• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پشتیبانی بچه های المپیاد زیست

• شروع کننده موضوع N!na
  • تاریخ شروع

آیا مایل هستید پشتیبان بشین یا پشتیان داشته باشید؟

• پشتیبانی شوم

رای‌ها: 88 77.2%
  • پشتیبانی کنم

رای‌ها: 12 10.5%
  • مایلم اما فرصت ندارم

رای‌ها: 14 12.3%

• رای‌دهندگان
    114
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
من یه خواهر نهمی دارم که امسال مهر میره دهم!.....
از سال ها قبل برای المپیاد خودشو آماده کرده!....(به دلیل علاقه ای که خودش نشون میداد به مباحث درسی و خصوصا زیست!)
امسال زمستون هم مرحله اولش رو پیش رو داره!....
کتاب های تخصصی رو براش از نمایشگاه چند روز پیش گرفتم!.(فیزیولوژی:گایتون...بیوشیمی: لنینجر....جانور شنناسی عرفان خسروی....ژنتیک : ساسان امینی......سلولی:امیری.......اکولوژی :کوشا پایداری......سوالات مرحله یک ....سوالات مرحله دو....گیاهی : دوتا کتاب فیروزه چلبیان!.....هفت جلد کمپبل رو هم سال قبل از نمایشگاه گرفته بودم!....همینا فعلا!)
اما هیچ آزمون یا کلاسی نمیره بابت المپیاد!.
..........و .........
اینارو گفتم که بگم راهنمایی که میخوام برای این مورداس:

یک :برای مرحله یک و دو و دوره به چه کتاب هایی نیاز داره توی هر هفت هشت موضوعی که بالا بهش اشاره کردم!؟......آیا نیازه کتاب دیگه ای بگیرم براش!؟....(البته اکولوژی رفتار مونده و تست های جهانی و تست ها کانادا!)
دو:میخوام آزمون بفرستمش ، برای آزمون چه موسسه ای بفرستم!؟...مثلا طلایی ها یا آی ریسک یا زیستی ها یا بسیج یا ؟؟(هزینه ی کلاس رو متاسفانه نداره که بره اما فکر میکنم تلاشش جواب میده و نیازی به کلاس نداره!)
سه : برنامه ریزیش توی تابستون و پاییز و بعد از قبولی مرحله یک(فاصله بین مرحله یک و دو!) چطور باشه ( چه منابعی بخونه توی هر مرحله و ... و چه پیش نیاز هایی رو از نظر شیمی و فیزیک و ریاضی باید رعایت کنه و بخونه!؟...و از این دست سوالات!)

خیلی دوست داشتم با یکی از مدال های سال های نه چندان دور آشنا بشم ( تلگرامی یا تلفنی یا نهایتا توی همین سایت!).....برای پرسیدن همچین سوالاتی!

سپاس.

یک : کلی کتاب هست توی هر کدوم از موضوعاتی که اشاره کردید. هرکسی بنا به سلیقه ی خودش اول کتاب رو انتخاب میکنه بعد میخره. مثلا من برای سلولی دیدم با البرتس راحت ترم و اول اونو خریدم خوندم. و هیچ حجتی نیست که حتما باید فلان کتاب خونده بشه. اول سلیقه ست. دوم وقته! اگر چه پیشنهاد میکنم توی این کتابایی که خریدید بعضی فیلداش تجدید نظر کنید مثل گیاهی ، یک لیستی اولیه تهیه کنیدبر اساس سلیقه ی خودش که با کدوم راحت تره بعد که وقت کرد ، بقیه ی کتابا رو بخونه.

دو : همه ی این موسسه هایی ک گفتی خوبن ، من همشو میرفتم. ولی از همه بدتر به نظرم طلاهاست( بدتر ازین جهت که چون خیلی دست بالا میگیرن ممکنه به روحیه ش لطمه بخوره و الکی بترسه) دقت کنین طلاها ها! با طلایی ها فرق داره. طلایی ها هم که عالی ان همه بچه هاشون.
سه : باید وقت بزاره روی چیزایی که وقت نمیکنه تا مرحله اول بخونه. بخصوص بیوشیمی و فیزیولوژی و سیستماتیک توی اولویت باشن.
پیش نیاز برای ریاضی هم توی دوره میگن بهشون نیاز به نگرانی نیست. در حد درساشون خوب بدونه خوبه.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
میدونم هیچ ربطی ب این تاپیک نداره ولی واقعا حال ندارم بگردم پیدا کنم تاپیک مربوطه...
دوستان المپیاد زیستی بیاین سراغ من ی سری کانال بفرستم براتون ی مشت زیرخاکی زیستی گیر بیارین.. عالی
امروز فایل ترجمه کمپبلم پیدا کردم دیگه.. پشمای خودمم ریخته...
با این هزینه ها ی سری کتابارو خودتون چاپ کنین ارزون تر در میاد

بالا