• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بابا زنه دیگه...

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)
پاسخ : بابا زنه دیگه...

آخه از اول بوده رانندگی واسه مرد
کار بیرون از خونه واسه مرد
سرپرستی خونه واسه مرد
و...
اما واسه زن:
بچه داری واسه زن
و هر چی کار خونه هس واسه زن

اما یه خورده وارد بحث علمی بشی متوجه میشی که اینا که گفتن این کارا واسه خانوما خوب نیس واسه سلامتی و ظرافت خودشونه نه اینکه مرد غیرت داره و نمی خواد زن اینکارا رو انجام بده

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر نیمچه مدال
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

به نقل از @zahr :
به نظرمن مربوط به فرهنگ میشه که هنوزدرجامعه به طورکامل جانیوفتاده که زن ها میتونن خیلی کارا کنن
یه بارتوی آژانس بودم ماشین جلویی خیلی آروم وبدرانندگی میکردراننده گفت بله حتمازنه دیگه L-:حال کردم وقتی ازکنارش ردشدیم مرد :Dبودراننده دیگه حرف نزد :-"
مشکل اینه که اشتباهات خانماراخیلی بزرگ جلوه میدن ولی اشتباهات آقایون انگارنه انگار X-(
نه مردم به اکثریت توجه میکنن این که رانندگی زنا از مردما بدتره یه حقیقته همونطورکه آشپزیه مردا از زنا بدتره هرچند سرآشپزای زیادی آقا باشن ولی اکثریت حسابه

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

به نقل از BlackTG :
نه مردم به اکثریت توجه میکنن این که رانندگی زنا از مردما بدتره یه حقیقته همونطورکه آشپزیه مردا از زنا بدتره هرچند سرآشپزای زیادی آقا باشن ولی اکثریت حسابه
مگه داری درس آمار میدی؟؟!! :))

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

به نقل از نسریــــن :
مگه داری درس آمار میدی؟؟!! :))
خیلی خندیدی آمار واست خنده داره یا حقیقت؟

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از نسریــــن :
مسلمه که انتظار اینو ندارم اما باید قبول کرد که اشتباه از طرف من بوده خانمی که درس رانندگی کنه و مثه پاستوریزه ها رفتار نکنه معلومه که هیچکس باهاش کار نداره
غیر از اینه؟؟
باو شومام که تریپِ اینارو برداشتی..
میگم دقیقن حق با مابود.. آخرشم پلیس اون پسر رو جریمه کرد بعد میگی آجیِ ما درست رانندگی نکرده؟! :|
بعدم شما وقتی چراغ سبزه بعد که میرسی وسطِ 4راه قرمز میشه راهتو ادامه میدی یا وسطِ 4راه وامیستی و راهِ بقیه رو میبندی تا دوباره سبز شه؟!
تو هردومورد حق با ما بود دقیقن .. [-(

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

بعد از مدت های طولانی پست مفید :-"

اگه قراره ریشه یابی شه:
موجب بیشتر این اتفاقا و سخت گیری ها غیرت بی جای بعضی از مردا و همچنین از بین بردن اعتماد دخترا توسط خودشونه!
مثلا الان یه پسر 17-18 ساله میره بیرون از خونه و خیلی چیزا رو میبینه از طرفی هم مثلا سخت گیری های پدرشو واسه خواهرش
خب اون پسر خودش یه غیرت نرمال داشته که توسط این چیزا تشدید شده و همچنین امکانش هست یه چیزایی از دین تو ذهنش باشه که با این چیزا مخلوط شه... طفلک دختری ک زیر دستش باشه!
یه موضوع دیگه ای هم که هست توی جامعه ما و به شدت فراگیره این حس خاله زنکی خانم هاست!
ینی همبستگی ای که بین مرد آ تو جامعه هست بین خانم ها نیست.
این هم به دلیل گذشتگان ماست.بلاخره ما هم بچه بودیم.... یادگرفتیم یه وقتایی
مثلا ک خانمی رو میشناسم که رانندگی خودش در حد خوب هست.این خانم وقتی تو ماشین میشینه راجبه راننده های خانم دیگه بد میگه!
تفاوت زیست شناختی هست تفاوت رانندگی زن و مرد خب! افراد کمی هستند که واقع بینانه به مسایل مختلف نگاه کنند.
اینکه خانم ها توی خونه کار میکردن و آقایون بیرون :
مثلا خانم ها در زمان قدیم و حتی الان توی روستا ها و عشایر توی خونه نان میپختند
ولی الان این کار برای مرد به حساب میاد و خارج از محیط خونه اتفاق میوفه
و این اصلا معنی عدم توانایی خانم ها رو نمیرسونه.
ربطی هم به اسلام نداره
بعضی وقتا خود خانم ها برای بعضی مسایل شورش رو در میارن و البته آقایون با بی فکری آتیش رو بیشتر میکنن!
همینا دیگه :-"

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

این فکر از قدیم تو مخ بعضیا مونده

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

اینا بیشتر ریشه ی اجتماعی دارن تا دینی! این طور بدیها رو به پای اسلام نزنین!!!
خانواده های مذهبی زیادی هستن که دختراشون خیلی عالم تر هستند!

موافقم با دوستی که گفت: اونا به دخترشون اعتماد دارن به جامعه اعتماد ندارن!

کاملا درسته! الان یه دختر بخواد تنها بره بیرون به نظرتون چقدر امنیت داره؟! برای اینه که والدین نگران میشن وقتی 10 دقیقه دیر میشه و ...!

ولی درکل زنان هم یه سری مشکلاتی رو به بار میارن که تهش به اسم همه ی زنان زده میشه!
و بیشترینش هم دلیلش اینه که چون خانما کمی احساسی برخورد میکنن تا منطقی (البته نه همشون!)

• لایک
امتیازات: mjz

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

دلیلش اینه ک جامعه ی ما هنوز نمی تونه درک کنه که حقوق زن و مرد برابره ! و این خیلی آزار دهنده اس
وحشتناکه !
بعدشم مگه کمن آقایونی ک دس فرمونش خیلی ببخشیدا خیلی خیلی معذرت می خوام بسیار مزخرفه ؟
بخدا انقدر می شناسم !
و این یه نوع حسادت ک آقایون فکر می کنن رانندگی حق مسلمشونه و خانوم ها توش دخالت کردن !

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

ب نظر من نه غروره نه اسلامی نه حسادت بودن ...تعصب بیش از حده ! ب قول دوستان غیرت ! ولی کلا خیلی توی رفتاراشون زیاده روی دارن اغراق دارن مثلا اینکه نمیذارن دخترا برن سفر این ور اون ور خیلی وقتا ب خاطر نگرانی بیش از حده که چون دخترا ضعیف ترن آسیب بیشتری بهشون میرسه !!! ولی در مورد رانندگی زنا خب ضعیف ترن به نسبت ب دو دلیل : 1.خانوما کمتر رانندگی میکنن 2.مشغله ی فکری خانوما نسبت ب آقایون بیشتره B-)

.:$_$:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از ♥انتظار آرام♥ :
مثلا همین چن وقت پیش یک ماشین داشت ا..... گفت آخرش هم گفت برو بشین لباسارو بشور کهنه ی بچه ات رو عوض کن و ... >:p
در همه ی موارد اینطوریه حتی یک از آشناهامون پسرش تو دانشگاه از یه درسی کم نمره گرفته بود بعد چون معلمش زن بود نمی رفت یکم چک و چونه بزنه و می گفت من برم از یک زن کمک بخوام؟؟؟ ~X(
مثلا یک نفری رو می شناختم که می گفت من پول بدم بره دخترم درس بخونه آخرش بره خونه شوهر؟؟؟دختر که نباید درس بخونه باید کار خونه یاد بگیره :O
حتی تو خیلی مسائل دیگه هم اینطوریه مثلا اگه یک دختر 10 دقیقه دیر کنه بد بختش می کنن ولی پسرا رو می زارن برن سفر اینور و اونور... X-(

این برمیگرده به تفکرات نادرست و فرهنگ اشتباه اون دسته از مردان.....اینکه میگن این بالاخره زنه و از این حرف ها بیشتر به خود فرد برمیگرده.....اگه اون اقای نسبتا محترم به اندازه کافی عقلشون رو به کار میگرفتن این حرفای معمول جامعه رو کورکورانه قبول نکرده و به این حرفا بها نمی دادند...
یا عده ای هم با وجود اینکه میدونند و باور دارن این حرفا درست نیست ولی بازم غرورشون اجازه نمیده به زبون بیارن و یا از ترس اینکه مبادا یکی بفهمه این برخلاف اونا فکر میکنه حرف اونا به دروغ هم باشه تایید میکنه اینم برمیگرده به ضعف اون فرد ....
ولی درباره این مورد که گفتی من خودم با وجود دختر بودنم بازم اینو قبول دارم الان جامعه طوری نیست که شما راحت توش هرکاری دلتون خواست انجام بدین....اینی میگین اجازه داده نمیشه خوبه به نظرم اونم البته نه مثل بعضی ها که دختر رو تماما محدود میکنند...به نظر من تا یه سنی که بتونه خوب و بد رو تشخیص بده...

به نقل از BlackTG :
دوماً قبول کنید خانوما مشکل دسته جمعی تو رانندگی دارن که از بچگیشون ناشی میشه پسرا از بچگی تو خیابون به ماشینای اطراف نگا میکنن و رانندگی باباشون و ...
ولی دخترا به ساختمونا نگا میکنن و آسمون و ...
نتیجتاً سالها طول میکشه رانندگی یاد بگیرن
اینم قبول دارم تا یه حدی وقتی ازادی داده نشه و دختره بخواد رانندگی یادبگیره هی بهش بگن نه فعلا واست زوده میزنی ماشین رو داغون میکنی و از مورد حرفا خوب معلومه دیگه این فردی در اینده مشکل خواهد داشت بترسونند همین میشه دیگه....اگه از بچگی یاد بدن مشکلی نخواهد داشت..مثلا منی از همون 6،7 ساالگی پشت فرمون نشستم و ترسی ندارن الان
درباره اینی هم که میگین خانوما بیشتر حواسشون پرت میشه مخالفم کلا [-(

SAl3A.A

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت

به خاطر اینه که تو جامعه هنوز یاد نگرفتن هرادمیو با توانیاش بسنجن نه صرفا با توجه به جنسیت
هر ادم به صورت جداگانه
امار فقط یه شمای کلی ازجامعه میده ولی وقتی یکیو به خاطر یه امار کلی که حالا بماند که تا چه حد درسته تحقیر میکنی داری خردش میکنی
بهتر یکم فک کنی بعد به خودت اجازه ی برخورد بادیگران رو بدی
تازه برخورد کردن وظیفه ی ما نیست

به نظر م اینا از تربیت در فرزندان میاد که تو جامعه ی ما بیشتر تربیت فرزند به عهده ی مادره
اگه تو خانواده یاد بدن به بچشون که دخالت بیجا وظیفه ی تو نیست
و این تو نیستی که تو هر جایی بپری وسطو نظرتو بگی واینا دخالتهای بی موردن خیلی مشکلات حل میشد

samin159

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
sh!r@z

به نظر من حتی این روزا که ما تو دنیای نسبتا مدرنیم ، پسرا با یه ذهنیتی بزرگ میشن که از دخترا سر ترن ، این باعث تمام این مشکلات میشه ، مثلا تو خیابون اکثرا خانوما راهشون و کج میکنن نه آقایون ، یه چیزیه که جا افتاده هر چقدرم بگیم حقوق برابر و اینا تو جامعه ، بازم تو وجود هممون این چیزا هست ... :D

sasan bagheri maleki

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبايي
شهر
بناب
مدال المپیاد
مرحله اول المپياد زيست و شيمي
دانشگاه
علوم پزشكي تبريز
رشته دانشگاه
دندانپزشكي

به نقل از s@m!n :
به نظر من حتی این روزا که ما تو دنیای نسبتا مدرنیم ، پسرا با یه ذهنیتی بزرگ میشن که از دخترا سر ترن ، این باعث تمام این مشکلات میشه ، مثلا تو خیابون اکثرا خانوما راهشون و کج میکنن نه آقایون ، یه چیزیه که جا افتاده هر چقدرم بگیم حقوق برابر و اینا تو جامعه ، بازم تو وجود هممون این چیزا هست ... :D
اره باهات موافقم ولی من خودم همیشه راهمو کج میکنم نگین مرد نیست ها باید حقوق برابر باشه :D

Robek

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز_کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
پرستاری

اون دوستی ک گفته بود مشغله فکری خانومآ زیاده،موافقم....با اینکه ما هنوز سنمون زیاد نیس،ولی ماهم مشغله هامون کم نیس....بحث خاله زنک بازی،به نظرتون چه جوری میشه اینو از بین خانمآ ریشه کن کرد؟وچرا انقد میگن پارک دوبل خانمآ بده واینجور چیزآ؟مگه پارک دوبل همه آقایون خوبه؟

• شروع کننده موضوع

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از دختربابام :
اون دوستی ک گفته بود مشغله فکری خانومآ زیاده،موافقم....با اینکه ما هنوز سنمون زیاد نیس،ولی ماهم مشغله هامون کم نیس....بحث خاله زنک بازی،به نظرتون چه جوری میشه اینو از بین خانمآ ریشه کن کرد؟وچرا انقد میگن پارک دوبل خانمآ بده واینجور چیزآ؟مگه پارک دوبل همه آقایون خوبه؟
نه اتفاقا اصلا خوب نیس...
ولی این از همون غرور زیادی ناشی می شه دیگه...

sasan bagheri maleki

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبايي
شهر
بناب
مدال المپیاد
مرحله اول المپياد زيست و شيمي
دانشگاه
علوم پزشكي تبريز
رشته دانشگاه
دندانپزشكي

به نظر من رفتار اجتماعی اقایون و خانوما به محیطی که توشون بزرگ میشن بستگی داره و به سطح فرهنگ اون محیط :-?

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

البته این جمله به اتحاد مثال زدنیه مذکرا هم ربط داره چیزی که بین مونثا خیلی کم رنگه وقتی یه مرد و یه زن دعوا میکنن مردا به راحتی از مرد طرفداری میکنن همین باعث میشه یه جمله ی بابا زنه دیگه بیشتر شنیده شه اگه مونثا هم متحد بودن شاید الان جمله ی بابا مردن دیگه رو میشنیدیم

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

به نظر من اصلا ربطی به متدین بودن خونواده ها نداره :|
به شعور آدما مربوطه....
کجای دین گفته که آقایونی که حتی بلد نیستن فرقون برونن ، رانندگیه خانومارو مسخره کنن؟
یا کجای دین گفته که خانوما حق تحصیل و با سواد شدن رو ندارن؟
دوستان گفته بودن که زندگی حضرت فاطمه رو الگو قرار می دن ، مگه زمان حضرت فاطمه ، پزشک زن نداشتیم؟ معلم زن برا دخترا نداشتیم؟
خیاط زن نداشتیم؟ اینا شغل نیست؟
پس بیشخصیتی بعضی افراد جامعه رو به دین ربط ندین لطفا... :|
دختره معلم زن رو قبول نداره و دنبال معلم مرده....
طرف تا پزشک مرد هست ، سمت پزشک زن نمی ره......
بعضیا رو دیدم که سوار ماشینی که رانندش زنه نمی شن ، چون می ترسن جونشونو از دست بدن ^-^
آخه خو این چه کاریه مثلا؟؟؟؟؟ هههههههههاااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• شروع کننده موضوع

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از zohreh.sh74 :
به نظر من اصلا ربطی به متدین بودن خونواده ها نداره :|
به شعور آدما مربوطه....
کجای دین گفته که آقایونی که حتی بلد نیستن فرقون برونن ، رانندگیه خانومارو مسخره کنن؟
یا کجای دین گفته که خانوما حق تحصیل و با سواد شدن رو ندارن؟
دوستان گفته بودن که زندگی حضرت فاطمه رو الگو قرار می دن ، مگه زمان حضرت فاطمه ، پزشک زن نداشتیم؟ معلم زن برا دخترا نداشتیم؟
خیاط زن نداشتیم؟ اینا شغل نیست؟
پس بیشخصیتی بعضی افراد جامعه رو به دین ربط ندین لطفا... :|
دختره معلم زن رو قبول نداره و دنبال معلم مرده....
طرف تا پزشک مرد هست ، سمت پزشک زن نمی ره......
بعضیا رو دیدم که سوار ماشینی که رانندش زنه نمی شن ، چون می ترسن جونشونو از دست بدن ^-^
آخه خو این چه کاریه مثلا؟؟؟؟؟ هههههههههاااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کاملا موافقم...
این قضایا به دین ربطی نداره و اگر کسی برداشت غلطی از دین می کنه مقصر خودشه...
با این که خود زنا هم خودشون رو قبول ندارن موافقم...
خیلی از آقایون نمی تونن تساوی رو بین زن و مرد تحمل کنن....
البته الآن بهتر شده ولی بازم کار زیاد داره و تا وقتی خودمون نخوایم هیچ تغییری ایجاد نمیشه...

بالا