• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آشنایی با رشته های مهندسی

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
به پیشنهاد معصومه عزیزم، این تاپیک رو برای آشنایی با رشته های مهندسی زدم تا اگر بشه از بچه های رشته های مختلف بخواهیم که بیان و رشته شون رو برای بچه ها به خصوص بچه های کنکوری 91 که الان در آستانه انتخاب رشته قرار دارن معرفی کنن.
بچه ها هم سوالاتشون رو مطرح کنن.برای اینکه تاپیک به دردبخور بشه و بشه ازش استفاده کرد، لطفا اسپم ندید!

برای رشته مهندسی شیمی، قبلا یکی از بچه ها زحمت کشیده و تو انجمن فارغ التحصیلان یه معرفی خوب و جمع و جور گذاشته. برای مهندسی مکانیک هم همینطور.من دیگه اونارو نقل قول نمی کنم و لینک میدم:

مهندسی شیمی

مهندسی مکانیک

برای مهندسی صنایع آقای احمدرضا جلوداریان قراره به من یه متن بدن بذارم.برای رشته های دیگه اگه دوستان همکاری کنن خوشحال میشیم. من هم برای کامپیوتر و آی تی می نویسم.(همونی که تا حالا به صد نفر پ.خ کردم رو !)

برای مهندسی عمران هم آقای پیمان ذوق قبول زحمت کردن :D و قراره تا چند روز آینده یه متن خوب بهم بدن.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
مهندسی کامپیوتر و آی تی + علوم کامپیوتر

مهدسی کامپیوتر و مهندسی آی تی تو ایران تقریبا مثل هم ارائه میشه با این تفاوت که آی تی ها یه سری دروس اقتصادی و مدیریتی هم میگذرونن علاوه بر کامپیوتری.چون قراره پروژه های کامپیوتری رو مدیریت کنن.و یه جورایی شایدبشه گفت آی تی ترکیبیه از مهندسی کامپیوتر و مهندسی صنایع.
اما واقعیت اینه که هردوشون تو یه زمینه کار میکنن آخر سر.
آی تی رشته بسیار قشنگیه.گرایشهای فوقش شبکه،امنیت شبکه،تجارت الکترونیک و خود آی تی هست.
اما برای لیسانس رشته مناسبی نیست زیاد چون بین رشته ایه یه جورایی و بهتره آدم کامپیوتر بخونه و بعد برای ادامه اگر دوست داره این گرایشهارو برای ارشد بره آی تی.
مهندسی کامپیوتر خلاف تصور خیلی ها که فکر میکنن میشه با کلاس رفتن بیرون یادش گرفت، اصلا این چیزها نیست.
تو این رشته قراره روش های تفکر رو یاد بگیریم، و بعد پیوندش بدیم با تکنولوژی های روز و کلا رشته خیلی پیشرفته ایه و در حال حاضر تو دنیا شاید بشه گفت رشته اوله (بعد از مدیریت و اقتصاد و اینا) و تو ایران به شدت داره طرفداراش میره بالا و هرسال رتبه بهتری میخواد از سال قبل! و البته بگم که متاسفانه کامپیوتر در بعضی از دانشگاه ها خیلی ضعیف ارائه میشه و در حد همون کلاسهای بیرون! اما تو دانشگاه های شریف،تهران و امیرکبیر این رشته بسیار با سطح بالا ارائه میشه.متاسفانه سایر دانشگاه هارو من اطلاع زیادی ندارم که دقیقا کجا خوبه.
2تا گرایش داره مهندسی کامپیوتر: نرم افزار و سخت افزار.
اینا کلا حدود 30 واحد فرقشونه.با آی تی هم حدود 30 واحد فرق دارن. که خب واحدهای اختیاریاشونو از هم بر میدارن و اینا.ولی کلا سخت افزار یه کم با برق پیوند میخوره.نرم افزار نه! و البته نرم افزار هم واحدهای سخت افزاری داره اما ریز نمیشه تو مدارها و اینا!چون کارش چیز دیگه ایه و سخت افزار رو تا حدی که لازم داره برای درک ساختار مدارها و اینا برای برنامه نویسی میخونه.
اینطوری که میگن تو دنیا رشته به اسم مهندسی کامپیوتر نداریم :D
سخت افزار داریم و علوم کامپیوتر.
نرم افزاریها وقتی اپلای میکنن برای علوم کامپیوتر اپلای میکنن عمدتا و یا خب هوش مصنوعی!
ولی چیزی به اسم مهندسی نرم افزار نداریم تو دنیا!
کلا کامپیوتر خیلی رشته قشنگیه.
اما علاقه میخواد،سخت کوشی،نلاش زیاد و صبر و تحمل!
و علاقه به درس ریاضیات گسسته!
دانشجوهای کامپیوتر از زمان دانشجوییشون کار میکنن! چون میشه کار کرد و نیاز نیست برای گرفتن پروژه تا پایان دوران تحصیل صبر کنن!!اینه که ما از همین سال اول درآمد داریم که خب حالا کم و زیاد داره دیگه! و خوبیش اینه که کلا نیاز نیست یه شرکت بیاد و استخدام کنه آدمو!تو این رشته میشه کاملا مستقل و بدون هیچ سرمایه ای(فقط با یه لپ تاپ) در آمد خوبی داشت!
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه :)

رشته علوم کامپیوتر ریاضویه!مهندسی نیست!
این رشته رو کلا فقط در دانشگاه شریف توصیه میکنم!
تو شریف با کیفیت بسیار بالا ارائه میشه.
کلی اثبات و اینا داره!و ریاضیات گسسته اصلشه!
و کلی واحدهای ریاضی داره!
شباهت هم زیاد داره با مهندسی کامپیوتر به خصوص تو شریف که میخوان بچه ها هم سطح مهندسیها برن بالا!
یکی از اساتید خود دانشگاه شریف(دانشکده مهندسی کامپیوتر) پیشنهادش این بود که علوم کامپیوتر رو بعد از نرم افزار سخت افزار و آی تی شریف،دانشگاه تهران،و امیرکبیر انتخاب کنیم.
برای بازار کار تو ایران مدرک مهندسی خیلی بهتره تا علوم کامپیوتر!هرچند زمینه کاری علوم کامپیوتریها هم در نهایت تو ایران مثل مهندسی کامپیوتر و آی تی هست. اما برای ادامه کلا همونجور که گفتم برای اپلای کردن حتی نرم افزاریها هم برای علوم کامپیوتر اپلای میکنن.

سوالاتتونو درمورد این رشته از آقای مهران محمودی بپرسید :-"
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه!اگر سوالی هست بپرسید :)

s.pegasus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تـهـران
دانشگاه
تهران غرب
رشته دانشگاه
معماری
پاسخ : آشنایی با رشته های مهندسی

من خودم می خوام این نرم افزار بخونم
می خواستم ببینم راحت اپلای می کنن این رشته رو یا نه
مثلا می گن برقیا رو راحت اپلای می کنن
می خواستم ببینم وضعیت کامپیوتر چجوری؟
سوال دومم اینه که کدوم داتشگاه ها تو این رشته معروفا برای اپلای توی کدوم کشور
سوال سومم اینه که درامد متوسطش تو کشور های پیشرفته صنعتی حدودا چقدره اگه می دونید :D
سوال اخر هم اینه که چه رتبه ای می خواد برای دانشگاه شریف و تهران و امیر کبیر به ترتیب

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ســــــهیل :
سوال سومم اینه که درامد متوسطش تو کشور های پیشرفته صنعتی حدودا چقدره اگه می دونید :D
سوال اخر هم اینه که چه رتبه ای می خواد برای دانشگاه شریف و تهران و امیر کبیر به ترتیب
سلام! وبسایت قلمچی چیزای جالبی داره ها ! :D
کد:
http://www.kanoon.ir/Public/ShowDetails.aspx?art=YvT+Zd6RL6SwsdqI2mG5Dw==

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

من به شخصه توفکر مهندسی کامپوتر نبودم ولی باخوندن این مطالب یکم ترغیب شدم به این سمت :D

ولی من شنیدم که میگن نرم افزار به شدت توایران اشباع شده وبازار کار زیادی نداره توایران. اگرم داشته باشه بادرآمد کمه.

یکی هم اینکه آدم باید ازاول پیش زمینه داشته باشه تا موفق شه تواین رشته؟ منظور باید 1چیزایی بلد باشه از برنامه نویسی و اینا؟

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از twilight :
من به شخصه توفکر مهندسی کامپوتر نبودم ولی باخوندن این مطالب یکم ترغیب شدم به این سمت :D

ولی من شنیدم که میگن نرم افزار به شدت توایران اشباع شده وبازار کار زیادی نداره توایران. اگرم داشته باشه بادرآمد کمه.

یکی هم اینکه آدم باید ازاول پیش زمینه داشته باشه تا موفق شه تواین رشته؟ منظور باید 1چیزایی بلد باشه از برنامه نویسی و اینا؟
پیش زمینه که نمیخواد. تو دانشگاه به نظرم به اندازه کافی وقت برای کسب تخصص و تجربه هست. تا جایی هم که من میدونم کامپیوتر یک جور رشته ایه که حتی اگر جایی نتونی استخدام شی، میتونی خودت خودت رو ساپورت کنی ...

الان مثلا میگم، یه سری مدارکی هست ( که البته گرفتش سخته ها اما میگم که بدونی اشباع نشده ... ) به اسم مدارک cisco. مثل ccna, ccnp, ccie و ... . یک متخصص سیسکو در تهران ساعتی 35 هزار تومن دستمزدشه! ( و متخصص سیسکو پیدا نمیشه الان! )

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از twilight :

نه اصلا پیش زمینه نمیخواد...یکی از نقره کامپیوترها که ورودی 88 نرم شریفه می گفت خفن ترینشون تو برنامه نویسی یکی از سخت افزاریهاست که پیش از دانشگاه حتی 1 خط برنامه ننوشته بوده و هیچی کلا بلد نبوده :D
دانشگاه آدم یاد میگیره...وقت به قدر کافی هست!فقط استعداد میخواد و پشتکار بسیار بالا...
اشباع و اینها هم باید بگم آدم اگه کارش خوب باشه واقعا این حرفها نیست...الان این همه فارغ التحصیل بیکار کامپیوتر هست تو ایران اما بچه های ما خیلی هاشون که تواناییشون بالاست دارن می رن سر کار...تو شرکت کار می کنن و فوق لیسانس کامپیوتر میاد ازشون سوال می پرسه در حالی که اینا ترم 2 ان! دانشگاه صرف هیچی به آدم نمیده ...
علاقه و پشتکار و جدیت و اینکه آدم خودش بره دنبال یادگیری.اگه میخواین فقط به دانشگاه اکتفا کنین برین سراغ رشته هایی مثل برق و مکانیک و عمران و به هیچ وجه سراغ کامپیوتر و آی تی نرید...
به نقل از ســــــهیل :
اپلای کردنش که واللا بچه های خوب با رزومه خوب مشکلی نداشتن تا حالا!
دانشگاه ها و ایناش رو من در جریا ننیستم...
درمورد رنج رتبه:
هرسال داره پرطرفدار تر میشه این رشته و سخت تر میشه قبولیش...
از بومی تهران سال 89 با رتبه 204 قبول شدن نرم شریف ولی سال 90 با رتبه حدود 160 نشدن...(150 و خرده ای!)
کامپیوتر تهران سال 89 با رتبه 520 غیربومی قبول شدن سال 90 رتبه 380 نفر آخر غیربومی منطقه 1 بود...(خودم :D)
ولی با توجه به اینکه کامپیوتر تهران جدا شده امسال برای اولی نبار گرایشهاش،رنج رتبه ش کلا به هم یمریزه و احتمالا نرم افزارش خیلی سخت باشه قبولیش و سخت افزارش راحت تر باشه و اینا(ضمن اینکه سخت افزار تهران از شریف قوی تره و بهترین اساتید سخت افزار ایران مال دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهرانن...یه دلیل دیگه ش هم همینه که دانشکده برق و کامپیوترش یکیه و باعث قوی شدن سخت افزار میشه...) به هرحال رنج رتبه ای امسال رو نمیشه اصلا حساب کرد...
برای امیرکبیر ه ممن اطلاع ندارم از رنج رتبه ش.دوستم غیربومی با رتبه 495 قبول شد نرم امیرکبیرو من نمیدونم آی تی تهران قبول می شد یا نه...
آی تی شریف رو امسال با رتبه 420 بومی قبول شدن... (آی تی 80 درصد بومی هست و برای بومی ها بسیار راحت تره قبولیش...)
آی تی تهران تنها غیربومی منطقه 1 ش از شیراز بود که رتبه ش 486 بود.بومی با 700هم قبول شدن...
امیرکبیر رو هم نمیدونم...

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

یه سوال ...
گفتید "رزومه خوب"

مثلا چه چیزایی مد نظرشون هست؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Ehem_Ehem :
یه سوال ...
گفتید "رزومه خوب"

مثلا چه چیزایی مد نظرشون هست؟
مسابقات...جایزه ها...و همچنین دستیار آموزشی (TA) اساتید معتبر بودن...
مقالات...
به همراه توصیه نامه از یه استاد معتبر...

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از مهســـــــــــــا :
اگه میخواین فقط به دانشگاه اکتفا کنین برین سراغ رشته هایی مثل برق و مکانیک و عمران و به هیچ وجه سراغ کامپیوتر و آی تی نرید...
ببخشید منظورتون از اینکه فقط به دانشگاه اکتفا کنیم چیه؟!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از twilight :
ببخشید منظورتون از اینکه فقط به دانشگاه اکتفا کنیم چیه؟!
یعنی اینکه درسهای دانشگاه چیر خاصی به آدم اضافه نمی کنن.این خود آدمه که باید بره چیزهای مختلفو یاد بگیره و کارهای پژوهشی کنه یا از اینجور چیزها
برای برق و مکانیک و اینا بیشتر خوندنیه تو دانشگاه ولی کامپیوتر اینجوری نیست.یه عالمه فیلدهای کامپیوترید اریم که هیچ ربطی به درسهای دانشگاه ندارن و ما خودمون که علاقه مندیم میریم دنبالشون یاد میگیریم و باهاشون کار می کنیم.کسی که علاقه مند نباشه به دانشگاه و هرچی که بهش میده اکتفا می کنه و زیاد به جای خوبی نمی رسه

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : آشنایی با رشته مهندسی صنایع

این متن رو آقای احمدرضا جلوداریان زحمت کشیدن و بهم دادن تا براتون بذارم. :)
برای علوم مهندسی هم خانم فاطمه زهرا قرائی منش قول دادن تا شنبه بهم یه متن بدن که بذارم.برای عمران هم که آقای پیمان ذوق قرار هست زحمتش رو بکشن.موفق باشین.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx

مهندسین صنایع می¬توانند با یک نگاه فراگیر و جامع به مسائل صنعتی و غیر صنعتی، با کمترین ورودی، بیشترین خروجی را بدست آورند. این خروجی ها بسیاری از مواقع با درآمد تفسیر می¬شوند. این شیوه¬ی برخورد با مسائل، رشته مهندسی صنایع و کار محصلین این رشته را بسیار جذاب و متنوع می¬کند. دانش موجود در رشته مهندسی صنایع وقتی با روابط اجتماعی قوی ترکیب می¬شود، پلی میان علوم انسانی و بطور خاص مدیریت، با علوم فنی و مهندسی ایجاد می¬کند.مباحثدوست داشتنی و ملموس ریاضی در صنایع، توانایی در رهبری و آموزش این مهارت بصورت آکادمیک به دانشجویان صنایع و اصولی که دانش صنایع را قابل استفاده در هر مکانی می¬نماید، می¬تواند با خلاقیت مهندسین صنایع ترکیب شده و توانایی اظهار نظر در هر زمینه¬ای را به محصلین بدهد.
هدف¬گذاری در زندگی و درس خواندن اهمیت بالایی دارد؛ هدف شما از درس خواندن چیست؟ ادامه تحصیل؟ ( خوب بهترین دانشگاه های ایران تا مقطع دکترا مهندسی صنایع را ارائه می کنند)، پول؟ ( کدام رشته مهندسی درآمدی بالاتر از صنایع دارد؟)، شان و مقام اجتماعی؟ ( یک مهندس صنایع می تواند در بالاترین پست های مدیریتی حضور داشته باشد)، و هر هدف دیگری که داشته باشید با صنایع به آن می¬رسید. دنیای آینده، دنیای مدیران و مهندسان صنایع کارآمد است. کار مهندسان صنایع به طور کلی بهینه سازی است. در این رشته با گذراندن درس هایی مثل آمار و احتمال، برنامه¬ریزی¬های ریاضی، روش های تولید، کنترل کیفیت، اقتصاد، مدیریت و ... می¬توان با مجموعه گسترده¬ای از علوم مهندسی و نگاه تخصصی مهندسی صنایع به امور مختلف آشنا شد.
راهنمای شما برای آشنایی بیشتر با این رشته، مهندسان صنایع فارغ التحصیل از دانشگاه های بزرگ ایران (مانند دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه امیرکبیر) خواهند بود.

3zar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
عمران
رشته مهندسی عمران

مهندسی عمران سابقا بهش میگفتن رشته راه و ساختمان

رشته ای هست که میشه گقت همیشه واسش کار هست ولی اینکه چه کاری بسته به تحصیلات و میران اجتماعی بودن شما داره

خب کار مهندسی عمران بیشتر روی احداث یک سازه هست سازه هم تعاریف متفاوتی داره عمران با سازه ای سر و کار داره که متصل به زمین هست

سالها پیش رشته Civili Engineering دست ارتش آمریکا بود آین رشته تقسیم شد و رشته های مهندسی فعلی بوجود آمد

رشته عمران تو مقطع کارشناسی سر فصل هایی از معماری ، شهرسازی ، مکانیک رو داره و بعضی درس های تخصصی خاص خودش رو

تو مقطع کارشناسی نسبت به رشته های برق و مکانیک رشته نسبتا آسونی هست و جزو رشته های تاپ مهندسی هست دو دسته تقسیم میشه
عمران -عمران ، عمران - نقشه برداری

مقطع کارشناسی ارشد ( سازه ، زلزله ، سازه های هیدرولیکی ، سازه های آبی ، خاک و پی ، راه و ترابری ) تو مقطع کارشناسی ارشد این رشته سخت میشه طوری که میشه حضور این رشته رو تو اکثر رشته های دیگه دید

این رشته محاسبات ، درک تقریبا خوب 3 بعدی ، حوصله زیاد ، قدرت روابط اجتماعی بالا میخواد

ببینید دانشگاه ها متفاوت اند ولی تو دانشگاه های ایران بیس دانشگاه علم و صنعت عمران هست یعنی عمران ایران رو میشه گفت با اسم این دانشگاه میشناسن

بعد دانشگاه های شریف ، تهران ، امیر کبیر و ... است

دانشگاه های دیگه مثل مشهد ، تبریز ، اصفهات ، شیراز میشه گفت در یک سطح هستند

** سعی کردم خودم بنویسم که حوصلتون بشه بخونین تا یک متن طویل رو اینجا کپی پیست کنم (; (; **

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

این موضوع هم به موضوع مهم تبدیل میشه! :)

به به آقا مبین خودمون! :D
بچه ها اگه سوالی درمورد رشته ی عمران داشتین میتونین از ایشون بپرسین! :)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

آقا من با وجدان خودم خلوت کردم بعد پشیمون شدم از اینکه اینقدر جو میدم :-"
هی میگم کامپیوتر خیلی قشنگه و اینا!
باید سختیهاشو بگم تا بدونین اینارو هم:

1- یه وقتایی میشه چند روز متوالی روزی 15-16 ساعت باید بشینی برنامه بنویسی! آدمش هستی!؟ غیر از اون جسما کشش این فشارو داری؟! گاهی چند روز نمیشه خوابید!فقط باید نشست و برنامه نوشت...
2- رشته پروژه محوریه کامپیوتر... (ایضا آی تی و علوم کامپیوتر)دائم تکلیف و اینا... نمره امتحان کم هست...نمره اصلی از این پروژه ها به مرور در ترم به دست میاد...تو یه هفته واسه چند تا درس پروژه میدن همه ش با برنامه نویسی و اینا اعصاب آدم خرد میشه یه موقع هایی...
اگه پروژه رو خودت انجام ندی هیچی یاد نمیگیری و از یه سری فـیلت‍‌‍رها نمیتونی رد شی!مثلا اینکه واسه یه سری درسها چون تاثیر اصلی واسه پروژه هست واسه اینکه کسی همینجوری قبول نشه اون درسو، میان یه حد نصاب میذارن...مثلا واسه AP گفته بودن به ما که باید از میان ترم و پایان ترم مجموعا بالای 20 نمره بگیرین تا نمرات پروژه هاتون محاسبه بشن...اگر نه با 9.9 می افتین بدون احتساب پروژه...
اگه پروژه رو خودتون انجام بدین بعد از 4 سال تضمین شده ست که آدم باسواد درمیاین از دانشگاه...مثل برق و اینا نیست که خب حالا فارغ التحصیل شده طرف هیچی کار عملی بلد نیست و اینا...چون درسای کامپیوتر همونیه که قراره در واقعیت و کار و عمل هم باشه!
آدمای زیادی هستن میان و کلی علاقه و اینا...آخر سال اول دیگه حالشون به هم میخوره از کامپیوتر...میای و می بینی ملت میرن تفریح...بعد تو باید بشینی پروژه انجام بدی...
دم عیده و همه رفتن خونه و خوابگاه داره خالی میشه باید بمونی و پروژه انجام بدی...تابستونه همه رفتن خونه باید بمونی و پروژه انجام بدی...
تفریحی عملا وجود نداره!مگر اینکه اونقدر عاشق کامپیوتر باشی که اون پروژه ها و اون همه چیز یاد گرفتن بشه برات عین لذت و تفریح... مثل ماها...
یه شب داشتم می مردم از خستگی ... چند شب بی خوابی... بعد یه چیز جدید سرکلاس گفته بودن هیچی ازش نفهمیده بودیم ولی خیلی قشنگ بود بعد اومدیم شب نشستیم باهاش اونقدر ور رفتیم که فهمیدیم چی به چیه و ته و توشو درآوردیم و ... بعد دیدیم ساعت 4 صبحه و ما ساعت 10 شب در حال غش کردن از خستگی بودیم اما پای این که اومده وسط نفهمیدیم دیگه...

این که میگم تفریح نیست،نه که فکر کنین واقعا هیچ کاری نمیشه کرد...ما کوه می ریم...تفریح هم داریم اما خب ناچیزه در برابر سختی کار و خستگیهامون...
(پارسال دم عید مسابقه بازی کامپیوتری گذاشتن تو دانشکده دیگه هیچکی پروژه و اینارو فکرشو نمیکرد :-" همه فکر مسابقه بودن :پی )

کلا اینکه: رشته خیلی قشنگیه! اما با آگاهی بیاین توش... یه عالمه رتبه های خفن داریم که فرضا برق قبول میشدن اومدن کامپیوتر و الان واقعا خسته شدن و هیچ علاقه ای ندارن و پشیمون... ولی دیگه هم نمیتونن تغییر رشته بدن تو دانشگاه چون معدلشون الان پایینه...خلاصه اینکه: عاقلانه تصمیم بگیرید :)

fdd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
پلي تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسي هوافضا

وای مرسی! خیلی عالیه این تاپیک و نوشته هاتون! اگه میشه بقیه رشته هارم یکی بیاد زحمت بکشه بنویسه ! :) (;

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

آقا من با وجدان خودم خلوت کردم بعد پشیمون شدم از اینکه اینقدر جو میدم :-"
هی میگم کامپیوتر خیلی قشنگه و اینا!
باید سختیهاشو بگم تا بدونین اینارو هم:

1- یه وقتایی میشه چند روز متوالی روزی 15-16 ساعت باید بشینی برنامه بنویسی! آدمش هستی!؟ غیر از اون جسما کشش این فشارو داری؟! گاهی چند روز نمیشه خوابید!فقط باید نشست و برنامه نوشت...
والا ما تو همین تابستونم وقت نمیکنیم بخوابیم! کسی زورمون نکرده..خودمون علاقه داریم! کلا هرکی به رشتش علاقه داشته باشه مثل خودت اصلا سختی هاش به چشمش نمیاد و سختی هاش هم براش شیرینه..

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از بره ناقلا :
والا ما تو همین تابستونم وقت نمیکنیم بخوابیم! کسی زورمون نکرده..خودمون علاقه داریم! کلا هرکی به رشتش علاقه داشته باشه مثل خودت اصلا سختی هاش به چشمش نمیاد و سختی هاش هم براش شیرینه..
نه من نسبت به سایر رشته های مهندسی گفتم :) اصلا منظورمو نفهمیدی...
بیخیال...

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

نه من نسبت به سایر رشته های مهندسی گفتم :) اصلا منظورمو نفهمیدی...
بیخیال...
الان فهمیدم! :D اکی!

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش