• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روابط اجتماعی تون بالاس؟!

به نظر خودتون روابط اجتماعى خوبى دارين؟

• رای‌دهندگان
    158
  • شروع کننده موضوع

نایت

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان2
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره و طلای زیست
به نظر شما چی میشه ک به یه نفر میگن روابط اجتماعیش بالاس؟؟
به نظرتون این موضوع ژنتیکیه بیشتر یا این ک ب نحوه ی تربیت در کودکی مربوطه؟یا این ک در بزرگسالی هم جای تغییر داره؟+ راه کار
آیا افسردگی و روابط اجتماعی پایین معادلن؟
همه با این موضوع برخورد کردیم ک بعضی افراد در جامعه به طرز شگفت انگیزی محبوب میشن، شاید اون قدر هم خارق العاده نباشن!
از سمپادیا بگیرین تا مدرسه و سطح شهر! P:>
چی میشه ک این اتفاق میوفته؟

- صواع: دوتاپيك تركيب شدن.

count olaf

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی آبادان،خرمشهر
شهر
آبادان
پاسخ : روابط اجتماعی تون بالاس؟!

خب وقتی به یه نفر میگن روابط اجتماعیش بالاست یا به اصطلاح آدم اجتماعی ایه که تو اجتماع حضور داشته باشه(جدی میگی؟! :D )،با همه صحبت کنه و در یک کلام گوشه گیر نباشه!
به نظر من بیشتر به محیط تربیتی مربوط میشه.یعنی محیطی که کودک در اون بزرگ میشه.فکر نمیکنم ژنتیکی باشه البته در این زمینه زیاد تحقیق نکردم پس اطلاع زیادی ندارم.
اون افراد هم فکر کنم به خاطر فن بیان خوب و رفتار شایسته شونه که محبوب میشن.هر کسی اگه سعی کنه این دو فاکتور رو در خودش قرار بده،میتونه فرد محبوبی باشه.

ki miya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگـان یــک
شهر
اراک

اره بد نیست.فهمیدنش راحته هرچی تعداد و تنوع افرادی که سراغتو میگیرن بیشتر باشه روابط اجتماعیت بالاتره

• لایک
امتیازات: Azura
  • شروع کننده موضوع

نایت

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان2
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره و طلای زیست

به خاطر فن بیان خوب و رفتار شایسته شونه که محبوب میشن.
نه! خیلیا هستن ک این دو ویژگی رو داشته باشن. مثالاش فراوونه تو جامعه! همین سمپادیا: تعداد زیادی خاک انجمن خورده هس ولی یه تعداد کمی مشهورن! حتی تو مدرسه هم، به نظرتون محبوبیت به چه فاکتورایی بستگی داره؟( یکیش ک همون روابط اجتماعیه) چه طور افزایش پیدا میکنه؟!

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

به نقل از نایت :
به نظرتون این موضوع ژنتیکیه بیشتر یا این ک ب نحوه ی تربیت در کودکی مربوطه؟یا این ک در بزرگسالی هم جای تغییر داره؟+ راه کار
همه با این موضوع برخورد کردیم ک بعضی افراد در جامعه به طرز شگفت انگیزی محبوب میشن، شاید اون قدر هم خارق العاده نباشن!

اگه تکراریه بگین!

اولا ي نكته : شهرت با محبوبيت يكي نيست و همينطورهم محبوبيت با بالا بودن روابط اجتماعي يكي نيست !!
گاهي افراد از روي داشتن اخلاقاي بد يا نادرست مشهور ميشن .
گاهي هم محبوبيت افراد بعلت حواشي هست ، براي مثال زيبا بودن، با استعداد بودن ، و يا شوخ بودن و...
روابط اجتماعي يعني جوشيدن .
خجالت نكشيدن از ديگران و برقراري ارتباط ، داشتن تعامل اجتماعي .
كسي كه روابط اجتماعي بالايي داره يعني دامنه ارتباطات خودش رو گسترش داده ، هم با تعداد افراد بيشتري آشناست و هم با همون تعداد افراد صميمي هست و در كل با ديگران خيلي زياد معاشرت ميكنه !!

دو نقطه دی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
مشهد
روابط اجتماعی بالا

خب من فک میکنم روابط اجتماعی متوسط و نه آنچنان بالایی دارم
اونچه من فک میکنم اینه که روابط اجتماعی بالا با میزان شناخت و درک و اطلاعات فرد از جامعش رابطه ی مستقیمی داره
کسی که روابط اجتماعی بالایی داره با اجتماع به خوبی آشناس(که این بستگی به تربیت خانواده و محیط بزرگ شدن فرد داره که تا چه میزان اون رو نسبت به محیط اجتماعش آگاه کرده باشن) و دوم با توجه به اطلاعاتش بهترین برخورد رو با جامعه داره و یاد داره چطوری از دیگران و با ارتباط گرفتن با جامعه نیازهای خودش رو برطرف کنه و از روابطش با جامعه برای پیشرفت خودش استفاده کنه که این به خود فرد بستگی داره و هوشش و شاید بشه گفت به نوعی ارثی و ذاتی هستش
من داشتن روابط اجتماعیرو چیزی بین ذاتی و اکتسابی میدونم نه کاملا فقط یکی از این دو.
بنظرم افراد دارای روابط اجتماعی بالا در جوامع مختلف خصوصیات متفاوت اما متناسب با جامعه ی خودشون دارن(ریشه ی اون همون شناخت درست و محیط تربیت خانوادس)

• شروع کننده موضوع

نایت

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان2
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره و طلای زیست

اولا ي نكته : شهرت با محبوبيت يكي نيست و همينطورهم محبوبيت با بالا بودن روابط اجتماعي يكي نيست !!
گاهي افراد از روي داشتن اخلاقاي بد يا نادرست مشهور ميشن .
گاهي هم محبوبيت افراد بعلت حواشي هست ، براي مثال زيبا بودن، با استعداد بودن ، و يا شوخ بودن و...
روابط اجتماعي يعني جوشيدن .
خجالت نكشيدن از ديگران و برقراري ارتباط ، داشتن تعامل اجتماعي .
كسي كه روابط اجتماعي بالايي داره يعني دامنه ارتباطات خودش رو گسترش داده ، هم با تعداد افراد بيشتري آشناست و هم با همون تعداد افراد صميمي هست و در كل با ديگران خيلي زياد معاشرت ميكنه !!
آره!، ولی فک نمیکنی محبوبیت لازمه روابط اجتماعی بالا باشه؟، ینی باعث بشه اون خجالتی ک گفتی بریزه و راحت تر ارتباط برقرار شه؟ مثالشم اینه ک هر کس تو گروه دوستی خودش،(ک احساس محبوب بودن میکنه) روابط بیشتری برقرار میکنه. همین طور واسه محبوبیت هم روابط اچتماعی بالا تا حدی لازمه تا شناخته بشی ،ینی فک میکنم به نوعی مکمل همن!، نظرتون چیه؟؟
+ نگفتین چطور میشه محبوبیت و روابط اجتماعی رو بالا برد؟ ینی همون خجالته و ترس اجتماعی رو ریخت؟!
+
"بنظرم افراد دارای روابط اجتماعی بالا در جوامع مختلف خصوصیات متفاوت اما متناسب با جامعه ی خودشون دارن(ریشه ی اون همون شناخت درست و محیط تربیت خانوادس)" دقیقا! تو جامعه ی خودمون چی؟ چه ویژگی هایی دارن؟

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

:D ^-^
اهم اهم ... ببین من یه نکته رو بگم : به نظرم تو دانشگاه این روابط اجتماعی به حد خوبی میره بالا(نظر شخصی)
البته بگم بعضی آدما صرفا روابط اجتماعی بالایی ندارن ، سعی میکنن خودشونو نشون بدن به هر راهی ... این دو موضوع با هم فرق دارن!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از استرانسیم :
به نظرم تو دانشگاه این روابط اجتماعی به حد خوبی میره بالا(نظر شخصی)
و چرا همچین فکری میکنی؟ :-?

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از ریــحــانــه :
و چرا همچین فکری میکنی؟ :-?
تجربه افراد مختلف با چاشنی حدس و گمان ... البته برا همه نباید جواب بده :-?

• شروع کننده موضوع

نایت

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان2
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره و طلای زیست

1-
به نقل از دو نقطه دی :
بنظرم افراد دارای روابط اجتماعی بالا در جوامع مختلف خصوصیات متفاوت اما متناسب با جامعه ی خودشون دارن(ریشه ی اون همون شناخت درست و محیط تربیت خانوادس)
تو جامعه ی ما چه ویژگی هایی دارن؟
به نقل از استرانسیم :
:D ^-^
اهم اهم ... ببین من یه نکته رو بگم : به نظرم تو دانشگاه این روابط اجتماعی به حد خوبی میره بالا(نظر شخصی)
البته بگم بعضی آدما صرفا روابط اجتماعی بالایی ندارن ، سعی میکنن خودشونو نشون بدن به هر راهی ... این دو موضوع با هم فرق دارن!
آره شاید، چون همه باشعور تر وبزرگ تر میشن!(چه جالب زنگ آخر داشتم همین جمله تو به پشمک میگفتم!)
پس میگی روابط احتماعی مردم با گذر عمر میره بالا... شاید!

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از نایت :
1-تو جامعه ی ما چه ویژگی هایی دارن؟آره شاید، چون همه باشعور تر وبزرگ تر میشن!(چه جالب زنگ آخر داشتم همین جمله تو به پشمک میگفتم!)
پس میگی روابط احتماعی مردم با گذر عمر میره بالا... شاید!
نه الزاما ... شنیدم تو دانشگاه تمام مسوولیت ها به عهده خودته به خاطر همین به اجبار روابط اجتماعیت میره بالا !

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

به نقل از نایت :
به کسی می گن اجتماعی که بتونه به خوبی با بقیه ایجاد ارتباط و انتقال پیامشو داشته باشه.
معلومه که ژنتیکی نیس.کاملا محیطیه.
نه.افسردگی یه جور کم بود در وجود آدمه و در یه بازه ای از زمان اتفاق میافته و پس از مدتی رفع میشه.
ولی ارتباط اجتماعی همه برهان های زندگی تقریبا مشابهه چون به سختی تغییر میکنه.
اینو دیه واقع نمی دونم.

sajed

کاربر فوق‌فعال

کاملا بستگی به محیط داره و تربیتش.

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از نایت :
بايد اول منظورت رو از اجتماع بگي. يعني اگه منظورت از اجتماع مدرسه يا دانشگاهه كه الان اكثريت ِ ما تو اين دو محيطيم، ارزش ها و در ادامش نوع رفتار، با اجتماع ِ بزرگ تر يعني شهر، كشور يا جهان خيلي متفاوته. و بالتبع تو هر كدوم از اين محيط ها روابط اجتماعي يه جور معني ميشه.
با توجه به اينكه ما اطلاعات ِ كاملي از علم ِ ژنتيك نداريم، نميتونيم بگيم اين موضوع ژنتيكيه يا نه! ولي چيزي كه همه مي دونيم اينه كه با نوع ِ تربيت و محيط كاملا ارتباط داره. براي افزايشش هم راهكار هاي مختلفي وجود داره كه يكيش بالا بردن ِ اعتماد به نفس براي مواجهه با افراد ِ مختلفه، يا مثلا بكار بردن ِ راهكار هايي براي ايجاد ارتباط ِ موثر يا چيزايي مثل ِ اين كه هم باعث افزايش ِ روابط ِ اجتماعي و هم شهرت و محبوبيت ميشه. و مورد ِ ديگه اي كه به ذهن ِ من ميرسه احترام و عمل به ارزش هاي هر محيطه. مثلا تو مدرسه درس خوندن يه ارزشه! اگه ما هم خوب درس بخونيم مي تونيم تو مدرسه محبوب باشيم! البته همونطور كه دوستان گفتن اين قضيه با برقرار كردن ِ روابط ِ اجتماعي ِ خوب خيلي فرق مي كنه.

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از نایت :

اول: خب روابط اجتماعي بالا در نظر من، يعني توانايي بالا در برقراري ارتباط با ديگران و افراد جامعه، فراگير بودن دامنه ارتباطي به طوري كه شخص از هر طبقه فرهنگي و اجتماعي‌اي، يه تعداد اشنا داشته باشه و بتونه با تمام اين طبقات رابطه پايدار و مفيد برقرار كنه.

دوم: خوب گفتم كه روابط اجتماعي بالا يعني توانايي بالا در برقراري ارتباط كه اين خودش راه كار هاي خاصي داره، مثل: فن بيان عالي، اعتماد به نفس و... هركدوم از اين عوامل هم اكتسابين و از محيط و شرايط و نوع تربيت بدست ميان. يك بزرگسال هم ميتونه با تكرار و تمرين هر كدوم از اين صفات رو در خودش گسترش بده.اما اين دليل بر اين نميشه كه بگيم هيچ ربطي به ژنتيك نداره؛ چون بعضي صفات از خانواده به ما به ارث ميرسن و احتمال اين كه يه نفر ارثاً توانايي برقراري ارتباط خوبي داشته باشه، كم نيست.

سوم: نه افسردگي هميشه معادل روابط اجتماعي پايين نيست، اما هر كدوم از اين دوتا، ميتونه با گسترش و بزرگتر شدنش، اون يكي رو به همراه داشته باشه.

چهارم: اين افراد بيشتر از اين كه محبوب باشن، مشهورن و مشهور هيچ وقت مساوي محبوب نيست. چون محبوبيت فقط با صفات نيك بوجود مياد اما مشهور علاوه بر اون، ميتونه با صفات و رفتار بد هم بوجود بياد. صرفا مشهور بودن دليل بر محبوب بودن نيست، اما محبوبيت ميتونه معروفيت رو به همراه بياره.

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

روابط اجتماعیه کسی بالاست ک هم فن بیان داشته باشه و هم بدون هیچ تلاشی برای جلب توجه ، بتونه نظر دیگرانو ب خودش جلب کنه . این جور آدما معروفن و روابط اجتماعیشون بالاست
ولی همه ی آدمای معروف هم محبوب نیستن

mohamad sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
انبيا
شهر
سقز

اولا ژنتيك تنها زماني تاثير گذاره كه باعث ايجاد نارسايي در سيسنم هاي بدن شده باشه وگر نه هيچ تاثيري در روابط اجتماعي نداره
حتي طرز فكر شما و سليقه هاتون و تعريفي كه از زيبايي داريد و ......از محيط تاثير گرفتيد چه برسه به روابط اجتماعي
حالا محيط شما شامل چه چيز هاييه در گذشته خوانواده بيشترين تاثير رو روي افراد داشت اما حالا چي؟
حالا گروه هاي اجتماعي و تلوزيون و ... انواع فناوري هاي جديد كه ما بيشتر 80 درصد وقت اضافمون رو با اونها ميگذرونيم حالا براي يه لحضه تصور كنيد كه كسي بتونه اين فناوري ها رو تسخير كنه و هر چي كه از اونها بيرون مياد رو كنترل كنه اونقت به نظرتون چه اتفاقي ميفته.

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

روابط اجتماعی بالا یعنی این که بتونی با آدمای مختلف که فرهنگ ها و عقاید متفاوتی دارن رابطه خوبی برقرار کنی.البته این نظر شخصی منه.
و به نظرم چیزیه که هم به محیط تربیت و هم به محیطی که در اون قرار داری و هم آدمای دور و برت بستگی داره.چون گاهی آدم میتونه خوب رابطه برقرار کنه ولی محیط طوری نیست که بتونه روایط اون آدم رو بفهمه یا آدما توانایی درکش رو ندارن.

منتقد

مهمان

من خودم سعی میکنم تو محیطایی که قرار میگیرم حالا مثلا مسابقات کشوری یا سفر های جمعی و غیره حداقل شده چند کلمه ای صحبت بکنم با دیگر دوستان
و کمک هم کرده
خیلی وقتا بخاطر عدم آگاهی از قرهنگ طرفمون نمیتونیم درست رفتار کنیم و کلی سو تفاهم بوجود میاد
این خصلت هم به نظر من بیش از اینکه انتسابی باشه اکتسابیه چون حداقل خودم اولش اصلا نمیتونستم ارتباط برقرار کنم و الان بهتر و بهتر شده
اما خب بعضی ها هم دیگه مثل هر زمینه دیگه ای که یکی توش پیشتازه تو اینگونه ارتباطات استادن و خب شخصیت های کاریزمایی هم دارن

بالا