• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چشم

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96
پاسخ : چشم

اقا من نه نزديك بينيم نه دور بينيم هيچ كدوم مشكل ندارن و همه چيزو واضح ميينم اما مشكله جالبم اينجاس كه وقتي يه فرد يه چند متر ازم دور ميشه ديگه نميتونم قيافشو "واضح" تشخيص بدم!يه جورايي كدر و يه خورده تار ميبينم!!!
مشكلم چيه؟!

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از كياناز :
اقا من نه نزديك بينيم نه دور بينيم هيچ كدوم مشكل ندارن و همه چيزو واضح ميينم اما مشكله جالبم اينجاس كه وقتي يه فرد يه چند متر ازم دور ميشه ديگه نميتونم قيافشو "واضح" تشخيص بدم!يه جورايي كدر و يه خورده تار ميبينم!!!
مشكلم چيه؟!
[/quote

تاری دید مربوط میشه به افزایش فشار جمجمه که به اعصاب بینایی فشار میاره و اسیب میزنه و به صورت دیدن تار و مات بروز میکنه
جدی بگیر و بررسی کن حتما .

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

دو سه ماهى هست لنز ميزنم ولى زياد تو چشمم نيس مثلا هفته اى 3، 4 بار اونم اكثرا وقتى مدرسه م. نكات بهداشتى رو هم در حد امكان رعايت ميكنم
وقتى بعد از 5 ،6 ساعت در ميارم لنزارو دور سياهى چشمم قرمز شده، الان يعنى چشام عفونت كرده؟

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

گل مژه در اثر عفونی شدن غدد لبه پلک رخ می‌ده. گل‌مژه شبیه یک جوش چرکیه که ممکنه از داخل یا خارج پلک رشد کنه. گل‌مژه مشکلی برای دید ایجاد نمی‌کنه و در هر سنی ممکنه بروز کنه.
علایم و نشانه‌ها
ابتدا با درد، قرمزی، حساسیت و تورم در موضع شروع می‌شه و سپس یک جوش چرکی ظاهر می‌شه. گاهی تنها مجاور ضایعه متورمه و گاهی همه پلک متورم می‌شه. گاهی آبریزش، احساس جسم خارجی و حساسیت به نور نیز ایجاد می‌شه
چه چیزی سبب گل‌مژه می‌شود؟
گل‌مژه معمولاً توسط باکتری استافیلوکوک ایجاد می‌شه. این میکروب در داخل بینی فراواونه و به راحتی ممکنه توسط دست از بینی به پلک‌ها منتقل بشه
درمان گل‌مژه
گل‌مژه اغلب بدون درمان ظرف چند روز خوب می‌شه. می‌توان با کمپرس گرم روزی 4 بار برای 10 تا 15 دقیقه بهبود آن را تسریع کنید. اینکار سبب کاهش درد و سریع‌تر سرباز کردن گل‌مژه می‌شه. معمولاً سطح گل‌مژه پس از مدتی پاره شده چرک اون تخلیه میشه و سپس ترمیم و خوب می‌شه.
در گل مژه‌های معمولی استفاده از قطره‌های آنتی‌بیوتیک یا آنتی بیوتیک خوراکی فایده‌ای نداره. اما در بچه‌های کوچک یا افرادی که گل‌مژه‌های شدیداً ملتهب دارند،ممکنه لازم باشد با نظر چشم‌پزشک آنتی‌بیوتیک خوراکی برای جلوگیری از گسترش عفونت به بقیه پلک و قسمت‌های مجاور استفاده شه.
هیچ‌گاه گل مژه را فشار ندهید و بگذارید خودش سرباز کنه
اگر شما به طور مکرر دچار گل‌مژه می‌شید بهتره از پماد آنتی‌بیوتیک برای پیشگیری از عود اون استفاده کنین. همچنین شستشوی مرتب لبه پلک‌ها با شامپو بچه عود آن را کاهش می‌ده
گل‌مژه‌هایی که در سطح داخلی پلک ایجاد می‌شن ممکنه کاملاً از بین رفته و یا خودبه‌خود سرباز کنند و گاهی لازم می‌شه که پزشک آونها رو باز و تخلیه کنه. تخلیه گل‌مژه با بی‌حسی موضعی با استفاده از قطره بی‌حس کننده انجام می‌شه و گل‌مژه از سمت پشت پلک تخلیه می‌شه

cielo.ragazza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
tehran

خب نباید خودمون باهاش ور بریم که !
مسلما" باید بریم دکتر !

دوستم گلواژه زده بود رفت دکتر با سوزن خالی کرد عفونتشو :-s

یکی هم میگفت اومدم واسه شوهرم همین پمادها بزنم خورده تو قرنیه چشمش مجبور شدیم ببریمش بیمارستان سریع

پس سر خود تصمیم نگیرین که مداواش کنین :D

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از فهــــــــیمه :
دو سه ماهى هست لنز ميزنم ولى زياد تو چشمم نيس مثلا هفته اى 3، 4 بار اونم اكثرا وقتى مدرسه م. نكات بهداشتى رو هم در حد امكان رعايت ميكنم
وقتى بعد از 5 ،6 ساعت در ميارم لنزارو دور سياهى چشمم قرمز شده، الان يعنى چشام عفونت كرده؟
فکرنمیکنم این به گلواژه ربط داشته باشه !احساس وجودجسم خارجی تاچندوقت بستگی به حساسیت چشمت باعث ِش میشه فک کنم.

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

ربطی ب گل مژه نداره عفونت چشم هس باید رف دکتر

• لایک
امتیازات: scamp

...............

کاربر فوق‌فعال

دوربینی با مشخصات زیر وجود دارد:
1-کیفیت 135 مگا پیکسلی بسیار با کیفیت
2-قابلیت نمایش 10 میلیون رنگ
3-اجزای بسیار ریز و با دقت
4-فیلم برداری بدون محدودیت حافظه
5-عمر حداقل 50 ساله
6-بسیار کوچک و زیبا
این دوربین چیزی نیست جز چشم!
انشا الله همیشه چشم سالم داشته باشین!

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

خشکی چشم ک موجب سوزش چشم میشه..از شایع ترین عارضه های جراحی لیزیک محسوب میشه
شاید بگین لیزیک دیگه چیه؟این عمل برا کساییه ک نمره عینکشون2تا3سال تغییر نکرده
میدونین روش عمل چ جوریه؟
با قطره چشمی،چشم رو بی حس میکنن بعد ک اطراف چشمو استریل کردن،ی چشم رو می پوشونن و اون یکی چشمو توسط ی وسیله باز نگه میدارن
بعدش توسط ابزار برنده خودکار به نام میکرو کرانوم یه لایه نازک ب نام فلپ رو از قرنیه جدا میکنن و پرتوهای لیزر قرنیه رو تراش میدن
که پس از تراش فلپ رو به سرجاش بر میگردونن!
زمان عملشم7دقیقه طول میکشه!
و جالبه بدونین
بخیم نیاز نداره
اینم بدونین که افرادی ک مبتلا ب بیماری های نقض ایمنی،روماتیسمی،قلبی عروقی،تبخال چشمی،آب مروارید.التهاب چشمی و...هستن نباید این عمل رو انجام بدس

l.brisc

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

یه سوال..
اگه چشم در اثر مانیتور ضعیف بشه اصلا نمی تونه به حالت اول برگرده؟ :-/

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از ღNeginღ :
یه سوال..
اگه چشم در اثر مانیتور ضعیف بشه اصلا نمی تونه به حالت اول برگرده؟ :-/
چرا! مثلا من خودم پارسال اینموقع اینجوری شدم بعد رفتم دکتر گفت زود اقدام کردی (یعنی باید زود اقدام کنی) چشمام 1دوربین بود با نیم آستیگمات بعد ی قرصائی بهم داد وقتی میخوردم درد وحشتناکی داشتم تو چشمم بعد چن وقت دردش خوب شد ولی تقریبا دوماه از قرصه استفاده کردم وکلی آب هویج خوردم :-& بعد دیگه دوربین ام خوب شد الان نیم آستیگمات و فقط دارم ولی خوب بدون عینک ام نمیتونم به صفحه مانیتور نگاه کنم درد میگیره چشمم.

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

ملّت ، یه ویروسی اومده تازگی ، که میزنه به چشم.
ار بیرون که میاید، مث ِ بچه ـای خوب دستاتونو بشورین و تا حد ِ امکان دستاتون ـو به چشماتون نزنید.
ویروس ـش افتضاحه، باعث ِ کوری می‍شه. :/

× منبع ِ معتبر دارم. از یه خانوم دکتر شنیدم. شایعه نیس. :‌‌‌‌))

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از .1+ :
ملّت ، یه ویروسی اومده تازگی ، که میزنه به چشم.
ار بیرون که میاید، مث ِ بچه ـای خوب دستاتونو بشورین و تا حد ِ امکان دستاتون ـو به چشماتون نزنید.
ویروس ـش افتضاحه، باعث ِ کوری می‍شه. :/

× منبع ِ معتبر دارم. از یه خانوم دکتر شنیدم. شایعه نیس. :‌‌‌‌))
مرسی بایت اطلاعات خوبت
بعد اسم و ایناش و نمیدونی؟؟؟
اطلاعات بیشتری میتونی به دست بیاری بهمون بدی خیلی خوب میشه
شایدم بشه براش تاپیک زد
ممنون

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از مهـشـاد :
مرسی بایت اطلاعات خوبت
بعد اسم و ایناش و نمیدونی؟؟؟
اطلاعات بیشتری میتونی به دست بیاری بهمون بدی خیلی خوب میشه
شایدم بشه براش تاپیک زد
ممنون
اسم ـو ایناش ـو نمی‌دونم متاسفانه ولی می‌تونم اطلاعات و اینا به‌دست بیارم احتمالا. :د
باشه می‌پرسم ، می‌گم کامل‌تر. :د

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

خب، اون بیماری ـی که گفتم اسمش "تراخم ِ چشم" هست، که نوعی عفونت مزمن چشمی هست که باعث ِ التهاب و ایجاد ترشح چرکی در چشم می‌شه. طولانی شدن بیماری تراخم و تاخیر در درمان این بیماری از عواملی ـه که منجر به از دست دادن قسمتی از بینایی و یا نابینایی کامل فرد می‌شه.
این بیماری با تعداد زیادی میکروب، باکتری و ویروس از طریق دست آلوده، آب آلوده، حوله، گردوغبار، مگس و اشیای مختلف به چشم منتقل می‌شه و باعث ایجاد عفونت و التهاب می‌شه.

اطلاعات ِ بیشتر رو هم می‌تونید اینجا بخونید.
تشکر. ؛؛)

Azhirock

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام !

- چه غذاها و داروهایی تاثیر مثبت توی کاهش فشار چشم دارن و از آب سیاه و کوری جلوگیری میکنن؟

- زیاد بودن فشار چشم تا چند وقت طبیعیه ؟

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

دارو های زیادی واسه فشار چشم تجویز میشن. تیمولول، دوروزولامید، لاتانوپروست، ... اما اصلا اصلا نباید سر خود مصرف بشن. اصلاً.
غذا رو نمیدونم.
در مورد افراد مختلف متفاوته. ممکنه کسی فشار چشمش 15 باشه و دارو براش تجویز بشه، ممکنه کسی فشارش 20 باشه و دارو نگیره. به طور معمول فشار بالای 20 خطرناکه. اما در واقع چیزی که تعیین میکنه درمان باید شروع بشه یا نه، فشار چشم نیست. شرایط عصب بیناییه که با تست میدان دید و عکس OCT مشخص میشه.
ضمنا، گلوکوم تا وقتی حاد نشه علامتی نداره. بنابراین خوب دیدن الزاما به معنی چشم سالم داشتن نیست.

• شروع کننده موضوع

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

بچه ها کسی از لنز طبی استفاده کرده اینجا عایا ؟
راضی بوده ؟

بعد یه سوال دیگه
لیزیک فرقش با لیزر کردن چیه ؟ از چه سنی به بعد اینکارا رو انجام میدن ؟ ضررهاش چی هستن ؟؟

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از sadlove :
بچه ها کسی از لنز طبی استفاده کرده اینجا عایا ؟
راضی بوده ؟

لنز کلا ضرر و خطری نداره
فقط جنسش خوب باشه و چشمت قبولش کنه
و بهداشتو رعایت کنی و مراقب باشی

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

لنز حوصله میخواد گذاشتنش...

بچه ها اگه لنز دارین و نمیزنید حتماً چک کنید مایع لنزش تموم نشده باشه. دیشب رفتم بازشون کردم بعد از یه سال لنز چپم کامل خشکیده و چروکیده شده بود!

بالا