• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوچرخه سواري دخترا

نظرتون راجع به دوچرخه سواري دخترا چيه؟

• بله موافقم!

رای‌ها: 385 67.1%
  • خوبه ولي بستگي به فرهنگ جامعه داره!

رای‌ها: 126 22.0%
  • موافق نيستم!

رای‌ها: 26 4.5%
  • با توجه به فرهنگ جامعه موافق نيستم!

رای‌ها: 37 6.4%

• رای‌دهندگان
    574
  • Poll closed .

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی
پاسخ : دوچرخه سواري دخترا

من بحثو کامل نخوندم
اما لازم دونستم بگم که مردم جامعه ی ما بی جنبن
بنده دیشب با مامانم و خالم رفتیم پارک اونا پیاده منم با دوچرخه حجابمون هم کاملا رعایت بود اما خب هرکی رد میشد کلی متلک میپروند

منتقد

مهمان

به نقل از #ﻣﻮﺫﯼ ﻫﻠـﺰﻟـﺰ# :
اینجا که موی سر خانوما مطرح نیس!پس کاری باش نداریم و باید پوشاندنش رعایت شه
مانتو یا گرمکنی که میپوشه چسبون،تنگ و کوتاه نباشه و به طور کلی همه جاهایی که در اسلام توصیه شده پوشانده شه بپوشونه و از همه مهم تر جلب توجه نکنه.شلوار تنگ،با رنگ زننده و کوتاه نباشه و مثل مورد قبلی جلب توجه نکنه!
یه مدل از مانتوهایی که برای این فعالیت مناسب هسن به نظرم مانتوهای چاک دارن که از کناره ها بسته به مدل مانتو تا اندازه ای باز هسن و باعث میشه وقتی روی دوچرخه میشینیم به بدن نچسبه.والا تو اینترنت که میدونین هر چی عکس بدحجابه سوژست واسه پخش شدن!!من عکس باحجاب پیدا نکردم و لی به نظرم توضیحات واضح بود برای تجسم.
اون عکسی هم که مهرانه جان نشون دادن یه مشکلی داشت.اینکه دو چرخه مخصوص مسابقه بود که به نظر من واسه مکانای عمومی خوب نیس!!
با این شرایطی که گفتید اگر یک عکس بذارید که هم هنگام حرکت بدن نما نباشه و هم مو ها کامل پوشیده باشه ضمنا جلب توجه هم نکنه من از خدامه دخترا اینطوری بیان دوچرخه سواری

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از نـاطـــق :
راجع به اون که مستندات خواستید من حاضرم یکبار دیگه هم برم و مستقیم بپرسم و ضبط کنم...چون الان ارائه بدم صرفا یادداشت هست(اما دقیق جملات رو نوشتم)...اما جالبه توی حدود 35 نفر فقط 6 نفر گفتن برای ورزش و اینگونه موارد میان...

در همین تاپیک گفتید اسلام رو دخیل در گفت و شنود نکنید و در همین تاپیک جوابتون رو دادم و گفتم...اسلام دین ما از جامعه جدا نیست...ما حق نداریم برای یک مسلمان خارج از قوانین اسلام حرف بزنیم
اگر فکر میکنید اسلام در این بحث جایی نداره بالا اسم تایپکو بذارید"ممنوعیت دوچرخه سواری در جوامع غیر مسلمان آری یا نه" یا اصلا در مورد جوامع مسلمان باشه
بله به شرطی که مستندات قابل قبولی ارائه بدید میتونید بر اساسش ادعا کنید.
اگر هم فرض کنیم عده ی زیادی اینطور باشن بقیه ای که اینطور نیستن باید به ورزششون ادامه بدن تا این قضیه کمرنگ بشه. به هر حال راهش دوچرخه سواری نکردن نیست.

ببینید مسئله اینه که هر بخش به موضوع خاصی اختصاص داره. اگر قرار بود مسائل از هر نظر یکجا بررسی بشه لزومی نداشت این همه بخش در انجمن وجود داشته باشه.
توی گفت و شنود دید هرکس به پدیده ها بر اساس برداشت هاش از اجتماعه. بنابراین درست و غلطی که تعیین میشه هم لزوما براساس دین نیست.
یعنی هیچ لزومی نداره که اگر شما اومدید گفتید فلان چیز از نظر دین اینطوره افراد دیگه نظر شما رو قبول کنن چون ممکنه اصلا اعتقادات شما رو قبول نداشته باشن و از اونجا که در موضوع قید نشده بر اساس باور دین x پس دلیلتون کافی نخواهد بود.
بخش اعتقادی برای بررسی مسائل از دید ادیان هست و شما مجازید بر اساس پیشفرض های دینی نتیجه بگیرید و در محدوده ی اون بحث کنید پس مناسب تره.

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از نـاطـــق :
با این شرایطی که گفتید اگر یک عکس بذارید که هم هنگام حرکت بدن نما نباشه و هم مو ها کامل پوشیده باشه ضمنا جلب توجه هم نکنه من از خدامه دخترا اینطوری بیان دوچرخه سواری
د نه د!مشکل حجاب نیس!مشکل ما اینه که حتی با حجاب کاملم بمون توهین میشه!ولی اینم قبول دارم به اونایی که حجابشون کامل نیس بیشتر توهین میشه.

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

@ ناطق :
چه راحت امار و ارقام ارائه میدید؛یه شخص امارگیر مدت های وقت صرف میکنه؛جامعه اماریشو گسترش میده و بعد امارشو ارئه میده.
حالا شما با این جامعه اماری محدود و اندک و پرسش از 10-20 دختر؛کلیتی رو برای دخترا در نظر گرفتید.
واقعا از این با قاطعیت حرف زدنتون خندم میگیره.
بخوام جبهه گیری رو کنار بذارم؛چیزی رو که گفتید رو قبول دارم؛ولی برای 90 درصد دخترا اصلا قابل قبول نیست.
جنبه ی اسلامی رو هم که بخوایم در نظر بگیرم .با توضیحات "#ﻣﻮﺫﯼ ﻫﻠـﺰﻟـﺰ#" در رابطه با پوشش صحیح،کاملا موافقم.وقتی که مانتو چاک داشته باشه،وقتی داری پا میزنی مانتو کاملا ازاده و هیچگونه چسبندگی وجود نداره.

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

اگه هدف از دوچرخه سواری هدف بدی نباشه نباید ایرادی داشته باشه.
حدس میزنم منظور اقای ناطق اون دسته از افرادی هستن که با هدف هایی غیر از دوچرخه سواری میان دوچرخه سواری می‌کنن.
در ضمن همین‌طوری به ماهم تیکه میندازن دی
این مشکل از ما نیست.مشکل از فرهنگ کلی جامعه هستش.

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

بیایید برگردیم به زمانی که اولین دختر خواست دوچرخه سواری کنه خب ایشون با یک پوششی که تویه خیابون با اون پوشش راه میرود سوار دوچرخه شد نگاهها به سمتش جلب شد چرا؟؟به نظر من چون تا حالا اینطور چیزی ندیده بودیم .........به نظرتون وقتی اولین مرد سوار اولین دوچرخه شد این نگاهها وجود داشت؟حتما وجود داشت چون چیز تازه ی بود ..........ببینید دوستان الان مقوله دوچرخه سواری دختر ها از این تایپیک جدا شده و مسائل دیگری مطرح شده این نشان از این دارد حل مسائل به این سادگی ریشه در حل مسائل بنیادی تر دارد .......من نوجوان یا جوان چرا برای یک امر ورزشی باید درگیر مسائلی باشم که هیچ منافاتی با کاری که می خواهم بکنم ندارد چون مسائل ریشه ای در جامعه من حل نشده است ...........ما هر بحثی رو در هر تایپیکی باز میکنیم ناگاه به قضایایی ختم میشود که به کل با موضوع تایپیک اختلاف دارد ..........برای هر بحثی به نظرم بهتر است از ریشه ها و اصولی که در جامعه پذیرفته ایم آغاز کنیم ............چون این مسائل عین کشیدن یک طنابی هست که از هر 2 طرف یک نیروی برابری وارد میشود تعداد افراد یک سمت طناب کمتر و لی قدرت بیشتر و تعداد افرادسمت دیگر طناب بیشتر ولی نیروی کمتر هر کدام از افراد ........و این کار یعنی نادیده گرفت حق اکثریت و به زور جاری کردن اصول خود

منتقد

مهمان

به نقل از ناهیـــــــد :
@ ناطق :
چه راحت امار و ارقام ارائه میدید؛یه شخص امارگیر مدت های وقت صرف میکنه؛جامعه اماریشو گسترش میده و بعد امارشو ارئه میده.
حالا شما با این جامعه اماری محدود و اندک و پرسش از 10-20 دختر؛کلیتی رو برای دخترا در نظر گرفتید.
واقعا از این با قاطعیت حرف زدنتون خندم میگیره.
بخوام جبهه گیری رو کنار بذارم؛چیزی رو که گفتید رو قبول دارم؛ولی برای 90 درصد دخترا اصلا قابل قبول نیست.
جنبه ی اسلامی رو هم که بخوایم در نظر بگیرم .با توضیحات "#ﻣﻮﺫﯼ ﻫﻠـﺰﻟـﺰ#" در رابطه با پوشش صحیح،کاملا موافقم.وقتی که مانتو چاک داشته باشه،وقتی داری پا میزنی مانتو کاملا ازاده و هیچگونه چسبندگی وجود نداره.
ببینید من حرفی که زدم رو بر اساس جامعه آماری خودم گفتم...پس این خندتون ناشی از چیز دیگه ای هست...
این نود درصد چه کسانی هستن...
و در ضمن برای اینکه از جانب اسلام بحث تموم بشه من این لینک رو توصیه میکنم ...با این لینک و نظر مراجع حجت بر تمام دختران ما که به اسلام اعتقاد دارند تمام است...مگر اینکه مرجعشان جز این شش بزرگوار باشد که باز هم اگر بروند و ببیند نظر مرجعشان را چیزی جز این نخواهند دید...حالا میتونید به بحثتون اط نظر جامعه شناسی البته غیر اسلامی ادامه بدید
در ضمن حکم مرجع بر مقلد واجب است...
به نقل از ثمینـــ.ح :
د نه د!مشکل حجاب نیس!مشکل ما اینه که حتی با حجاب کاملم بمون توهین میشه!ولی اینم قبول دارم به اونایی که حجابشون کامل نیس بیشتر توهین میشه.
فکر کنم نفهمیدید...
حجابی که شما میفرمایید رو دوچرخه کامل نمیشه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از نـاطـــق :
اگر میشه حجاب کامل یک دوچرخه سوارو برام توضیح بدید
اگر با عکس باشه هم خیلی بهتره
ای کاش به جای این که اینقدر دنبال حجاب بودین ;از نگاه و کنترل نگاه میگفتین.
یه راه دیگه اینه که مردا نگاهشونو کنترل کنن مردا اگر نگاهشونو کنترل کنن خیلی مشکلات حل میشه
ولی یاد گرفتن هرچی میشه میگن حجاب کامل!
حجاب کامل دوچرخه سوار با حجاب برای اسب سوار چه فرقی داره?" خدا " اسب سواری رو برای زن حروم نکرده اون وقت مجلس ما گفته اسب سواری (یا نمیدونم دوچرخه سواری)برای زن موجب تحریکه
خیلی رو میخواد چیزی که خدا نگفته رو بخوایم محدودش کنیم..خیلی پر رو شدن 50 درصد جامعه..فکر میکنن چون از جهات علمی و اجتماعی و اقتصادی زن ها باهوشتر هستن و عملکرد قوی دارن باید از هر راهی که شده جلوشونو بگیرن و حذف رقیب کنن.
همین جوری که شما امار میدی منم امار میدم که این جمله اخری رو طی تحقیقات شخصیم از چند نفر شنیدم.(این که قصدشون از این گیر دادن ها و ایجاد ازار در هم در بعد متلک گویی و هم در بعد ایجاد ممنوعیت های اجتماعی ;حذف جامعه قوی تر زن هست و قصدشون حذف رقیبه نه رسیدن به رضای الهی)

منتقد

مهمان

به نقل از معصومه :
ای کاش به جای این که اینقدر دنبال حجاب بودین ;از نگاه و کنترل نگاه میگفتین.
یه راه دیگه اینه که مردا نگاهشونو کنترل کنن مردا اگر نگاهشونو کنترل کنن خیلی مشکلات حل میشه
ولی یاد گرفتن هرچی میشه میگن حجاب کامل!
حجاب کامل دوچرخه سوار با حجاب برای اسب سوار چه فرقی داره?" خدا " اسب سواری رو برای زن حروم نکرده اون وقت مجلس ما گفته اسب سواری (یا نمیدونم دوچرخه سواری)برای زن موجب تحریکه
خیلی رو میخواد چیزی که خدا نگفته رو بخوایم محدودش کنیم..خیلی پر رو شدن 50 درصد جامعه..فکر میکنن چون از جهات علمی و اجتماعی و اقتصادی زن ها باهوشتر هستن و عملکرد قوی دارن باید از هر راهی که شده جلوشونو بگیرن و حذف رقیب کنن.
همین جوری که شما امار میدی منم امار میدم که این جمله اخری رو طی تحقیقات شخصیم از چند نفر شنیدم.(این که قصدشون از این گیر دادن ها و ایجاد ازار در هم در بعد متلک گویی و هم در بعد ایجاد ممنوعیت های اجتماعی ;حذف جامعه قوی تر زن هست و قصدشون حذف رقیبه نه رسیدن به رضای الهی)
بحثی که راجع به هوش و قدرت ذهن خانم ها کردید رو کاری ندارم چون اطلاعی ازش ندارم...
اما اون بخشتون که حرف از خدا و اینها زدید...در پست قبل نظر مراجع رو به قطع آوردم...فکر نمیکنم راجع به اسلام حرفی مونده باشه
قابل توجه دوستان مسلمان:
بر تمام افرادی که به درجه اجتهاد نرسیده اند(در این سایت همه اینطورن) واجب است برای خود مرجعی اتخاذ کنند....فتوای مرجع و حکم اون دقیقا و بلافصل باید اجرا شود و عدم اجرای حکم مرجع حرام است...در ضمن مقلد حق ندارد در اعمالی که از سوی مرجع حکم روشن برایش وجود دارد نظر شخصی خودش را دخیل کند.
حالا دوستان مسلمان اگر دغدغه دینی دارن فکر میکنم بحث رو تموم کنن و بدونن کارشون غلطه هر چند با حجاب اسلامی...مگر اینکه...

و من الله توفیق

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

@ناطق :
اگر با توجه به جامعه اماری محدود خودتون بوده پس کلیت گرفتن؛خیلی ساده انگارنست.چون حرفی رو که زدین سنگین بود.
منم میام از 10-20 دختر پرسش میکنم و امار میگیرم و اماری ارائه میدم که امار شمارو نقض میکنه لذا از امار دادن درصدی خودداری کنیم.
همونطور که بهار گفت : اینجا گفت شنود اجتماعی پس مسئله و اعتراض دینی اصلا وارد نیست.
حالا اگه فرض دینی که شما اووردید رو بخوایم مورد بحث قرار بدیم.اول من یه سوال از شما میپرسم:اگه یه دخترخانم با حجاب کامل(تقریبی)جلوی شما دوچرخه سواری کنه؛موجب تحریک شما میشه؟

منتقد

مهمان

به نقل از ناهیـــــــد :
@ناطق :
اگر با توجه به جامعه اماری محدود خودتون بوده پس کلیت گرفتن؛خیلی ساده انگارنست.چون حرفی رو که زدین سنگین بود.
منم میام از 10-20 دختر پرسش میکنم و امار میگیرم و اماری ارائه میدم که امار شمارو نقض میکنه لذا از امار دادن درصدی خودداری کنیم.
همونطور که بهار گفت : اینجا گفت شنود اجتماعی پس مسئله و اعتراض دینی اصلا وارد نیست.
حالا اگه فرض دینی که شما اووردید رو بخوایم مورد بحث قرار بدیم.اول من یه سوال از شما میپرسم:اگه یه دخترخانم با حجاب کامل(تقریبی)جلوی شما دوچرخه سواری کنه؛موجب تحریک شما میشه؟
بهار خانم گفتند و منم جوابشون رو دادم...تا وقتی نام تاپیک بر جوامع مسلمان دلالت کنه من با اسلام جواب میدم چون قواعد جامعه ما بر اساس اسام است...

اول یک نته راجع به فرضی که آوردم: اولا حرف من نیست و حرف مرجع است و عرض کردم که اطاعت از حرف مرجع بی چون و چرا واجب(چرا که مرجع همه جوانب رو در نظر میگیره که شاید ما بر آن آگاه نباشیم) پس در نتیجه جای هیچ بحثی روی این مطلب نیست...

راجع به سوالتون اولا باز تکرار میکنم چون حکم مرجعه اصلا قابل بحث نیست و این دقیقا بدعته...و در ثانی سوالتون رو پرسیدید که با جوابش به این برسید که مثلا یکی تحریک نمیشه....مگر حکم مرجع بخاطر تحریک شدن بوده؟ شاید ده ها مورد دیگر ور در نظر میگیرن تا یک حکم میدن...پس سعی نکنید با همچین سوالی کار مرجع رو زیر سوال ببرید...در برابر تمام دوستانی که میخونن مسئول هستید....دوستان شرایط تقلید رو بخونید خواهش میکنم

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از نـاطـــق :
بهار خانم گفتند و منم جوابشون رو دادم...تا وقتی نام تاپیک بر جوامع مسلمان دلالت کنه من با اسلام جواب میدم چون قواعد جامعه ما بر اساس اسام است...

اول یک نته راجع به فرضی که آوردم: اولا حرف من نیست و حرف مرجع است و عرض کردم که اطاعت از حرف مرجع بی چون و چرا واجب(چرا که مرجع همه جوانب رو در نظر میگیره که شاید ما بر آن آگاه نباشیم) پس در نتیجه جای هیچ بحثی روی این مطلب نیست...

راجع به سوالتون اولا باز تکرار میکنم چون حکم مرجعه اصلا قابل بحث نیست و این دقیقا بدعته...و در ثانی سوالتون رو پرسیدید که با جوابش به این برسید که مثلا یکی تحریک نمیشه....مگر حکم مرجع بخاطر تحریک شدن بوده؟ شاید ده ها مورد دیگر ور در نظر میگیرن تا یک حکم میدن...پس سعی نکنید با همچین سوالی کار مرجع رو زیر سوال ببرید...در برابر تمام دوستانی که میخونن مسئول هستید....دوستان شرایط تقلید رو بخونید خواهش میکنم
البته بعد از این که جواب دادید توضیحات بیشتری در مورد موضوع دادم ولی به هر حال.
برای جلوگیری از بحث های نامربوط این مسئله بد نیست شفاف سازی بشه، شما میگید مراجع گفتن و کسی که قبولشون داره حق نداره نظر شخصی در فتوا دخالت بده? قبول. مشخصا کسایی که دارن اینجا بحث می کنن این حرف شما رو قبول ندارن و لازم میدونن از قوه ی تشخیص خودشون استفاده کنن وگرنه که بحث کردن نداشت. کسی که هم عقیده ی شماست باور داره که مرجع گفته پس همینه که هست. بنابراین بحث در مورد اینکه مرجع گفته پس باید انجام بدیم به نظر بی فایده میاد.
اگر استدلالی خارج از عقاید شخصیتون دارید میتونه در بحث کاربرد داشته باشه.

a-sade

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
beheshti
شهر
miandoab
مدال المپیاد
ﻫﺮﺑﺎﺭﺷﺮﮐﺖ ﮐﺮﺩﻡ ﻫﻤﻮﻥ ﺍﻭﻟﺶ موندم

ﻣﻦ ﮐﺎﻣﻼ ﻣﻮﺍﻓﻘﻢ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺑﮕﻤﺎ ﭼﻮﻧﮑﻪ ﺗﻮﻣﺤﻠﻪ ﻣﺎ ﺍﮐﺜﺮ ﺩﺧﺘﺮﺍ ﺩﻭﭼﺮﺧﻪ ﻣﯿﺮﻭﻧﻦ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﻫﻤﯿﻦ ﺍﺧﻪ ﻣﮕﻪ ﻋﯿﺒﻪ ﮐﻪ ﺩﻭﭼﺮﺧﻪ ﺳﻮﺍﺭﯼ ﺑﮑﻨﻦ .ﺑﺨﺪﺍ ﺩﻭﺭﻩ ﯼ ﺍﯾﻦ ﻣﻭﻧﻘﻞ ﺑﺎﺯﯾﺎ ﮔﺬﺷﺘﻪ

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

بچه ها من یک توصیه خواهرانه می‌کنم.اونم اینکه بحث الکی نکنید! این بحثهاتون به هیچ جا نمیرسه الکی فقط وقتتونو میگیره و اعصابتونو خرد می‌کنه. اینو به عنوان کسی میگم که تو 15-16 سالگی خوره این بحثها بودم چه تو مدرسه چه زنگهای دینی و چه تو سمپادیا.و فکر می‌کردم نتیجه میده. ولی الان حس می‌کنم چقدر وقت تلف کردم!
هیچ کدومتون حرف دیگری رو قبول نخواهید کرد. چون هیچ کدومتوون دلیلتون برای دیگری منطقی نیست.چرا که منطقتون از بیخ و بن با هم متفاوته!
بعدترها وارد دانشگاه که بشید و کم کم وارد محیطهای کار و اقعیات اجتماعی رو میبینید و هزار تا چیز دیگه نظرتون در مورد خیلی چیزهایی که الان با تعصب ازش صحبت می‌کنید تغییر میکنه. هر دوطرف منطورمه. به طور خاص ناطق و بهار. هردوتون به احتمال بیش از 90 درصد تغییر خواهید کرد.اینو از من به عنوان یه خواهر بزرگتر بپذیرید.

ناطق: پ.خ دادید و ازم خواستید پستم رو اصلاح کنم. واسه همین همینجا جوابتون رو میدم. بحث سر تغییر کردن آدم یا اعتقاداتش نیست! سر تعدیل و اصلاحشونه!به من گفتید اگر من تو دانشگاه تغییر کردم عیب از تغییرپذیری منه!
من اصلا منظورم این نبود که دانشگاه آدم رو تغییر میده. بلکه به مقتضای سن آدم تغییر پیدا میکنه. و در ضمن هر تغییری بد نیست!
مخاطب جمله من هم هردوی شما دو نفری بودید که میبینم فعالانه بحث میکنید. یعنی چه بهار از اون طرف طیف که کلا داره همه چیزو ایده آل میبینه و من خوب دیدش رو درک میکنم چون تا حد خوبی مثلش بودم و سال اول دانشگاه هم ضربه خوردم خیلی از این طرز نگاه و دیدم. چه شما که مثل شمارو کم ندیدم تو دانشگاه که کم کم تعدیل شد عقایدشون. این هم اصلا به معنای سست عنصر بودن نیست! آدم در هیچ حالی نباید "دگم" باشه. باید انعطاف پذیر باشه و هرجا که متوجه اشتباهی در عقایدش شد(چه افراط و چه تفریط)، بدون ملاحظات دیگه نظرش رو اصلاح کنه.
البته...شما اگر وارد دانشگاه امام صادق بشید اونجور که تو پروفایلتون نوشتید و یا حتی ت ورشته های انسانی دانشگاه های دیگه بمونید شاید این عقایدتون در خودش تکرار بشه و هیچ موقع تغییر نکنه. (جو دانشکده‌های علوم انسانی تهران چنینه.)
من هم اصلا بحثم سر این مسئله به واقع پیش پا افتاده(دوچرخه سواری دخترها!!!) که احتمالا فقط تو مملکت ما بحثش پیش میاد، نیست. من میگم وقتی منطقتون با هم فرق داره بحثهاتون بی نتیجه ست. و این رو به تجربه خودم و دوستهام و مدت طولانی بودن در سمپادیا و به عبارت دیگه گذروندن نوجوونیم و اوج شور و هیجان بحث کردنم تو سمپادیا میگم.

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

@ناطق :
من منکر فتوای مراجع نشدم؛لینکی که داده بودین رو خوندم و به مرجع خودمم رجوع کردم.
نوشته در صورت جلب توجه و تحریک جنس مذکر مقابل،جایز نیست؛پس اینگونه برداشت میشه که با نقض شرط ذکر شده استفاده از دوچرخه جایز است.
خلاصه ی حرفم اینه که با حجاب کامل و دور از جلب توجه میتوان دوچرخه سواری کرد.

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

به نقل از ناهیـــــــد :
@ناطق :
من منکر فتوای مراجع نشدم؛لینکی که داده بودین رو خوندم و به مرجع خودمم رجوع کردم.
نوشته در صورت جلب توجه و تحریک جنس مذکر مقابل،جایز نیست؛پس اینگونه برداشت میشه که با نقض شرط ذکر شده استفاده از دوچرخه جایز است.
خلاصه ی حرفم اینه که با حجاب کامل و دور از جلب توجه میتوان دوچرخه سواری کرد.

شما میتونی جلوی مردمو بگیری؟؟؟
بله با هزار تا شرط ایراد نداره.اما فکر می کنید چند درصد جمعیت دخترا این شرطارو رعایت کنند؟
و حالا اگه رعایت نشه تکلیف چیه

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

یک سوالی که برام پیش میاد این هستش که
آیا این قضیه این‌قدر مهم هستش که از دیشب تا حالا که من شاهدش بودم حدود 7-8 تا جواب دادید؟

کسی که قصدش خوب باشه میتونه راحت بره کارش رو انجام بده به دیگران هم ربطی نداره.
فکر می‌کنم برای ورزش بانوان مکان هایی هستش (به غیر از پارک و مکان های عمومی)
که در اونجا می‌شه راحت دوچرخه سواری کرد.
ولی اگر یکم دقیق نگاه کنید می‌بینید کارهایی مهم تر از دوچرخه سواری هم هستش

*ببینید باز هم میگم کسی که بخواد کاری رو انجام بده به حرفهای افراد کوتاه فکر توجهی نمی‌کنه
برای تغییر کلی باید اول از خودمون شروع کنیم.
اگر میخواید جامعه به سمتی نره که چنین اتفاقاتی توش رخ میده.
باید اول خود شخص این چیزها رو نادیده بگیره و بهانه دست این چنین افرادی نده.

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از نـاطـــق :
فکر کنم نفهمیدید...
حجابی که شما میفرمایید رو دوچرخه کامل نمیشه
چرا کامل نمیشه؟مگه مشکل دوچرخه چیه؟

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

به نقل از mehrdad.parsaii :
یک سوالی که برام پیش میاد این هستش که
آیا این قضیه این‌قدر مهم هستش که از دیشب تا حالا که من شاهدش بودم حدود 7-8 تا جواب دادید؟

کسی که قصدش خوب باشه میتونه راحت بره کارش رو انجام بده به دیگران هم ربطی نداره.
فکر می‌کنم برای ورزش بانوان مکان هایی هستش (به غیر از پارک و مکان های عمومی)
که در اونجا می‌شه راحت دوچرخه سواری کرد.
ولی اگر یکم دقیق نگاه کنید می‌بینید کارهایی مهم تر از دوچرخه سواری هم هستش

مشکل همین جاست که بیشتر افراد قصدشون خوب نیست
خوب هم باشه به بد کشیده میشه
بله مسائل خیلی مهم تری وجود داره...اما می بینید که سر همین مسئله ی کوچیک عده ای پافشاری می کنند
که چرا یک دختر نمیتونه از از سر این چهار راه تا اون میدون دوچرخه سواری کنه!!!

من احساس میکنم اگه سر هر کوچه ای یک پارک بانوان میذاشتن،باز هم این بحث از جانب افرادی که قصدشون خوب نیست مطرح میشد!

بالا