• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرزند خوانده

آیا می تونید ی فرد جدید رو ب عنوان خواهر یا برادر بپذیرید ؟

• رای‌دهندگان
    134

.:$_$:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
پاسخ : فرزند خوانده

به نقل از نیکتا :
آیا حالا اگر یه کی رو ب فرزندی گرفتیم ک نوزاد باشه و چیزی یادش نیاد و بعد بهش نگیم ک فرزند خواندس درسته ؟؟؟ حالا کلا جدا از اینکه برخورد فرزند های خانواده با اون بچه چیه ؟ ( ک شاید اون خانواده اصلا بچه ای نداشته باشن ؟! مثل همین خانواده ای ک گفتم )

این کار خانواده به نظر من اشتباهه...باید این موضوع رو به بچه ای که به سرپرستی میگیرن میگفتن....البته وقتی که احساس بشه اون فرزند امادگی پذیرش این موضوع رو داره....از اشنایان ما یکی با همین شرایط بود البته البته به جز اون فردی که به سرپرستی گرفته بودند دو بچه دیگه هم داشتند و به اون بچه اشون در سن حدودای 15 سالگی ماجرا رو گفته بودند و اونم تونسته بود با این موضوع کنار بیاد و اینم بگم صد البته رفتار این خانواده با اون بچه عالی بود....

به نقل از نیکتا :
مجددا سئوالم رو می پرسم : شرایط رو چجوری باید عوض کنیم ؟
به نظر من اگه در اینده مشکلی پیش بیاد همه به خانواده برمیگرده... اگه از همون اوایل بچه هاشون رو اماده کنند و از همه مهمتر بچه های خودشون تربیت مناسبی داشته باشند مشکلی پیش نمیاد...چون بعدا این شرایط رو نمیشه تغییر داد
+
بعضی خانواده باوجود مخالفت فرزندان و عدم نارضایتی و بدون توجه به روحیات بچه هاشون ممکنه فرزندی رو به سرپرستی بگیرند که همین موضوع باعث مشکلاتی دراینده میشه

• لایک
امتیازات: N¡na
  • شروع کننده موضوع

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

به نقل از .:$_$:. :
این کار خانواده به نظر من اشتباهه...باید این موضوع رو به بچه ای که به سرپرستی میگیرن میگفتن....البته وقتی که احساس بشه اون فرزند امادگی پذیرش این موضوع رو داره....از اشنایان ما یکی با همین شرایط بود البته البته به جز اون فردی که به سرپرستی گرفته بودند دو بچه دیگه هم داشتند و به اون بچه اشون در سن حدودای 15 سالگی ماجرا رو گفته بودند و اونم تونسته بود با این موضوع کنار بیاد و اینم بگم صد البته رفتار این خانواده با اون بچه عالی بود....
به نظر من اگه در اینده مشکلی پیش بیاد همه به خانواده برمیگرده... اگه از همون اوایل بچه هاشون رو اماده کنند و از همه مهمتر بچه های خودشون تربیت مناسبی داشته باشند مشکلی پیش نمیاد...چون بعدا این شرایط رو نمیشه تغییر داد
+
بعضی خانواده باوجود مخالفت فرزندان و عدم نارضایتی و بدون توجه به روحیات بچه هاشون ممکنه فرزندی رو به سرپرستی بگیرند که همین موضوع باعث مشکلاتی دراینده میشه

موافقم ! همش به خانواده بر می گرده ! من فکر می کنم اگر یه سری کلاس هایی وجود داشت ک به پدر و مادر هایی ک بچه دارن یا بچه ای ندارن و می خوان یه یچه رو به فرزندی بگیرن آموزش بدن ک چجوری برخورد کنن ! این همه کلاس های قبل ازدواج و چمی دونم امثال اینا هست !!!! یه کلاس آموزش سرپرستی کودک بذارن ! فکر نمی کنم باشه !!! هست ؟ :-/

.:$_$:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از نیکتا :
موافقم ! همش به خانواده بر می گرده ! من فکر می کنم اگر یه سری کلاس هایی وجود داشت ک به پدر و مادر هایی ک بچه دارن یا بچه ای ندارن و می خوان یه یچه رو به فرزندی بگیرن آموزش بدن ک چجوری برخورد کنن ! این همه کلاس های قبل ازدواج و چمی دونم امثال اینا هست !!!! یه کلاس آموزش سرپرستی کودک بذارن ! فکر نمی کنم باشه !!! هست ؟ :-/

فکر نمیکنم کلاسی صرفا واسه این موضوع باشه ولی مراکز مشاوره زیادی باید باشه که میتونند ازشون کمک بگیرند....

• لایک
امتیازات: N¡na
  • شروع کننده موضوع

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

! اگر باشه خیلی خوبه ! چون این مسئله و خیلی مسائل دیگه نیاز به فرهنگ سازی داره ! ولی متاسفانه خیلی ها حوصله ی اینکار هارو ندارن و این خیلی خیلی بده ! :-w

igin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود
دانشگاه
صنعتي شاهرود
رشته دانشگاه
حسابداري _روان شناسي

من فکر کنم هیچ مشکلی نداشته باشم
با دل و جون قبول میکنم... :)

ریحان خاتون

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعدادهای درخشان فرزانگان
دانشگاه
بیرجند
رشته دانشگاه
علوم ازمایشگاهی

خیلی باحاله
من دوست دارم

victor:/

vIctor is loser:/
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 8
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
اخ جون جیگر پنیر مورد علاقم:)

من همیشه در حسرت داشتن ی ابجی بودم ک درکم کنه ب همین خاطر باهاش کنار میام اگه اذیتم نکنه
دست به غذا هام نزنه و مهربون باشه :D

hos-killer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
من به این مسئله توجهی نمیکنم سعی میکنم فقط و فقط به رفتارش توجه کنم

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
بستگی داره اگه اذیت نکنه و خواهر باشه اره همیشه دوست داشتم ی خواهر داشته باشم8->
ولی الان که تنهام:/ ناشکر نیستم خداروشکر ارامش دارم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
چقدرررررر من تا پای راضی کردن مامانم که بره پرورشگاه رفتم تهش مامانم گفت نمیشهههه
چقدر من خون دل خوردم...
چقدر من دلم می خواد به طور خواهرانه بردرانه به یه فردی عشق بورزم چقدررررر من دوست داشتم تک نبودم چقدرررر

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
شخصا ترجیح میدم به جای اینکه فرزندی رو به این دنیا بیارم سعی کنم فرزندهایی که به این دنیا اومدن و زندگیشون قشنگ نیست رو حمایت کنم . همیشه کیفیت مهمتر از کمیت بوده . اینو میتونم برای خودم بگم ولی نمیتونم به دیگران القا کنم . همه دلشون میخواد بچه خودشونو داشته باشن که از خون خودشون باشه !

saeb

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
ناکجاآباد
سال فارغ التحصیلی
1397
درحالت عادی بین خواهر برادرای خونی هم تبعیض میزارن پدر مادرا .حالا چه برسه به اینکه یکیو بیارن که همخون نباشه.یا ازین ور بوم میفتن یا از اون ور.ولی پدر مادر درست مدیریت کنن تنش ها حداقل میشه

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
من یه سئوال مهم دارم
شاید اصلا با این مسئله برخورد نکنید
ولی ی چند لحظه فکر کنید ک ی کی از افراد فامیل دچار مشکل بشه مثلا خدای ناکرده فوت کنه و
والدین شما تصمیم بگیرن سرپرستی بچه اون خانواده رو به عهده بگبرن

حالا صادقانه بگید آیا اون فرد جدید رو ک فامیلتون هم هست یا مثلا دوست خانوادگیتون هست رو به عنوان عضو جدید خانواده می پذیرید ؟
باهاش چه جوری برخورد می کنید ؟

این مسئله چند شبه ک فکر منو مشغول کرده ؟! :-/ :-? :rolleyes: من خودم قبولش می کنم ولی فکر می کنم نسبت بهش حسود بشم !!! :-< :( :)

اصلا فکر می کنید اساس فرزند کسی رو به سرپرستی گرفتن درسته یا نه ؟
چ تاثیراتی میتونه روی سایر فرزندان خود خانواده داشته باشه ؟
خیلیم عمل خوب و پسندیده ایه اگه خانواده امکانش و داشته باشه و باید با تموم بچه ها یکسان برخورد بشه بنظرم
اگه همچین فردی بیاد توی خانوادم قطعا قبولش میکنم و سعی میکنم مثل ی خواهر براش باشم
ولی شرایط فعلی خانوادمون طوریه که نمیتونیم بچه بیشتری داشته باشیم تو خونه فکر میکنم خود بچه اذیت بشه برای همین قانعشون میکنم که قبول نکنن(وضع جامعه متاسفانه طوریه که خیلی از خانواده ها مشکل مالی دارن و فکر میکنم بچه توی خانواده ما رفاه نداشته باشه برای همین میگم)

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
من خواهر خودمو به عنوان خواهر حساب نکردم هنوز دیگه چه برسه به این که یه نفر از بیرون بیاد.

بالا