• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روابط اجتماعی تون بالاس؟!

به نظر خودتون روابط اجتماعى خوبى دارين؟

• رای‌دهندگان
    158

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
پاسخ : روابط اجتماعی تون بالاس؟!

به نقل از rreezzaa :
فکر نکنم عامل ژنتیک زیاد موثر باشه
افسردگی و روابط اجتماعی پایین معادل نیستن ولی بدیهیه که افسردگی موجب روابط اجتماعی پایین میشه

ژنتیک نه ولی زیاد شبیه پدر مادر هامون میشیم. مثلن بچه های کسایی که شغل آزاد دارن به نظرم روابط عمومی خیلی بهتری نسبت به بقیه دارن.

به نقل از Mohad :
ب نظر من این ماییم ک روابط اجتماعیو تعریف می کنیم و بازم ب نظر من خیلیامون درک درستی از این ک روابط اجتماعی چیه نداریم
در اینجا نظرات من تا این لحظه ب پایان میرسد!
ولی میشه تعریفاتونو از روابط اجتماعی بگید¿¿¿( نظر شخصیتون ها از گوگل تقلب نکنین ک عقل کل ب نظر بیاین!!!)
ینی اینکه شما بتونید راحت با کسایی که حتی برای بار اول میبینیدشون دوستی برقرار کنید و حرفی واسه زدن داشته باشید.ساکت نشینید یه جا و هی با خودتون فک کنید این حرفو کاش میگفتم یا اینکه الان چی بگم.

به نقل از eng.um.mahdie :
منظورم اینه که مثلا شما تو اتوبوس با یکی یه رابطه ی کلامی ایجاد میکنید خب درباره ی همون اتوبوس و مترو و جامعه و خیابون و آب و هوا و اینجور چیزا صحبت کنید نه مسائل شخصیتون!
لُپ کلام: زود صمیمی نشید و حرفای شخصیتون رو به کسی نگید!
دقیقن.تعریف روابط عمومی فقط حرف پیدا کردن در باب همون موقعیت و همون مسئلس. جدا ازون حرف زدن بدیهتن بده. و اینکه خب دقیقن افرادی که روابط عمومی خیلی بالایی دارن خیلی بیشتر از بقیه ضربه میخورن.کلن آدمای حساسی هستن چون همونجور که خودشون دنبال اینن که شخصیت بقیه رو بشناسن تا باهشون ارتباط برقرار کنن خیلی انتظار دارن بقیه هم خوب بشناسشون.
به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
خب مثلا وقتی یکی از همکلاسیام که جزو دوستام نیس کنارم میشینه من هیچ حرفی پیدا نمی کنم باهاش بزنم. بعد چُن ساکتم خیلی از فرصتا ازم گرفته میشه.
هنوز دیگران جای خودم ازم دفاع میکنن یا خیلی جاها نمیتونم حقمو بگیرم.
+خب به نظرم اینا روابط اجتماعی پایینم رو نشون میدن.
اینکه وابسته ای به یه عده دوست که منتظری اونا حقتو بگیرن خب خیلی بده.ینی زمانایی میشه که هیشکی نیست و خودت باید از خودت دفاع کنی.

+به نظرم اینا که روابط عمومیشون پایینه خیلی خوب نمیتونن با بچه هاشون در ارتباط باشن.بده نه؟

ayda tak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی دریا-کشتی سازی

بنظرم یه مسئله ی دیگه که توی این روابط عمومی میتونه تاثیر داشته باشه اعتماد به نفس آدم ها هستش.من به شخصه بنظرم روابط عمومی در حد متوسطی دارم .واین محبوبیت توی جمع دوستان هم بوده همیشه[nb]دلیل محبوبیت:صادق بودنم.رک بودنم.شوخ بودنم.[/nb].ولی این روابط عمومیه متوسطم فقط توی جمع دوستام [nb]هم سن و سالهام وافرادی که باهاشون خیلی صمیمی هستم[/nb]هست.یعنی بخاطر اعتماد به نفس پایینم برقراری ارتباط با افراد جدید برام سخته.درحالیکه بنظرم روابط عمومیه درحد متوسطی دارم[nb]تاکییدکردم [/nb]
درارتباط با بالایی : به نظرم بحث خانواده کاملا جداست.بچه رو نمیدونم راستش.ولی پدرومادرکلا فرق میکنن بابقیه ی افراد دورو برمون.

arash76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
sampad Qaemshahr
شهر
قائم شهر
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نجوم
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از نایت :
به نظر شما چی میشه ک به یه نفر میگن روابط اجتماعیش بالاس؟؟
به نظرتون این موضوع ژنتیکیه بیشتر یا این ک ب نحوه ی تربیت در کودکی مربوطه؟یا این ک در بزرگسالی هم جای تغییر داره؟+ راه کار
آیا افسردگی و روابط اجتماعی پایین معادلن؟
همه با این موضوع برخورد کردیم ک بعضی افراد در جامعه به طرز شگفت انگیزی محبوب میشن، شاید اون قدر هم خارق العاده نباشن!
از سمپادیا بگیرین تا مدرسه و سطح شهر! P:>
چی میشه ک این اتفاق میوفته؟

- صواع: دوتاپيك تركيب شدن.

بله , به نظرم روابط اجتماعیم خیلی بالاس ...
این موضوع می تونه ژنتیکی باشه اما به نظرم بیشتر به نوع تربیت بستگی داره
جواب سوال بعدیتون هم خیر هست معادل نیستند

سارگل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2قم
شهر
قم
دانشگاه
دانشگاه کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

ب نظرم ژنتیکی نیس اصلا وکاملا تربیتیه و ب افرادی ک ازکودکی باشون ارتباط داره بستگی داره
خب اصولا ماتودنیا امروز ب ایجاد رابطه نیازمندیم و خوب برقرار کردن رابطه یک امتیاز برای هرفردی محسوب میشه

من خودم راحت رابطه می گیرم

• لایک
امتیازات: paml

mhmd

کاربر فعال
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

نیازی نیست از همون بدو تولد عالی باشی..
اگه الان هم خوب نیستی میتونی یه مدت تو محیط های مختلف و خفن ( از نوع مثبتش) چراغ خاموش بری و بیای تا شیوه درست رفتار اجتماعی را یادبگیری و نتیجه اینکه دیگه از حضور تو جامعه عادی خجالت نمیکشی

کاواک

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95

به نظرم هم به ژنتیک طرف ربط داره هم محیطی که باهاش در ارتباط بوده.مثلا من خودم ادم خیلی ساکتی هستم و فرقی نمیکنه توی چه محیطی باشم.کلا ساکتم.ولی اینکه قدرت بیان بعضی چیزا رو دارم یا نه و یا همون "رو" ی حرف زدن و انجام بعضی کارا بیشتر به محیط ربط داره.بعدم اینکه کسی که افسرده اس رابطش با اجتماع کمتره ولی عکسش فک نکنم درس باشه.

mohammadx0098

Mohammad_A
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان 2
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نظر من بیشترش شخصیتیه که تو کودکی تا نوجوونی شکل میگیره -_-
ولی جای تغییر هم داره !
ولی به نسب تغییر دادنش خیلی سخت تره :|
آی وانت روابط اجتماعیه خوب :|

mahdi2161

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نظر من یه چیز کاملا اکتسابیه.
بنظر من دلیل اینکه بعضیا روابط اجتماعی ضعیفی دارن کم رویی و خجالت کشیدن هاشونه.
یکیم احساس مسئولیت نداشتن.
من خودم وقتی که پدر خدابیامرزم در قید حیات بود تو مهمونیا و جمعای اجتماعی یه گوشه با بچه ها بازی میکردم.کاریم به کسی نداشتم.
تا اینکه بعد از فوت پدرم بهم گفتن که تو مرد شدی.مجبور و عروسیا باید به آأم بزرگا تبریک میگفتم.تو مراسم ترحیم به آأم بزرگا تسلیت بگم.تو مهمونیا پیش آدم بزرگا بشینم.
نتیجه شم این شد که کاملا پر رو شدم.روم باز شد.بهتر با آدما حرف میزدم.تو احوالپرسیا گرم تر حرف میزدم.
همین باعث شد که روابط اجتماعیم تا حد چشمگیری بره بالا.
الانم دیگه هیچ کدوم از دوستای دوران بچگیم باهام نمیپرن.بیشتر با بابا ماماناشون سلام علیک دارم تا خودشون.

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

روابط اجتماعیم میشه گفت بالا نیسست خیلی دوستای محدودی دارم چون من همیشه از ادمایی که به نظرم پوچ میان فراریم دوست ندارم کنارم باشن چون تو زندگیم اثرات منفی دارن
برعکس خودم مامان بابام خیلی روابط اجتماعیشون بالاست و به نظر من اصلا روابط اجتماعی اکتسابی نیست شاید با گذر زمان بیشتر بشه یا کمتر بستگی به ادمش داره
اینکه بعضیا محبوبیت دارن بعضی وقتا واقعا یه نقاط قوتی دارن ولی تو دنیای مجازی معمولا این ادما اصلا یه ویژگی خاصی ندارن احساس میکنم به طور شانسی این محبوبیتو بدست اوردن و همینجوری الکی الکی بقیه هم فک کردن اینا خیلی خاصن

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397

کسی کتابی تحت عنوان "چگونه روابط اجتماعی خود را بالا ببریم ؟" میشناسه معرفی کنه ؟ :-?

victor:/

vIctor is loser:/
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 8
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
به به از تاپیکای جیگر پنیر خوشم میاد:)

روابط اجتماعیو بستگی داره چجوری تعریف کنی:
اگه بگی کسی ک با همه حرف میزنه و میخنده و با همه رفیقه من در حد جیگر پنیر در این کار استعداد دارم(تنها چیزی ک توش استعداد دارم :D)
اگه تصور کنی کسی ک به همه کمک میکنه و همرو درک میکنه من در حد موز با دوغ هم روابط اجتماعی ندارم:D
اگه فک کنی کسی ک خیلی مهربونه و از تمامی ادمای روی زمین خوشش میاد و ب همه محبت میکنه در حد شیر کاکائو با سالاد الویه تشریف دارم:D

#مهربون_باشیم

SARA.MA

♧♢♡♤
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
Al
سال فارغ التحصیلی
1441
خیلییییی بالاس لعنتی:))
توی دوران ابتداییم انقد تنها بودم که خاستم ی تغییری بدم واقعا خیلی اونجوری بد بود:"

بالا