• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار
پاسخ : روز اول و ترم اول دانشگاه

به نقل از انیشترو :
اعتماد به نفست :)))))))))
:))
حالا تعریف از خود نباشه من خیلی خوبم :)) #شوخی

+تقلب چی؟ملت تقلب میرسونن؟چمباته نمیزنن رو برگشون ک؟ یا مثلن"خانوم اجازه این تقلب میکنه"؟ :))

saratahmasbi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سارایوو(بوسنی و هرزگوین)
رشته دانشگاه
حقوق

دوستان اینا ک هیچی نیست

بهتون قول میدم یکی از بچه های کلاس بر میداره میگه استاد دفتر چند برگ؟؟

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

این نکات هم خوبه:
- نپرسید دفتر چند برگ می خواد این درس!
- برای بیرون رفتن نگید استاد اجازه برم بیرون؟ کافیه سرتون رو بندازین و برید بیرون و برگردین. ولی بعضی اساتید ( تعداد کمی فقط) ناراحت میشن که دانشجو ها هی برن بیرون بیان. باید بشناسید.
- اگه حوصله دارید جزوه بنویسید حوصله نداشتید هم ننویسید بقیه می نویسن از اونا کپی می گیرید. یعنی از لحاظ راحتی به درجه ای می رسید که می بینید شب امتحانه و هنوز جزوه ای ندارید :D
- هر استادی روال کار خودش رو داره. بعضیا خیلی رسمی فقط 2 تا امتحان ( ترم و مید ترم) میگیرن. بعضیا کوییز هم میگیرن بعضیا سعی می کنن سوال بپرسن و دانشجو ها داوطلبانه جواب بدن. ولی مسخرس که استاد بگه فلانی پاشو اینارو جواب بده نمره بگیر.
- ترم 1, ترم خوبیه. هنوز بزرگ نشده آدم. مثلث های عشقی و دعوا های مسخره و جالب پیش میاد. کلا خاطره انگیزه.
- اگه می خواید با همکلاسی دوست شید بدونید که تمام افراد هم رشته ای و هم دانشکده ای شما رو به اسم زوج خواهند شناخت. پس در نظر بگیرید که اگه دوس شدید و بعدش به هم زدید چه مشکلاتی به وجود میاد و ...
مثلا تو رشته ی ما هم موردی بوده که همکلاسی ها دوست شدن و خیلی خوبن الان و هم بعضیا خواستن دوست بشن و گند خورده و از یه جمع طرد شده اون فرد و ...
- ترم اول روز اول ما اسم همدیگه رو نمی دونستیم رفتیم درکه. بسی خوش گذشت. پس اگه پتانسیل بچه ها بالا بود سعی کنید از همون اول دوست و رفیق باشین و با هم بیرون برید و خاطره بسازید. خودتون رو نگیرین الکی.

- نوع درس خوندن تو دانشگاه هم فرق داره. مثل دبیرستان نیست.سعی کنید بفهمید که باید چطور بخونید :D
همینا :-"

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

اینکه یه استاد بگه پاشو برو سوال حل کن واسه نمره نیس داستانش فرق داره یه چیز دیگست :-" دارم میگم که بستگی به استاد داره :-"

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

درموده تقلبم بگم يكي وقتى دانشجو بوده يه امتحان تستى داشته بعد سرامتحان هيچى بلد نبوده؟بعد ميخواسته برگشو بده وقتى داشته مى رفته برگ رو بده تند تند تستارو زده:)))))

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

چقدر بعضیاتون مسخره‌اید و از عمد سوالای مسخره میپرسین، بسه دیگه. :)

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

از روز اول لوازم جزوه‌نویسی ببریم ؟؟ جزوه نوشتن دقیقا چطوریه ؟ هرچی استاد میگه تند تند بنویسیم ؟ آیا برای ضبط صدای استاد باید ازش اجازه گرفت ؟
در راستای سوال داوطلبی جواب دادن ٬ من همیشه داوطلب بوده‌م : دی بعد یه بار ٬ اول دبیرستان ٬ اولین جلسه‌ی ریاضی ٬ دبیرمون گفت کی الگوی عددنویسی مایاها رو فهمیده ؟ (تو کتاب تکمیلی بود) بیاد پای تخته. منم گفتم من تا دورقمیاشو فهمیدم ! گفت بیا پای تخته. آقا ما رفتیم و گفت به خط مایا بنویس هفتصد و نمی‌دونم چند ! خب آخه این دورقمی بود ؟؟ منم نتونستم و بدترین حس دوران تحصیلمُ تجربه کردم ٬ تحقیر شدم : ( میگم استادا هم اینجوری هستن ؟ : ( البته این نکته رو اضافه کنم که در پایان سال تحصیلی من لقب ِ سوگولی معلم ریاضیمون که همه بهش می‌گفتن خانمِ بداخلاق وحشتناک رو به دست اورده بودم :D و لحظه‌شماری می‌کردم واسه ساعت ریاضی 8 - ^

NT

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
NEYSHABUR
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
Amirkabir University of Technology
رشته دانشگاه
computer eng.

به نقل از امــیـــررضـــا :
اگه درس هاتون در حد عالی هست که هیچی اما اگه معمولی هستید حتما استاد شناسی رو تمرین کنید
خیلی مهمه که قلق و اخلاق های استاد دستتون بیاد
استادی داشتیم که به خاطر وضعیت ظاهری،یه دانش جو دختر رو چهار ترم انداخته
چهار واحد پشت سر هم
یه استاد هایی لازمه سر کلاسشون یه سری شوخی هایی بکنی و تو چشم باشی اصطلاحا
برای یه استاد دیگه این تو چشم بودن، داوطلب شدن برای حل تمرین و.. ست

تجربه های سال بالایی ها خیلی کمک کننده س

ببینید تو رو خدا ادم واسه درس خوندن چه کارایی باید بکنه......!!!!

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از قـاصـدکـــ :
از روز اول لوازم جزوه‌نویسی ببریم ؟؟ جزوه نوشتن دقیقا چطوریه ؟ هرچی استاد میگه تند تند بنویسیم ؟ آیا برای ضبط صدای استاد باید ازش اجازه گرفت ؟
در راستای سوال داوطلبی جواب دادن ٬ من همیشه داوطلب بوده‌م : دی بعد یه بار ٬ اول دبیرستان ٬ اولین جلسه‌ی ریاضی ٬ دبیرمون گفت کی الگوی عددنویسی مایاها رو فهمیده ؟ (تو کتاب تکمیلی بود) بیاد پای تخته. منم گفتم من تا دورقمیاشو فهمیدم ! گفت بیا پای تخته. آقا ما رفتیم و گفت به خط مایا بنویس هفتصد و نمی‌دونم چند ! خب آخه این دورقمی بود ؟؟ منم نتونستم و بدترین حس دوران تحصیلمُ تجربه کردم ٬ تحقیر شدم : ( میگم استادا هم اینجوری هستن ؟ : ( البته این نکته رو اضافه کنم که در پایان سال تحصیلی من لقب ِ سوگولی معلم ریاضیمون که همه بهش می‌گفتن خانمِ بداخلاق وحشتناک رو به دست اورده بودم :D و لحظه‌شماری می‌کردم واسه ساعت ریاضی 8 - ^

لوازم؟:/ من دیگه حرفی ندارم

یه مداد یه خودکار فوقش دوتا،یه چنتا کاغذ.

کم کم یاد میگیرین.استادی که کتاب معرفی میکنه کتابش کم حجمه ننویسین،بقیه رو سر کلاس نت بردارین وویس نوشتن خیلی سخته.وویس اجازه بگیرین قبل ضبط اگر ریکوردر در معرض دیده.

ما استادامون اسم صدا میزنن سوال میپرسن،درجریان باشین:))

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

یه چیزی تو مایه های انجمن علمی و انجمن صنفی (؟) شنیدم تو حرفا .. اینا چی ان ؟ چه کسانی هستن ؟ چی کار میکنن ؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از قـاصـدکـــ :

هرکسی ی جور جزوه مینویسه مگه تو دبیرستان همه مث هم مینوشتین؟ :/
یکی استاد هرچی میگه رو خط ب خط و کلمه ب کلمه مینویسه، یکی نه، چیزایی ک براش تازه ست رو مینویسه، یکی خلاصه‌های هر جلسه رو تو جزوه‌ش مینویسه دیگه هر کسی ی جوریه! شمام ببین کدوم حالت بهت بیشتر کمک میکنه اونجور جزوه بنویس
البته استادا تو دانشگاه کلا از رو کتاب درس میدن حتی مثال‌هایی ک حل میکنن مثال کتابه، واسه همین ی عده از قبل کتاب رو میخونن و فقط چیزایی ک استاد اضافه بر کتاب میگه یادداشت میکنن.

بعدشم سعی نکنین تو دانشگاه فرت و فرت پیش استادتون خودنمایی کنین با سوال جواب دادن و ردیف اول نوشتن و "استاد کوییز نمیگیرین" و "استاد کی تمرین‌ها رو تحویل میگیرین" و از این حرفا، چون اون استاد یک ترم با شماست ولی یک عمر با هم دانکشده‌ای هاتون هستین و سعی نکنین همون اول سال خودتون رو از چشم هم دانشکده‌ای هاتون بندازین که اصلا خوب نیس!

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از انیشترو :
منو که نمیگین ؟ :D !

مگه کس دیگه‎ای میپرسه شیر میدن ؟ یا دیدار با اولیا داره ؟؟ یا حتی اگه دستشویی داشتیم باید چیکار کنیم ؟ |: :-"
حالا یه کاری کنید دیگه نیان سوالامونو ج بدن. :-"

+ من اصاب دارم ،، اتفاقا میخندم به سوالا ولی فرزانه اصاب نداره :-" کلاً م.شیمی ها اصاب ندارن :-"

به نقل از arash.f :
یه چیزی تو مایه های انجمن علمی و انجمن صنفی (؟) شنیدم تو حرفا .. اینا چی ان ؟ چه کسانی هستن ؟ چی کار میکنن ؟

انجمن اسلامی حتی.

:-"

اینو منم قبلا پرسیدم ولی کسی ج نداد. :-<

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Farz :
هرکسی ی جور جزوه مینویسه مگه تو دبیرستان همه مث هم مینوشتین؟ :/
یکی استاد هرچی میگه رو خط ب خط و کلمه ب کلمه مینویسه، یکی نه، چیزایی ک براش تازه ست رو مینویسه، یکی خلاصه‌های هر جلسه رو تو جزوه‌ش مینویسه دیگه هر کسی ی جوریه! شمام ببین کدوم حالت بهت بیشتر کمک میکنه اونجور جزوه بنویس
البته استادا تو دانشگاه کلا از رو کتاب درس میدن حتی مثال‌هایی ک حل میکنن مثال کتابه، واسه همین ی عده از قبل کتاب رو میخونن و فقط چیزایی ک استاد اضافه بر کتاب میگه یادداشت میکنن.

بعدشم سعی نکنین تو دانشگاه فرت و فرت پیش استادتون خودنمایی کنین با سوال جواب دادن و ردیف اول نوشتن و "استاد کوییز نمیگیرین" و "استاد کی تمرین‌ها رو تحویل میگیرین" و از این حرفا، چون اون استاد یک ترم با شماست ولی یک عمر با هم دانکشده‌ای هاتون هستین و سعی نکنین همون اول سال خودتون رو از چشم هم دانشکده‌ای هاتون بندازین که اصلا خوب نیس!

البته این روش جزوه نوشتن بیشتر فک کنم مال ِ بچه های مهندسی هستش. :)
که حالا دروس حل کردنی و... هم دارن.
اما برای بچه های پزشکی دندونپزشکی دارو ، چون اکثرا دروس حفظیه 2 حالت پیش میاد.یا اینکه استاد میگه از جزوه سوال میدم که باید صدای استاد رو ضبط کنید و بعدا تو خوابگاه کاملا دقیق پیاده ش کنید.
یا میگه از کتاب سوال میدم! که در اونصورت هم باید ویس استاد رو بازم حتما گوش کنید و دقیق بنویسیدش و بعد کتاب هم بخونید.
البته مثلا درسی مثل بافت شناسی دیگه ویس و جزوه نمیخواد باید کتابو بخونید.

البته توصیه میشه از همون اول با بچه ها یه گروه جزوه نویسی تشکل بدین.اگر قرار باشه هر جلسه 1 ساعت و نیم ویس پیاده کنید خیلی وختتون گرفته میشه.

کلا تو این رشته ها توصیه به خلاصه های هر جلسه و... نمیشه.چون درسا اکثرا به شدت حفظیه.

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از arash.f :

انجمنای علمی و کمیته تحقیقات کارای خوبی انجام میدن گویا:د اگر علاقه به کارای علمی دارین حتما پیگیر باشین
انجمن صنفی هم مثل همون شورای های دانش اموزین

بهتون پیشنهاد میکنم غافل نشین از کارای جانبی،نصف خوش گذشتن دانشگاه همین فعالیتان

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

به نقل از انیشترو :
بابا چه قد بی جنبه :|
مردم اعصاب ندارن :|
بپرس آقا بپرس.همه مزه تاپیکای مناسبتی ب مسخره بازیاشه :D

به نقل از arash.f :
سوال مهمیه.
امسال انتخابات مجلسم هس بعد این تشکلای دانشجویی چطورین؟ترم یکیا رو راه میدن نمیدن؟ :-"

mhmd

کاربر فعال
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

اقا کسی میدونه عایا توی دانشگاه تهران اتوبوس داره یا نه؟
اونوقت اتوبوسش مفتیه یا پولیه؟ :D

این که ادم نابود میشه بخاد پیاده تا تهش بره
#S-:

fafa.ft

فافا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
استان همدان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید چمران اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی

آقا تجربه دختر عموم :D
میگف یه استادیار جوون هس هرچی پسرا التماسش میکنن قبول نمیکنه فقط کافیه یه دختر یه خواهش کوچولو کنه حله...
دختر عموم سه تا امتحانو اینجوری لغو کرده بود =))
خدا زیاد کنه از این استادا :)

mhmd

کاربر فعال
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از احـــــــمد :
بپرس آقا بپرس.همه مزه تاپیکای مناسبتی ب مسخره بازیاشه :D
سوال مهمیه.
امسال انتخابات مجلسم هس بعد این تشکلای دانشجویی چطورین؟ترم یکیا رو راه میدن نمیدن؟ :-"
نه اقا اون موقع ترم دویی هستیم

پ ن :انتخابات اسفنده

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

به نقل از احـــــــمد :
چه ربطی به مجلس داره:د

اصن معمولا تو همون همایش ورودی های جدید عضوگیری هم میکنن

ما شورای صنفی ترمکم داشتیم حتی رایم آوردن

mhmd

کاربر فعال
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق