• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چشم

_.khakestari

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
بيوتك
پاسخ : چشم

شیرینی فشار خون رو میبره بالا؟

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از خاكستـــــــري :
شیرینی فشار خون رو میبره بالا؟
بله میبره
منم صب ها اینجوری میشم قبل صبونه خوردن :-? ینی تار میبینه و برا چن ثانیه کاملا سیاه :-"
بخاطر فشار خونمه که پایین میشه

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از نازنیــــــــــن :
حالا باید 6 ماه صبر کرد تا عمل کنن؟آخه شنیده بودم اون 6 ماه برای زیر 18 ساله هاس :-? من که بزرگ شدم دیگه ;;)
ینی میخام تا 20 شهریور عمل کنه برم :))
ربطى به سن نداره :D بايد يك مدتي نمره چشم ثابت باشه تا بشه عمل كرد چون قطر مردمك با تغيير نمره چشم تغيير ميكنه اونوقت عملش سخت ميشه فك كنم :-? اون مدت هم كه بايد نمره چشم ثابت باشه پزشك تعيين ميكنه معمولاً

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
_
عینکی ها بخونید:
این چند تمرینی که اینجا نوشتم برای بچه های عینکیِ که بعد از مطالعه عینک رو در میارن تا چشم ها استراحت کنن، مفیده!
(جسارت نباشه که گفتم بچه های عینکی،من خودمم عینکی ام)
1_حرکت حفره ای چشم:کف دست تون رو بر روی گونه ها قرار دهید به طوری که نوک انگشتان در دو ظرف پیشانی قرار بگیرند.دست خود را حرکت دهید تا عضلات پوست و ناحیه پیشانی و گونه های شما به حرکت در آیند،این تمرین را تا 2دقیقه انجام بدید.
2_حرکت رقص چشم ها: این نرمش میتواند حرکات عضله حلقوی چشم ها را قوی تر و تقویت کند. برای این کار کافیست سرخود را بالا نگه داشته و رو به جلو باشی و سپس چشم ها از بیرون به مرکز و از مرکز به بیرون متمرکز کنید این کار را برای پنج بار انجام دهید،حالا در حالتی که چشم ها بسته است به پایین و بینی خود تمرکز کنید.
3_حرکت فشردن چشم:این حرکت می تواند به تمام ناحیه چشم و اطراف آن حالت دهد و تمرکز اصلی آن نیز روی پلک ها و گودی زیر چشم است. بر روی هر کدام از پلک های بسته خود نوک انگشتان را قرار دهید این حرکت می تواند به تمرکز شما هم کمک کن و حالا سعی کنید چشم های خود را محکم بفشارید و تا 5 بشمارید و سپس خیلی سریع چشم های خود را باز کنید و دوباره تا 5 بشمارید و نگاه خود را سریعا بین چپ و راست جابه جا کنید. این حرکت را 4 بار انجام دهید.

sara-li

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لرستان
سال فارغ التحصیلی
1399
یه چیز خنده دار بپرسم؟ چرا گاهی یکی از چشمام از اونیکی کوچیک تره؟ بقیه هم بهم گفتن!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
یه چیز خنده دار بپرسم؟ چرا گاهی یکی از چشمام از اونیکی کوچیک تره؟ بقیه هم بهم گفتن!
یکی از دلیلاش میتونه این باشه که گاهی مژه های یک چشم از اون یکی پر تر و سیاه تره. به خاطر همین یکیش کوچیکتر دیده میشه.

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
خب تو نزدیک بینی مادرزادی کره چشم بزرگ تر از حالت عادیه تصویر جلوی شبکیه تشکیل میشه
منم چشام این مدلیه که یکیشون رو وقتی لمس میکنی متوجه بزرگتر بودنش میشی از اپتومتریست که سوال کردم گفتن بخاطر نزدیک بینیته

sara-li

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لرستان
سال فارغ التحصیلی
1399
خنده دار نیست منم هست همیشه روی یه ورمون میخوابیم
جدا؟ تا حالا نمیدونستم اینو!

ممکنه به دلیل نزدیک بینی مادرزادی هم باشه
والا من چشام از لحاظ بینایی اوکیه نزدیک بین نیستم

یکی از دلیلاش میتونه این باشه که گاهی مژه های یک چشم از اون یکی پر تر و سیاه تره. به خاطر همین یکیش کوچیکتر دیده میشه.
ببین پلک پایین یکی از چشمام از اونیکی چشمم بیشتر میاد بالا. چجوری بگم. ببین هست چشماتو ریز میکنی؟ دو تا پلک بالا و پایین چشمتو میاری سمت هم؟ اینجوری میشه گاهی. با اینکه اصلا با اختیار خودم اینکارو نمیکنم!!

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
من جدیدا عینکم رو که در میارم دو سه دیقه کلا هیچی نمیبینم ازبس تار میبینم که هیچی برام قابل تشخیص نمیشه
بعد با گذشت زمان از در آوردن عینک تار دیدنم نسبتا کمتر میشه
چشم پزشکای سایت دلیلش چیه؟

بالا