• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تنهایی

Rapunzell

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
پاسخ : تنهایی

تنهایی یه وقتایی لازمه!!!
تو تنهایی تصمیمات قاطع تر می تونی بگیری!!!!
آدم همیشه باید یه حریم اختصاصی تنها و سوت وکور رو برای خودش داشته باشه

newfolder16

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

تنهایی لازم ـه، ولی بسته به آدمش، میزانش فرق داره. آدمای درونگرا مثلن، بیشتر تنهان فک کنم. مثلن منی که ب جز مدرسهُ کلاسُ اینا تنهام. عادت کردم بهش و نیاز دارم بهش همیشه. چون تو تنهایی ـم خیلی فکر می کنم. الان مثلن تابستون ـه و 80 درصد تنهام، خوشحالم، چون خیلی از چیزایی که تنهایی انجام میدمُ قبلن نمی رسیدم انجام بدم و کارایی ـَن که نمی تونم با دیگران انجام بدم. ولی خب شاید یکی تنها بودن براش عذاب باشه. این جنبه ی فیزیکیش بود. تنهایی به نظرم بیشتر اینه که آدم روحش با بقیه نباشه.. مثلن تو با همه بگیُ بخندی ُ اینا ولی تا ی ذره مغزت خلوت شد بری تو خودت. ب اصطلاح غرق شدن در افکار بیشتر تنهایی ـه ب نظرم. ک البته زیادش خوب نیس. آدم بعد از ی مدت از جامعهُ مردم فاصله می گیرهُ دیگه ارتباط برقرار کردن سخت میشه، خودشو جزو مردم نمی بینه.. قلمروی ذهنی ـش، یا حتا خونه ش، خیلی کوچیک میشه. تنهایی در حد خود آدم لازمه!

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
دندون پزشكي:*

به نقل از hastikhanoom :
تنهایی وقتایی شیرینه که خسته از همهمه باشی و وقتی سخته که دنبال کسی باشی....

اون تنهايي شيرينه كه دنبال كسي باشي...چون به تموميش اميد داري(فراق قبل وصال)

ولي اون فراق بعد وصال ادمو اذيت ميكنه...
معلم ادبياتمون ميگف :-"

Darya1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4 کرج
شهر
کرج
پاسخ: تنهایی

یاد 1تیکه از این دکلمه افتادم که میگه:
نه فکر کنی دلم برای کسی تنگ شده...
نه...!
دیگر دلم برای کسی تنگ نمیشود...
دلم خسته است...
حوصله ی خودش را هم ندارد...
دلم تنهاست...
عین سپیدار بلند کوچه ی خاطره هایم...
عین خدا...
عین آسمان...
عین قوی بی جفت در حال مرگ...
عین سیمرغ...
و شاید عین همه،
حتی آنهایی که فکرش را هم نمی کنی که تنها باشند،
اما هستند...

bella_h

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید هاشمی نژاد مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

توجه کردین یه وقتایی دورت شلوغه ولی احساس تنهایی میکنی!!!! :( :( :( :(
نه یه جور دیگه که برا من بیش از حد زیاد اتفاق افتاده اینه که تو یه جمعی هستی احساس اضافه بودن میکنی
احساس میکنی حضورت برا بقیه مهم نیست
کسی به حرفات گوش نمیده چون به نظرشون تو به اندازه کافی باحال نیستی
متنفرم از این حس و از این تنهایی X-( X-( X-( X-( X-(

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

وقتی که ادم ناراحته نیاز دره به تنهایی تا بشینه و با خودش فکر کنه چی باعث ناراحتیش شده؟؟تو تنهایی ادما بهتر خودشونو درک میکنن

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

من یه چیز بگم؟
به نظر من همه ی ما تنهاییم.چون تاپیک حرف بزن به شدت شلوغه و بسیار داریم میبینیم و میخونیم که از خودشون و احساساتشون و... حرف میزنن(+من).اینا از تنهایه.وقتی نداریم کسیو که حتی فقط حرفامونو بشنوه پناه میاریم به یه سایت یه انجمن یه تاپیک جایی که کمتر کسی میشناسدت بدون اضطراب گوشه ی کوچیکی از حرفای دلت و که همیشه دوست داشتی به کسی بزنی و هیچ کس نبوده که بشنوه مینویسی...واحساس راحتی
بیشتر مشکلات نسل جدید تنهاییشونه...

وخدا وند هم تنهایی خود را فریاد زد
قل هو الله احد

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

مـن عـاشق تنهـایے ام...اکـثرا هـم تنهـا بودم

دوسـت زیـاد دارم

امـا هیشکـےمـثل تنهـایے ادم رو آروم نمیـکنه

وقـتےتنهـایے میتـونـه فـکر کنے

میتـونـے آزادانه هـرکـار خـواستے بکـنے

میتـونےگـریـه کنـے

تنهـایے بـد نیسـت چـون آدم رو قـوے میکنـه

وقتـایے کـه توےتنهـایےدلـت میگـیره خـیلےشیـرینه

چـون بنـظرم بـاعـث میشـه بهتـر خـودت رو بشنـاسے

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

من با اینکه دوستام کم نیستن اما اکثر مواقع از درون احساس تنهایی می کنم، گاهی اوقات آزاردهنده است :-< ولی بعضی وقتا هم واقعا از تنهاییم لذت می برم و احساس آرامش می کنم >:D<

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

خب من از وقتي چشامو وا كردم تنها بودم چون پدر و مادرم هردو كوچك ترين بچه هاي خانوادن و پسرخالم مثلن ميشه عموم!!! براي همين كلا تر ارتباط برقرار كردن با بقيه مسكل دارم.... ولي دگ تنهايي برام قابل تحمل نيست.... واقعا داره به كشتن ميده منو... دگ خستم از اين كه هيشكي نيست

Alien

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دهدشت
رشته دانشگاه
میخوام برم پزشکی

به سلامتی خودم که تنهای تنهااااامممممم :-s
ولی جوری رفتار میکنم کسی نفهمه :(

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از شـب بو :
وقتی که دیگه دوران همدلی کردن روراست بودن تموم شده ، روح آدما همیشه تنهاست ...

با جمله ی دوم خیلی موافقم.

تنهایی یه اصل ـه. ولی با زندگی اجتماعی، آدم ـا گاهی دچار این وهم میشن که تنها نیستن؛ توی خانواده ی نورمال هست-میخواد توی مسیری پا بذاره که خانواده باهاش مخالفه(احساس تنهایی میکنه) . میره مدرسه، دوست صمیمی پیدا میکنه- معدّل دوستش 20 میشه خودش 14 (احساس تنهایی میکنه). میره دانشگاه - عضو یه سری گروهای متحد دانشجویی میشه- یه مهمونی دعوتش نمیکنن(احساس تنهایی میکنه). به کسی علاقه مند میشه - ازدواج میکنه. بچه دار میشن. سهم زیادی از توجه همسر به بچه جلب میشه(احساس تنهایی میکنه).
بعضی ـا هم عاشق میشن. عاشق از هرچه غیر معشوق خودشو بی نیاز میدونه. مدت ها عاشق ـه و وقتی عشقش به سرانجام(وصال معشوق!) نرسه احساس تنهایی میکنه. اینجاست که دیگه به هیچ چیز اعتماد نخواهد داشت و روح همیشه تنها رو بدون واسطه درک میکنه.

دیر یا زود هر انسانی درک میکنه که تنهاست. و این شناخت از خود، شروع تعالیِ روح ـه.
(به ناچار مقداری فلسفی شد، ولی ربط داشت.)

shaqayeq.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
سیستان
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

من همیشه بعد از این که از دست یکی ناراحت بشم
باید تنها باشم و خودم هم فورا این کار رو میکنم چون اگه نکنم
یا کاری دست خودم میدم یا دست اون طرف!

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

من تنهایی رو دوست دارم..

سکوت ، موسیقی آروم کلاسیک و بی کلام ،کتاب ، برف ، قهوه ، شکلات تلخ ، پرنده های خونگی ، گربه یا سگ اوصولاً چیز هایی هستند که تنهایی رو به شدت قشنگ میکنند و به نظرم تنهایی خیلی خوبه ، آدم تو تنهایی به خودش میرسه و میتونه کارهای کودکانه کنه....
بره زیر بارون هر چقدر که میخواد قدم بزنه و مجبور نیست به خاطر کارهاش ب افراد دیگه جواب پس بده

یکی از علایق من همیشه تنهایی بوده و هست!!!! :)

...

anneshirly_ba

boshra
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان-گناوه
سال فارغ التحصیلی
95

من در مواقعی که ناراحتم اکثرا دلم میخواد تنها باشم یه موسیقی گوش بدم و با لپ تاپم ور برم ولی خیلی از اوقات هم تکه خوشحال هستم بازم دلم میخواد تنها باشم کلا هرکسی به تنهایی نیاز داره چیز خوبی هم هست ولی باید حواسمون باشه تبدیل نشه به گوشه گیری و فرار کردن از اجتماع من خودم موقع هایی که باید آرومم و میرم تنها یه گوشه و هر موقع هم که لازم باشه میرم یه جای شلوغ و بین جمع.....

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

خب تنهايي به نظرم بعضي وقتا براي ادم لازمه ،چون ميخواد تنها بأشه ،فكر كنه به نتيجه اي برسه ،ولي بعضي وقتا تنهايي باعث ميشه اون عزت ونفس وارداشو از دست بده وقتي تنها باشي دل ادم ميخواد يه نفر بأشه بهش دل داري بده مخصوصا موقعه اي كه ادم ناراحته اين پيش مياد

hamed.m

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
تهران
دانشگاه
ایشــالله اِم آی تی :))
رشته دانشگاه
ســه سـال دیـگه معــلوم میش

تنهـایی خیلی وقتـا لازمه.تو تنهایی آدم میتونـه فکر کنه واقعا فکر کنه و یه تصمیم درست بگیره.بعضـی وقتـا هم واسه فرار از دست آدمای دور و برت باید تنها بشی.تنهایی لازمه واسه آدم.من به شخصه عاشق تنهاییـم.
موسیقی،سکوت،قدم زدن تو خیابـون،کافی شاپ،پارک و مهمـتر از همـه اینـه که میتونی خودت باشی آزاد باشی واسه رضایت بقیه کاری نکنی اصولـا کارهایـی که جـزو فانتـزی های آدم باشـه تـو تنهـایی امکـان پذیره خیلـی کارـا تو تنهایی امکان پذیره که تو جمع هیچوقـت قابل انجام نیسـت.
ولــی خب... یه بـدی که داره اینـه که ذات آدم اینجـوریه که میخـواد به یکی تکیه داشته باشه با یکی حرف بزنه و این کارـا کلـّــن ولی تو تنهایی خـودتی ـو خـودت!
در مجـموع من عـاشق تنهـاییم! 8->
بیـن بچـه ها هـم به اینکـه خیـلی دِپـَــم و اینا معـروفم! یه جورایی عادت شده واسم.
ضمنا اینکه دور و برت خیلی شلوغ باشه و پرـه آدم،دلیلی بر تنها نبودنت نیست.

Elahek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 7
شهر
تهران

تنهایی؟ نه دوسش ندارم. واقعن ازش بدم میاد.
همیشه دوست داشتم با بقیه باشم و تقریبن هیچوخ احساس تنهایی (به اون معنا که هیچ دوستی نداری و اینا) نکردم.
تنهایی از جنبه‌ی + ـــِش بخوای نگاه کنی خب خیلی خوبه. بشینی برا خودت فکر کنی، با خودت حرف بزنی، موسیقی گوش کنی، بنویسی و و خیلی کارای دیگه.
اما من همیشه سعی کردم که حداقل 2-3 تا دوس داشته باشم که بتونم بیشتر مواقع بهشون تکیه کنم و هوامو داشته باشن. و اگه دوستی داشته باشم که این خصوصیتو داشته باشه هیچوخ باهاش قطع رابطه نمیکنم. در کل همیشه دور و برم پر آدم بود و با همه هم خوب و اوکی بودم. از تصور اینکه یه روز تنهای تنها باشم میترسم! میدونید چرا خوبه آدم با همه رابطه داشته باشه و دوس باشه؟ همیشه مملوء از انرژی ــه و شادی. من از اون دسته از آدمام که تو هرجمعی میگم و میخندم و همیشه این شور رو برای دورهم جمع شدن داشتم. واسه همین هم شاید برام یه خرده تنهایی بیگانه س. البته مشکل این موضوع اینه که من راحت همه حرفامو و همه راز هامو به همه میگم و این فوق العاده بده! ضررش رو هم دیدم و الان یکم بهتر شدم در این موضوع :-$

+ یه لحظه فک کنید تنهای تنها بشینید یه گوشه و هییییچکس رو نداشته باشید که باش حرف بزنید! به معنای واقعی کلمه، فاجعس!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

همه به نظرم به تنهایی احتیاج دارن. بعضی وقتا ادم ناراحته دوست داره ناراحت باشه و بعضی وقت ها بر عکس ترجیح میده دورو برش پر باشه.

نمی تونم بگم موقع تنهایی دوست دارم اهنگ گوش بدم چون همیشه اهنگ دارم گوش میدم تقریبن

ولی وقتی تنهام ترجیح میدم اهنگ های قدیمی تر گوش بدم. معمولن کتاب می خونم و قهوه می خورم و گاهی پیپ می کشم و ابجو هم اگه باشه بدم نمیاد.
ولی اگه هر کدوم از اینا نباشن برام مهم نیست اینطوری نیست که برم برای تنهاییم چیزی فراهم کنم.
بعضی وقتا هم موقع تنهایی دوست دارم یه متنی بنویسم.

ولی معمولن خیلی کم پیش میاد تنها باشم.

بالا