• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اندروید یا آی اُ اس

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : اندروید یا آی اُ اس

به نقل از מצטנע :
حرفه من نيست همه اينو قبول دارند هرچند بچه ها اطلاع دارند من خودم آندرويدُ نسبت به ios سر تر ميدونم تو تاپيك نيو آيپد هم گفتم كه از ios خوشم نمياد … زود قضاوت نكن تف ميشى …

من الان هیچ قضاوتی نکردم چون الان هیچ بحث منطقی انجام نشده!

به نقل از מצטנע :
ios با همه چيز مچ نيست فقط ميان واسه سيستما خود اپل مينويسن حتىّ مكصم همين طوره خود سيستم قديميا اپل هم نميشه آپديت كرد هميشه كه شما ميگى ساپورت ميكنه در ضمن آندرويد داغون ترين سيستم عامل اپن سورس دنياست كه يجورايى ميشه گفت فقط اسمش اپن سورسه … نظر الكى ندين …

قسمتی رو که بولد کردم شما گفتی ! اگه اینو من واسه هر سیستم عامل دیگه میگفتم شما حتما برات سوال پیش میومد داداش!

پ.ن : تف تو حلقم (:|

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

ببین اپن سورس کامل که شما انتظارش رو داری معایب رو بیش تر میکنه حتی! سیستم عامل خیلی از هم گسیخته میشه ! هر کسی میاد یه تغییری توش میده به اسم خودش ثبت میکنه! ( نمونشو خودم دیدم ! )

پ.ن : آره همون تفت (<

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

دوستان ، دوستان دعوا نکنید! به هم دیگه هم تف نکنید لطفا.

ببینید آندروید کرنل لینوکس روش هست ، که به کاربر اجازه میده مثلا هر کیبردی رو بتونن به تبلت اندرویدی وصل کنید ، بدون درایور و اینا هر چیزی که بشه به لپتاپ وصل کرد (لینوکسی) میشه به تبلت اندروید هم وصل کرد.

از طرف دیگه این متن باز بودن و امکان نوشتن برنامه های گوناگون شر درست کرده.یه سری ویروس هایی برای اندورید اومده بود که تو برنامه ها کدش رو جا سازی کرده بودن.

بعد به عنوان developer اپل میگم اینو، خیلی اذیت میکنه برای برنامه نویسی، نمیگم سخته نوشتن برنامه براش ها!، ولی اجازه های سیستمی رو خیلی بد میده ، متن سیستم عامل هم که بسته س، کار سخت تر هم میشه ، ولی امنیت بالا میره .

کلا نمیشه گفت یکی بهتره ، اینا که یکی میشه ios بهتره ، یکی دیگه میگه android برای اینه که یا مثل یه بنده خدایی تو صفحه قبل فکر میکنن ios داشتن یعنی باکلاس بودن ، یا این که خودشون android دارن ، فکر میکنن خیلی خوبه ، اکثر افراد سر این قضاوت میکنن

پ.ن:برای رفع سو تفاهم، من خودم گوشیم black berry هست ، از همه این ها هم بیشتر اذیت میکنه L-: .

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

به نقل از s!na :
دوستان ، دوستان دعوا نکنید! به هم دیگه هم تف نکنید لطفا.

ببینید آندروید کرنل لینوکس روش هست ، که به کاربر اجازه میده مثلا هر کیبردی رو بتونن به تبلت اندرویدی وصل کنید ، بدون درایور و اینا هر چیزی که بشه به لپتاپ وصل کرد (لینوکسی) میشه به تبلت اندروید هم وصل کرد.

از طرف دیگه این متن باز بودن و امکان نوشتن برنامه های گوناگون شر درست کرده.یه سری ویروس هایی برای اندورید اومده بود که تو برنامه ها کدش رو جا سازی کرده بودن.

بعد به عنوان developer اپل میگم اینو، خیلی اذیت میکنه برای برنامه نویسی، نمیگم سخته نوشتن برنامه براش ها!، ولی اجازه های سیستمی رو خیلی بد میده ، متن سیستم عامل هم که بسته س، کار سخت تر هم میشه ، ولی امنیت بالا میره .

کلا نمیشه گفت یکی بهتره ، اینا که یکی میشه ios بهتره ، یکی دیگه میگه android برای اینه که یا مثل یه بنده خدایی تو صفحه قبل فکر میکنن ios داشتن یعنی باکلاس بودن ، یا این که خودشون android دارن ، فکر میکنن خیلی خوبه ، اکثر افراد سر این قضاوت میکنن

پ.ن:برای رفع سو تفاهم، من خودم گوشیم black berry هست ، از همه این ها هم بیشتر اذیت میکنه L-: .
الان مثلا یه نسخه از گنو/لینوکس مثل دبیان که کاملا کدش بیرونه و لایسنس gpl داره ناامنه؟
فکر کنم بیشتر منظورت بدافزار که برای هر سیستم عاملی بد افزار وجود داره.بیشتر به کنترل شرکت بستگی داره که گوگل رسما گند زد.
یا اینکه من بد متوجه شدم؟

به نقل از .Ham!D ShojaE :
ببین اپن سورس کامل که شما انتظارش رو داری معایب رو بیش تر میکنه حتی! سیستم عامل خیلی از هم گسیخته میشه ! هر کسی میاد یه تغییری توش میده به اسم خودش ثبت میکنه! ( نمونشو خودم دیدم ! )

پ.ن : آره همون تفت (<
اپن سورس کامل چه معایبی داره؟

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از p0oya :
الان مثلا یه نسخه از گنو/لینوکس مثل دبیان که کاملا کدش بیرونه و لایسنس gpl داره ناامنه؟
فکر کنم بیشتر منظورت بدافزار که برای هر سیستم عاملی بد افزار وجود داره.بیشتر به کنترل شرکت بستگی داره که گوگل رسما گند زد.
یا اینکه من بد متوجه شدم؟
اپن سورس کامل چه معایبی داره؟
طبعا وقتی متن یه سیستم عامل باز باشه کار کسی که میخواد بد افزار بنویسه راحت تر خواهد بود.

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

به نقل از s!na :
طبعا وقتی متن یه سیستم عامل باز باشه کار کسی که میخواد بد افزار بنویسه راحت تر خواهد بود.
درسته ولی اگه کنترل شدیدی داشته باشن چی؟

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از p0oya :
درسته ولی اگه کنترل شدیدی داشته باشن چی؟
گیر دادی شما؟
کنترل شدیدی رو چی داشته باشن؟

matin270

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مکانیک

اون دوستانی که میگن iosخیلی با سیستماش مچه درسته ولی گوگل هم هر چی داره پیش میره و نسخه ی بالاتره اندرویدو می زنه هماهنگی شو با سیستم های گوشی و تب ها بیشتر م کنه من اندروید 2.3 رو با 4 مقایسه کردم سرعتاشون زمین تا اسمون فرق داشت و تو 4خیلی با هم مچ بودن
اینایی که میگن چون اندروید متن بازه زود براش ویروس و اینا میسازن هم بگم هسته ی اندروید لینوکسه و لینوکس هم امنیت بالاس ولی نمی گم ویروس نمی شه براش ساخت از طرف دیگه خب انتی ویروسش هم می سازن الان تمامه شرکت های انتی ویروس ساز نسخه اندروید هم دادن
تعداده نرم افزار هایی که الان برا اندروید هس خیلی بیشتر از ios ه چون متن بازه سریع و راحت هر کی می تونه یه برنامه بنویسه
خلاصه بگم ios بره بوقشو بزنه

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

برای خریدن مهم این نیست که هر کی میتونه به خاطر متن باز بودنش بنویسه ، چون راحتی نوشتن رو متن باز رو ios هم داره چه بسا sdk های ios خیلی بهتر هم باشن برای نوشتن، مهم اینه که تو بتونی از اون متن باز بودن استفاده کنی!

• لایک
امتیازات: JB

matin270

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مکانیک

قبلا گفتم چون متن بازه هر نرم افزاری که ماله ios اندرویدش هم می اد اون سایتت هم غلطه برو از هرکی می خوای بپرس

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از M@TiN :
اون دوستانی که میگن iosخیلی با سیستماش مچه درسته ولی گوگل هم هر چی داره پیش میره و نسخه ی بالاتره اندرویدو می زنه هماهنگی شو با سیستم های گوشی و تب ها بیشتر م کنه من اندروید 2.3 رو با 4 مقایسه کردم سرعتاشون زمین تا اسمون فرق داشت و تو 4خیلی با هم مچ بودن
ببین داری چرت میگی ! سیستم عاملی که برای سخت افزار انحصاری تولید شده بیشتر با اون مچه یا سیستم عاملی که همین جوری الکی ول شده تو بازار تا هرکی از راه رسید رو هر سخت افزاری که دلش خواست نصب کنه ؟
به نقل از M@TiN :
اینایی که میگن چون اندروید متن بازه زود براش ویروس و اینا میسازن هم بگم هسته ی اندروید لینوکسه و لینوکس هم امنیت بالاس ولی نمی گم ویروس نمی شه براش ساخت از طرف دیگه خب انتی ویروسش هم می سازن الان تمامه شرکت های انتی ویروس ساز نسخه اندروید هم دادن
ببین فرض کن تو قراره بد افزار بنویسی : سیستم عاملی که یه کرنل مشخص و روتین داره و همه چیزش مشخصه رو انتخاب میکنی یا یه سیستم عامل انحصاری با کرنل انحصاری ای که رسما هم منتشر هم نشده ؟ و این که بگی خب به درک که ویروس داره ، آنتی ویروس میریزم هم خیلی تفکر احمقانه و بچه گانه ای هست :D :)) آنتی ویروس که بریزی شما یه حجم پروسس زیادی از CPU محدود دیوایست رو اشغال میکنه که نتیجش میشه خدا تا بدبختی از جمله : کند شدن اجرای برنامه ها ، کاهش سریع باطری و ....
به نقل از M@TiN :
تعداده نرم افزار هایی که الان برا اندروید هس خیلی بیشتر از ios ه چون متن بازه سریع و راحت هر کی می تونه یه برنامه بنویسه
=)) آمار هات مثه مال احمدی نژاده =)) نه ؟ آخرین بررسی ها ( انگلیسی - فارسی )نشون میده که اپ های اندروید مارکت در عین محدودیت از نظر تعداد نسبت به اپ استور ، گرون تر هم هستن ! :))
به نقل از M@TiN :
خلاصه بگم ios بره بوقشو بزنه
=)) 8->

• لایک
امتیازات: s!na

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به اینا میگن جواب های کوبنده ی جواد. {-8

جناب متین با آمار های دقیقـ( ;))) کرنل وقتی مشخص باشه همون جوری که همه میگن نوشتن بد افزار خیلی راحت تر میکنه . معمولا هم چون بد افزار نوشتن برای سیستم عامل متن باز کار یه عده محدوده جلو گیری اون بد افزار ها کار عده محدود تریه!❊

• لایک

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

اسم آنتی ویروس و ویروس اومد لازم شد یه روشن سازی بکنم

وقتی شما همه فایل ها تو ازخود گوگل پلی بگیری دیگه لازم نیست که بخوای غصه ویروس رو بخوری
واسه ما ایرانیا آنتی ویروس لازمه! خودم دارم آنتی ویروس!

راستی جواد الان پردازنده های امروزه که واسه اندروید هستن به اندازه کافی جا برای باز نگه داشت یک برنامه سبک مثل آنتی ویروس رو دارن!
رم هست که اینجا اهمیت بیش تری پیدا میکه که الان اکثر رم ها یک هست که کم نیست!

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از علی سینا :
راستی جواد الان پردازنده های امروزه که واسه اندروید هستن به اندازه کافی جا برای باز نگه داشت یک برنامه سبک مثل آنتی ویروس رو دارن!
رم هست که اینجا اهمیت بیش تری پیدا میکه که الان اکثر رم ها یک هست که کم نیست!

یه پروسس سنگین اضافی رو رم و سی پی یو باشه بهتره یا نباشه آخه ؟ :D اصلا 100Mhz ! بازم رو صد تا چیز تاثیر میزاره ! از جمله باطری !

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

بچه ها بچه ها! دعوا نکنید با هم! ;;)

گفتم ، متن باز برای کسی خوبه که بتونه از متن باز بودنش استفاده کنه. نه برای کسی که دوست داره پز بده بگه منم اندروید دارم.
آنتی ویروس هم انصافا میزنه گوشیو ،،،،،،، هیچی از سی پی یو و رم نمیمونه اگه آنتی ویروس سرش یه تنش بی ارزه

• لایک

matin270

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مکانیک

من هم به تو جواد هم به اون سینا ثابت می کنم که اپ های اندروید بیشتره فقط یکم زمان بدین منبع پیدا کنم اون منبعی که خوندم سایت نبود برا همین نمی شه بگم
مگه برا ios ویروس نیومده؟مگه اون کسی که ios استفاده میکنه نباید انتی ویروس فعال کنه؟ پس زر(یا ضر)نزن دیگه
تازه علی سینا راس میگه مگه یه انتی ویروس چقدر cpu یا باتری یا
صدتا چیزه دیگه تاثیر می ذاره

• لایک
امتیازات: TMNT

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

عزیزم برای ios چه ویروسی اومده؟

تو ینی الان developer ءه اندرویدی؟ میتونی بگی کرنل اندرویدو چجوری باید بهش دسترسی پیدا کری؟

• لایک

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از جواد باهوش ™ :
یه پروسس سنگین اضافی رو رم و سی پی یو باشه بهتره یا نباشه آخه ؟ :D اصلا 100Mhz ! بازم رو صد تا چیز تاثیر میزاره ! از جمله باطری !

جواد جان شما اندروید داری؟ شما یک برنامه داری که پروسس پردازنده و رم رو نشون بده؟ ( من تو خود اندروید 3 دیدم ) ! شما فقط آنتی ویروس تنها رو باز گذاشتی ببینی چقدر پروسس و رم می خواد؟؟

کردم که میگم !

آنتی ویروس یک پروسس عادی محسوب میشه ! حالا من بقیه پردازنده ها رو نمی دونم ولی تگرا 3 یک هسته جدا از اون 4 تا داره که همچین کار هایی رو با از بین بردن باطری خیلی کم پروسس میکنه!

میشه بقیه 100 تا چیز رو بگی ؟؟

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از علی سینا :
جواد جان شما اندروید داری؟ شما یک برنامه داری که پروسس پردازنده و رم رو نشون بده؟ ( من تو خود اندروید 3 دیدم ) ! شما فقط آنتی ویروس تنها رو باز گذاشتی ببینی چقدر پروسس و رم می خواد؟؟

کردم که میگم !

آنتی ویروس یک پروسس عادی محسوب میشه ! حالا من بقیه پردازنده ها رو نمی دونم ولی تگرا 3 یک هسته جدا از اون 4 تا داره که همچین کار هایی رو با از بین بردن باطری خیلی کم پروسس میکنه!

میشه بقیه 100 تا چیز رو بگی ؟؟
آنتی ویروس به هیچ وجه پروسس عادی حساب نمیشه. کمترین چیزیش که فرق میکنه سطح دسترسی به منابع سیستم و access اون هست!
ببین گل پسر ، اینی که میگی ینی یه هسته جدا مخصوص آنتی ویروسه ، که اصلا به عقل جور در نمیاد.
میتونی این حرفتو ثابت کنی؟

• لایک

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از s!na :
آنتی ویروس به هیچ وجه پروسس عادی حساب نمیشه. کمترین چیزیش که فرق میکنه سطح دسترسی به منابع سیستم و access اون هست!
ببین گل پسر ، اینی که میگی ینی یه هسته جدا مخصوص آنتی ویروسه ، که اصلا به عقل جور در نمیاد.
میتونی این حرفتو ثابت کنی؟

:))

من نگفتم یه هسته جدا واسه آنتی ویروس داره گفتم یه هسته جدا واسه انجام پروسس های عادی مثل آنتی ویروس

بالا