• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

از دست این ژست‌های مسخره

• شروع کننده موضوع ibtkm
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
آقا طرف عکس گذاشته عین جنازه خوابیده روی جدول کنار خیابون، نصفه‌س راست مساحت بدنش با دستش داخل جوبه، اونکی نصفه‌ی مساحت بدنش با دست چپش رو آسفالته.

یا رفته مث عنکبوت روی زنگ آهن دراز کشیده عکس انداخته!

یا مثلا از حموم اومده بیرون، حوله تنشه، تو خونشه، عینک آفتابی هم زده ولو شده روی مبل از خودش عکس گرفته گذاشته پروفایل پیکچرش.

یا اصن چرا راه دور بریم؟ طرف از غروب آفتاب گذشته، آفتاب رفته، عینک آفتابی زده!

خب الان چیکارتون کنم؟! شاید به نظر من اینا یه سری ژست احمقانه و مسخرس ولی قبول کنید خیلی از کارهایی که ملت می‌کنند، صرفا یه سری ژست مسخرس. الان مثلا هدف از عینک آفتابی، کاهش تاثیر اشعه‌های مضر خورشید و اثرش روی چشم و ... هست در حالیکه بسیاری از مردم صرفا به خاطر ژست عینک می‌زنن!

به نظرتون این آدمایی که از این ژستای احمقانه می‌گیرن با خودشون دقیقا چی فکر می‌کنن؟ و این ژست گرفتنای بی‌خودی چه نتایجی می‌تونه داشته باشه؟ و اینکه آیا راهی برای مقابله با این کارا هستش؟ مثل فرهنگ‌سازی ( مثلا همین عینک آفتابی) ؟ و اینکه این طرز تفکرا درباره‌ی اینجور ژستا از کجا ناشی می‌شه؟ اخه نسبت به گذشته خیلی شدیدتر شده. و کلا نظرتون رو درباره‌ی ژست مزخرف گرفتن بگید.

پ.ن: ژست گرفتن با ژست مزخرف و جلف گرفتن فرق داره

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران
پاسخ : از دست این ژست‌های مسخره

واقعا مسخرستا
مثلا همینا که عینک افتابیو میزارن بالای سرشون
این کارا که با فرهنگ سازی درست نمیشه
واقعا مردم ایران انقدر....که به فرهنگسازی در مورد استفاده از عینک یا هر چی دیگه یا ژست عکس گرفتنشون باشن؟؟؟
ژست گرفتن واسه عکس یه چیزه شخصیه البته به خوده فرد مربوطه و کسی حقه دخالت نداره
ولی به نظرم اینکه این ژستای مسخره رو واسه قرار دادن تو دید عموم بگیری از روی عقده و نیاز به مورد توجه قرار گرفتن ناشی میشه

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

الان مد شده ملت میرن ژس میگیرن میگن میخوایم بزاریم تو فیس بوک [-(

اون فیس بوکتون بخوره تو سرتون با اون ژس مسخره :-w

یارو زیر بارون رو صندلی پارک دراز میکشه میگه ازم عکس بگیر میخوام بزارم تو اف.بی :O

کسایی هم که این کارو میکنن کمبود داره اونم اساسی [-(

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

این جوری آدما خیلی هاشون (نه همشون) کلا خود شیفتگی مزمن دارن و یه سری چیزا رو که ندارن مثه توجه اطرافیان فاز طریق به راحتی به دست میارن .یعنی تنها خواستشون اینه که همه بهشون توجه کنن.
اینا الان یک نفر آدم درست و حسابی رو و یا چند تا بازیگرو دیدن که اینجورین فکر میکنن با لباس پوشیدن مثه اونا ،رفتارشون هم مثه اونا میشه .یعنی اگر فردا بهشون بگن مد اینه که چادر گل گلی سرت کنی بری بیرون اکثرشون همین کارو میکنن.

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

علاقه به متفاوت بودن ...
اشخاص دوست دارن که "متفاوت" باشن ، حالا فرقی نداره این از نیاز به جلب توجه ناشی بشه یا صرفا فقط یک علاقع باشه .
همه چی رو هم نندازید گردن خودشیفتگی ، جلب توجه و کمبود های شخصیتی .
فردی یک چیزی رو ، دوست داره ؛ مثلا خوشش میاد که عینک آفتابی بزنه . ما حق قضاوت رو نداریم که حتما این فرد علاقع داره بهش توجه بشه یا هزاران دلیل و منطق ساختگی خودمون .
بنظرم اگر واقعا هدف افراد از این کار ، جلب توجه بود ؛ اون وقت حق نکوهش ـش رو داریم .

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

به نقل از Ћеѕтег ргчппе :
فردی یک چیزی رو ، دوست داره ؛ مثلا خوشش میاد که عینک آفتابی بزنه . ما حق قضاوت رو نداریم که حتما این فرد علاقع داره بهش توجه بشه یا هزاران دلیل و منطق ساختگی خودمون .
بنظرم اگر واقعا هدف افراد از این کار ، جلب توجه بود ؛ اون وقت حق نکوهش ـش رو داریم .
مشکل با اونایی که دوست دارن نیست ،اونا به خودشون مربوطه چی کار میکنن چون دوست دارن و ما هم حق دخالت نداریم .ولی خیلیا نه نمیدونم چه طوری منظورمو بگم انگار عکساشون داره با آدم حرف میزنه .حتی عکساشون فخر می فروشه .

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

دلیل اینا کمبوده به نظر من.
بعدشم تا یه چیزی "خز" نشه ول کن نیستیم دیگه.

(البته این مورد واسه خانوما!)
تا وقتی خز نشده بود، هر کی یه چسب میخرید میزد رو دماغش، اگه عمل نکرده بود! بعدش خز شد، جک اش در اومد، تموم شد قضیه.
الانم همینه! طرف هدفون beats خریده با کلی فیس و افاده (دیکته!) تو خیابون میندازه رو سرش، یه ژست آرتیستی هم میگیره، خدا رو هم دیگه بنده نیست! عکسم میگیره میذاره که منم بیتس دارم!
اینم وقتی خز شد، کسی دیگه نمیاد از این حرکات کنه.

کلا این ژست ها رو واسه جلب توجه انجام میدند! (بعضا میدیم!) وقتی که جلب توجه اش جنبه منفی پیدا کرد (خز شد) ازش دست میکشند.

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

من با اینکه یکی از علل اصلیش جلب توجهه موافقم ولی این، ریشه مثن تو کمبود توجه تو خانواده یا امثالهم نداره به نظرتون؟ بیاین این قضیه رو ریشه‌یابی کنیم

شبه جمله

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
nemidoonam
شهر
esf

الان مثلا pitbul با اون همه ابهتش تو يه اتاق تاريك عينك ميذاره عقده ايه؟يا مسخره اس؟آقا خوشت نمياد نبين ،رد شو ازش!حق دخالت ونظر دادن نداريم راجع به عقيده ديگران!!

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

به نقل از شبه جمله :
الان مثلا pitbul با اون همه ابهتش تو يه اتاق تاريك عينك ميذاره عقده ايه؟يا مسخره اس؟آقا خوشت نمياد نبين ،رد شو ازش!حق دخالت ونظر دادن نداريم راجع به عقيده ديگران!!
اون خواننده است شرایط حکم میکنه که یک استایل خاصه خودشو داشته باشه .ولی من اگر ادای اونو در بیارم چی ؟عقیده ی هر کی ماله خودشه ،درست .حالا ما که مخالفیم میخوایم ببینیم این عقیده برای چی اومده ؟

شبه جمله

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
nemidoonam
شهر
esf

به نقل از !Tik! :
اون خواننده است شرایط حکم میکنه که یک استایل خاصه خودشو داشته باشه .ولی من اگر ادای اونو در بیارم چی ؟عقیده ی هر کی ماله خودشه ،درست .حالا ما که مخالفیم میخوایم ببینیم این عقیده برای چی اومده ؟
من كلا ميگم نبايد موافق يا مخالف عقيده ي كسي بود مخصوصا تو اين مواردي كه ذكر شد.ما از كجا مي دونيم طرف عينك گذاشته داره ادا در مياره يا عقده داره يا چي و چي..مگه فقط خواننده و اينا بايد استايل خاص داشته باشن؟من نوعي حق ندارم؟اصلا كدوم حكم اينو ميگه؟هيچ چيز مطلق نيست،من اگر خوشم نمياد و يا به عقيدم اگر تو يه اتاق عينك بذارم عقده اي محسوب ميشم پس اين كارو نمي كنم اگر هم كسي اين كارو كرد حق ندارم بش بگم مشكل داره يا هرچي،عقيدشه خب

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

موضوع=> ژست هاي خز ...
گاهي ي ژستي مد ميشه، مثه عينكي كه به عنوان تل استفاده ميشه، روي موها قرار ميگيره نه روي چشم...
گاهي فرد ميخواد متفاوت باشه (ريشه در خودنمايي داره البته...)
پس ژستي ميگيره كه خيلي رايج نيست...
گاهي هم ميخواد بگه ملت من شاخم، بدونين...
دركل ژست به خود فرد مربوطه...
ما حق توهين به حالات ديگرانو نداريم ...

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

من نمی‌دونم تعریفتون از توهین به حالات دیگران چیه ولی یه مقوله‌ای هست به نام حقیقت. حقیقت اینه که یه سری ژستا واقعا بی‌خود و متاسفانه احمقانه هستش هر چند که حالت دیگران باشه. هر چند که عقیده‌ی دیگران باشه. ما اینجاییم که عقاید همدیگرو مورد بررسی قرار بدیم! قرار نیست عقیده‌ی هر کی با ما فرق داشت بگیم آقا صحبت نکن عقدیشه! حقیقتش اینه که ما می‌خوایم عقاید همدیگرو ( چه آدمای این سایت، چه آدمایی که بحثشون هست) ببینیم و کنار عقاید خودمون بذاریم و یه سری تحلیلا بکنیم و به یه سری بهبود در عقاید و نتیجه‌گیری و ریشه‌یابی برسیم.
قضیه مثل فیلم می‌مونه، من از یه فیلمی خوشم میاد ولی منتقدین سینما اونو بی‌خودترین فیلم تاریخ سینما می‌دونن و داریم بحث می‌کنیم که چرا من این فیلم رو دوس دارم و چرا منتقدین بی‌خود می‌دونن. بحث ما اینه. به عبارتی می‌خوایم بدونیم که یه نفر چرا ژستی می‌گیره که در نظر ما بی‌خود و احمقانس. ما کتکش نزدیم. مجبورش نکردیم. زندانیش نکردیم که این عقیده رو نداشته باشه. این عقیده رو داره و الان داریم بحث می‌کنیم که چرا داره و ضمن این بحث هم داریم می‌گیم براساس عقل و منطق و حتی نظر شخصی، این عقیده مسخرس.
ما واقعیت‌ها رو نمی‌خوایم انکار کنیم. مثلا هدف از عینک آفتابی واقعا چیز دیگری‌ست. اصلا هدفش ژست و اینجور چیزا نیست. حالا داریم می‌گیم یه نفر واسه ژست عینک زده تو شب، چرا؟ بحثا ما حوله این محورهاست ...

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

من فکر می کنم، بعضی وقت ها هم ما گمون می کنیم طرف داره ژست می گیره اما بنده خدا واقعا هدفش این نیست.
یه قسمتیش می تونه الگو برداری باشه، از کسایی که دوستشون دارن، مثل خواننده یا بازیگر مورد علاقشون یا ...
به نظر من "جو" و " جوگیری" هم نقش مهمی رو در این قسمت ایفا می کنه..

artemis ej

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٢
شهر
مشهد
مدال المپیاد
داشتيم يه زماني...

بچه ها همش مسخره نیستا ولی خیلیاش مسخرس!!!!!
یعنی اصلن معنا و مفهومی نداره!
چرتو پرته!مزخرفه!!!!!!!
والا امروزه هر کی از مامانش قهر می کنه ژسته جدید واسه عکس گرفتن در میاره از خودش!
والا :))

anahita96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
نقره ى شيمى
دانشگاه
علوم پزشكى تهران
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از پویا م :
من با اینکه یکی از علل اصلیش جلب توجهه موافقم ولی این، ریشه مثن تو کمبود توجه تو خانواده یا امثالهم نداره به نظرتون؟ بیاین این قضیه رو ریشه‌یابی کنیم
به نظرم ریشه ی این مسئله میتونه کمبود توجه و محبت کافی تو محیط خانواده باشه

یا مقایسه شدنش با دیگران و سرکوفت خوردن و اینکه مدام بشنوه که فلانی ازت خیلی سرتره و اینا. و فرد اینجوری میخواد خودی نشون بده

یا میتونه طرد شدن و نادیده گرفته شدن از طرف دوستاش باشه. و اینکارا رو بکنه که به دوستاش نشون بده خیلی شاخ و باحاله. بعضی وقتا هم تو جمع دوستا یه نفر یه کاری میکنه و بقیه به اشتباه فک میکنن چقد باحاله و یه حالت رقابت پیش میاد که بقیه میخوان نشون بدن که ما هم چیزی از فلانی کم نداریم [-(

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اکثر اینا جلب توجه ِ هدفشون البته ... :)
اونی که میاد یه عکس خز میگیره میذاره اف.بی، اونی که با عینک آفتابی تو شب عکس میگیره، و چمیدونم همه این ژستا، نشان از علاقه فرد به خودنمایی دارن! اون شخصی که میاد یا یه قیافه و تیریپ ضایه عکس میذاره، هیچ چیزی جز کمبود و علاقه به جلب توجه تو وجودش نیس!

parimah

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ن2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
معماری

بعضی وقتا ادم نیاز داره بخنده
حالا عامل خنده میتونه ی ژست مسخره باشه
بعدشم شاید پشت این ژست ی تفکر یا ی منظور باشه که تو درک نکنی!
سریع قضاوت نکن!

simin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
دانشگاه
شهید چمران
رشته دانشگاه
genetics

خلاصه میشه تو یه کلمه کمبوددددددد!!! دلشون میخواد همه نگاشون کنن..رو دارن ها :-" آخه صدتا چش بیوفته روتون خجالت نمیکشید؟ :-s

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

بعضیا از جلب توجه خوششون میاد خب! و نمیدونم چرا تو جامعه ما هم اینگونه افراد زیادن :-?? کمبود توجه دارن میخوان از راه های دیگه برطرف شه
مثلا عینک آفتابی رو دیگه واسه چشمشون نمیزنن واسه موهاشون میزنن :)) ینی قشنگ تغییر کاربرد یه وسیله
درسته که کاری که هر کس میکنه به خودش مربوطه،ولی "عقیده" اون فرد نیس که،مثلا ینی یه نفر "عقیده" داره نصفه شب عینک آفتابی بزنه؟؟؟خیر "عقیده" نداره ولی خوشش میاد دوس داره،باید ببینیم چرا خب خوشش میاد و دوس داره

بالا