• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اوه خدایا ! من عاشق این آهنگم !

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ : اوه خدایا ! من عاشق این آهنگم !

اصلاً انتخاب کردن بهترین آهنگ احمقانه ترین کاریه که میشه کرد ؛ چون نظر هیچ دو نفری در مورد یه آهنگ کاملاً یکسان نیست . حتی اگه دو نفر یه آهنگ رو دوست داشته باشن ، از قسمتای مختلف اون آهنگ خوششون میاد. اما چیزی که معمولاً یکسانه توی برترین آهنگای یک سال ، ریتم یا متن اعتیاد آور اونه.

Oghab

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان
شهر
آسمان
دانشگاه
پیدا نکردم دانشگاه خوب
رشته دانشگاه
یه چیزی که بشه به دیگران کمک

آقا شما که میگی من عاشق این آهنگم .....

این تن بمیره چند وقت گوشش میدی ؟

عاشق آهنگ شدن به نظرم لحظه ایه

در حال حاضر با آهنگ two more lonely poeple از miley cyrus خیلی حال میکنم .

fdd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
پلي تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسي هوافضا

خب به نظر بنده بايد ويژگى هاى آهنگاى Adele رو داشته باشه! :)يعنى بايد از عمق وجود خواننده بيرون بياد! بايد مفهوم داشته باشه! ريتم دل نشين داشته باشه!! يا مثلاً ممكنه يه سبك جديد داشته باشه يا ايده اى باشه! بعضيام صرفاً به خاطر نام خواننده كه مثلاً معروفه آهنگاشو دنبال ميكنن!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از Oghab :

آلبوم Backstreet Boys ِ Never Gone ُ شیش ساله گوش میدمُ هنوز عاشقشم. البته اوایل که یه مدت تو کفِ متناش بودیم فقط از ریتم آهنگ لذت میبردیم :-"

مثلا اگه از آهنگای کلی کلارکسون خوشم بیاد نهایتا یه ماه گوش میدم چون تکراری میشن ولی بعضی آهنگا هستن که هیچوقت تکراری نمیشن !

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

نظرم اينه كه يه جاهايي كيفيت صداي خوانننده مهم تره از تكست يا حتي آهنگ
به طور كلي من فعلا فقط صداي استاد(شجريان) به دلم ميشينه
چون نديدم كس ديگه ايرو كه اين انعطافو داشته باشه

• لایک
امتیازات: fdd

masood

کاربر فوق‌فعال
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت

به نقل از Oghab :

بنده به شخصه 10 ساله یاور همیشه مومنو گوش میدم هنوز که هنوزه اولین آنگیه که گوش میدم
اهنگ تاک و جزیره وغروب و... سیاوش قمیشیو حدود 7 -8ساله گوش میدم و هم چنان عاشقشونم
و خیلی آهنگ دیگه مخصوصا از همین 2تا خواننده x:

به نظر من تکست قوی با آهنگ سازی قوی یه آهنگو جاودنه میکنه . اهنگ سازیه قوی صرفا دوپس دوپس خفن یا غم خفن نیست چیزیه که کامل با اهنگ متچ شه . ازین ترکیبا تو آهنگ های استاد قمیشی زیاد میشه دید چون همه اهنگاشم خودش ساخته و همشم اهنگ سازیه نه تنظیم
متاسفانه الا توی کشور اهنگساز نداریم هیچکس نت نمینویسه همه تنظیم میکنن
نسل اهنگ سازای ایران داره میمیره اخریش شادمهره که خیلیم خوب پیشرفت کرده

دیگه همه حرفامو که بعضیاشم جاش اینجا نیس زدم :D

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

من خودم آهنگ پاپ دوست دارم آهنگی که موسیقی قشنگی هم داشته باشه و صدای خواننده اش هم خوب باشه(یه چیزایی تو مایه های احسان خواجه امیری)

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

اما به نظرم نشه عاشق تك آهنگ شد
بسته به حال اون لحظت ميتوني يه آهنگو خيلي دوست داشته باشي
ميگن آنچه از دل برآيد....

• لایک
امتیازات: fdd

sepehr.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز دوره چهارم المپیاد نانو

برا من موزیکش خیلی مهمه .. اینکه تکراری نباشه و تمیز اجرا شده باشه ....
مثلا من عاشق گروه Coldplay ام ! همه اهنگاش !!
به نظرم سبک اجراییشون خاصه و همین خاص بودنو دوست دارم.

خلاقیت مهمه !

shakiba.n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران

به نظر من مضمون و ریتم یه آهنگ خیلی روی ماندگار شدنش اثر داره...مخصوصا ریتم...چون ریتم تاثیر زیادی توی روحیات آدما داره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

اهنگی تو ذهنم میمونه که با اون حس و حال زمانی که گوش میدم بهش بخوره...
مثلا وقتی دپم باید حسمو برام دیکته کنه... یا مثلا الان که حالم خوبه بعد از نسترن خیلی بهم میچسبه :D
اهنگ و تکست هم خیلی مهمه + خواننده...

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

آهنگ ینی موسیقی بی کلام و آرامش بخش یه چیزی تو مایه های سمفونی
واااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااای...........................

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

من آهنگایی رو که شمرده باشن و موضوع آهنگ هم دوست داشته باشم بیشتر گوش میدم
یه چیز دیگم که برا خیلی مهمه اینه که خواننده بتونه شنوننده رو تحت تاثیر قرار بده با صداش...

آهنگم که زیاده ما عاشقش باشیم
یکی از اون آهنگا
آهنگ "اگه یه روز"
از فرامرز اصلانیه 8->

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

خب، من از اوّل ِ آهنگ شروع میکنم تا وقتی که آهنگ تموم شه؛ یــَـنی دونه دونه، تیکّه تیکّه نقد میکنم همه رو . :]

ارغوان تو صفحه اوّل یه پست ِ جالب داد؛ در مورد ِ اوّل ِ آهنگ ــای ِ امثال ِ هایده [ مثلا ؛؛) ] که به شدّت باهاش موافقم؛ آهنگ ــه 5 دقیقه ــس، بعد کلـّـا 3 دقیقه اول ــِـش آهنگ ِ بی کلام داره! من ــَـم گوش میدم البته؛ ولی بعد از یه مدّت کسل کننده میشه دیگه . این نکته از ارزش ِ آهنگ «میتونه» کم کنه[nb]الزاما باعث ِ بی ارزش شدن ِ آهنگ نمیشه [/nb] چون خیلی ــا هستن [ از جمله خودم :" ] که حوصله ــشُ ندارن؛ تا دقیقه اوّل صب میکنن، بعد طاقت ــِـشون طاق میشه و میزنن ترک ِ بعد .

آهنگ نباید یه لیریک داشته باشه که هــِـی پشت ِسر ِ هم تکرار شه؛ مسخره میشه اونموقه . حالا صرفا یه جاهایی هست که هــِـی تو آهنگ تکرار میشه، ولی نباید اون قسمت ــا کلّ ِ آهنگُ تشکیل بدن . «نه به این شوری ِ شور،نه به این بی نمکی.»

آهنگ باید یه نقطه اوج داشته باشه، یه نقطه ای که آهنگ تو ــش اوج بگیره و مو رو به تن ِ توی ِ خواننده سیخ کنه؛ نقطه ای که تو گر بگیریُ داغ کنیُ بپری بالا پایین .

بعدَم یه چیز دیگه؛ تو بعضی از این آهنگ ــا خواننده همینجوری یه قسمت ــی از متنُ هـِـی تکرار میکنن تا صداشون تحلیل بره و آهنگ تموم شه؛ یــَـنی بدترین چیزی که میتونه در آخر ِ آهنگ اتّفاق بیفته همین ــه . متنفرم از این قضیه! :"

به نقل از پوریا عابدی :
وقتی ی انجمن مدیر نداره معنیش اینه"بیاین یاری کنیم و این انجمن رو مدیریت کنیم بچه ها"
:-"
:|
دوستان این تاپیک وا3 این نیست ک بگین کدوم آهنگو دوست دارین :|بگین چی میشه آدم از ی آهنگ خوشش بیاد؟؟(پست اول :rolleyes:)
پوریا خوب شد رفتی بیشتر حرص میخوردی وگرنه :-" :))
بچّه ها، خواهــشــا؛ خواهــشــا پست ِ اوّلُ بخونین . : |

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

خب، مثل اینکه خیلی سخته خوندن کادر اون بالا و بعد خوندن پست اوّل تاپیک. :-?

به نقل از ℳademoiselle :
چه چیزی باعث میشه یه آهنگ ( چه تو ذهن ما ، چه تو اجتماع ) موندگار بشه ؟ ویژگی های فنی یه آهنگ اثر بیشتری رو این مسئله داره یا محتوای اون ؟
کلاً بنظرتون چه ویژگی هایی میتونه یه آهنگ رو "مورد علاقه ی من" کنه ؟ این ویژگی میتونه خیلی کلی باشه یا خیلی جزئی .
می تونین هر ویژگی رو بگین که یه آهنگ رو موندگار میکنه . چه برای "شما به تنهایی " و یا برای " عموم " .

رعایت کنید دوستان لطفا. بی دلیل صحبت نکنید و لااقل اینُ بخونید بعد پست بدید!!

m.f.a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
کرمان
دانشگاه
ایشالا شریف یا تهران

ازنظرمن آهنگ خوب ویاموندگارآهنگیه که خواننده اش اونوباتمام احساسش بخونه وسعی کنه توی آهنگاش این احساسوبه مخاطبانش منتقل کنه یامتن ترانه قشنگ باشه وبامفهوم باشه توش ازتعبیرهایی قشنگی به کاررفته باشه
صدای خواننده اش هم قشنگ باشه نه هرکی ازراه می رسه بیادبخونه بعدش اصلانشه صداشوتحمل کرد :-& :-&

کیانا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم

به نظر من مهم ترین معیار برای خوب بودن یه آهنگ خواننده اونه.
بستگی داره تو تا چه حد بتونی با صداش ارتباط برقرار کنی.
مثلا درمورد اهنگ دوست دارم بابک جهان بخشی من هروقت حالم زیاد وب نیست بهش گوش می دوم و تا می تونم گریه می کنم. :)
ولی موقع هایی که شاد هستم بیش تر سراغ قول بده تهی و دختر رشتی و این جور افراد می رم. :)

yasaman sajedi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 6
شهر
تهران

بچه هابه نظره من نحوه تشخیص دادن خوبی و بدیه آهنگ به این راحتیانیس آهنگ باید خودش و متنش به آدم حسه خاصی بده واین حس از توسطه هر کسی قابل تشخیص نیست ینی فقط بسته به شخصیت روحیات شخص داره نمیتونید راجبش حرف بزنید

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از ℳademoiselle :
آهنگ ِ موندگار برای هر آدمی میتونه با آدم دیگه متفاوت باشه اما بعضی از آهنگا که مثلاً پرفروش سال میشن یا کلی جایزه میبرن .. چه ویژگی هایی میتونن داشته باشن که مورد پسند "عموم" قرار گرفتن ؟

چه چیزی باعث میشه یه آهنگ ( چه تو ذهن ما ، چه تو اجتماع ) موندگار بشه ؟ ویژگی های فنی یه آهنگ اثر بیشتری رو این مسئله داره یا محتوای اون ؟

کلاً بنظرتون چه ویژگی هایی میتونه یه آهنگ رو "مورد علاقه ی من" کنه ؟ این ویژگی میتونه خیلی کلی باشه یا خیلی جزئی .

مثلاً ، من به یه ویژگی خیلی جزئی در مورد بعضی آهنگای مورد علاقه م اشاره میکنم و اون اینه که "شروع شدن" یه آهنگ میتونه خیلی تاثیر مهمی رو آهنگ بزاره . شاید شما تا به حال آهنگ هایی گوش دادین که بنظرتون اول اونها فوق العاده شروع شده ، حتی ادامه ی آهنگ به اندازه ی اولش قوی نیست و شما رو خسته میکنه اما حاضر نیستین repeat رو خاموش کنین چون میخواین بار ها و بارها اول اون آهنگ ، و به طبع کل آهنگ رو بشنوین .

می تونین هر ویژگی رو بگین که یه آهنگ رو موندگار میکنه . چه برای "شما به تنهایی " و یا برای " عموم " .
هر اهنگي بسته به محتواش ميتونه در شرايط مختلف،تاثيرات ِ متفاوتي روي ِ انسان هاي مختلف داشته باشه.
هر انساني ميتونه بسته به شرايط روحي و روانيش، با اهنگي خاص ارتباط برقرار كنه و اون اهنگ براش موندگار بشه...
يا ويژگي هاي خاصي در هر اهنگي هست كه يه عده علاقمند ميشن.مثل همون مثالي كه زدي~شروع خوب.نمونش اهنگ ِ only girl in the world از ريحاناست كه من به شخصه فقط براي چند ثانيه اولش اون رو گوش ميدم.
يا بعضي اهنگا شعر ِ قوي اي دارند يا موزيك تونسته خيلي خوب با محتوا و صداي خواننده جور در بياد...يا حتي موزيك ويديو!مثلا به نظر من اهنگايه ليدي گاگا تا حد زيادي فقط به خاطر ِ كليپ هاي عجق وجقش معروف ميشه !!!
خوب ميدونيم كه ادما تفاوت هاي فردي زيادي دارند اما بي شباهت هم نيستند.حالا هر كدوم از ويژگي هاي يه اهنگ خوب، عامه پسند تر باشه، اون اهنگ عمومي ميشه.

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

N-Dobz ft. Bodyrox - We dance om
واقعا خدای آهنگه.هم انرژی داره و سبکشم خوبه.
آهنگ ماندگار به نظر من باید انرژی کافی رو در عین قشنگی داشته باشه

بالا