :)

رفتید تو چهار تا پارک سوال کردید، مشاهده کردید، نتیجه گیری کردید ، حکم هم صادر کردید!!!

عالیه اصلاً!

شما برای جکم کلی صادر کردن نیاز به منابع موثق تر و مورد تایید تری دارید!!!
چقدر توبه که همشهری هم هستید
منبع موثق معرفی کنید

باز هم تاکید میکنم حرفام بر اساس اسلامه دوستانی که با اسلام تنظیم نمیکنن دلایلشون رو بگن که ادامه ندیم چون بدون اسلام اصلا تناسبی نداره فکرمون و پایه بحث شکل نمیگیره

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از نـاطـــق :
خب با چادر كه نميشه رفت بيرون ولي فك نميكنم اين جور بد باشه.البته عكسش مال مسابقاته.
http://www.farhangnews.ir/sites/default/files/styles/node_thumb_4/public/content/images/story/12-07-21/2631-5749.jpg?itok=aCBokYh3
خب يكم مانتوش بلندتر باشه ديگه خوبه.نه؟
فك نكنم مشكلي داشته باشه.
اگر شال درست باشه و مانتو هم زيادی كوتاه نباشه و آستينا هم تا سر بازو بالا نباشه ديگه خوبه.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از نـاطـــق :

حرفی که شما زدین چندان تفاوتی با فکرخوانی نداشت آخه.
اینکه شما از ظاهر یک نفر بخواید تصمیم بگیرید این آدم قصدش چیه تنها راهش فکرخوانیه.
خوب اگر تحقیق میدانی کردید با مستنداتتون به ما ارائه کنید مسئله ای نیست. اما نمی تونم بدون مستندات تحقیقتون نتایج رو بپذیرم.

دوستمون گفتن دوچرخه سواری نکردن مصونیت میاره و من در مورد این مصونیت صحبت می کردم نه مصونیتی که حجاب میاره و هیچ بحثی روی حجاب نکردم کلا.

به نقل از نـاطـــق :
باز هم تاکید میکنم حرفام بر اساس اسلامه دوستانی که با اسلام تنظیم نمیکنن دلایلشون رو بگن که ادامه ندیم چون بدون اسلام اصلا تناسبی نداره فکرمون و پایه بحث شکل نمیگیره
ببینین من فکر می کنم توی یه بحث دیگه توی گفت و شنود هم به شما گفته بودم که در گفت و شنود پیشفرض دینی وجود نداره و بحث از دیدگاه اجتماعی و مشاهدات اجتماعیه. پس قرار دادن پیشفرض مذهبی طبعا باعث بی نتیجه شدن بحث میشه.

منتقد

مهمان

به نقل از HenarheM!!! :
خب با چادر كه نميشه رفت بيرون ولي فك نميكنم اين جور بد باشه.البته عكسش مال مسابقاته.
http://www.farhangnews.ir/sites/default/files/styles/node_thumb_4/public/content/images/story/12-07-21/2631-5749.jpg?itok=aCBokYh3
خب يكم مانتوش بلندتر باشه ديگه خوبه.نه؟
فك نكنم مشكلي داشته باشه.
اگر شال درست باشه و مانتو هم زيادی كوتاه نباشه و آستينا هم تا سر بازو بالا نباشه ديگه خوبه.
ببینید شما یه مبحث مطرح کردید و گفتید حجاب اسلامی...اینم الان برای همون دادید یعنی این حجاب اسلامی هست...
خب من اگر رد کنم این رو طبیعتا کسی نمیپذیره اما اگر میگید این اسلامیه ببرید بپرسید از دفتر مراجع یا همین عکسو اینترنیت بدید به سایتشون و بپرسید توی پارک عمومی آیا این حجاب کاملی محسوب میشه...
اگر گفتن درسته حرفی نیست:)

منتقد

مهمان

به نقل از Bahar_R :
حرفی که شما زدین چندان تفاوتی با فکرخوانی نداشت آخه.
اینکه شما از ظاهر یک نفر بخواید تصمیم بگیرید این آدم قصدش چیه تنها راهش فکرخوانیه.
خوب اگر تحقیق میدانی کردید با مستنداتتون به ما ارائه کنید مسئله ای نیست. اما نمی تونم بدون مستندات تحقیقتون نتایج رو بپذیرم.

دوستمون گفتن دوچرخه سواری نکردن مصونیت میاره و من در مورد این مصونیت صحبت می کردم نه مصونیتی که حجاب میاره و هیچ بحثی روی حجاب نکردم کلا.
ببینین من فکر می کنم توی یه بحث دیگه توی گفت و شنود هم به شما گفته بودم که در گفت و شنود پیشفرض دینی وجود نداره و بحث از دیدگاه اجتماعی و مشاهدات اجتماعیه. پس قرار دادن پیشفرض مذهبی طبعا باعث بی نتیجه شدن بحث میشه.
راجع به اون که مستندات خواستید من حاضرم یکبار دیگه هم برم و مستقیم بپرسم و ضبط کنم...چون الان ارائه بدم صرفا یادداشت هست(اما دقیق جملات رو نوشتم)...اما جالبه توی حدود 35 نفر فقط 6 نفر گفتن برای ورزش و اینگونه موارد میان...

در همین تاپیک گفتید اسلام رو دخیل در گفت و شنود نکنید و در همین تاپیک جوابتون رو دادم و گفتم...اسلام دین ما از جامعه جدا نیست...ما حق نداریم برای یک مسلمان خارج از قوانین اسلام حرف بزنیم
اگر فکر میکنید اسلام در این بحث جایی نداره بالا اسم تایپکو بذارید"ممنوعیت دوچرخه سواری در جوامع غیر مسلمان آری یا نه" یا اصلا در مورد جوامع مسلمان باشه

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از نـاطـــق :
اینجا که موی سر خانوما مطرح نیس!پس کاری باش نداریم و باید پوشاندنش رعایت شه
مانتو یا گرمکنی که میپوشه چسبون،تنگ و کوتاه نباشه و به طور کلی همه جاهایی که در اسلام توصیه شده پوشانده شه بپوشونه و از همه مهم تر جلب توجه نکنه.شلوار تنگ،با رنگ زننده و کوتاه نباشه و مثل مورد قبلی جلب توجه نکنه!
یه مدل از مانتوهایی که برای این فعالیت مناسب هسن به نظرم مانتوهای چاک دارن که از کناره ها بسته به مدل مانتو تا اندازه ای باز هسن و باعث میشه وقتی روی دوچرخه میشینیم به بدن نچسبه.والا تو اینترنت که میدونین هر چی عکس بدحجابه سوژست واسه پخش شدن!!من عکس باحجاب پیدا نکردم و لی به نظرم توضیحات واضح بود برای تجسم.
اون عکسی هم که مهرانه جان نشون دادن یه مشکلی داشت.اینکه دو چرخه مخصوص مسابقه بود که به نظر من واسه مکانای عمومی خوب نیس!!

بالا