• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روابط اجتماعی تون بالاس؟!

به نظر خودتون روابط اجتماعى خوبى دارين؟

• رای‌دهندگان
    158

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
پاسخ : بیایین کمی اجتماعی بشیم

به نقل از وکیل آینده! :
چیُ توضیح بدم؟
65.gif
------>فات

اینکه چه مواقعی نیاز به مقدمه چینی هست
ببین شما مجله کتاب یا هرچیزیُ میخونی بدون مقدمه نیست درسته؟پس مقدمه یکی از اصولی ترین کارهایی هست که باید تو معاشرت هامون بلد باشیم.و اینکه خب مقدمه ها متفاوتند.شما اگه میخوای با یک نفر سر یک موضوع سیاسی بحث کنی و عقاید طرف رُ بپرسی باید اول چنتا سوال بپرسی "فلان موضوعُ فهمیدی؟"،"سیاست چیز جالبیه"،"من نسبت به موضوعات سیاسی چنین نظری دارم" و بعد شروع کنی و نظرای اونم در مورد نظرای خودت بخوای.بعد وارد اون موضوعی که میخواستی دربارش بحث کنی بشی.ولی حالا مثلن تو میخوای با یک دوست صمیمیت درد و دل کن و ناراحتیتُ بگی.خب من همیشه همون اول مکالمه خیلی گرم میگیرم و سعی میکنم به یادش بیارم که دوستیم.که صمیمی ترین دوستمه و یه سری مسائلُ تا حالا فقط به اون گفتم.یا اینکه بهش میگم "چقد آدم موقع درد و دل کردن با تو راحته"،"چقد خوبه که میشه با تو حرف بزنم"،"میدونی چند روزِ دنبالم که با یک نفر بافهم حرف بزنم" و خیلی چیزای دیگه.بعد شروع کنی و بگی فلان مشکلُ دارم.تا اون هم باهت همدردی بکنه و راهنماییت بکنه.

• لایک
امتیازات: fteh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

چون دیدم حالت بحثه حال نداشتم می شه یکی بگه اولین مشخصه ی اجتماعی بودن چیه؟
می خوام بدونم و روی خودم کار کنم. من اصن اجتماعی نیستم و این خیلی بده

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
چون دیدم حالت بحثه حال نداشتم می شه یکی بگه اولین مشخصه ی اجتماعی بودن چیه؟
می خوام بدونم و روی خودم کار کنم. من اصن اجتماعی نیستم و این خیلی بده
ببین اینجوری نیست که بگی یک مشخصه خاصی داره.اما برای مثال میتونم بگم همین که شما بتونید راحت سر بحثُ با یک نفر باز کنید و یا راحت بتونید دوست پیدا کنید تو یک محیط غریب میتونه از مشخصات اجتماعی بودن باشه.برای مثال همین که شما بتونید حرف بزنید با آدم های جدید و اونایی که نمیشناختینشون و ... .من اینجوری میبینم باز نیلوفر مگه بیاد روانشناسانه و براساس مطالعات علمیش توضیح بده.

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
پاسخ : روابط اجتماعی تون بالاس؟!

به نظر شما كسايى كه روابط اجتماعى خوبى ندارن مى‌تونن اون رو تقويت كنن يا مسئله‌اى ِ كه تغيير دادنش ممكن نيست؟ اگه مى‌شه چه‌طور؟ اگه خودتون تجربه‌اى در اين مورد داريد ممنون مى‌شم بگين.

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

ببينيد من اصلا سمت كسي نميرم كه باش صحبت كنم (نه كه از قصد واقعا نميتونم...)

اما اگه يه نفر بياد سمت من بگه سلام ديگه اينقدر ميتونم باش صبت كنم كه سرشو بخورم :D

و كلا اينجوري خيلي دوست پيدا ميكنم

بنابراين ميشه گفت نه چون خودم به سمت كسي قدم بر نميدارم

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از Jok3R :| :
ببينيد من اصلا سمت كسي نميرم كه باش صحبت كنم (نه كه از قصد واقعا نميتونم...)

اما اگه يه نفر بياد سمت من بگه سلام ديگه اينقدر ميتونم باش صبت كنم كه سرشو بخورم :D

و كلا اينجوري خيلي دوست پيدا ميكنم

بنابراين ميشه گفت نه چون خودم به سمت كسي قدم بر نميدارم

یعنی روابط اجتماعی رو صرف قدم برداشتن به سمت آشنایی با بقیه میدونید ؟؟

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

بالايى: غير از اينه مگه؟ معمولا كسايى كه روابط‌عمومى شون خيلى خوبه تا يكى تو جمع بياد مى‌تونن سريع باهاش ارتباط برقرار كنن و باهاش آشنا بشن. ديدم كه ميگم. :د

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

چه چیزایی روی روابط اجتماعی تاثیر میذارن ؟ :-?

محیط ژنتیک اموزش

اگه تو مدارس اموزش داشتیم فک کنم نظر سنجی بالا این نمیشد جوابش :|

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از صَواع. :
بالايى: غير از اينه مگه؟ معمولا كسايى كه روابط‌عمومى شون خيلى خوبه تا يكى تو جمع بياد مى‌تونن سريع باهاش ارتباط برقرار كنن و باهاش آشنا بشن. ديدم كه ميگم. :د

آغا شاید من حاضر نباشم برای آشنا شدن با یک فرد دیگه توی یک محیط پیش قدم شم ، اما با افرادب ک آشنا میشم حالا به هر صورتی رابطه قوی و خوبی بسته به اون محیط بسازم ..

دو تا بالایی نظرتون چیه همینو بزاریم نظرسنجی بعدی ح.ب ؟؟

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

منظورم اين نبود كه حالا تو هر جمعى رفتن شروع مى‌كنن با همه آشنا شن، ولى خب وقتى كه احساس كنن لازم باشه با يه نفر دوست شن، مى‌تونن راحت اين‌كار رو انجام بدن.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از صَواع. :
منظورم اين نبود كه حالا تو هر جمعى رفتن شروع مى‌كنن با همه آشنا شن، ولى خب وقتى كه احساس كنن لازم باشه با يه نفر دوست شن، مى‌تونن راحت اين‌كار رو انجام بدن.

خب فقط همین ویژگی عایا ؟؟

صوبت ت رو پاک نکردیم که؟ :/

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

ببین، نمی‌گم که فقط همین ویژگی رو دارن. اما کسایی که این ویژگی رو دارن روابط اجتماعی‌شون عموما بالاست و کسایی که روابط‌ اجتماعی‌شون بالاست عموما این ویژگی رو دارن. حالا همه که مثل هم نیستن دیگه.
الان فقط من احساس می‌کنم که تو این سه پست دارم یه چیز رو تکرار می‌کنم یا شما هم همین‌ حس رو دارین؟‌ :/

کاملن احساس منم همینه :-" خیلیم نامردی ، پست به اون قشنگیو نابود کردی :((( :-شوخی :-"

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

به نقل از نایت :
به نظر شما چی میشه ک به یه نفر میگن روابط اجتماعیش بالاس؟؟
یکی ک شبیه من باشع! :-" :D
وقتی ی نفر راحت با دیگران قاطی میشه و ارتباط برقرار می کنه میگن روابط اجتماعی بالایی داره، البته بحث کردن و هدایت کردن ی بحث هم مهمه ن فق با یکی آشنا شی!
به نظرتون این موضوع ژنتیکیه بیشتر یا این ک ب نحوه ی تربیت در کودکی مربوطه؟
جفتش، ولی نحو تربیتی مهم تره، بچه ایی ک تو محیطی بزرگ شده ک بهش اجازه حرف زدن و برقرار کردن رابطه اجتماعی با سایرین داده بشه بزرگ شه بهتر با بقیه تا می کنه!
یا این ک در بزرگسالی هم جای تغییر داره؟+ راه کار
همیشه جای تغییر وجود داره! بدون ترس و خجالت سعی کن با دیگران سر صحبت رو باز کنی + تقویت اعتماد ب نفس!
آیا افسردگی و روابط اجتماعی پایین معادلن؟
ن! خیلیا روابط اجتماعی اوکیی دارن ولی افسردن! ولی ب نظرم روابط اجتماعی پایین می تونه علت افسردگی باشه!
همه با این موضوع برخورد کردیم ک بعضی افراد در جامعه به طرز شگفت انگیزی محبوب میشن، شاید اون قدر هم خارق العاده نباشن!
از سمپادیا بگیرین تا مدرسه و سطح شهر! P:>
چی میشه ک این اتفاق میوفته؟
اعتماد ب نفس+ خودباوری+ خودشونن+صداقت+ادب = محبوبیت!
اگه تو جامعه ما ( هر جایی تقریبن صادقه) موقعیت فرد مث مقام و منصب هم اهمیت داره!

- صواع: دوتاپيك تركيب شدن.
ب سلامتی!!! :D
البته ب نظر من اینا ک تا میشینن کنارت سفره دلشونو برات باز میکنن و از شوور و مادر شوور و خاهر شوور مهمونی زری خانوم و پسر اقدس خانوم میگن اصنم روابط اجتماعی ندارن! آخه آدم ک پیش هر کسی نمیشه حرف بزنه! اونم کسی ک نمی شناسه!!!
برخورد من با چنین افرادی :) است ولی تو دلم دارشون میزنم، کفنشون میکنم، با گلاب سنگ قبرشونو میشورم!!!!!!!!!

هر چیزی آدابی داره! حتا روابط اجتماعی!

با تشکر! :D

saba7501

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ، کامپیوتر و شیمی و ادبیات
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نظر من یه سری هستن که خوش صحبتن ، بدن چجوری حرف بزنن و با همه موضوعی واسه گفت و گو دارن و خجالتی نیستن و خوش رو هسن ، ولی خب یه گروهی هستن که فقط بلدن چاپلوسی کنن و قربون صدقه و. ..... به نظر من این گروه جز روابط اچتماعی حساب نمیشه یعنی طرف خجالتی نیست ولی بلد نیست باید چجور حرف بزنه

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از علــی[میم] :
یعنی روابط اجتماعی رو صرف قدم برداشتن به سمت آشنایی با بقیه میدونید ؟؟

نه ولي خب به هر حال بخشي از ماجراست ديگه
يعني تو تا وقتي با كسي ارتباط برقرار نكني به مراحل بعد نميرسي ديگه

ببين يعني من كلا نميتونم با كسي ارتباط برقرار كنم
يعني هر چي دوس دارم اول اونا سر صحبت و باز كردن
ولي سر صحبت و باز كنن ديگه 1 شب كامل ميتونم حرف بزنم باشون

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

خب مثلا وقتی یکی از همکلاسیام که جزو دوستام نیس کنارم میشینه من هیچ حرفی پیدا نمی کنم باهاش بزنم. بعد چُن ساکتم خیلی از فرصتا ازم گرفته میشه.
هنوز دیگران جای خودم ازم دفاع میکنن یا خیلی جاها نمیتونم حقمو بگیرم.
+خب به نظرم اینا روابط اجتماعی پایینم رو نشون میدن.

tara.7

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farz1
شهر
esfahan

من که خیلی کم پیش بیاد........ یه ذره باید جا بیوفته و جا بویفتم بعدش میخواد 40 سال بزرگتر باشه! هذ چی که باشی صمیمی میشم ، مخصوصا اگه کوچکتر یا دو سال به بالا ازم بزرگتر باشه....با هم سن های خودم یه کم روابطم پایینه...برا همین تو کلاس دوستی ندارم و موقع دعوا و یا بحث کسی هم نظرم نمیشه و مجبورم از قدرت حرف زدنم استفاده کنم که بتونم از خودم دفاع کنم..... تو کلاس خیلی تنهام.... ولی با معلما خیلی راحتم و دوستای بالا 15 زیاد دارم...... البته بگم اولش نسبت به همه یه حس بدی دارم.. مثلاً الان از هفتمای مدرسه هنوزم بدم میاد! احساس می کنم یه جورین .... مغرورن ، هیکلاشون عجیبه ، اندازه بچه 4 ساله تا آدم 180 سانتی هیکل گنده دارن! :|

eng.um.mahdie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan3
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93

جدا ازین حرفا که میگید، یه نکته ی خیلی مهم که باید همیشه یادمون باشه اینه که: «حد ارتباطتون با هر کس در سطح دلیل رابطتتون باهاش باشه»[nb]چی گفتم؟! :D[/nb]
منظورم اینه که مثلا شما تو اتوبوس با یکی یه رابطه ی کلامی ایجاد میکنید خب درباره ی همون اتوبوس و مترو و جامعه و خیابون و آب و هوا و اینجور چیزا صحبت کنید نه مسائل شخصیتون!
تو مدرسه با کسی دوست میشید حرفاتون درباره ی همون کلاس و درس و اینا باشه.
مگر اینکه مدتی بگذره از آشنایی که شناختتون از طرف مقابل بیشتر بشه.
من از رعایت نکردن همین نکته خیلی ضربه خوردم؛روابط اجتماعیم بالاس و زود دوست پیدا میکنم ولی متاسفانه زود هم صمیمی میشم :( سر همین کلی دردسر کشیدم...
لُپ کلام: زود صمیمی نشید و حرفای شخصیتون رو به کسی نگید!
باتشکر

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

ب نظر من این ماییم ک روابط اجتماعیو تعریف می کنیم و بازم ب نظر من خیلیامون درک درستی از این ک روابط اجتماعی چیه نداریم
در اینجا نظرات من تا این لحظه ب پایان میرسد!
ولی میشه تعریفاتونو از روابط اجتماعی بگید¿¿¿( نظر شخصیتون ها از گوگل تقلب نکنین ک عقل کل ب نظر بیاین!!!)

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از نایت :
به نظر شما چی میشه ک به یه نفر میگن روابط اجتماعیش بالاس؟؟
به نظرتون این موضوع ژنتیکیه بیشتر یا این ک ب نحوه ی تربیت در کودکی مربوطه؟یا این ک در بزرگسالی هم جای تغییر داره؟+ راه کار
آیا افسردگی و روابط اجتماعی پایین معادلن؟
همه با این موضوع برخورد کردیم ک بعضی افراد در جامعه به طرز شگفت انگیزی محبوب میشن، شاید اون قدر هم خارق العاده نباشن!
از سمپادیا بگیرین تا مدرسه و سطح شهر! P:>
چی میشه ک این اتفاق میوفته؟

- صواع: دوتاپيك تركيب شدن.
فکر نکنم عامل ژنتیک زیاد موثر باشه
افسردگی و روابط اجتماعی پایین معادل نیستن ولی بدیهیه که افسردگی موجب روابط اجتماعی پایین میشه

بالا