• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کلاه قرمزی و بچه ننه

william levy

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
مشهد
پاسخ : کلاه قرمزی و بچه ننه

فاميله دور كه توش نبود ولى پسر خاله و حميد جبلى تو دادگاه واقاً عالىىىىىىى بودن >:D< *-:
چشمايه كلاه قرميزيم يكيش آبى يكيش سبز

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

خوب بود من دوست داشتم
فقط حيف که جيگر و فاميل دور نبودن :(

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

و جالبیش این بود که چشمای بچه ننه هم یکیش آبی بود یکیش سبز! :-"
اصن چشمای اون باعث شد من به چشمای کلاه قرمزی هم توجه کنم! :D

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

انسجام داستانی و هدفدار بودن یک فیلم، از مهم‌ترین فاکتورهای کیفیتی محسوب می‌شه. چیزی که حتی فیلم‌های نوستالژیک و گیشه‌ای مثل کلاه‌قرمزی، به اون نیاز دارن. و خب کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه، از بی سروته ترین ساخته‌های سینمای ایران به حساب میاد :د توی قسمت‌های گذشته‌ی کلاه‌قرمزی، حداقل یک خط اصلی داستانی داشتیم. در کلاه‌قرمزی و پسرخاله، رفتن کلاه‌قرمزی به تلویزیون و در کلاه‌قرمزی و سروناز، داستان‌هایی که با سروناز و اون خدمتکارشون بود، موضوع فیلم رو حفظ می‌کرد؛ اما توی این قسمت، همونطور که ارغوان گفت، با یک فیلم وصله‌پینه شده از سکانس‌های بی‌ربط و نه‌چندان کمدی روبرو هستیم که قشر زیادی از بینندگان رو ناامید می‌کنه. وقتی یک فیلم رو بررسی می‌کنیم، باید برای وجود هر سکانسی از فیلم، دلیلی وجود داشته باشه. به قول هیچکاک، اگر در صحنه‌ای از فیلم، اسلحه‌ای روی دیوار نمایش داده می‌شه، باید تا پایان فیلم گلوله‌ای از اون اسلحه شلیک بشه. وقتی بعد از هر صحنه از فیلم، برمی‌گردیم و می‌پرسیم «خب، ربط این صحنه به داستان چی بود؟ اگر حالا متوجه اتفاقی که در این قسمت افتاد نشدیم، در صحنه‌های بعدی شفاف‌سازی خواهد شد یا خیر؟ آیا این صحنه فوندانسیونی برای پیش بردن داستان و درک بهتر باقی صحنه‌ها خواهد بود یا خیر؟»، باید پاسخ قانع کننده‌ای برای این سوالات وجود داشته باشه. این موضوع در دنباله‌ای مثل کلاه‌قرمزی، قطعاً باید کمرنگ‌تر باشه؛ اما نباید به این صورت، از تمام فیلمنامه حذف شه!
در مورد اینکه می‌گین صحنه‌های +18 و این‌ها در فیلم وجود داشت؛ اولاً این حساسیت زیادی هست و دوماً، باید دید که مخاطبان کلاه قرمزی اصلاً چه کسانی هستن؟ توی تعطیلات نوروزی و در خانواده‌ی شما، بیشتر این بچه‌ها هستن که پای کلاه‌قرمزی میشینن یا بزرگ‌تر‌ها؟ این متولدین دهه‌های 60_70 هستند که بیشتر با کلاه‌قرمزی خاطره دارن یا بچه‌های کوچیک؟ من وقتی کلاه‌قرمزی و سروناز رو روی پرده‌ی سینما دیدم، بیشتر از 6 سال نداشتم. زمانی که کلاه‌قرمزی و پسرخاله اکران شد، من هنوز به دنیا نیومده بودم :د پس این موضوع +18 بودن، از نظر شخصی من، به‌الکل باطل هست ( تکبیر! :د)
ایرج طهماسب، به صورت کلی، هیچ موفقیتی در کلاه‌قرمزی و بچه‌ننه نداشت. فروش بالا در گیشه، صرفاً چیزی هست که کلاه‌قرمزی به اون عادت کرده و به قول معروف، عنوان پرفروش ترین فیلم سال ایران، ارث پدری کلاه‌قرمزی هست. اما ضعفی که این قسمت از کلاه‌قرمزی در فیلم‌نامه‌ی خودش فریاد می‌زد و کیفیت پایینی که در قسمت‌های موزیکال و هندی‌بازی‌های این قسمت بود، هیچ تضمینی باقی نمی‌ذاره که تماشاگران کلاه‌قرمزی، برای بار دوم وقت و پولشون رو حروم کنند و برای قسمت چهارم کلاه‌قرمزی، در صف باجه‌های سینماها بایستند.

× @ارغوان: والا من این سخن رو قبلاً توی بعضی نقدها و فروم‌های سینمایی، نقل‌قول شده از هیچکاک دیدم. شاید هم اشتباه می‌کنم :د

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

به قول هیچکاک، اگر در صحنه‌ای از فیلم، اسلحه‌ای روی دیوار نمایش داده می‌شه، باید تا پایان فیلم گلوله‌ای از اون اسلحه شلیک بشه.
این ُ تولستوی گفته بودا ؛ درباره‌ی رمان :-"

در جواب اونایی که گفته‌بودن فیلم کودکه و زیاد سخت نگیرین و فلان ؛ فیلم کودک نباید همه‌ش فقط دست زدن و ذوق و اینا باشه که ! فیلم کودک هم یه قواعدی داره عزیزان . حداقلش اینه که یه خط داستانی محکم باید داشته باشه ؛ بقیه به کنار اصلا .

یه نکته‌ی اضافی رو هم بگم ؛ اگه همین اپیزودهای این فیلم رو جدا می‌کردن و توی یکی از همین برنامه‌های تلویزیونی‌شون پخش می‌کردن ؛ یا مثلا به هر کدوم در حد یه فیلم کوتاه می‌پرداختن خیلی منطقی‌تر می‌شد و بهتر هم از کار در می‌اومد حتّی . یه سری ایده‌ی - در حالت خوش‌بینانه - خوب داشتن که نمی‌شد توی یه داستان کلّی جاشون داد ...

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

چیزی که وجود داره اینه که بعضی وقتا این ده بیست سری کردن یه مجموعه کار خیلی اشتباهیه که کارگردانا میکنن.
هر چند معتقدم کلاه قرمزی به این بدی که شما میگین نبود، ولی بازم می تونست یه اتفاق خوبی بیفته و اون اینه که تصور خیلی خوبه ما از کلاه قرمزی های قبلی باقی می موند!
کار اشتباهی بود ساختن کلاه قرمزیُ بچه ننه ...

بعدا نوشت: ارغوان منم مطمئن نیستم تولستوی باشه ولی این که در مورد رمان بود رو مطمئنم. یادمه معلم نویسندگیمون سرکلاس گفت راجع بهش! :-?

niloufar joon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یکــــ
شهر
تهران

رفتم و دیدم و خوشم اومد و ینی کلا قشنگ بودش
کلا اکثر آدمایی که میان کلاه قرمزی رو ببینن 20 سال رو رد کردن
پسر خاله مثل دفعه های قبل زیاد پررنگ نبود و بیشتر ساکت بود
ولی کلا ارزش دیدنو داره

ghasedak!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
دانشگاه
دانشگاه مازندران- بابلسر
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

دیروز قسمت فرهنگی روزنامه ایران صفحه اولش عکس کلاه قرمزی رو گذاشته بود، یه تیتر بزرگ هم زده بود سوپر استار ماندگار سینمای ایران
راستم میگه خداییش هم بچه های دهه 60 هم 70 و هم 80 و حتی پدر و مادراشون که به دهه های 30 و 40 و 50 هم میرسه با کلاه قرمزی خاطره دارن.
من فیلمشو ندیدم ولی همیشه اولین سری هر چیزی بهتر از بقیه شِ ِ

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ارغوان اس. :
این شماره‌ی مجله فیلم ، نقد کلاقرمزی داره و مصاحبه با حمید جبلی و ایرج تهماسب . بخرین بخونین . :]
مجله ی فیلم رو من اون روزی که رفتم بخرم تموم کرده بود ولی گزارش ه.ج خیلی خوب بود راجع بهش! تونستید بخونید اونم! :-?

ehsan96

کاربر فعال

من فقط ی سکانسشا دوس داشتم ولی کلا خیــــــــــــــــــــــــــلی خوب نبود .البته من خوب ندیدم شایدم خوب بوده ولی من دوس نداشتم شاید.....

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از Kinder :
به قول هیچکاک، اگر در صحنه‌ای از فیلم، اسلحه‌ای روی دیوار نمایش داده می‌شه، باید تا پایان فیلم گلوله‌ای از اون اسلحه شلیک بشه.
به نقل از ارغوان اس. :
این ُ تولستوی گفته بودا ؛ درباره‌ی رمان :-"
هیچکدوم، چخوف :D
ولی خب این که کی گفته مهم نیس، مهم اینه که چی گفته

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

بچه های مشهد حتما خبر دارن که سینما هویزه رو پریروز افتتاح کردن با 7 تا سالن :-\ ....
حالا من میخوام بدونم از این 7 تا هیچکدوم کلاه قرمزی پخش میکنه ؟؟

Ogjfdnhdbkfrgccfvv

Dgbhvfjbjnjgh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
حقوق

ب جان خودم این یکی دیگه مال بچه ها بود :|
تو سینما هر کی میخنندید بچه بود :))
فقط پسر خاله رو دوست داشتم 8->
خیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی مسخره بود
نه در اون حد ولی خب خدایی اینکه سالن سینما پر شده بود بعد از ی هفته خدایی جالب بود ;))

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

به نقل از dreamy girl :
ب جان خودم این یکی دیگه مال بچه ها بود :|
تو سینما هر کی میخنندید بچه بود :))
فقط پسر خاله رو دوست داشتم 8->
خیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی مسخره بود
نه در اون حد ولی خب خدایی اینکه سالن سینما پر شده بود بعد از ی هفته خدایی جالب بود ;))

نه بابا بخدا همش بزرگترا میخندیدن آخه تکه هایی بدآموزی داش واسه همین داداش 8 سالشه من نمیخندید زیاد ..... :-"

آره پسرخاله خیلیباحال بود مخصوصا اونجایی که میگف دستشویی ظریف کاری داره و open ش بکنم و اینا :)) (; :D

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر من که اصلا به درد ِ بچه ها نمیخورد! بچه ها نمیفهمیدن خیلی جاهاشُ اصلا!
خندیدم، جالب بود ولی اون تیکه اخرش پسر خاله اشک هم هرو درآورد!
× جو سینما عم جالب بود البته. دلیلش ـم چون فک میکنم فیلم موزیکال تو ایران کمـه؛ هر آهنگی که کلا قرمزیُ پسر خاله میخوندن تا دو ساعت صدا دستُ سوت میومد!

parisa98

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دیگه دوران کلاه قرمزی و بچه ننه تموم شده الان بچه های این دوره زمونه همه تو کف بچه ئیس 2 و این مدل کارتون ها هستن

MarMari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهسوار
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
زهی خیال باطل
دانشگاه
البرز
رشته دانشگاه
داروسازی
فكر كنم اون زمان كلاس اول بودم كه ديدمش. تا قبل از اون سي دي ها تو بازار خيلي بيشتر بودن و اكثرا هم دوتايي بودن (ديسك 1 و 2) و خب ما هم دستگاهمون سي دي خور و كاست خور بود. واسه همين اون مغازه اي كه ازش خريديم واسمون از روي دي وي دي زد روي سي دي. فكر ميكنم هنوز داشته باشم سي ديشو. حقيقتا من دو تا قسمت اول كلاه قرمزي رو بيشتر ميپسنديدم. از طرفي هم فكر ميكنم اين قسمت كلاه قرمزي رو كم تر ديده باشم و چيز زياديم ازش يادم نيست. ولي من حيث المجموع فيلم جالبي بود. خاطراتم زنده شد!

بالا