• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بابا زنه دیگه...

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری
پاسخ : بابا زنه دیگه...

به نقل از ♥عاشقانهــ♥ :
خواهشن درس پیش برین دعوا نداریم که در ضمن موضوع بحث یه چیز دیگه ست اونوقت شما به اولین زن امامه دار گیر دادین؟؟؟
آخ قربونت.....
موضوع سر یه چیز دیگست ، اومدن اینجا به اسلام گیر میدن.....
من اینجا از اینکه بحث منحرف شد ، عذر خواهی می کنم

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر نیمچه مدال
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

خب بحث اسلامی درباره زمینه ی این مطلب بود و بیربط نبود ولی دعوای شما دو نفر بی ربط بود
به نظر من پسرا علاقه دارن به دخترا گیر بدن و ایراد بگیرن این جمله ها رو هم ما پسرا درست کردیم دیگه دلایل عمیق فلسفی و دینی و از این چیزا نمی خواد
مخصوصاً که این جمله در 20 30 سال اخیر رونق پیدا کرده که زنا بیشتر تو اجتماع دیده میشن واین جملات عکس العملی به این اتفاق تازه است

• شروع کننده موضوع

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از BlackTG :
خب بحث اسلامی درباره زمینه ی این مطلب بود و بیربط نبود ولی دعوای شما دو نفر بی ربط بود
به نظر من پسرا علاقه دارن به دخترا گیر بدن و ایراد بگیرن این جمله ها رو هم ما پسرا درست کردیم دیگه دلایل عمیق فلسفی و دینی و از این چیزا نمی خواد
مخصوصاً که این جمله در 20 30 سال اخیر رونق پیدا کرده که زنا بیشتر تو اجتماع دیده میشن واین جملات عکس العملی به این اتفاق تازه است
دقیقا و این موضوع هیچ ربطی به ای که فرد از چه طبقه و با چه ادیانی هست نداره...
ولی خوب این رو جوری تو جامعه جا انداختن(رسانه ها بیشتر)که نا خود آگاه خیلیا این باور غلط ضمیمه ی فکرشون میشه...

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر نیمچه مدال
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

به نقل از ♥عاشقانهــ♥ :
دقیقا و این موضوع هیچ ربطی به ای که فرد از چه طبقه و با چه ادیانی هست نداره...
ولی خوب این رو جوری تو جامعه جا انداختن(رسانه ها بیشتر)که نا خود آگاه خیلیا این باور غلط ضمیمه ی فکرشون میشه...
به نظر من زمان حلال این چیزاس

• شروع کننده موضوع

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از BlackTG :
به نظر من زمان حلال این چیزاس
نمی شه اینو گفت البته قبول دارم با گذشت زمان خیلی از رفتارا بهبود یافته ولی نمی شه همینجوری نشست و دست رو دست گذاشت تا خود زمان همه چی رو درس کنه باید یک تصمیم اساسی گرفت هم زنا هم مردا...
زنا باید تصمیم بگیرن به هم اعتماد کنن و از هم دفاع کنن والبته اعتماد به نفسشون رو افزایش بدن و در برابر ذلمی که بهشون می شه سکوت نکنن...
مردا هم باید یاد بگیرن واقعیت رو ببینن نه اون چیزی رو که می خوان مثلا با دیدن یک زن که کار نادرستی کرده کل زنا رو زیر سوال نبرن و اینقدر به بودن زنا تو عرصه های مختلف جامعه معترض نباشن...
+البته کلی گفتم...

bonapart

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
طلایه دارن بوشهر
شهر
بوشهر

مشکل ما اینجاس که مرد ها مغرور زن ها به غیر از اینکه مغرور اند خود خواهم هستن سوءتفاهم نشه بعضیاشون اینجورین

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

آقای BlackTG وخانوم زهره وبقیه بچه ها منم ازشماپوزش می خوام بخاطر این بحث ها....
کلا سمپادیا جای این حرفا نیست....
بازم ببخشید.

N!00sha

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
Bodapes
دانشگاه
Makdonald
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظرم زنا یه ضعفایی دارن که تو اقتدارشوندمشکل ایجاد می کنه یکی از این ضعفاشون احساساتی بودنشون زنا اغلبا از رو احساس تصمیم می گیرن یکی دیگش حس مادرونشونه که خیلی قوی اگه بگن که یا بچت یا کشورت سریع بچشونو انتخاب می کنن وخداوند روح مردا رو خیلی سخت تر از زنا افریده

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

خیلیاش مربوط میشه به فرهنگ جامعه مون؛البته فرهنگی که حالا ساخته شده!
و یکی از مهم ترین دلیلاش اینه که به آقایون زیاد بها داده میشه،بعد فک میکنن خیلی مهمن،راجع به خانوما فکرای احمقانه میکنن(بعضیاشون اینطورن،مخصوصا نسلِ گذشته،یا اونایی که تو اینجور خونواده ها بزرگ شدن)!
کلا این که درسته خانوما تو یه سری چیزا مثِ رانندگی و اینا یه کوچولو از آقایون ضعیف ترن(اونم به خاطر فیزیک و طرزِ فکر و کلا ذاتشون)،اما این دلیل نمیشه اونارو دست کم گرفت و تو همه ی زمینه ها اینجور فکرا راجع بهشون کرد...

کلا کسایی که یه همچین تفکری دارن برن کتاب فاطمه فاطمه استِ دکتر شریعتی رو بخونن؛حتما نظرشون تغییر میکنه! >:D<

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

همش از بی فرهنگیه همیننننننننننننن

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

خاطره ای دارم ازین موضوع ، که عمق حساسیت و انزجار خودم رو به این نوع نگرش بیان کنم :د
یه روز توی کوچه ی خیلی شلوغ داشتم را می رفتم، ترافیک بود و شلوغ. بعد یه خانوم راننده ایم خیلی نرمال داشت رانندگی می کرد و با جریان ماشینا پیش میرفت. بعد آقایی که ماشین پشتی بود هی بوق می زد. بعد یهو گفت: بابا زن و چه به رانندگی، برو کهنتو بشور. بعد ازونجایی که من در اینجور مواقع کلا زمام از کف می دم برگشتم گفتم : مادر شمام فقط کهنه شسته که حالا بچه اش شمایی ! :-"
آقا این یه چند ثانیه ای تو حالت loading بود. بعد کلا به افق خیره شد ((:

× در انبود جمعیت بودم خیلی ملوم نبود کی گفته .

مقیسه

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Allame helli 2
شهر
تهران

ریشه این قضیه از اون جا شروع میشه که توی فرهنگ عربها مردها از زنها استفاده ابزاری میکردن و چون که از لحاظ زور و بازو قوی تر از زنا بودن پس همیشه اون ها رو پایین ترمیدونستن و بهشون زور میگفتن . اسلام به ظاهر سعی در تغییر نسبی این فرهنگ وحمایت از زن کرد ولی خوب تغییر در فرهنگ کار آسونی نیست .. البته این قصه صرفا مال عربها نیست .. همه جای دنیا قوی تر ها به ضغیف تر ها زور میگفتن ... پس در نتیجه چون فرهنگ ما بعد از اسلام خیلی به عربها نزدیک شد ایرانیا هم تو ذهنشون بدیهیاتی از این که زنها ضعیفه هستند و صرفا باید استفاده ابزاری ازشون بشه درست شد .... و این روند رو براساس بدیهیات پیش گرفتند تا این که رضا خان به فکر پایه گذاری ایران نوین افتاد .. و خواست که ایران رو از تحجر گرایی نجات بده که تا حدی هم موفق بود که یکی از دستاورد های این برنامه . بالاتر رفتن میزان احترام و به قول بعضیا ٰژست پرنسس گرفتن زنها شد ولی خوب متاسفانه بعد از انقلاب مردها کم کم به همون خوی مردونگی قدیمی برگشتند میدان برای جولان دادن آزاد شد ..... حالا مرد میتونستند به خواسته ی قلبی خودشون که همون استفاده ابزاری و ریاست به زنها بود تا حدودی برسند ..... الانم بعضی مردها به این دلیل زن ها رو ضعیف تر از خودشون میدونن که توی ذهنشون این بدیهیه و یه جورایی نمیخوان به زنها رو بدن (; (; (; (; (;

عذر میخوام چشتون رو درد آوردم

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

فقط بخاطر اسلام و ناامنی در جامعه است
نه چیز دیگه ای

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از whisper of life :
این جمله ی آزار دهنده متاسفانه تو جامعه ی فعلی زیاد شنیده می شه...
مثلا همین چن وقت پیش یک ماشین داشت از تو فرعی به اصلی می یومد سرعتش هم زیاد بود بعد یک دختره هم داشت راه خودش رو می رفت پسره هم نمی دونم واسه چی گرفت زد به دختره بعد هم اومد پایین از ماشینش هر چی از دهنش در اومد گفت آخرش هم گفت برو بشین لباسارو بشور کهنه ی بچه ات رو عوض کن و ... >:p
در همه ی موارد اینطوریه حتی یک از آشناهامون پسرش تو دانشگاه از یه درسی کم نمره گرفته بود بعد چون معلمش زن بود نمی رفت یکم چک و چونه بزنه و می گفت من برم از یک زن کمک بخوام؟؟؟ ~X(
تازه فقط همین هم که نیس خیلی وقتا خود زنا همدگر رو قبول ندارن... [-(
مثلا یک نفری رو می شناختم که می گفت من پول بدم بره دخترم درس بخونه آخرش بره خونه شوهر؟؟؟دختر که نباید درس بخونه باید کار خونه یاد بگیره :O
متاسفانه اینجور آدما به هیچ صراطی هم مستقیم نیستن...
حتی تو خیلی مسائل دیگه هم اینطوریه مثلا اگه یک دختر 10 دقیقه دیر کنه بد بختش می کنن ولی پسرا رو می زارن برن سفر اینور و اونور... X-(

به نظر شما چی با عث می شه این رفتارا اتفاق بیافته؟؟؟
چه کار کنیم جلوی این رفتارا گرفته بشه؟؟؟
اصلا با کدوماش موافقین با کدوماش مخالف؟؟؟

من خودم خیلی از تایپیک های دیگه رو دیدم تو این حرف بزن یکی از مشکلات رو مطرح کرده بودن ولی بیشتر خواستم که در مورد این بحث بشه که چرا چنین دیدی نسبت به زنا و دخترا دارن و دلیلش چیه به نظرتون...

لابد دخترا از آزادیشون سوء استفاده میکنن تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیز ها ولی این پسرایی که مزاحم ناموس مردم میشن یکی نیس بگه آخه نامرد خودت مگه ناموس نداری خوبه یکی بیا با آبجیت...

درمورد اشتغال هم باید به گفت حرفی که احسان علیخانی تو ماه عسل گفت خیلی قشنگ بود اینکه کسی حق نداره به یک دختر بگه چکار کن چکار نکن فقط این محدودیت ها برای حفظ لطافت و ...

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از سُـــرفه :
حالا یه خاطره بگم. البته من ابداً خانم ها رو تحقیر نمیکنم، این هم صرفا در حد یک شوخی بود، که البته به نظر خودم کار درستی نبود :D
آقا یه زمان ما داشتیم در خیابان سعدی قدم میزدیم، ناگهان یک پژو 206 آلبالویی پیچید جلومون :D بعد کم مونده بود چرخش بره رو پام. من گفتم : "زنه دیگه ... !"

طرف دختره از ماشین پیدا شده و با قفل فرمون افتاد دنبالم و همینطور داد میزد : "زنه که چی؟ ها ؟ زنه که چی؟"
بعد هیچی من فرار اون دنبالم :)) نصف خیابون به ما نگاه میکردن :))
آی خندیدم آی خندیدم :)) :)) من عاشق این دخترام ;;) دمش گرم :D

اسم تاپیک رو دیدم جوشی شدم یه لحظه اومدم ببینم چه خبره :D

شاید قبلنم گفته ام . بیخیال فرهنگ و جامعه و اینا . فرد به فرد ما باید بدونیم که بعنوان یه زن چه برتری ها و امتیازاتی در چه زمینه هایی داریم
و نقاط قوت خودمون رو بشناسیم
چیزی نیس که بخوام منتظر باشم مردای جامعه بیان برام درستش کنن :D

سبک قفل فرمون رو تایید میکنم درضمن :))
کتاب : چرا زن بودن محشر است ؟ 50 دلیل برای .. رو هم معرفی میکنم ;;)

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

به نظر من یه زن میتونه هرکاری که یه مرد انجام بده رو (حتی خیلی بهتر )انجام بده ...ولی من با اون حفظ لطافته به شدت موافقم واقعن زنی که مثلا راننده کامیون بشه اون حس لطافته اون حسی که یه تفاوت بزرگ رو بین زن و مرد ایجاد میکنه باقی میمونه ؟

Vip

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
رشته دانشگاه
بزارحالادیپلمموبگیرم

به نظره من دلایله زیادی هس که باعث میشه اینجوری شه :D :
1.خانوما اتحاد ندارن
2.اعتمادبه نفسشون یه کوچولوپایینه
3.محافظ کارترن
4.احساسی ترن(خدا آفریده)
5.دنیاشون واقعی تره
6.شرایط جامعه اکثرشونو نیازمندبه مرداکرده خداروشکر الان داره جلوی این اتفاق گرفته میشه
البته وقتی یه سری مرد غیره منزه قانونه یه کشور رومینویسن توقع نباید داشت که به حق باشه
این وضع هم فقط مختص کشور عزیزمون نیس همه جایه دنیاهم
متاسفانهینه

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

اعتماد به نفسشون به خاطر اینه که همیشه توی جامعه ما جنس دوم جامعه بودن ...

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

بابام هروخ میخوان دس فرمون عالی مثال بزنن یه خانمی از آشناهامون هس اونو مثال میزنن.چون یه صحنه بوده تو جاده بودن یه ماشینی میپیچه جلوش خیلی ماهرانه رد میکنه که کلی ماشینای دیگه پیاده میشن واسش دس میزنن(این تیکشو خودمم نمیدونم چجوری وسط جاده وامیستن پیاده میشن شروع میکنن به دس زدن :)) ولی یه جوری که ینی خیلی کارت درسته).این قضیه یا مال قبل انقلابه یا اوایلش این خانمیم که میگم نمیدونم باباش شیخه یا شوهرش ولی خییلی مذهبین خودشم ازوناس که باید حتما رو بگیره.
پس ربطی به اسلامو اینا نداره تو چیزایی که اسلام گفته رو رعایت کن هرکار خواستی بکن(اشاره به اون که گفته بود بخاطر تفکرات اسلامیه که انقد به خانوما اجهاف(؟)میشه)

بهار1998

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان...استان بوشهر...
مدال المپیاد
ایشالابعدها..

بیرون رفتن دختراازقدیم توی فرهنگ ماجانیوفتاده دختراخیلی ازکارایی روکه پسرامیتونن انجام بدن نمیتونن یعنی نمیذارن چون فرهنگ مااین اجازه رونمیده یه جورایی هم پسراحس برتری نسبت به دخترادارن فکرمیکنن چون پسرهستن میتونن مستقل ترازدختراباشن هرکاری روکه خواستن انجام بدن X-(
کارکردن توی خونه اصلاوظیفه ی زن نیست به نظرم این کارکردن زن هانشونه ی لطفشونه نه وظیفشون چون الان توی جامعه ی مامیبینیداکثرزن هاهم پابه پای شوهرشون دربیرون کارمیکنن

بالا