• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نوع واکنش به رفتار والدین...

آیا شما با خانوادتون راحتین ؟ آیا مسائلتون رو باهاشون در میون می ذارید ؟

• رای‌دهندگان
    128
  • شروع کننده موضوع

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران
پاسخ : نوع واکنش به رفتار والدین...

بچه ها من نپرسیدم مشکل شما با خانوادتون چیه!!! گفتم اگه مشکلی داشتید و تونستید حلش کنید ؛ روشتونو به ما هم بگید...
راه حلی بگید که بشه شرایط مساعد توی روابطمون با خانوادمون پیدا کنیم!

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

من هیچ وقت اعتراض شدیدی به پدر و مادرم نکردم. هر چی بوده فقط یکی دو جمله بوده و یه کم سر سنگینی ولی بی احترامی نمی کنم. من سعی می کنم بی خیال باشم. چون ما از دو نسل متفاوتیم و عقاید و تفکراتمون فرق می کنه و نمی تونیم هم دیگه رو هم قانع کنیم. پس بهتره به شیوه ی هم زیستی مسالمت آمیز با رعایت احترام کنار هم باشیم و از این کنار هم بودن لذت ببریم.

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

نه اونا قانع ميشن نه ما.راه حل مصالمت آميز مراعاته و راه حل غير مصالمت آميز دعوا و ساز خودت رو زدن..

من تركيبى از اين دوتا هستم :rolleyes:

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

من اگر موضوع کاملا شخصی باشه از دخالتشون ناراحت می شم و می گم مامان/بابا گیرندین دیگه...
اگر هم ببینم به شکل ناگهانی شرع کنن به گیر بیش از حد دادن مثلمن عصبی می شم و جواب می دم....
البته می دونم بده ولی شخصن یا معذت خواهی نمی کنم و حقو به خودم می دم یا دیر معذرت خواهی می کنم و میرم تو اتاقم و جوری نشون می دم که برام اهمیتی نداره (البته خودم می دونم که داره) مخصوصا مواقعی که حق با منه... (< X-(

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

من وقتی مامان بابام دعوام میکنن ساکت عین ماست وایمیسم و نگاشون میکنم جالب اینه که این کار من اونارو دوبرابر عصبی میکنه مامانم میگه کاش فشم میدادی ولی اینطوری عین ماست نگام نمیکردی :O

• شروع کننده موضوع

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

به نقل از ...roze... :
من اگر موضوع کاملا شخصی باشه از دخالتشون ناراحت می شم و می گم مامان/بابا گیرندین دیگه...
اگر هم ببینم به شکل ناگهانی شرع کنن به گیر بیش از حد دادن مثلمن عصبی می شم و جواب می دم....
البته می دونم بده ولی شخصن یا معذت خواهی نمی کنم و حقو به خودم می دم یا دیر معذرت خواهی می کنم و میرم تو اتاقم و جوری نشون می دم که برام اهمیتی نداره (البته خودم می دونم که داره) مخصوصا مواقعی که حق با منه... (< X-(
تا اين جا چند تا روش بود:
1) سكوت و رعايت احترام والدين
2) قهر
3)پافشاري بر خواسته ها و به نوعي لج بازي

بچه ها يعني واقعا راه حلي وجود نداره؟؟؟
يا از حق خودمون بگذريم يا براي رسيدن به هدفمون باهاشون جنگ جهاني راه بندازيم؟؟

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---&gt; بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

من متاسفانه يا حرفمو قبول ميكنن راحت يا در نهايت سخت(ميدونم بده) ولي هرچي توبه ميكنم باز دفه بعد كار به مشاجره ميكشه در نهايت اگه يا پدر يا مادر راضي شه ديگه من تموم شده ميدونم قضيرو
مثلن يكي از راهاش اينه كه بگي فلانيو فلاني چطر ميتونن بعد اونا ميگن اونا غلط كردن بعد تو ميگي داريم منطقي حرف ميزنيم بعد از مشتركاته خودمون باطرف وپدرومادرهامون ميگيم اينجا يه طرف نرم تر برخورد ميكنه بعد اونو بايد تنها گير بياري روش كار كني(راه خبيثانه: ^#^ :-" يه چنتا كار كه اونيكي والد اشتباها انجام دادرو ياداوري كني) و بعد واسه نبرد بعدي تلاش كني اين برا مواقعه حياتي و سخته كه كار سخته ها من بچه بديم نيستم ازمم راضين بگم :D امروزم ماميم گفت هرچي فكر ميكنم اشتباهه بدي ازت يادم نمياد(خيلي جدي) 8-> :D :-[ :-[

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از محدثه (Bahar.no) :
بچه ها يعني واقعا راه حلي وجود نداره؟؟؟
يا از حق خودمون بگذريم يا براي رسيدن به هدفمون باهاشون جنگ جهاني راه بندازيم؟؟
وقتی 2 نفریم از 2 تا دنیای کاملا متفاوت نتیجَش همین میشه دیگه. مگر در موارد نادر که همچین مسائلی نباشه. (من که تا الان ندیدم)
ولی به نظرم بهترین کار انجام امور در صلحِ. چون جنگ و دعوا عواقب بدی داره. تو دعوا آدم یه چیز میگه که یا دیگه نمیشه جمعش کرد یا خیلی زمان میبره. روی افرادم اگه تو روی هم باز شه دیگه از اون به بعد وامصیبتا.

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

دوستان سلام
دلیلی که این نظر سنجی رو گذاشتم 2 چیز بود
1 اینکه بر سر این مسئله ک ما ( من و دوستانم) نمی تونیم با خانواده هامون ارتباطی گرم از نظر در میون گذاشتن مسائلمون با اونها داشته باشیم خیلی بین ما بحث می شه و متاسفانه نتیجه و راهکاری بدست نمی یاد راهکار ک خوبه همه ب دنبال دلیل می گردیم :-/
2 اینکه می خواستم ببینم اگر این مسئله مشکل افراد دیگری هم هست خوب چ خوب ک سرش بحث بشه و تلاش کنیم ب نتیحه برسیم ;;)

پس لطفا اول در نظرسنجی شرکت کنید و بعد هم بگید که آیا با خانوادتون مشکل دارید ؟ این مشکلات بر سر چی هستن ؟ و اگر نمی تونین با اونها ارتباط داشته باشید و مسکلاتتون رو باهاشون در میان بذارید فکر می کنید باید چ راحی رو پیش بگیریم؟ :-? :-??

امیدوارم موثر واقع بشه و بخشی از مشکلات ما با خانوادهامون رو از بین ببره [-o<

** یه نکته مهم : همه ی دوستان می دونن ک مشکلات افراد در سنین مختلف حتی با تفوت یک سال هم می تونه متفاوت بشه پس باید سعی کنیم اگر مشکل دیگران ب نظرمون ساده یا چیز دیگری هم امد در جهت کمک ب اونها بحث کنیم نه چیز دیگه :)

saghar128

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

نگاهشون میکنم....میگذارم فکر کنن همیشه حرف درست حرف اونهاست درحالیکه خودم درک میکنم که ممکنه خیلی از حرفهایشان هم غلط باشه یا اینکه بیجا به چیز بی اهمیتی جلوه مهمی بدن.

ELiSA

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
Teh
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
ميكروبيولوژي

گزینه ی خیر تمایلی به این کار ندارم رو زدم!!!
بهترین کار از نظرم همینه؛ چون نه من حرف اونا رو قبول میکنم و نه اونا منو درک میکنن!!!
پس همون بهتر که در ظاهر پیروی حرفاشون باشیم و احترامشون رو نگه داریم ؛ اونا هم از ما راضی باشن ... اما چند سال بعد که نوبت ماست ؛ کارهایی رو انجام میدیم که قلبا بهشون اعتقاد داریم ..
اون موقع نه دعوایی بوجود میاد و نه دلخوری ... والدین هم اینو درک میکنن که از ی سنی به بعد فرزندان حق اینو دارن که خودشون برای خودشون تصمیم بگیرن!!!
پدرو مادر ها باید بینششون رو عوض کنن و سطح فکریشونو بالاتر ببرن و بعضی حساسیت هارو کنار بذارن تاهمچین مشکلاتی بوجود نیاد!!
اون خونواده هایی که پدرو مادر روابط دوستانه با بچه ها دارن موفق ترن و بنظرم والدین از اکثر اتفاقات زندگی بچشون باخبرن.
چون تمایل بچه برای ارتباط با پدرو مادر بیشتر میشه

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

من دقیقن همین مشکلُ با خانواده م دارم :|
هر چیزی که میگم اونا میگن فقط به این فک میکنی که زود جواب بدی :| درصورتیکه قصد من این نیستش :|
کلن اگه باهاشون مخالفت کنم سریع همینو میگن و فوری ئم ناراحت میشن که چرا مخالفت کردی :-<
وقتیم میگم فلانی این کارو میکنه و اینا در جا میگن فلانی غلط کرده :|
اختلاف سنیمونم خیلی زیاده فک کنم علتش این باشه :-<

راهکاری چیزی سراغ ندارین؟ :|

• لایک
امتیازات: N¡na

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

به نقل از جنا :
من دقیقن همین مشکلُ با خانواده م دارم :|
هر چیزی که میگم اونا میگن فقط به این فک میکنی که زود جواب بدی :| درصورتیکه قصد من این نیستش :|
کلن اگه باهاشون مخالفت کنم سریع همینو میگن و فوری ئم ناراحت میشن که چرا مخالفت کردی :-<

دقیقا منم همین مشکلو دارم اون روزی سر یه مسئله مامانم باهام حرف زد که متقاعدم کنه ولی خوب نشدم بهد اخرش میپرسه قبول کردی؟ بعد میگم نه عصبانی میشه خو قرار نیست هرچی اونا عقیده دارن مام داشته باشیم درواقع پدرمادرا این توقع رو دارن

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

خانواده ی من خصوصا پدرم خیلی دلشون می خواد ک من هر اتفاقی تو زندگیم میوفته بذارم کف دستشون !! (:|
منم اصلا از این کار خوشم نمی یاد ، مگه زندگیه من نیست آخه ؟!
ب نظر من هم یه مقدار زیادی از این اختلافات به خاطر تفاوت سنیمونه ! 30 سال با باباو 28 سال با مامانم !
خیلی ها تعجب می کنن و می گن 30 سال ک خیلی نیس ! ولی همین 30 سال برای اینکه 3 دهه تفاوت فکری باهاشون داشته باشم بسه ! [-(
جالبه ! همه ی دوستام با مامانشون اینا ک مشکل دارن ب من می گن مشکلشونو حل کنم و حل هم می شه ! ولی نوبت به خودم ک می رسه ، اصلا ناتوان می شم !!! :| :| :(
واقعا موندم چی کار کنم !!! انقد بدم می یاد تا یه کاری می کنم ، یه چیزی رو ازم می گیرین همیشه همین بوده !
بعدشم تا صد سال می زننش تو سرم !!!!!

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از نیکتا :
خانواده ی من خصوصا پدرم خیلی دلشون می خواد ک من هر اتفاقی تو زندگیم میوفته بذارم کف دستشون !! (:|
منم اصلا از این کار خوشم نمی یاد ، مگه زندگیه من نیست آخه ؟!
ب نظر من هم یه مقدار زیادی از این اختلافات به خاطر تفاوت سنیمونه ! 30 سال با باباو 28 سال با مامانم !
خیلی ها تعجب می کنن و می گن 30 سال ک خیلی نیس ! ولی همین 30 سال برای اینکه 3 دهه تفاوت فکری باهاشون داشته باشم بسه ! [-(
جالبه ! همه ی دوستام با مامانشون اینا ک مشکل دارن ب من می گن مشکلشونو حل کنم و حل هم می شه ! ولی نوبت به خودم ک می رسه ، اصلا ناتوان می شم !!! :| :| :(
واقعا موندم چی کار کنم !!! انقد بدم می یاد تا یه کاری می کنم ، یه چیزی رو ازم می گیرین همیشه همین بوده !
بعدشم تا صد سال می زننش تو سرم !!!!!
تو 3 دهه تفاوت سنی داری من 4 دهه :|
تا من یه اشتباهی میکنم سریع ناراحت میشن تا یه ماه هر چی میگم فوری میزننش تو سرم :|

دوستان تو رو خدا ی ه راه حل ارائه بدین زندگیمون مختل شده کامل :|

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از جنا :
دقیقا مشکل من هم همینه :|
خب وقتی با اونا موافق نیستم باید نظر خودمُ بگم دیگه!! نمیدونم چرا اینُ متوجه نمیشن! من با این قضیه خیلی مشکل دارم... :-<
پیشنهادم اینه که یه روز مثلا بشین با مامانت صحبت کن، بهش بگو من که رفتارای مورد انتظار شما رو برآورده میکنم از شما هم انتظار دارم یه کم منُ درک کنین که مثلا تو آیندمُ اینا تاثیر نذاره... یا مثلا برین پیش مشاور... شاید راه خوبی باشه :)
در مورد خودم این راه بدک نبوده ولی خب.... بعضی وقتا این جملهء «یه روز خوب میاد» واقعا نیازه!
حل میشه ایشالله...
:-<

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نقل از شکیبــــــا :
دقیقا مشکل من هم همینه :|
خب وقتی با اونا موافق نیستم باید نظر خودمُ بگم دیگه!! نمیدونم چرا اینُ متوجه نمیشن! من با این قضیه خیلی مشکل دارم... :-<
پیشنهادم اینه که یه روز مثلا بشین با مامانت صحبت کن، بهش بگو من که رفتارای مورد انتظار شما رو برآورده میکنم از شما هم انتظار دارم یه کم منُ درک کنین که مثلا تو آیندمُ اینا تاثیر نذاره... یا مثلا برین پیش مشاور... شاید راه خوبی باشه :)
در مورد خودم این راه بدک نبوده ولی خب.... بعضی وقتا این جملهء «یه روز خوب میاد» واقعا نیازه!
حل میشه ایشالله...
:-<
این کارو کردم ولی نتیجه نداشته :|وقتی میگم عاغا منم احساس دارم میخندن بهم :|
کلن هر چیزی که مخالف نظرشون باشه رو به شدت سرکوب میکنن وقتیم میگم اشتباه میکنین ناراحت میشن :|

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

آره خب، این چیزا تفاوت نسلهاست در واقع... همون چیزی که بهش میگیم "شکاف نسلها"...
خب، همون مشاور شاید بهترین راه باشه... پدرمادرا به بچه ها اصن اعتماد ندارن واقعا، تجربه دارم خودم... ولی همون حرفُ یه آدمِ بزرگتر بزنه کلی بَه به و چهچه هم میکنن... :| مشاور فک کنم بهترین راه باشه...
همین فردا بشین جدی با مامان و بابات صحبت کن، بگو همونطور که شما از این مسائل ناراحت میشین منم احساس دارم، من میخوام از طرف شما ساپورت بشم، میخوام با من رابطهء عاطفی برقرار کنین... حداقل اگه بازم به حرفت گوش ندادن حرفتُ به یکی زدی... حالت بهتر شده...
امیدوارم جواب بده :)

demon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک

من همه راه ها رو امتحان کردم
داد و بی داد راه انداختم
افسرده شدم حتی!
کنار اومدم
دختر ماه و خوبی شدم
یه مدت ربات شده بودم هرچی میگفتن گوش میکردم!!
...
ولی هیچ کدوم ب اندازه قهر جواب نداد
یبار سر یه مساله پیش پا افتاده یک هفته با بابام حرف نزدم
سر هفته با اشک و اه به همه ی اهداف سه ماه قبل و بعدش رسیدم!
البته انقد نامرد نیستم که سر هر موضوعی قهر کنم
و اینکه بابام با حرف و منطق قانع میشه
اگه براش توضیح بدم درک میکنه

در مورد مامانمم هیچ راهی جواب نمیده!!!
اصلا نمیشه کاریش کرد!
راه نداره! ~X(

BlackTG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر نیمچه مدال
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
صنایع

من یه کم آب زیر کام واس همین اکثراً باهاش مستقیماً بحث و جدل نمیکنم یه کی رو پیدا میکنم خواسته های منو ازشون بخواد راضی کردنشون هم میبوفته پای اون

بالا