• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فرزند خوانده

آیا می تونید ی فرد جدید رو ب عنوان خواهر یا برادر بپذیرید ؟

• رای‌دهندگان
    134

.:$_$:.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
پاسخ : فرزند خوانده

به نقل از نیکتا :
نه نیستن ! مسلما نه ، اونا فقط قربانین البته ب نظر من ، البته من خودم کسانی رو می شناسم ک بچه هایی رو از پرورشگاه اوردن و بزرگ کردن و همشون الان خیلی موفقن
امام اون ها هم از نوزادی پیش این خانواده ها بودن

پس در کل تا اینجا ب این نتیجه رسیدیم ک تا حد زیادی ب رفتار خود اون بچه
و سن سال اون و بچه های خانواده بر می گرده درسته ؟
اینم واسه این میتونه باشه که سن کمشون باعث شده از همون اول تربیت و عقاید و خصوصیات اون خانواده رو داشته باشن....اینطوری یاد گرفتن....الان ما اگه بخوایم مثلا یکی از بچه های فامیل رو فرض بر اینکه بالای 7 هشت سال باشه رو ، واسه یه روز نگه داریم بعضی وقتا سخت میشه چون اون بچه تا یه حدودی شخصیتش شکل گرفته و به اسونی باهامون کنار نمیاد....

+
منم همچین بچه هایی و دیدم و الانم خیلی موفق هستند....

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

یه سوال می پرسم ؛ به نظرتون اگر اعضای خانواده و فرزاندن خانواده نتونن چنین شخصی رو بپذیرن ، آیا به نفع اون بچه نیست که وارد این خانواده نشه ؟

Anahine

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ١
شهر
طهران

آره من موافقم ب شدت
اصلن هييچ مشكلي با چ پرورشگاهي چ فاميل ندارم
خيلييييي هم خوشحال ميشم
جدي ميگم
با سنشم مشكلي ندارم
ولي خب اگر بچه كوچولو باشه بيشتر دوس دارم :D
اصن هم موافق نيستم ك بچه از پرورشگاه نياريم چون معلوم نيس مادر پدرش كي بوده
كم آدم نميشناسم ك تو خانواده هاي خيلي خوب و اصيل ب دنيا اومدن و حالا دارن هر كار مزخرفي رو انجام ميدن
اونا ي سري آدم آسيب ديده اند
ب كمك ما احتياج دارن
هيچ گناهي هم ندارن ب نظر من
ك بخايم ب جرم محل و حالت تولدشون خوشي رو ك ميتونيم در اختيارشون بذاريم رو نذاريم
ب نظر من بچه هايي ك حاصل از روابط نامشروع اند هيچ فرقي با ما ندارن، مطلقن هيچ فرقي

• شروع کننده موضوع

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

به نقل از Һеѕтег ргчппе :
یه سوال می پرسم ؛ به نظرتون اگر اعضای خانواده و فرزاندن خانواده نتونن چنین شخصی رو بپذیرن ، آیا به نفع اون بچه نیست که وارد این خانواده نشه ؟
چرا هست ولی آیا کسی از اول می دونه ک با ورود این بچه چ اتفاقی می یافته ؟
خوب فکر نمی کنم کسی صد در صد از این مطلب اطمینان داشته باشه !!!
ی مسئله دیگه اینه ک بنظرم اگر پدر و مادر می خوان بچه ای رو حالا چه از پرورشگاه چه از اقوام ب فرزندی بگیرن
باید اول زمینه فکری رو در بچه های خودشون ایجاد کنن و این خیلی مهمه بنظرم

به نقل از Anahine :
اصن هم موافق نيستم ك بچه از پرورشگاه نياريم چون معلوم نيس مادر پدرش كي بوده
كم آدم نميشناسم ك تو خانواده هاي خيلي خوب و اصيل ب دنيا اومدن و حالا دارن هر كار مزخرفي رو انجام ميدن
اونا ي سري آدم آسيب ديده اند
ب كمك ما احتياج دارن
هيچ گناهي هم ندارن ب نظر من
ك بخايم ب جرم محل و حالت تولدشون خوشي رو ك ميتونيم در اختيارشون بذاريم رو نذاريم
ب نظر من بچه هايي ك حاصل از روابط نامشروع اند هيچ فرقي با ما ندارن، مطلقن هيچ فرقي

بله موافقم ک اونها گناهی ندارن و همونطور ک گفتم بنظرم قربانی سرنوشتن ولی
خیلی ب سنشون مربوطه ، وضع روحی بچه های پرورشگاهی در سنین 4 تا 12 به بالا خیلی خرابه
و و اگز یه بچه در این محدوده سنی از پرورشگاه های ایزان وارد یک خانواده بشه بنظرم واقعا مشکل ساز می شه
ولی یه نوزاد نه چون همونطوری ک.:$_$:. اشاره کرد از بچگی اخلاق و منش اون خانواده رو گرفتن
حتی بچه های بزرگتر از این شن هم دیگه شاید نشه باهاشون کنار اومد
چون بالاخره تو اون فضا زشد کردن و بالغ شدن و ب احتمال زیاد افسردن
ولی بازهم امکان اینکه یه بچه ی کاملا سالم از پرورشگاه ب خونه ای وارد بشهو هیچ مشکلی هم نداشته باشه کم نیست

alireza007

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلے 10 (پاسداران)
شهر
طهران
مدال المپیاد
خدا عالمه!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟

الآن سخته در موردش صحبت کنید باید تو اون شرایط قرار بگیرید دوستان.

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

من نمی تونم بپذیرم که کسی که تا دیروز یکی از افراد فامیلم بوده بیاد و بشه خواهر یا برادرم... >:p
ینی حتی اگه قبول هم کنم ولی نمی تونم اونو یکی از خانواده ام بدونم...شاید اگه کوچکترین اتفاقی که بیافته و اون در اون اتفاق دخالت داشته باشه من اونو مقصر بدونم و از دیگران دفاع کنم حتی اگه حق با اون باشه...خوب به هر حال سخته... [-(

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

راستش فک کنم نتونم

• لایک
امتیازات: N¡na
  • شروع کننده موضوع

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

به نقل از یک خسته... :
من نمی تونم بپذیرم که کسی که تا دیروز یکی از افراد فامیلم بوده بیاد و بشه خواهر یا برادرم... >:p
ینی حتی اگه قبول هم کنم ولی نمی تونم اونو یکی از خانواده ام بدونم...شاید اگه کوچکترین اتفاقی که بیافته و اون در اون اتفاق دخالت داشته باشه من اونو مقصر بدونم و از دیگران دفاع کنم حتی اگه حق با اون باشه...خوب به هر حال سخته... [-(
قبول دارم من هم دقیقا فکر می کنم اگر ی مشکل باهاش داشته باشم اینه ک همه جا اون رو مقصر کنم
دیدی وقتی یه کی تازه وارده دوس داری بش گیر بدی و هر چی بشه بش می پری
همچین حسی فکر می کنم بهم دس بده

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نقل از Һеѕтег ргчппе :
ببین اگه نتونن همو بپذیرن به نظرم از نظر روحی هردوطرف ضربه میخورن ولی اگه فرد وارد اون خانواده شه به نظرم از نظر مالی خیلی بهتر وبیشتر میتونه تامین بشه
ولی به نظرم وارد نشدنش بهتر از ضربه دیدنه

• لایک
  • شروع کننده موضوع

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

آره وارد نشدنش بهتر از ضربه خوردنه ، ولی حالا بیاین فک کنیم اون فرد وارد شد و
بچه های خانواده باهاش کنار نیان !؟
حالا تکلیف چیه ؟ بیرونش ک نمی شه کرد ؟! در این شرایط هم نمی تونه تو خونه بمونه !؟
پس شرایط باید عوض بشه !!!
حالا این جا عوض کردن شایط مسئلس !
چجوری باید شرایطو عوض کرد ؟ کسی نظری داره ؟ (البته اگه نمی خواین بیاین بگین تا تو اون شرایط نباشید نمی تونید تصمیم بگیرید :rolleyes: :-")

demon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک

من اگه بچه کوچیک باشه (ینی خیلی کوچیک! دو سه ماهه) شاید بتونم قبولش کنمولی هیچ وقت نمیتونم ازین فکر که یه غریبه تو خونمونه راحت بشم :|

• لایک
  • شروع کننده موضوع

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

به نقل از نیکتا :
آره وارد نشدنش بهتر از ضربه خوردنه ، ولی حالا بیاین فک کنیم اون فرد وارد شد و
بچه های خانواده باهاش کنار نیان !؟
حالا تکلیف چیه ؟ بیرونش ک نمی شه کرد ؟! در این شرایط هم نمی تونه تو خونه بمونه !؟
پس شرایط باید عوض بشه !!!
حالا این جا عوض کردن شایط مسئلس !
چجوری باید شرایطو عوض کرد ؟ کسی نظری داره ؟ (البته اگه نمی خواین بیاین بگین تا تو اون شرایط نباشید نمی تونید تصمیم بگیرید :rolleyes: :-")
مجددا سئوالم رو می پرسم : شرایط رو چجوری باید عوض کنیم ؟

• شروع کننده موضوع

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

به نقل از بره ناقلا :
بچه ها من مشکل دارم!
دختری که به فرزندی پذیرفته میشه بعد 9 سالگی به پدر خانواده نامحرمه..اینو چی کار میکنن؟
مطمئنا نمیتونن دختره رو به پدر خانواده عقد کنن..چون احتمال مفاسد بعدی هست..
یعنی اصلا تاحالا به این مسئله حتی یه اپسیلون هم فکر نکرده بودم !!!!!!!!
نمی دونم واقعا کسی اصلاعی نداره ؟
البته فکر می کنم یک سری قوانین شرعی براش باشه نه ؟

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نقل از نیکتا :
یعنی اصلا تاحالا به این مسئله حتی یه اپسیلون هم فکر نکرده بودم !!!!!!!!
نمی دونم واقعا کسی اصلاعی نداره ؟
البته فکر می کنم یک سری قوانین شرعی براش باشه نه ؟
این مربوط به ابن انجمن نمیشه :)
اینجا فقط جنبه ی اجتماعیش قراره مورد بررسی قرار بگیره
مسائل شرعیش مربوط به انجمن مسائل اعتقادیه : )

niloufar joon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یکــــ
شهر
تهران

پذیرش یه خواهر یا برادر جدید بستگی به تربیت اون بچه داره . اگه تک بچه باشه و کل توجه پدر و مادر تا اون موقع روی اون بوده اصلا نمی تونه با این موضوع کنار بیاد و اونو تحمل کنه ولی اگه تربیتش یه جوری باشه که با همه کنار بییاد و بجوش باشه (حالا چه تک بچه باشه یا نباشه)می تونه به راحتی فرد جدید رو به عنوان یکی از اعضای خانواده خودش قبول کنه

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از بره ناقلا :
بچه ها من مشکل دارم!
دختری که به فرزندی پذیرفته میشه بعد 9 سالگی به پدر خانواده نامحرمه..اینو چی کار میکنن؟
مطمئنا نمیتونن دختره رو به پدر خانواده عقد کنن..چون احتمال مفاسد بعدی هست..

نخیر !! طبق اسلام اگه زوجی فرزندیو بپذیرند اگه پسر باشه به مادر محرمه و اگه دختر به پدر محرمه !! حق فرزندیو نسبت بهشون داره !!

واسه اینکه اسپم محسوب نشه بگم , آوردن فرزند بنظرم مشکلی نداره !!
فقط هم که تو خونواده ای که فرزند داره نیست که , ممکنه یه خونواده فرزند گیرشون نیاد میارن بزرگ میکنن !!
خیلیا از بهزیستی بچه میارن , یا تو حوادثی مثل زلزله اینا بچه میارن بزرگ میکنن !! خب ثواب داره !! که یه بچه رو که سرپرستی نداره بیاری و تو محبت بزرگش کنی !!

من مشکلی ندارم , تو زلزله بم هم مامان بابام رفتن دنبالش که یه بچه بیاریم بزرگ کنیم اما گفتن خود خونواده های اونجا مسئولیتشونو قبول کردن !! به عنوان برادرم یا خواهرم قبولش میکنم و بین خواهر خودمو اون هیچ تبعیضی قائل نمیشم !!

• لایک

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

من مشکلی ندارم که از بچه های فامیل یا آشنا ها باشه ولی کاملا مخالفم که از پرورشگاه باشه...
اگه بچه باشه که مشکلی نیست ، ولی اگه بزرگ باشه یکم سخته...
ولی خو یه جوریه که کسی رو که تا همین چند وقت پیش به چشم یه فامیل نگاه می کردی و باهاش دوست بودی ، یهویی بشه خواهرت....
ولی می تونم به عنوان خواهر قبولش کنم ، ولی خداییش این که یکی از پسرای فامیل یهویی بیاد بشه داداشت دیگه آدم خیلی معذب می شه...... ولی خب بازم اینا دلیل نمی شه که من نتونم اونا رو به عنوان خواهر و برادر بپذیرم ، زیاد اهل حسودی و این حرفا هم نیستم :D

• لایک
  • شروع کننده موضوع

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

من یه مسئله ای رو می خوام مطرح کنم !
که بنظرم واقعا جای بحث داره
یکی از معلمامون تعریفی می کرد که یکی از فامیل هاشون پسری رو به فرزندی می گیریرن از وقتی ک نوزاد بوده و بزرگش می کنن
پسر هم خیلی موفق بوده درس خون و خلاصه دسته گل سمپادی هم بوده و خلاصه بزرگ ک می شه با رتبه خوب دانشگاه می ره و مهندس می شه
ولی این پسر نمی دونسته ک فرزند خوانده ی این خانوادس
وقتی 26 27 سالش می شه عاشق یه دختر خانمی می شه و می رن خواستگاری و وقتی خانواده دختره برای پرس و جو می رن یه کی از فامیل های دور این آقا پسر به این خانواده می گه ک این پسر فرزند خوانده ی این خوانوادس و خانواده ی دختره هم از اون جایی ک خیلی شکه می شن و احساس می کنن این پسر بهشون دروغ گفته مراسم رو بهم می زنن
این آقا پسر هم از اون موقع ک اینطوری می فهمه ک پسر این خانواده نیست و عشق زندگیشو از دست می ده بیماری روحی می گیره و از آسایشگاه سردر میاره و . . .

قصدم از اینکه این مسئله رو مطرح کردم این بود آیا حالا اگر یه کی رو ب فرزندی گرفتیم ک نوزاد باشه و چیزی یادش نیاد و بعد بهش نگیم ک فرزند خواندس درسته ؟؟؟ حالا کلا جدا از اینکه برخورد فرزند های خانواده با اون بچه چیه ؟ ( ک شاید اون خانواده اصلا بچه ای نداشته باشن ؟! مثل همین خانواده ای ک گفتم )

ELiSA

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
Teh
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
ميكروبيولوژي

یکی ازآشناهای ما با ی مرد متاهل ازدواج کرد... اون مرد از خانمش طلاق گرفته بودو ی دختر ده ساله ازش داشت...
این آشنای ما باهدف مادری برای اون دختر تن به این ازدواج داد... و الان اون دختر 19 سالشه و موفق... راضی از مادرش... و خوب اون خانمم بچه دار شد ... ی دختر، حالا باوجود اینکه خیلی به دختر بزرگترش (دخترخواندش ) علاقه داشت و بهش محبت میکرد ؛ ا همه متوجه تفاوت رفتارش نسبت یه دختر بزرگتر و کوچکترش شده بودن...
دخترکوچکتر(دختر خودش) تقریبا لوسه چون از بچگیش مورد محبت شدید پدرو مادرش قرار گرفته...
...
مقصودم از گفتن این مطلب این بودکه هرخانواده ای طوریه که محبتش و توجهش نسبت به اعضای خانواده بیشتره تا سایر مردم...
پس صددرصد برای خانواده ای که کودکی رو به سرپرستی قبول کرده مشکلاتی بوجود میاد... چون ی آدم جدید وارد اون خانواده میشه... مسئولیت والدین بیشتر... و نگاهشون نسبت به فرزندان تغییر میکنه!!
چ بخوایم و چ نخوایم این تغییرات بوجود میادو بچه های اون خانواده هم شامل این تغییرات میشن و حتی اون فرزند جدید هم تغییرات رو درک میکنه!!!
پس عاقلانش اینه که خانواده ایکه میخواد فرزندی جدید رو به سرپرستی قبول کنه ، طوری با بچه ها رفتار کنه که عدالت برقرار باشه ؛ و حسادتی بین بچه هاجود نیاد...
و به این نکته هم توجه داشته باشن که روابط بین فرزندان خود فرزند جدید چطوره!!! اگه خوب نیست که مسلما مشکلات از همون اول خودشونو نشون میدن!!!
+ گاهی بچه ی جدیدی که وارد یک خانواده میشه ، طوری به خوهر و برادرهای جدیدش نزدیک میشه که این هم از نکات مثبت سرپرستی کودکان بی سرپرست هستش ..
به شخصه در برابر همچین موضوعی از خودم مطمئن نیستم، احتمالا نسبت بهش حسود بشم و شرایط رو درک نکنم!

• لایک
امتیازات: MAHia

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از نیکتا :
قصدم از اینکه این مسئله رو مطرح کردم این بود آیا حالا اگر یه کی رو ب فرزندی گرفتیم ک نوزاد باشه و چیزی یادش نیاد و بعد بهش نگیم ک فرزند خواندس درسته ؟؟؟ حالا کلا جدا از اینکه برخورد فرزند های خانواده با اون بچه چیه ؟ ( ک شاید اون خانواده اصلا بچه ای نداشته باشن ؟! مثل همین خانواده ای ک گفتم )
به نظر من تو یه سنی که بچه آمادگیشو داشته باشه باید بفهمه واقعیتو. چون ممکنه براش سخت باشه یا بهش ضربه بخوره ولی اگه این اتفاق بعد مثلا 30 سال بیفته فکر می کنم عواقبش خیلی سنگین تر باشه. البته گفتنش هم کار راحتی نیست و یه سری آمادگی ها و شرایطی میخواد ولی اگه رفتار خانواده طوری باشه که بچه احساس نکنه یه موجود غریبه اس فکر می کنم قبول کردنش خیلی هم سخت نباشه (به شرطی که آمادگی روحی داشته باشه.)

بالا