مشکلات کنکوری‌های ۹۲

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

من واقعن بين اين دو ايده موندم
1:همه دروس محدوده آزمون ها رو بخون حتي اگه كاملا به مباحث مسلط نشدي چون بعدن زياد مرور ميشن (البته بجز جامع ها)
2:هر درسي رو كه تونستي براي محدوده آزمون بخون با تسلط خيلي زياد و اوني رو كه نخوندي صفر بزار تو آزمون بعد جبران كن!

به علاوه اصلا از كانون خوشم نمياد
اصلا يه رقابت مضحك افتاده سر رتبه هاي بالا بالاي كانون و خيلي از سوالام از كتاباي خودشه ديگه
ولي توي سال مجبورم برم!چون از طرفي برنامه ي نسبتا خوبي براي خوندن و مرور درسها داره برعكس گزينه دو كه مرور هاش توي سال خيلي كمه

يه ايده اي هم بعضيا براي نيافتادن توي اين رقابت مضحك دارن براي اينكه چشم نخورن انجام ميدن بعضي سوالا رو كه 100 درصد بلدن تو پاسخ برگ وارد نميكنن و مثلا رتبه شون بجاي 30 تاي اول 130 تاي اول ميشه !

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

خب ببین ملتو...
فیزیکو 100 میزنن....
چجوری امکان پذیر شد فیزیک 100؟
ما به 99 هم راضی هستیم بخدا

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

به نقل از برانول :
1:همه دروس محدوده آزمون ها رو بخون حتي اگه كاملا به مباحث مسلط نشدي چون بعدن زياد مرور ميشن (البته بجز جامع ها)
2:هر درسي رو كه تونستي براي محدوده آزمون بخون با تسلط خيلي زياد و اوني رو كه نخوندي صفر بزار تو آزمون بعد جبران كن!

تو دفتر برنامه ریزی یکی از صفحه هاش نوشته تسلط100%روی 80%منابع بهتر از تسلط 80%روی 100% منابعه
و البته یه جای دیگه شم نوشته سفید گذاشتن یه درس اشتباه فاحشیه

نظر من رو تعادله
به جان خودم 2هفته وقت زیادیه وقت کم نمیارین واسه خوندن منابع یه آزمون
البته این منطقیه که رو یه درس بیشتر از نیازش وقت بذارین تا درصدش فوق العاده بشه
مثلا از وقت درس خوندن شیمی بذاری واسه ریاضی که مثلا شیمیت از80 بشه 70ولی ریاضی از70بشه 90

absolute

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan esfarayen
شهر
bojnord-esfarayen
مدال المپیاد
olampiyad adabi marhale av val
دانشگاه
server cloud not found!!!
رشته دانشگاه

به نقل از بی هویت تا روز کنکور :
خب ببین ملتو...
فیزیکو 100 میزنن....
اگه من تو رو میشناسم 150 میزنی
والاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

moh@m@dj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه

به نقل از بی هویت تا روز کنکور :
خب ببین ملتو...
فیزیکو 100 میزنن....
منم کاملا با نظرabsolot موافقم لایککککککککککککککککککککککککککککک
من کمتر کامنت میزارم ولی تقریبا همه بحثا رو میخونم..
اگه من داروساز آینده(!)رو میشناسم100 هم براش کمه
نه خدایی انگیزت عالیه عالی تو نری کی بره ها؟؟؟

mahaba

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از برانول :

به علاوه اصلا از كانون خوشم نمياد
اصلا يه رقابت مضحك افتاده سر رتبه هاي بالا بالاي كانون و خيلي از سوالام از كتاباي خودشه ديگه
ولي توي سال مجبورم برم!چون از طرفي برنامه ي نسبتا خوبي براي خوندن و مرور درسها داره برعكس گزينه دو كه مرور هاش توي سال خيلي كمه

يه ايده اي هم بعضيا براي نيافتادن توي اين رقابت مضحك دارن براي اينكه چشم نخورن انجام ميدن بعضي سوالا رو كه 100 درصد بلدن تو پاسخ برگ وارد نميكنن و مثلا رتبه شون بجاي 30 تاي اول 130 تاي اول ميشه !
منم با ایده ی دوم موافق ترم ! کلا اگه روی یه چیزی کامل کامل مسلط باشی هم خیال خودت جمع می شه هم با یه مرور کوچیک همه ش یادت میاد
اگه احساس کنی رو یه چیز تسلط کافی نداری حتی اگه بلد هم باشی تستاشو خوب نمی زنی و هر بار بخوای دوره کنی با تمام جزییات دوره می کنی
درکل فک نکنم وقت کم بیاری تو طول دوره دو هفته ای
این رتبه های کانون هم اصلا اصلا مهم نیست. کلی آدم می شناسم که همیشه رتبه های کانون شون خوب بوده ولی کنکور بد شدن و کلی ادم هم می شناسم که برعکسن

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

بچه ها من يه مشكلي دارم كه واقعا اذيتم مي كنه. من مثلا يه مبحث از فيزيك رو مي خونم بعدش شروع مي كنم به تست زدن. مبحث رو هم كامل كامل خوندم اما بعضي تستا رو اشتباه مي زنم و بعد از اشتباه زدن اوما اينقدر حالم بد ميشه كه اصلا بي خيال فيزيك ميشم. نمي دونم با اين حس بدي كه بهم دست ميده چي كار كنم. :(
در مورد همه درسا هم همينطوريم. نه فقط فيزيك

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)

به نقل از نیکی :
بچه ها من يه مشكلي دارم كه واقعا اذيتم مي كنه. من مثلا يه مبحث از فيزيك رو مي خونم بعدش شروع مي كنم به تست زدن. مبحث رو هم كامل كامل خوندم اما بعضي تستا رو اشتباه مي زنم و بعد از اشتباه زدن اوما اينقدر حالم بد ميشه كه اصلا بي خيال فيزيك ميشم. نمي دونم با اين حس بدي كه بهم دست ميده چي كار كنم. :(
همه تست ها رو که قرار نیست درست بزنی. اگه اینطور باشه در واقع چیزی یاد نمیگیری. یادگیری های موندنی از تستایی میان بیرون که غلط زدی. مهم اینه که اشتباهتو بررسی کنی و سعی کنی دیگه تکرارش نکنی :) (;

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

به نقل از MellicA :
همه تست ها رو که قرار نیست درست بزنی. اگه اینطور باشه در واقع چیزی یاد نمیگیری. یادگیری های موندنی از تستایی میان بیرون که غلط زدی. مهم اینه که اشتباهتو بررسی کنی و سعی کنی دیگه تکرارش نکنی :) (;
يعني اگه مثلا يه مبحث رو مي خونم و بعدش 6-7 تا تست از 30تا تست رو اشتباه مي زنم اين عاديه؟!!!!!! من فكر مي كنم خنگم و چيزي از اون مبحثي كه خوندم ياد نگرفتم. مي خوام بدونم همه همينطورين يا من خنگم!

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه

به نقل از نیکی :
يعني اگه مثلا يه مبحث رو مي خونم و بعدش 6-7 تا تست از 30تا تست رو اشتباه مي زنم اين عاديه؟!!!!!! من فكر مي كنم خنگم و چيزي از اون مبحثي كه خوندم ياد نگرفتم. مي خوام بدونم همه همينطورين يا من خنگم!
به نظر من اشکالی نداره. جواب اون تستا رو نگاه کن و اشکالتو بررسی کن. از نظر روانی وقتی یه سوال ر اشتباه حل کردی درستش بهتر میمونه توی ذهنت و کمتر اون اشتباه رو تکرار میکنی (; به این که "مي خوام بدونم همه همينطورين يا من خنگم!" هم اصلا فکر نکن. بقیه اصلا مهم نیستن. فقط تو مهمی. به خودت نگاه کن و برو جلو :) تویی که میخای به فلان هدف برسی نه بقیه. آدما همه چیشون با هم فرق داره. + هیچ کس خنگ نیست به خودت تلقین نکن (;

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

ممنون مليكا جون.
من يه سوال ديگه هم دارم. ممنون ميشم اگر كسي ميدونه راهنماييم كنه. من كتاباي تست و آموزشي كه براي رياضي تجربي دارم مال سال 90 هستن. ميگن تغييراتي اتفاق افتاده و بايد چاپ91 رو بگيريم. درسته؟

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

حس درس خوندن ندارم :|
انگار نه انگار هم که فردا آزمون دارم...

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ghezi :
حس درس خوندن ندارم :|
انگار نه انگار هم که فردا آزمون دارم...

اینقد به خودتون اینو تلقین نکنید !
بابا درس خوندن امسال هم یه چیزیه در مایه های درس خوندن سال های پیشتون ( البته اگه سال های پیش درس میخوندیدا :-") فقط یکم اصلی تر و با برنامه تر و پرکار تر ! قرار نیست چیز ِ خارق العاده ای پیش بیاد و شما درس بخونید که ! هدفتونه و شما هم برای بدست آوردنش دارید از جونتون مایه میزارید !

سعی نکنید هی به سختی های این سالو و مشکلاتش و نتیجه اش و اینا فک کنید ، هر چی سرتون با درسا بیشتر گرم باشه ، قاعدتن وقت کمتری هم برای اینجور فکرا دارید

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
سعی نکنید هی به سختی های این سالو و مشکلاتش و نتیجه اش و اینا فک کنید ، هر چی سرتون با درسا بیشتر گرم باشه ، قاعدتن وقت کمتری هم برای اینجور فکرا دارید
منم اضافه کنم که کلا امسال شما علاقه دارین واسه فرار از درس به هر چیزی پناه ببرین! یکی از اون چیزایی که بهش پناه میبرین فکر و خیاله. مثلا میخواین شروع کنین درس خوندن:"وای حالا بخونم چی میشه؟ کدوم درسو بخونم؟ تا کی باید بخونم؟ نکنه بخونم ازمونم بد بشه؟ ...."خلاصه اینکه اینجوری حداقل 3 ساعت از وقتتون تلف میشه و به هیج جایی هم نمیرسید.
کسی سال کنکور موفق تره که بتونه ذهن خودشو بهتر کنترل کنه!

absolute

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan esfarayen
شهر
bojnord-esfarayen
مدال المپیاد
olampiyad adabi marhale av val
دانشگاه
رشته دانشگاه

چجوری میتونه کنترل کنه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از absolute :
چجوری میتونه کنترل کنه
مثلا من!من ساعت مطالعه م بسیار پایین بود اما ترازهای کانونم نزدیک 8000 بود!!
دلیلش هم تمرکز بود.من کم میخوندم اما اون زمانی که میخوندم ماکزیمم استفاده رو ازش می کردم.واسه همینم تو زمان کم اندازه زمان زیاد بقیه خسته میشدم!اما اندازه اونها هم درس خونده بودم!
مثلا من با 2تا دوستام که رقیب بودیم با هم میرفتیم پیش پشتیبان که ضعفهای هرکدوم بتونه به اون یکی کمک کنه!
قشنگ یادمه یه دفه بود ترازامون هرکدوم با هم 10-20 تا فرق داشت. یکی در اون هفته 60 ساعت درس خونده بود!!!! اون یکی 55 ساعت!!! و من 34 ساعت!!!!!!!
بعد ترازامون همه ش 10 تا فرقشون بود!
واسه اینکه ساعت مطالعه یه عدده که نباید خودتونو باهاش گول بزنین!مهم مفیداشه!
من اگه یه روز 10 ساعت میخوندم کل 10 ساعت مفید بود!اگه 3 ساعت میخوندم هم کل 3 ساعت مفید بود.اما دوستام میگفتن که ما روزی 13 ساعت میخونیم 8 ساعتش واقعا مفیده!
واسه من تنها دلیل تمرکز بسیار بالا هدف و انگیزه بسیار قوی بود و اینکه سعی کرده بودم با درسهام دوست بشم!!!
آدم تا یه چیزیو دوست نداشته باشه نمیتونه به بهترین نحو بخوندش!
من با درسهام دوست شدم از همون اولی که شروع کردم درس خوندن!گفتم هرکدوم این درسا قراره منو به هدفم برسونن پس باید خیلی دوستشون داشته باشم و ازشون ممنون باشم!
وقتی درسی رو که میخونید یا کاری رو که انجام میدید دوست داشته باشید، ازش خسته نمیشید فکرتون هم جای دیگه نمیره!
پس عاشق تک تک درساتون بشین.من تا زمانی که از فیزیک بدم میومد پایین ترین درصدم بود!از وقتی عاشقش شدم اومد شد ماکزیمم درصدم و شد مایه نجات من تو کنکور!!

اگه خیلی زیاد پرش فکر دارید یه کاغذ بذارید کنار دستتون موقع مطالعه و هرچی فکر مزاحم به ذهنتون اومد فورا بنویسیدش رو کاغذ و بگید بعدا بهش فکر میکنم!
تو کتاب بربادرفته، اسکارلت که نقش اول بود یه کار خیلی جالبی میکرد که من ازش یادگرقتم!!هر فکر مزاحمی میومد تو ذهنش میگفت: بعدا بهش فکر خواهم کرد...
اون بعدا هم هیچ وقت نمیومد!!! الان هم همینه دقیقا!بگید بعدا...شاید حتی بعدا هم دیگه بهش فکر نکنید!چون این افکار مزاحم اغلب فکرهای بی اهمیتین که فقط موقع درس خوندن و برای فرار از درس مهم میشن!!!

یه نکته دیگه اینکه سختیهای این یه سالو الکی بزرگش نکنین!!! خودش به قدر کافی سختی داره.شما با تلقیناتون و افکار منفیتون بزرگترش هم میکنید! اصلا الان که شماها چیزی هنوز نفهمیدید از سختیهاش!اما از بس بقیه میگن سال کنکور سخته و اینا شمام تو ذهنتون این حک شده که خب!سال کنکور سخته!پس من دارم کار سختی الان انجام میدم!بعد این باعث میشه هی غر بزنید!به علاوه اینکه بازدهتون رو میاره پایین.میشه یه سرعت گیر!
یکی از همکلاسیهای دانشگاهمه هیچی درس نمیخونه در طول ترم!یعنی هیچی ها!!! بعد آخر ترم که میشه ماها که کلی خوندیم و اینا میشینیم میگیم وای خیلی سخته!همه سال بالاییها گفتن که این درس سخته!بعد با اینکه بلدیم میگیم نه!حتما اشتباه فکر میکنیم که بلدیم!! چون اونا گفتن سخته!! بعد این همکلاسی ما از اول میگه همه چی خیلی آسونه!هیچ کاری نداره!در بهترین حالت که بسیار به ندرت پیش میاد،یه دور همه چی رو میخونه(در حد روخونی!فکر کمنین درسهای ریاضی و محاسباتی رو آدم روخونی کنه!!!) بدون هیچ تمرینی میگه چقدر آسون بود!بعد میریم سر امتحان اون نمره ش 2-3 نمره بیشتر از ماها میشه که یه عالمه تمرین و مسئله حل کردیم!! چون از اول به همه چیز به چشم آسون نگاه میکنه!
یه بار این کارو امتحان کردم،بالاترین نمره (نمره کامل) رو در اون درس گرفتم.درسی که همه میگفتن خیلی سخته!
اینم یه مثال عملی بود که ببینین شعار نمیدم!خودم امتحانش کردم که میگم :)

ببخشید خیلی طولانی شد! حس این مامان بزرگارو دارم که میخوان از نوه هاشون جدا شن بعد خیلی نگرانشونن و میخوان همه تجربیاتشونو در لحظه های آخر منتقل کنن... 8->
موفق باشید :)

A-22

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زنجان
شهر
زنجان
مدال المپیاد
اگه لیگ علمی المپیاد حساب میشه : المپیاد شیمی - نقره
دانشگاه
در آینده شریف (انشا...)
رشته دانشگاه
نمیدونم!!

ببخشید من یه مشکلی دارم و اون مشکل خوابمه. حالا بماند که چقدر میخوابمو اصلا نمیتونم ساعاتشو کم کنم ... ~X(
اما از هر کسی میپرسم روشای عجیب و غریب بهم پیشنهاد میده.مثلا میگه 10 بخواب تا 4 صبح.بعدش تا 7 بخون.دوباره بخواب.9 بیدار شو.
یا خیلیاشون میگن باید خیلی کم بخوابی.ساعات خوابتو بکن 5 ساعت. {-8
میشه بدونم شما که کنکور دادید چندساعت در روز میخوابیدید؟اگه من روزانه 6 ساعت بخوابم کافیه؟!

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه

به نقل از A-22 :
ببخشید من یه مشکلی دارم و اون مشکل خوابمه. حالا بماند که چقدر میخوابمو اصلا نمیتونم ساعاتشو کم کنم ... ~X(
اما از هر کسی میپرسم روشای عجیب و غریب بهم پیشنهاد میده.مثلا میگه 10 بخواب تا 4 صبح.بعدش تا 7 بخون.دوباره بخواب.9 بیدار شو.
یا خیلیاشون میگن باید خیلی کم بخوابی.ساعات خوابتو بکن 5 ساعت. {-8
میشه بدونم شما که کنکور دادید چندساعت در روز میخوابیدید؟اگه من روزانه 6 ساعت بخوابم کافیه؟!
به نظر من خواب یه چیزی مثل دوپینگ میمونه برای کسی که درس میخونه. اگه خوب بخوابی میتونی چند برابر نتیجه بگیری. اما این خوب صرفا به معنی "زیاد خوابیدن" نیست. خواب از 6 تا 8 ساعت باشد باشه. کمتر از 6 بیشتر از 8 نه!!! و به نظر من نباید ساعت طبیعی بدن رو به هم بزنی چون مشکلات زیادی به وجود میاره. من جای تو باشم حدود 11 میخوابم و 6 بیدار میشم و روزم رو شروع میکنم. هیچ روش عجیب و غریبی هم نمیخواد! ظهر بعد از ناهار بهتره به مغزت استراحت بدی چون خون میره واسه هضم غذا و خسته و خوابالوده میشی. 0.5 ساعت بخوابی بد نیست اما بیشتر از 45 دقیقه خواب دیگه کسل میکنه آدمو!
و نگو که نمیتونی ساعت خوابتو کم کنی. خواب یه عادته کاملا! تو اگه از 9 ساعت به 7 ساعت کاهش بدی اولش ممکنه سختت باشه اما بعد طوری عادت میکنی که با 7 ساعت خواب اصلا احساس کمبود نمیکنی.

A-22

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زنجان
شهر
زنجان
مدال المپیاد
دانشگاه
در آینده شریف (انشا...)
رشته دانشگاه
نمیدونم!!

به نقل از شواليه سبز :
آموزش الگو رو تو سال خوندم تقریبا دو جلدشو . تست میخوام !! کتاب حسابان و ریاضیات پایه ی رمزینه محمد مهربان چجوره؟ تست بگید لطفا .
و یه خواهش دیگه . این که کسی که کتاب معرفی میکنه بگه تو چه سطحیه مثلا رتبه کنکورش چند شده اگه کنکور داده . اگه نداده کانون میره بگه حسابان چند میزنه معمولا. یکی که تو سطح خودم باشه . من ترازم حدود 6500 ایناس حسابانم 50 !

من برای حسابان از کتاب آبی کانون استفاده میکنم.درصدام هم 67درصد به بالان. الگوی هندسه2 هم واقعااااااا عالیه.هم توضیح و نکته داره هم تستای سراسری و تالیفی.

A-22

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زنجان
شهر
زنجان
مدال المپیاد
دانشگاه
در آینده شریف (انشا...)
رشته دانشگاه
نمیدونم!!

به نقل از نیکی :

این عادیه.چون منم تقریبا اینجوری ام. استاد ریاضیمون همیشه میگه حتی رتبه ی یک کنکور هم به همه تستا جواب نمیده. میگه اگه توی کنکور به 35 تا تست ریاضی جواب بدید دورقمی میارید.
خیلی از رتبه های برتر یکی از دلایل عدم موفقیت بیشتر رو این میدونن که میخواستن درس اختصاصیشونو کامل بزنن به خاطر همین از زمان بقیه درسا استفاده کردنو بعدش پشیمون شدن!

بالا