• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برنامه ی بازدید از کاخ سعدآباد (برای سمپادیا)

• شروع کننده موضوع HHH
  • تاریخ شروع

کدام موزه ها یا کاخ هارو دوس دارید ببینید؟ 4 تا انتخاب دارید

• کاخ موزه سبز (500تومان)

رای‌ها: 25 32.1%
  • کاخ موزه ملت(500تومان)

رای‌ها: 32 41.0%
  • موزه ظروف سلطنتی (500تومان)

رای‌ها: 13 16.7%
  • موزه تاریخ معاصر و صنایع دستی(500تومان)

رای‌ها: 5 6.4%
  • موزه هنر های زیبا(500تومان)

رای‌ها: 19 24.4%
  • موزه آشپزخانه سلطنتی(500تومان)

رای‌ها: 10 12.8%
  • نمایشگاه اتومبیل های سلطنتی(500تومان)

رای‌ها: 23 29.5%
  • موزه سلاح های درباری(500تومان)

رای‌ها: 12 15.4%
  • موزه هنر ملل (500تومان)

رای‌ها: 10 12.8%
  • موزه میرعماد(500تومان)

رای‌ها: 4 5.1%
  • موزه برادران امیدوار (500تومان)

رای‌ها: 27 34.6%
  • موزه استاد حسین بهزاد(500تومان)

• موزه آب(500تومان)

رای‌ها: 14 17.9%
  • موزه و سرای چهره های ماندگار(500تومان)

• موزه نیم قرن کودکی (500تومان)

• موزه نظامی(500تومان)

• موزه استاد فرشچیان(500تومان)

رای‌ها: 19 24.4%

• رای‌دهندگان
    78
  • Poll closed .

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک
پاسخ : برنامه ی بازدید از کاخ سعدآباد (برای سمپادیا)

خیلی خوش گذشت، به نظر منم موزه برادران امیدوار از همه هیجان انگیز تر بود و از لحاظ زیبایی کاخ موزه ملت و هنرهای زیبا (به نظرم تابلو های طبقه اولش خیلی ساده و معمولی بودن، اگرچه تیریپ دو طبقه ی بعد رئال بود ولی خییلی هیجان انگیز بودن از لحاظ اجرا و خفن بودن آثار :-کسی که هنر واسش هیجان انگیزه)

همونطور که دوستان گفتن دوربین :-دبلیو ، یاد گرفتم که قانون مندیمو بیارم پایین :د ، برای آیندگان میگم که نگو مشکلشون فلاش دوربین SLR ِ ، به ما نگفتن واسه چی صرفا گفتم حق ندارید دوربین ببرید! ولی ببرید و بی فلاش عکس بگیرید!

من بازم شرمندگیمو از اینکه اشتباهی غذای یکی دیگه رو خوردم ابراز میکنم :-" هنوز احساس کوفت شدن رو دارم‌! :د

بازم ازین برنامه ها بزارید، و همینجوری با برنامه ریزی ِ خفن! :د

@پویا: = )) آره بابا خیلی وقته 4و خورده ای 5 اینا رسیدیم:))

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

یکی اگه تونست یه گزارشی چیزی از موزه‌ها بذاره ملتی که نبودن فیض ببرن ( نسترنگار منشن‌تون کردم).

با تشکر از دوستان، خصوصا هنگامه و محسن بابت زحمت و برنامه‌ریزی

زهرا خودتی؟! رسیدی؟! باورم نمی‌شه!

• لایک
امتیازات: dorna

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

ذکر شدیم ظاهراً ;;) کی؟ کی؟ ما؟ :-" ستاره مگه قرار نشد تو بنویسی؟‌ :D اصن ستاره تجربه داره، دفترم تو کیفشه :-" بنویس :D

پیشنهاد میکنم چند تا از عکسای خوب رو این‌جا هم بذارین مثلاً اون ۴ تا موزه‌ای که رفتیم ;;)

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

گزارش نداره که ٬ تازه نسترنگارم دفتره رو دادن دست من :)) ( من همیــــشه فداکارم!)
اول موزه برادران امیدوار .
یه توضیح راجع به برادران امیدوار ٬ دو تا برادر بودن عیسی و عبدالله ٬ اولین جهانگردهای پژوهش‌گر ایرانی ٬ که سال ۱۳۳۳ با دو تا موتور راه افتادن به سمت شرق ٬ تمام آسیا ٬ استرالیا ٬ آمریکای شمالی و جنوبی و اسیکموها رو دیدن و برگشتن ٬ سال ۱۳۴۰ هم با یه ماشین راه افتادن آفریقا و اروپا رو دیدن ٬ سال ۱۳۴۵ هم با گروه علمی کشور شیلی رفتن قطب جنوب رو دیدن . از سفرهاشون یادگاری‌های بسیار آورده‌اند که الان توی‌ موزه‌ی برادران امیدوار - تو مجموعه سعد آباد نگه‌داری می‌شن . (سفرنامه‌شون هم منتشر شده) یه سری از چیزایی که تو موزه هست : سازهای قبایل افریقایی ٬ وسایل زندگی اسکیمو ها ٬ وسایل شکار سرخ‌پوست‌ها ٬ یدونه سر کوچیک شده‌ی آدم :D (افراد قبیله جیوارو در آمریکای جنوبی ٬ پس از جنگ قبلیه‌ای ٬‌ دشمنان خود را قتل می‌رسانند ٬ کله او را کوچک کرده و زینت بخش کلبه خود می‌کنند - نقل قول از سفرنامه برادران امیدوار) ٬ گردنبند ها و لوازم زینی ٬ لباس های مختلف ٬ عاج فیل ٬ تعداد زیادی عکس ٬ ابزار سفرشون (دوربین و کفش و کلاه و قطب‌نما و یکی از موتور ها و ماشینشون و...) ٬ و از این‌جور چیزها توی موزه‌شون هست . کلا خیلی موزه خوبیه ٬ توصیه می‌شه . :د

کاخ سبز (مرمر) :

محل زندگی ٬ و دفتر کار رضاشاه بوده ٬ نمای بیرونیش نسبتا قشنگه ٬ ولی توش وقت تلف کردنه (!) . اولا که مجبوریم یه پارچه رو کفشمون بپوشیم (کف کاخ موکته) ٬ فقط هم به درد سر خوردن می‌خوره اون‌جا . کلا همه دیوار ها ساتن‌های رنگ‌و وارنگ فرانسوی‌ن ٬ پرده‌ها همه نقره و ابریشم ٬ مبلمان همه عکس گل مصنوعی دارن ٬ کلا به نظر شخصی ِ خودم بسیار جای مسخره‌ایه ٬ معماری جالبی هم نداره .

کاخ ملت

اقامت‌گاه تابستانی محمدرضا شاه و فرح بوده ٬ و هم‌چنین محل اداری . بزرگترین کاخ مجموعه سعد آباده ٬ کلا معماریش از کاخ سبز مدرن‌تر و بهتره ٬ همه‌ش تالاره پر از مبله و عتیقه ٬ همین . :د میزکار متعلق به ملکه فرانسه ٬ چراغ‌ها مربوط به دوران ناپلئون ٬ میز و صندلی مال قرن ۱۸ ٬ پرده‌ها ابریشم ِ نمی‌دونم چی ٬ از این چیزا دیگه :D

موزه هنرهای زیبا :
ساختمونش مال دوران رضاشاه ٬ و تا سال ۵۷ محل استقرار وزارت دربار بوده ٬ از سال ۶۱ شده موزه . سه طبقه‌ست و هر سه طبقش هم تابلو و نقاشی ٬ طبقه اول نقاشی‌های معاصر ٬ دو طبقه بالا همش نقاشی از عهد قاجار و ریش فتحعلی شاه و کلاه ناصرالدین شاه و دخترای قاجاری و از این چیزا . :-"

( همین دیگه؟ :D )

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

(کلا هرچی ستاره میگه رو برعکس بخونید :-" ستاره فقط سوسک دوس داره، هرجا سوسک نداشته باشه میگه جالب نیست :-")

× مثلا برادران امیدوار جک جونور زیاد دارن ولی کاخ مرمر نداره، واس همین...

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

دلمون آب شد حالا انقد نگید :-<

(از همون صفحه ی اول میخواستم اینو بگم، تهِ دلم مونده بود، بعد الان دیگه نتونستم خودمو کنترل کنم :-" :-< )

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

دفتر منو کى پىچوند?! اقا مرسى از هرکى با برنامه اومد جلو, روال خوب بود, حتى از ساعت برنامه رىزى جلو هم مىفتادىم, مرسى از محسن و اىنکه امىدوارم بازم فرصت بشه از اىن برنامه ها بدارىم

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

خب من تقریباً همه چیز رو لایک کردم :-? دیگه گویاست!
خیلی ممنون از محسن و هنگامه بابت برنامه ریزیا. و ممنون از همه به خاطر حضور خوب و گرمشون.
این رستوران بیشعور هم کار بدی کرد نذاشت میزها رو بچسبونیم به هم! اونم جاش فحش دادیم.مشکلی نیست!
و اینکه ستاره مرسی برای گزارش. اصلاً از آدم گشنه ای مثل تو انتظار نمیرفت. شرمنده کردی :P
و همچنین خیلی خوشحالم که رسیدی خونه, زهرا :D

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

به نقل از Captain.Pisko :
دفتر منو کى پىچوند?! اقا مرسى از هرکى با برنامه اومد جلو, روال خوب بود, حتى از ساعت برنامه رىزى جلو هم مىفتادىم, مرسى از محسن و اىنکه امىدوارم بازم فرصت بشه از اىن برنامه ها بدارىم

ستاره خودت یه جوری برسون دست هنگامه :-" به ما ربطی نداره :-"

بقیه هم که گفتن، برنامه ریزی خیلی خوب بود! مرسی!

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

ببخشید ببخشید وسط تشکر و گزارش و ایناتون :-" یه سوالی در ذهن من ایجاد شده و به هیچ طریقی حل نمیشه. بچه هاییکه از شهر های دیگه (ینی غیر از تهران) میرن این بازدیدا و اینا، چجوری خانواده رو میپیچونن؟ :-" آیا اصن میپیچونن یا همینجوری از طرف والدین مجوز دارن؟ :-"

×بالاخره سوالی بود که ذهنمو درگیر کرده بود. با تشکر :-"

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

تا اونجاىى که متوجه شدم ىا خود مادر پدرا مى رسوندنشون کاخ ىا تماس تلفنس داشتن باهاشون, ىعنى کسى والدىنو نپىچونده خدارو شکر

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

از قسمتی که ستاره و دوربینش توی رستوران دهن منو صاف کردن که بگذریم، برنامه و زمانبندی واقعاً عالی بود. :د
البته موزه ها زیاد برای من جالب نبود؛ چیز های هیجان انگیز کم داشت و خیلی از تجملات و وسایل داخل موزه های ملت و سبز رو برده بودن. اما اینکه با هم بودیم خیلی خوش گذشت.
از محسن و هنگامه بابت برگزاری تشکر میکنم.

به نقل از F@temeh :
ببخشید ببخشید وسط تشکر و گزارش و ایناتون :-" یه سوالی در ذهن من ایجاد شده و به هیچ طریقی حل نمیشه. بچه هاییکه از شهر های دیگه (ینی غیر از تهران) میرن این بازدیدا و اینا، چجوری خانواده رو میپیچونن؟ :-" آیا اصن میپیچونن یا همینجوری از طرف والدین مجوز دارن؟ :-"

×بالاخره سوالی بود که ذهنمو درگیر کرده بود. با تشکر :-"

خیلی ساده:
_ مامان؟ میخوام برم تهران دوستامو ببینم.
_ نه! تنهایی بهت اجازه نمیدم. ولی میری خونه ی فلانی فلان کن؛ غذای فلان جا رو نخور؛ توی اتوبوس جیبتو نزنن؛ زحمت نده به کسی؛ مودب باش؛ ندزدنت. چمدون میبری یا کوله؟! :د

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

دفه بعدی کجا میخواین برین ؟!
بگین ما هم میخوایم بیایم خو !

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی
پاسخ : برنامه‌ی بازدید از کاخ سعدآباد (برای سمپادیا)

«آی، ای دریغ و حسرت همیشگی،
ناگهان چه‌قدر زود دیر می‌شود.»
و واقعاً خیلی زود گذشت. اون‌روزها تازه‌وارد بودم و کسی رو نمی‌شناختم. بعدها بود که با تک‌تک کسانی که توی اون بازدید گروهی بودند آشنا شدم، شناختم‌شون و دوست‌های خوبی برای هم شدیم. حالا اون‌روزها و تفکّرات خودم رو درک نمی‌کنم اما، تمام لحظات اون بازدید رو یادمه و خاطرات بسیار خوبی بودن. از اِ؛ شما کیندری!؟ تا بریم نهار بخوریم‌های ستاره. از دیررسیدن‌م و دویدن میدون تجریش تا دم کاخ، تا اون عکس دسته‌جمعی موقع خداحافظی؛ با تبلیغات روغن لادن.
نمی‌دونم چی شد که خواستم پست بدم. شاید یه‌خاطره‌ی واضح و یه‌دل‌تنگی و این‌که بخوام آرزوی موفقیّت کنم برای همه؛ مخصوصاً تارا، پویا، پرنیان، محسن و هنگامه که امسال کنکور دارند.

× سیبیل‌های اون‌دوران ما رو توی جامعه‌ی وزین سمپادیا اشتراک‌گذاری نکنید آقا، نکنید. :د و درضمن، من هنوز ماجرای خورده‌شدن هات‌داگ‌م توسّط زهرا رو حلال نکردم. گفته باشم. :د

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

تا شما درگیر ابراز احساسات هستین، من هم شکایت می‌کنم از پویا و هنگامه که به ترتیب سیب‌زمینی و دلسترم رو خوردن! :-" آقا خب گشنه بازی درنیارین توی میتینگ دیگه :))
برای ستاره هم یک ایده‌ای در نظر گرفتم که به انتخاب خودش یکی از این دو ظرف‌چاشت کودک (این و این) رو بهش هدیه بدیم تا توی اینجور برنامه‌ها راحت‌تر باشه :د
ضمنن سری بعدم همید با سیبیل و شلوار فاستونی نباشه من نمیام اصن. انقلاب آقا؛ انقلاب!

• شروع کننده موضوع

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

اگر فقط یه دلیل دیگه داشته باشم واسه گردش نرفتن گروهی ستارس :)) نابود می کنه آدمو

حالا کی بریم بعدی رو؟ :))

بالا