مشکلات کنکوری‌های ۹۲

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : مشکلات کنکوری‌های ۹۲

بچه ها به خدااین آزمونا رو فقط میدید تا خودتونو بسنجید و توانایی هاتون و نقاط ضعفتونو مشخص کنید...
منم خودم خیلی روی رتبه هام حساس بودم بخصوص که بعضی دوستام که کمتر از من بودن نجومی از من زدن بالا ...
اما همه اینا فقط اعصاب خورد کنیه... اونقد که تراز واسم مهم بود هیچ وقت مهم نبود که چرا من فیزیک رو انقد کم میزنم ... یا انقد وقت کم میارم ..
بچه ها با یه برنامه حساب شده پیش برید ...
من خودم نوبت دوم خیلی از دوستام با مدرسه پیش رفتن و من با کانون ... مسلما هیچ وقت درس مدرسه رو نمیخوندم و سر کلاسا کلا گیج میزدم .. اما یهو 2 هفته آخر مدرسه تصمیمم عوض شد گفتم حالا کل مدرسه ترم 2 رو میخونم ... و واقعا گند زدم تو برنامم ...
یه جوری باشید که برای کاراتن از قبل تصمیم بگیرید .. مثلا سر آزمون مث من نباشید یهو به سرم میزد یه کار کنم وهمونو میکردم و مثلا گند میزدمتو همش...
پس اگه واقعا مدرستون عالیه و استاداتون خوبن و یه برنامه خوبی داره اونو ادامه بدید .. نه این که بعد پشیمون بشید که برید یه برنامه دیگه ...
مسلما مدرسه برنامش با کانون فرق میکنه و بلاخره قید یکیو باید زد ...
البته به نظر من با آزمون پیش برید بهتره یعنی 70 درصد وقتتون مال آزمون 30 درصد برای پثبیت مدرسه ... چون توی پیش به اندازه کافی وقت برای کار کردن پیش دارید ...
بازم نظر دوستان هم محترمه

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از پویا م :
آقا این چی وضعیه؟ گندش رو درآوردن دیگه. اه.

سوال داده: "رضایت زن و مرد برای ازدواج ---- است و اگه فاقد آن باشد ----- است" . بعد داخل گزینه‌هاش هم ( واجب - باطل ) هست و هم ( ضروری - باطل ) ! اینا هر جفتش گزینه‌ی درستن! هیچ کدوم نسبت به این یکی مناسب‌تر یا بهتر نیستن! و حتی به من باشه اولی رو ترجیح می‌دم! هر چند جوابش دومیه!

الان رسما باید تک تک کلمات رو حفظ باشیم، راهی هست برای خلاصی از این مشکل؟

پس هنوز با روش و نوع سوالای کنکور و آزمونای بیرون آشنا نشدی !
باید این خوندن و دوره هاتون اینقد مداوم و با حساب باشه ، که سر کنکور یه درسی مثه دینی ملکه ی ذهنتون شده باشه !
اینا عادتشونه ، مگه قیدهایی که واسه زیست تجربی ها میدن نیست ؟
باید کم کم خودتونو عادت بدید

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از پویا م :
آقا این چی وضعیه؟ گندش رو درآوردن دیگه. اه.

سوال داده: "رضایت زن و مرد برای ازدواج ---- است و اگه فاقد آن باشد ----- است" . بعد داخل گزینه‌هاش هم ( واجب - باطل ) هست و هم ( ضروری - باطل ) ! اینا هر جفتش گزینه‌ی درستن! هیچ کدوم نسبت به این یکی مناسب‌تر یا بهتر نیستن! و حتی به من باشه اولی رو ترجیح می‌دم! هر چند جوابش دومیه!

الان رسما باید تک تک کلمات رو حفظ باشیم، راهی هست برای خلاصی از این مشکل؟
هنوز این سوال که خیلی جوابش واضحه چی میشه !!این سوال نکتش خیلی تو چشمه ! هنوز یه سری سوالا هست از این خیلی بدتر !! دیگه اگه قرار باشه مثه سوالای آزاد بدن که دانش آموزا از هم تفکیکی نمشین که یکی خوب بزنه یکی خراب !! شما کتاب رو دقیقا بخونین واین جور موارد رو دقت کنین ، مشکلی پیش نمیاد ! من توصیه میکنم اول تستای سال پیش کنکور رو یه نگاه بنداز تا ببینی سوالا دینی چه طوری طرح میشه و بیشتر رو چه نکاتی زوم میکنن اون وقت راحت تر هم میتونی بخونیش !

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

اتفاقا دینی باید خط ب خطو حفظ باشی حتی اندیشه و تحقیق
+حافظه ی تصویری هم خیلی خیلی مفیده تو دینی

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از محمد_پ :
اتفاقا دینی باید خط ب خطو حفظ باشی حتی اندیشه و تحقیق
+حافظه ی تصویری هم خیلی خیلی مفیده تو دینی

بهتون یه توصیه می کنم! چون هرکس این رو انجام داده موفق شده!
استفاده از کتاب همگامات دینی! دیگه لازم نیست کتاب رو بخونید! یه بار امتحان کنید!

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

کتاب نشر الگو چطوره بچه ها؟؟// نشر الگو دینی :-? :-? :-?
شنیدم خیلی قویه
آره؟؟
همگامان رو ندیدم :((
به نقل از no one :
بهتون یه توصیه می کنم! چون هرکس این رو انجام داده موفق شده!
استفاده از کتاب همگامات دینی! دیگه لازم نیست کتاب رو بخونید! یه بار امتحان کنید!

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از galexy-A.R :
کتاب نشر الگو چطوره بچه ها؟؟// نشر الگو دینی :-? :-? :-?
شنیدم خیلی قویه
آره؟؟
همگامان رو ندیدم :((

*الگو و همگامان ویژگی مشترکشون تو تستاشونه!اینکه هردو تاکید شدید بر حفظ خط به خط کتاب درسی،مو به موی آیات و احادیث دارن!
قبلنم تو یکی از پستا گفته بودم فکر کنم! بیشتر برای اینکه ببینین تا چه اندازه بر کتاب درسی مسلط شدین بهتون کمک میکنه!
شاید تستای کنکور بیش از اینکه اینقدر بر جزییات تمرکز داشته باشه مفاهیم رو با نکات شاید در خیلی از موارد تکراری ادغام کرده! و اینه که باعث پیچیدگی سوالاش میشه!(همونطور که تو CD آموزشی گاج هم خیلی خوب به بررسی اونها پرداخته!)
(اگرچه موارد استثنا هم داریم!)

ولی احتمالا دوستمون منظورش اون درسنامه ی فلوچارت مانند ابتدای هر درسه! که شما رو از مطالعه ی کتاب بی نیاز میکنه! (که البته من مخالفم!نیاز بود دلیلشم میگم!)
که خب شاید نقطه قوت اصلی همگامان به حساب بیاد! چون تمام مطالب (دقت کن! تمام مطالب! :D) هر درس رو به صورت فلوچارت نمایش داده و شاید اینکار باعث بشه از خیلی نکات که به نظرت پیش پا افتاده بیان راحت عبور نکنی×
(البته خود آقای دلشاد معتقده نقطه قوت کتاب مفاهیم آیاته! که به نظر من گاج تو این زمینه بهتر کار کرده!)
باز هم در این که همگامان کتاب فوق العاده ایه شکی نیست!

(اگه الگو داری فعلا" تو تابستون با همون کار کن به نظرم!تستاش عالیه و مهمتر اینکه تنها کتاب تست دینیه که پاسخ تشریحی داره و این تو مطالعه برای بار اول خیلی موثره!)

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از Ernst :
ولی احتمالا دوستمون منظورش اون درسنامه ی فلوچارت مانند ابتدای هر درسه! که شما رو از مطالعه ی کتاب بی نیاز میکنه! (که البته من مخالفم!نیاز بود دلیلشم میگم!) من پیش دانشگاهی لای کتاب درسی رو باز نکردم و از همگامان فقط خوندم خیلیم عالی بود!
که خب شاید نقطه قوت اصلی همگامان به حساب بیاد! چون تمام مطالب (دقت کن! تمام مطالب! :D) هر درس رو به صورت فلوچارت نمایش داده و شاید اینکار باعث بشه از خیلی نکات که به نظرت پیش پا افتاده بیان راحت عبور نکنی×
(البته خود آقای دلشاد معتقده نقطه قوت کتاب مفاهیم آیاته! که به نظر من گاج تو این زمینه بهتر کار کرده!) خود آقای دلشاد گفتن که ما آیات روایات گاج رو بگیریم واسه تورق سریع ولی بچه هایی که استفاده کرده بودن بازم معتقد بودم گاج خیلی ناقصی داره و کتاب همگامان خیلی کامل تره.
باز هم در این که همگامان کتاب فوق العاده ایه شکی نیست!

(اگه الگو داری فعلا" تو تابستون با همون کار کن به نظرم!تستاش عالیه و مهمتر اینکه تنها کتاب تست دینیه که پاسخ تشریحی داره و این تو مطالعه برای بار اول خیلی موثره!)

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

*دلیل من این بود که تو دین و زندگی حافظه تصویری نقش خیلی مهمی داره!
اینکه فلان صفحه که فلان شکل رو داره این آیه هم شاملش میشه!
یا به فرض زیر این آیه این متن اومده!
خلاصه اینکه من ترجیح میدادم یه دور که کتاب رو خوندم واسه جمع بندی و ته بندی! :D درسنامه همگامان رو بخونم!!

*منظورم کتاب گاج جامع (خاکستری) بود نه آیات و روایات.(اینم اگه نیاز شد توضیح میدم!!)
اونم استنادم به مقدمه ی کتابشون بود! متاسفانه قسمت نشد ملاقاتشون کنیم! :D

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

برای تستای دینی باید کلا عقل و منطق خودتو ببندی و بذاری کنار,و فقط جمله های کتاب رو تو تست ها پیاده کنی...
حتی گاهی تستایی میدن که توش پرسیده کدوم جمله درسته,و از لحاظ منطقی همش یا سه تاش درسته,اما سه تا یا دوتای دیگه مثلا تو یه کلمه با کتاب فرق داره...
خلاصه اینکه باید خط به خط و کلمه به کلمه ی سه تا کتاب دینیتیون رو حفظ باشید اگه میخواید خوب بزنید...
حفظ کردن آیه ها هم بد نیس,البته من خودم حوصله نداشتم حفظشون کنم :-"

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

یه روش برای مطالعه دینی هست ...
شما اول باید یه دور در حد روزخونی دینی رو بخونید بعد یه نگاهی به تستای کنکور بندازید و با توجه به اونی که یادتونه جواب بدید ..
بعد بر میگردید دقیق و خط به خط قورتش میدید ...
میتونید چند رنگ خودکار بردارید از اول کتاب با اونا کار کنید ... و ثابت باشن .. مثلا صورتی برای نکات مهم آیه نارنحی برای نکات مرتبط به آیه سیاه برای اونایی که جنبه تست خوری دارن ..
کتابتونو میتونید شلوغ پلوغ کنید مثلا دور کلمه ها دایره بکشید و اونا رو با فلش بهم وصل کنید!!!!!!!!!!!! البته نه هر نککته ای که دم دستون اومد ....
بعد که کامل خوندید دوروز بعدش از کتاب تست تستاشو بزنید !!!! الگو کتاب خسته کننده ایه !!!گاج خاکستری خیلی خوبه ...
بعد هم میرسه به مرور که هفته بعد میشه....
هر کسی یه شیوه خاصی داره یکی مرورش با تست زدنه .. یکی هم مث من کتابو مدوباره میخوندم ...
البته این شیوه رو من تو یه بازه زمانی کوتاه انجام دادم و فوق العاده بود برام ..
اما چون دیر بود نتونستم دیگه وقت بزارم روش ....

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

در مورد حفظ آیات دینی باید بگم که کار بدی نیست ولی اون قدر ها هم مفید نیست به جای این کار ترجمه ی آیات رو حفظ کنین طراحان کنکور هم فوکوسشون روی ترجمس. مثلاَ یه سال یه سوال بود راجع به قرض الحسنه که پرسیده بود کدام به آمرزیده شدن گناهان اشاره داره و 2 تا آیه هر دو داشتن آمرزیده شدن گناهان رو می گفتن ولی یکیش بود که تو آیش کلمه ی غفران رو داشت و این جواب درست بود.

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نظر من دینی رشته ریاضی 91 ثابت کرد که یا باید آیات رو حفظ بود یا باید ترجمش رو دقیق حفظ کرد ! ینی یا متن فارسی یا عربی !!!
ولی حتما یکیش رو حفظ باشین !

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از سـ‌‍‌‌هـا :
من مشکلم اینه که از 10 تیر که مدرسه شروع شد و منم شروع کردم به درس خوندن بدون استثنا هر شب دارم خواب درس و مدرسه و کنکور میبینم :| جدی :D استرس خاصیم ندارما؛ خیلی عادیم. هیچ کاری از دستم بر نمیاد ایا؟ فقط می تونم بسوزم و بسازم ؟:D کسی تجربه ی مشابه داشته؟

:-" عادیه عادیه ... فقط باید آرامش داشته باشی و همینجوری به درس خوندنت ادامه بدی ... یکم سعی کن بعد از هر روزی که تموم شد ، بشینی بررسی کنی برنامه ی اون روزتو و ببینی که به برنامت رسیدی و همین بهت اعتماد به نفس میده ... هر چی بری جلوتر و بیشتر با درس خوندن دست و پا نرم کنی ، کم کم این خوابا و اینا قاعدتن باید از بین بره ! ...

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

یک سوال فنی :د

من هندسه پایه و غیر پایه و اینا عملا هیچی بارم نیست :د
ینی در این حد که در طول سال تحصیلی هم امتحانی بود تمام نمرم تقلب خالص بود. بعد الان نه که کلا هیچی بارم نیست خودم نمیخونم تو خونه. یعنی میخوام بخونم زود کم میارم و ولش میکنم. اگه الان نخونم و بعدا که مدرسه یک دور هندسه پایه رو درس داد بخونم مشکلی پیش میاد؟ مثلا هندسه رو بزارم برای بعد پاییز :D

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

به نقل از BUG :
یک سوال فنی :د

من هندسه پایه و غیر پایه و اینا عملا هیچی بارم نیست :د
ینی در این حد که در طول سال تحصیلی هم امتحانی بود تمام نمرم تقلب خالص بود. بعد الان نه که کلا هیچی بارم نیست خودم نمیخونم تو خونه. یعنی میخوام بخونم زود کم میارم و ولش میکنم. اگه الان نخونم و بعدا که مدرسه یک دور هندسه پایه رو درس داد بخونم مشکلی پیش میاد؟ مثلا هندسه رو بزارم برای بعد پاییز :D
تو که میگی هیچی بلد نیستی به نظرم اگه کسی بهت یاد بده بهتره..البته بعضی مواقع خودتم میتونی با خوندن یه کتاب یا جزوه یاد بگیری مخصوصا هندسه 1 که یاد گرفتنش راحت تره....

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

سوال

برا فیزیک 3 ، من خیلی سبز و گاج سفید پایه و فیزیک پایه نشر الگو رو دارم ؛ الان به نظرتون من کدومو بزنم؟ :rolleyes:

برا فیزیک 2 گاج پایه رو بزنم یا الگو پایه؟

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

به نقل از فهــــــــیمه :
سوال

برا فیزیک 3 ، من خیلی سبز و گاج سفید پایه و فیزیک پایه نشر الگو رو دارم ؛ الان به نظرتون من کدومو بزنم؟ :rolleyes:

برا فیزیک 2 گاج پایه رو بزنم یا الگو پایه؟
من میگم الگو بزنید که سوالای تالیفی هم داره..سوالای کنکور(گاج) بعدا بزنید..
خیلی سبزم نمیدونم چه جور سوالایی توشه..

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از čovječanstvo :
من میگم الگو بزنید که سوالای تالیفی هم داره..سوالای کنکور(گاج) بعدا بزنید..
خیلی سبزم نمیدونم چه جور سوالایی توشه..

خیلی سبز سوالاش بد نیست!
ولی یخورده در راستای اون کتاب های زیستش :D زیادی مفهومی کار کرده!
طوری که ممکنه خیلی سوالاش به سبکی باشه که تا حالا تو کنکور سراسری نیومده و نیاز به تحلیل و بررسی و ایده پردازی داره!
کلا" اگه رو فیزیک 3 در حد کنکور کامل مسلط شدین برین سراغ تستای سختش...

yeeganeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شاهرود
رشته دانشگاه
مدیریت صنعتی

حوصله ندارم 13 صفحه رو بخونم یکی به من بگه واسه شیمی مبتکران بخونیم کافیه؟؟؟؟؟؟؟

بالا