• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات کنکوری‌های ۹۲

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

به نقل از A-22 :
ببخشید من یه مشکلی دارم و اون مشکل خوابمه. حالا بماند که چقدر میخوابمو اصلا نمیتونم ساعاتشو کم کنم ... ~X(
اما از هر کسی میپرسم روشای عجیب و غریب بهم پیشنهاد میده.مثلا میگه 10 بخواب تا 4 صبح.بعدش تا 7 بخون.دوباره بخواب.9 بیدار شو.
یا خیلیاشون میگن باید خیلی کم بخوابی.ساعات خوابتو بکن 5 ساعت. {-8
میشه بدونم شما که کنکور دادید چندساعت در روز میخوابیدید؟اگه من روزانه 6 ساعت بخوابم کافیه؟!
من خودم هیچ وقت نشد از خوابم بزنم! معمولا هم 8 تا 10 ساعت میخوابیدم. خب یه سری میگفتن اشکال نداره چون ما داریم استرسو و خستگیو همه اینا رو با خوابیدن تخلیه میکنیم.

اما کلا یه نکته:هیچ وقت نرو خودت بخواب وقتی خوابت نمیاد! مثلا من حوصله درس نداشتم میرفتم میخوابیدم! چون اینجوری خیلی کسل میشی حداقل تا 2 3 ساعت بعدش.

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از A-22 :
ببخشید من یه مشکلی دارم و اون مشکل خوابمه. حالا بماند که چقدر میخوابمو اصلا نمیتونم ساعاتشو کم کنم ... ~X(
اما از هر کسی میپرسم روشای عجیب و غریب بهم پیشنهاد میده.مثلا میگه 10 بخواب تا 4 صبح.بعدش تا 7 بخون.دوباره بخواب.9 بیدار شو.
میشه بدونم شما که کنکور دادید چندساعت در روز میخوابیدید؟اگه من روزانه 6 ساعت بخوابم کافیه؟!
اتفاقا خواب خیلی مهمه که کافی باشه,7-8(یا حتی برا بعضیا 9-10)ساعت در یه شبانه روز لازمه,وگرنه بازده کار رو خیلی خیلی میاره پایین,دیدم که میگم...

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از A-22 :
من 9-10 ساعت میخوابیدم. ببین شما اگه در شبانه روز 10 ساعت هم بخوابی و کامل خستگی تو بگیری و بعد از 14 ساعت باقی مونده 4 ساعت واسه بقیه کارا با این حال 10 ساعت میتونی بخونی. اگه اینجوری به قضیه نگاه کنی انقدر از ساعت خوابت شکایت نمی کنی.
اکثر بچه های کنکوری ساعت خوابشون زیاد میشه. چون خستگی فکری دارن. به نظرم همون ساعت هایی که بیداری با تمرکز بخونی بهتر از اینه 14 ساعت بخونی اما گیج بزنی. :)

boska2010

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
کرج

سلام دوستان من تو قسمت فشار فیزیک 2 اشکال دارم...کتاب فیزیک پایه چی خوبه؟این کتاب فیزیک پایه گاج خوبه(نادری نژاد)؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از boska2010 :
سلام دوستان من تو قسمت فشار فیزیک 2 اشکال دارم...کتاب فیزیک پایه چی خوبه؟این کتاب فیزیک پایه گاج خوبه(نادری نژاد)؟
فشار رو من از مبتکران غلامعلی محمودزاده خوندم اگه اسمشو درست بگم ! بعد مشکلم حل شد.از اون خوندم بعد هم تستای نشر الگو رو زدم مشکلم حل شد کامل.

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

من این مطلبو الان خوندم دلم نیومد اینجا نذارمش البته جایی مناسبش پیدا نکردم دیگه اینجا میذارم
یه دانشجو به اسم الهام گفته اینا رو
ثانیا (!) ، خب من یه داوطلب تجربی بودم و جایز نمی دونم این مطلب رو عمومیّت بدم…حالا ممکنه تو دروس عمومی و درسی مثه شیمی، بشه نسخه ش رو واسه هر دو رشته ی ریاضی و تجربی پیچید…امّا در کل ، بهتره بگم ” مخصوص تجربی ها “…اوّلا (!) ، سلام و خدا قوّت به همه ی کنکوری های زحمت کش ! می بینم که حالتون عالیه و ماشاالله همه energetic دارین ادامه می دین ، خب خدا رو شکر…

ببین من که میگم از همین الآن شروع کن ! چیو؟! آهااااا … حالا می گم واست…پس گوش کن…

یادش بخیر …

هه ! یادمه دوّم ، سوّم دبیرستان که بودم ، دست بعضی بچّه زرنگای کلاس و مدرسه ( همونایی که از همون سال اوّل به فکر سال آخر بودن ! سال آخر چی ؟! دبیرستان ؟! نخییییر جانم…سال آخر پزشکی ! ) یه دفترچه هایی می دیدم پره نکته ! آقا روز امتحان که می شد ، از قبل که حسابی ترکونده بودن ، هییییچ ! از همون ساعت اوّل اون دفترچه هه دست شون بود و مشغول نگاه های اجمالی قبل از امتحان بودن ! کارشون به نظرم جالب میومد…از محتوای دفترچه های “طلایی” شون که بگذریم ، خدایی شکل و قیافه های باحال و جذّابی هم داشتن ! ( دفترچه هارو عرض می کنم ! ) همچین کوچیک و جمع و جور و بامزه بودن که آدم خوشش میومد…

با خودم گفتم منم می خوام !… خلاصه بعدازظهری ۳ ، ۴ تا دفترچه خریدم و اومدم خونه و کتاب رو گذاشتم جلومو دفترچه رو هم زیر دستم… حالا یکی باید میومد جلو منو میگرفت ! همچین یه جمله که از کتاب می خوندم زرتی تو دفترچه هه پیاده ش می کردم ! عین این بچّه های ابتدایی که هستن ، معلّم ها مشق میدن بهشون ، منم دقیقا مثه اونا شده بودم ! انگاری معلّم تکلیف داده بود که مثلا از رو فلان مبحث زیست ، یه دور مشق بنویسین ! خلاااااااصه…به خودم که اومدم دیدم شب شده و منم حسابی خسته شدم و خوابم گرفته ، امّاااا… دیدم ای واااای…۵ ساعت گذشته و من فقط زیست خوندم ! خوندم که چه عرض کنم ! بهتره بگم ۵ ساعت گذشته و من فقط زیست نوشتم ! حالا فردا امتحان شیمی هم که داشتیم و من… دیگه گفتم اگه بخوام اینجوری ادامه بدم باید آخر سال تبصره بزنم ! فرداش رفتم سراغ یکی از همون بچّه ها و ازش پرسیدم قضیه این دفترچه ها که شماها دست تونه چیه ؟! که اونم گفت خلاصه نویسی هامونه… بعدش ازش خواستم واسه یه روز بهم قرضش بده که این لطف رو در حقّم کرد…اومدم خونه و مثه دیروزش کتابو گذاشتم جلومو دفترچه ی دوستم هم زیر دستم ! شاید ازهر ۵ خطی که تو کتاب می خوندم فقط یه خطش تو دفترچه نوشته شده بود… دیدم اَاَاَاَه ه ه ه …عجب چیزیه ها…من کجا ، اینا کجا… !

خلاصه گرفتم قضیه از چه قراره !

تو سال کنکور به طور جدّی از همون اوّل سال شروع کردم به خلاصه برداری ، اونم از نوع درستش ! حالا می گم چه جوری note برمی داشتم ، البتّه این روش من مورد تأیید پشتیبان و معلّم های خودم بود…حالا شاید شما با یه روش های دیگه ای حال کنین و پشتیبان یا هر کس دیگه ای یه روش های دیگه ای رو بهتون پیشنهاد داده باشن که بهتر هم باشه ، خلاصه نمی خوام ادّعا کنم روشم ۱۰۰% درست وبی عیبه…امّا خب ما که راضی بودیم..ان شاءالله شما هم راضی باشین…

۱) اوّل از همه به پیشنهاد دبیر محترم شیمی مون ( که همیشه مدیون زحمات بی دریغ شون هستم ) چند رنگ مختلف ماژیک high lighter خریدم…واسه چی ؟! نقّاشی ؟! نه جانم… واسه high light کردن ! اوّل کتابو می خوندم ، بعد برمی گشتم اون قسمت هایی که به نظرم جالب تر و سؤال خیز تر ( این موضوع خود به خود با چند بار آزمون دادن میاد دستتون که کدوم قسمت ها ارزش سؤالی بیشتری دارن ) میومد رو با رنگ های مختلف high light می کردم…مثلا یه جمله تو سطر سوّم که به نظرم نکته ی جالبی داشت رو زرد و جمله ی بعدی تو سطر چهارم رو آبی می کردم…( لطفا مثه بعضی ها کلّ کتاب رو رنگی نکنین ! نقّاشی که نیس ! نکته س ! )…

۲) حالا مثلا بعده چند ساعت یا حتّی یکی دو روز ( بستگی به قدرت حافظه تون داره ) دوباره همون مبحث از کتاب رو باز می کردم و ایندفعه فقط قسمت های رنگ شده رو می خوندم…اینجا بود که متوجّه می شدم که باز هم میشه بیشتر جملات رو گلچین کرد…امّا دوباره که نمی تونستم همون high light شده هارو high light کنم ! چی کار میکردم ؟! مثلا اگه می دیدم بین ۱۰ تا جمله ی high light شده ۸ تاش قشنگ ترو مهم تره ، اون ۸ تارو وارده دفترچه م می کردم…

۳) تا اینجا اگه دقّت کرده باشین خود به خود ۳ دور از یه مبحث رو خوندی ! چه جوری؟! خب دفعه اوّل که یه قسمت کتاب رو می خونی ، بعد میای از اوّل می خونی تا جمله های مهم ّ ش رو رنگی کنی ، بعدشم که با فاصله ، اون جمله های رنگی رو می خونی تا ، تا اون جایی که راه داره دوباره گلچین ش کنی و بنویسیش تو دفترچه ! خب تمومه ؟! حلّه ؟!

نخییییییییییر جانم ! تو این مرحله مثلا تو زمان هایی که حوصله خوندن کتاب رو نداشتم ، یا آزمون یا امتحانی داشتم و وقت نمی کردم دومرتبه کتاب رو بخونم ، خصوصا یکی دو روز قبل آزمونم ، می رفتم سراغ دفترچه هه… حالا قضیه جالب تر می شد ! با اینکه این نکته ها ، نکته های top محسوب میشدن ، بازم حس می کردم از بین همینا ، یه سری جمله ها دارن چشمک می زنن ! یعنی چی ؟! یعنی مثلا عینا سؤال کنکور بودن یا اصلا با خوندنشون حال می کردم ، یه حسّی بهم می گفت خلاصه تو یکی از آزمون ها سؤال میاد ! این جا بودکه دوباره ماژیک ها رو برمی داشتم و بعضی از جمله های تو دفترچه م رو high light می کردم… بابا خدایی دیگه ازین بیشتر نمی شد خلاصه کرد!!…واااای…انقد خوب تو ذهنت نقش می بنده که کیف می کنی…اصلا سر جلسه آزمون ها اون نکته هه با رنگ خاصّ اش میاد جلو چشات ! خیلی ی ی ی واسم مفید و جالب بود ! روزای قبل از آزمون واقعا به دادم می رسید ، هم وقت کمی ازم می گرفت و می تونستم به بقیّه خلاصه هام هم نگاهی بندازم ، هم پره نکته های top و طلایی بود !

۴) حالا این نکته های رنگیه تو دفترچه م ، خلاصه هام محسوب میشدن… وقت وبی وقت می تونستم مرورشون کنم…البتّه اگه تو یه مبحثی ضعف داشتم ، کلّ دفترچه یا حتّی جمله های رنگیه کتاب (همون مرحله ی اوّل) رو می خوندم…

راستش ممکنه اوایل وقت زیادی ازتون بگیره ، امّا کم کم درست می شه و شیوه ش میاد دستتون…اینم بگم که این روش بیشتر به درده درس های زیست و شیمی و عمومی ها می خوره و درس های ریاضی و فیزیک خب خلاصه کردن شون متفاوته…( که بعدها عرض می کنم خدمتتون )…

یادمه اوایل سال کنکور یه روز به خودم اومدم و دیدم ۳ ساعت از صبحم واسه همین خلاصه نویسی رفت هوا ! صبح دوشنبه بود و طبق معمول قرار بود پشتیبانم ساعت ۱۲ ظهر زنگ بزنه…منم که عصبانی ی ی ی ی ! بعد از سلام واحوال پرسی ، همین که بنده خدا گفتن : خب ، چه خبرا ؟! چه می کنی ؟! من شروع کردم به غر غر زدن که : “من دیگه عمرا خلاصه بردارم” و ”این چه وضعشه” و “خلاصه نویسی الآن چه به درد من می خوره” و ”کلّ صبحم پرید” و … خلاصه از همین سوسول بازی ها ! امّا ایشون با حوصله منو قانع کردن و ازم قول گرفتن که همین جور ادامه بدم و البتّه خودشون هم قول دادن که کم کم اوضاع درست میشه و در آینده وقت کم تری ازم می گیره…گفتن مطمئن باشم که راهم درسته و خلاصه به دردم خواهد خورد…گفتن حالا که وقت بیشتری داری و حجم درس ها کمه باید این کار هارو انجام بدی دیگه ، و الّا بعده عید که دیگه زیاد وقت نمی کنی خلاصه برداری … اون موقع دیگه باید بیشتر خلاصه بخونی ! خلاصه ما هم آتیش مون فروکش کرد و دوباره نشستیم سره خلاصه نویسی ها مون و … خدا خیرشون بده…واقعا هم که مؤثّر بود و به دادم رسید …

می خوام بگم اگه همچین شرایطی واسه تو هم پیش اومد ، جا نزن…فقط ادامه بده…مطمئن باش این ها ، وقت هدر دادن نیست…اون موقعی که بعده عید میشه و خیلی ها تازه متوجّه میشن که ای واااای ، باید خلاصه ی درس هارو داشته باشن ، اون موقع که دوران طلایی محسوب می شه و باید جمع بندی کنی و خیلی ها هول می کنن و تازه شروع می کنن تند و تند خلاصه نوشتن ، تو یه برگ برنده دستته…یه آرامش خاصّی داری که خیلی ها حسرت داشتنش رو می خورن…خیالت از بابت خودت و درس هات جمعه و از اون استرسی که افتاده به جون بعضی ها ، خبری نیست… یه روزی همه ی این حرف هارو درک می کنی دوست من… امیدوارم اون روز ، تو ، سربلند و پر از احساس آرامش باشی …

پس زود باش…اگه هنوز شروع نکردی ، زودی دست به کار شو… یه روش درست رو انتخاب کن و شروع کن به note برداری… مطمئن باش پشیمون نمیشی…

مشق هم ننویس لطفا ! نقّاشی هم ممنوع !

همگی موفق باشین…فعلا دوستان…

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

سوال

1- واسه استوکیومتری واجبه حتما از تناسب بریم ؟ یعنی خیلی بهتره؟ من کلا تست استوکیومتری کار نکردم و توی آزمونا هم اصولا نمیزدم چون وقت نمیکردم و یه چند تایی هم که حل میکردم با همون روش کتاب بوده ، خیلی لازمه که یاد بگیرم تناسبو؟
برام نامفهومه چون تا به حال باهاش کار نکردم

2- برای حفظ کردن فرمولای مثلثات مخصوصا جمع به ضرب و ضرب به جمع چه راهکاری پیشنهاد میکنین؟
هر دفعه واسه امتحانا و اینا خوندم دقیقا فرداش یادم رفته
به دیوار اتاقم زدم ، واسه ی خودم اثبات کردم و اینا ولی هیچ فایده نداشته ،
مهم هم هست میدونم ، باید چیکار کنم؟

3- از جعبه لایتنر چه استفاده ای میشه کرد؟ کارآمد هست اصا؟ من الان دارم لغتای زبان پیش رو باهاش میخونم ، فایده ای داره به نظرتون؟ :D

ممنون

Melica_AriAnA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)

به نقل از فهــــــــیمه :
2- برای حفظ کردن فرمولای مثلثات مخصوصا جمع به ضرب و ضرب به جمع چه راهکاری پیشنهاد میکنین؟
هر دفعه واسه امتحانا و اینا خوندم دقیقا فرداش یادم رفته
به دیوار اتاقم زدم ، واسه ی خودم اثبات کردم و اینا ولی هیچ فایده نداشته ،
مهم هم هست میدونم ، باید چیکار کنم؟
شبی 15 - 20 تا تست کنکور مثلثات بزن. اولاش فرمولا رو بذار جلوت، از روش نگاه کن و حل کن. در مراحل اول همین که بفهمی کدوم مسئله به کدوم فرمول نیاز داره مهمه. بعد هر شب این کارو ادامه بده و از فرمولا جدا شو. ضمن اینکه پیشنهاد میکنم کلا" قبل از هر بار تست زدن مرور کن فرمولا رو ( اون اوایل )

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از فهــــــــیمه :
سوال

1- واسه استوکیومتری واجبه حتما از تناسب بریم ؟ یعنی خیلی بهتره؟ من کلا تست استوکیومتری کار نکردم و توی آزمونا هم اصولا نمیزدم چون وقت نمیکردم و یه چند تایی هم که حل میکردم با همون روش کتاب بوده ، خیلی لازمه که یاد بگیرم تناسبو؟
برام نامفهومه چون تا به حال باهاش کار نکردم
یه حرف خیلی خوبی کتاب سبز بود فک کنم زده بود! اونم اینکه اگه با روش استوکیومتری راحت هستین همونو ادامه بدین ایه نازل نشده سرعت تناسب بیشتره. مثلا یکی 1 سال یا بیشتره داره با استوکیومتری حل میکنه خب بخواد روششو تغییر بده سخته دیگه تازه ممکنه قاطی هم بکنه! یکی هم از اول تناسب کار کرده و با این روش راحت تره. به نظر من که از لحاظ زمانی تفاوت چندانی این دو روش ندارن و اگه با یه روش راحت تره هستین اونو ادامه بدین. اصلا هم نیازی به یادگیری تناسب نیس.

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

به نقل از بی هویت تا روز کنکور :
من این مطلبو الان خوندم دلم نیومد اینجا نذارمش البته جایی مناسبش پیدا نکردم دیگه اینجا میذارم
یه دانشجو به اسم الهام گفته اینا رو

نویسنده این مطلب خانم الهام ظفری دانشجوی پزشکی گیلان هست

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

[/quote]
به نقل از boska2010 :
به نقل از مهســـــــــــــا :
فشار رو من از مبتکران غلامعلی محمودزاده خوندم اگه اسمشو درست بگم ! بعد مشکلم حل شد.از اون خوندم بعد هم تستای نشر الگو رو زدم مشکلم حل شد کامل.

من هم تست رو از نشر الگو زدم. واقعا کامل و عالیه.
من به شخصه فیزیک پایه رو فقط از نشر الگو تست زدم و ابدا هیچ مشکلی نداشتم. فیزیک پایه ی گاج سوالای تکراری و زیاد و به درد نخوری داره. ینی توش باید بگردی تا سوال خوب پیدا کنی. ولی سوالای الگو همش خوبن و البته سطح بالاس بعضیاش

turquoise

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از نــیلــــوفــــــــــــر :
یه حرف خیلی خوبی کتاب سبز بود فک کنم زده بود! اونم اینکه اگه با روش استوکیومتری راحت هستین همونو ادامه بدین ایه نازل نشده سرعت تناسب بیشتره. مثلا یکی 1 سال یا بیشتره داره با استوکیومتری حل میکنه خب بخواد روششو تغییر بده سخته دیگه تازه ممکنه قاطی هم بکنه! یکی هم از اول تناسب کار کرده و با این روش راحت تره. به نظر من که از لحاظ زمانی تفاوت چندانی این دو روش ندارن و اگه با یه روش راحت تره هستین اونو ادامه بدین. اصلا هم نیازی به یادگیری تناسب نیس.
براي سرعت تو تناسب و استكومتري ...بايد محاسبات رياضي قوي باشه...
ولي نيلوفر روش تناسب توي خالص و ناخالص خيلي آسون تر و روان تر پيش ميبره مسئله رو

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از turquoise :
براي سرعت تو تناسب و استكومتري ...بايد محاسبات رياضي قوي باشه...
ولي نيلوفر روش تناسب توي خالص و ناخالص خيلي آسون تر و روان تر پيش ميبره مسئله رو
میدونی من هر وقت خواستم با تناسب چیزی رو حل کنم کلا قاطی میشد مسئله :D اگه مثه من کلا تناسب رو نمیفهمید خب با همون استوکیومتری برین روش کار کنین تا سرعتتون هم بره بالا.

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/'̿'̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

میون ِ کلام ، آقا من شبا شدیداً زود خوابم میگیره :-" ( طرفای ۱۰ ینی ! ) بعد صبحم زودتر از ۶ نمیتونم پاشم . چه غلطی بکنم آیا ؟ 8-> از همه برنامه هام عقب افتادم 8->

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

کسی که در طول روز درس میخونه خب دیگه به ۷-۸ ساعت خواب شبانه واقعا نیاز داره. به نظر من اصلا به فکرکم کردن خوابت نباش چون بازدهت رو پایین میره درطول روز.

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/'̿'̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

هفت هشت آخه مال دوران دبستان بود خب :-" آخه بعد یروز خیلی خیلی کار دارم ُ تکلیفو این بند و بساطا ، بعد جدی جدی باید تا یک دو بیدار باشم تا برسم اما نمیشه :-< آخه آدمی ـَم نبودم که هشت ساعت بخوابم ، همیشه پنج ساعت بسّم بود . نمیدونم چیشده دیگه . :-<

• لایک
امتیازات: ghezi

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

7-8 ساعت کافیه آیا ؟! :-"
کم نیست ؟! :-"

امتحان کن اینو ، جواب میده :

به نقل از مـهـدی :
دو تا کاغذ بردارین ، تو یکیش نقاط قوت و مثبت خودتون و تو این یکیش نقاط ضعف خودتون رُ بنویسید !
این کار تو برنامه ریزی روزانه و هفتگی ای که برای خودتون دارین خیلی خیلی موثره !
میتونین از نقاط قوتتون به نحو احسن استفاده کنین و یِ جایی هم برایِ نقاط ضعفتون در نظر بگیرین !
زیاد کشش نمیدم ، فقط یِ مثال از خودم میزنم :
من کلا آدمی هستم که از هرچی بتونم بزنم از خوابم نمیتونم بزنم :D
مثلا من این نکته رُ تو کاغذ نقاط ضعم نوشم که بدونم تو برنامم خوابم رُ کاری نداشته باشم
بعد از اونور تا آخر شب این توانایی رُ داشتم که درس بخونم ، این رو تو کاغذ نقاط قوتم نوشتم
کلا هر خصوصیت - یا + ی که دارین بیارین رُ کاغذ ، این کار هم به شما آرامش میده ، هم تو برنامه ریزیاتون جای ِ همه چی مشخصه !
و یِ تاثیر خیلی مثبتی که این کار برای من داشت این بود که باعث شد تو سال ِ کنکور به خاطر کنکور خیلی از عادت هام رُ عوض نکنم
همونی که بودم باشم و خیلی به خودم سختی ندم ... تا 9-10 صبح خواب و ... :-"

حتما وقت ِ پِرت زیاد داری ، باید از اونا بزنی نه از خواب !

• لایک
امتیازات: n.r

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/&#39;̿&#39;̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مـهـدی :
حتما وقت ِ پِرت زیاد داری ، باید از اونا بزنی نه از خواب !

وقت پرت ندارم بخدا . :-" برنامه ها خیلی فشرده شدن .

من دارم میگم کلاً آدمی نیسّم که زیاد بخوابم ! یا مثلاً به قول تو نتونم از خوابم بزنم . کلاً آدم کم خوابیَم ، بعد از ظهرا هم نمیخوابم هیچوقت . من اتفاقاً ۷ ساعت خوابمو داشتم ، مثلاً یه روز ۹ ساعت میخوابیدم فرداش ۵ ساعت ، همیشه رو ۷ ساعت میانگین تعادل داشتم ولی نمیدونم الان چرا اینجوری شدم :-< شاید بخاطر هوائه ، گرما کسالت میاره آخه . بعد حالا خونه که خوبه ، از کلاس که میام خونه هلاک ِ هلاکم . یا شایدم بخاطر فشار زیاد درسا باشه و استرس خواب بیاره :D خلاصه کلاً میخوام خوابم رو برگردونم به حالت قبلی ، اینجوری نمیخوام خُ :-< اصابم خورد میشه :-<

rooform

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد

بچه ها من یه سوال دارم که نمی دونستم تو کدوم تاپیک می تونم بپرسم. برای همین اینجا می پرسم.
شما در مورد مرکز مشاوره بارسا که مدیرش آقای علی میرصادقی هست چیزی شنیدید؟ یا اینکه خودتون از خدماتش استفاده کردین؟
من از مشهد هستم و هر چه به خود مرکز زنگ زدم که بتونم از امکانات و هزینه هاشون بپرسم گفتند که حتما باید حضوری بیاین که بهتون بگیم.
اگر کسی اطلاعی داره از شرایط و هزینه هاش لطفا منو راهنمایی کنه. ممنون.

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

به خاطر هوا که هست

یه جمله ای فک کنم تو کنکورت را قورت بده ی انتشارات خیلی سبز بود که میگفت :
چیزی به نام کمبود وقت نداریم هرچی هست اتلاف وقته

مهدی آقا راس میگه مشکلت وقت تلف کردنه
خوابو هم یه مشاور داشتیم میگفت:
اگه امروز از وقت استراحت و تفریحت زدی بدنت درآینده حقشو ازت میگیره
به خواب نیاز داری بخواب ولی اگه از رو تنبلی و اینکه حوصله ی درس خوندن نداری(مث من :D)میخوابی یه فکری بکن واسش

بالا