• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه المپیاد بخوانیم؟

اریا سابق

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1111
تو بگیر هشتم سال داره می تمومه

Kourosh06

کاربر فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403

Kourosh06

کاربر فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
اگه میشه به منم راجع به المپیاد ریاضی بگین چجوری شروع کنم.
حقیقتش یه مقداری شروع کردم ۲،۳ تا کتاب خریدم ولی بازم یه راهنمایی کنین

Ah.Dideban

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی(ره)
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1401
پاسخ : چگونه المپیاد بخوانیم؟

الآن اول هستی !
المپیاد فیزیکی ها اغلب سال اول کلا" الاف هستن...
مشکل خیلی راحت حل میشه ... کافیه المپیادی مطالعه کنی ... یعنی با ناله و زاری کار پیش نمیره ... خوندن کتابای مختلف هم فایده ای نداره ...
یه نفر تعریف میکرد تو دوره چهل یه نفر دوجین کتاب روی میز ردیف کرد گفت من اینارو خوندم ! و یه نفر دیگه گفت من فقط چند تا کتاب مرجع اصلی رو خوندم. آخرش اولیه شد برنز و دومی شد طلا ... واقعیت هم همینه ... هر سال هم مثل این تکرار میشه ...

اگه برای المپیاد میخونی و نگرانی عقبی بدون انشاءالله وقت کافی داری و اصلا" مشکلی نیست.
اگه برای دل خودت فیزیک میخونی (فقط!) خب نیازی نیست نگران باشی ... تو میخوای از مسیر مطالعه لذت ببری ! مثل این که توی یه جنگل زیبا یه نفر با سرعت حرکت کنه و خوشحال از جلو افتادن ... ولی انسان عاقل با آرامش حرکت میکنه و از زیبایی های اطرافش لذت میبره ... به این میگن مطالعه ی حالی علم !

پ.ن : شاید من به زودی یه مقداری در مورد مطالعه ی پر بازده در المپیاد (فیزیک!) صحبت کردم ...
خیلی ممنون. اتفاقا منم دهم هستم و می خوام المپیاد فیزیک شرکت کنم.منم همین ذهنیت دوستمون رو داشتم حرفات خیلی بهم امید داد.عالی:RedHeartx:||=||
اما متأسفانه الان نظام جدیده و من یازدهم المپیاد دارم و هنوز(تقریبا)هیچی!نخوندم:eek::-ss~X(:((
به نظرتون چی کار کنم؟!![-o<:-s
جوااب بدین
یعنی من اگه بخوام برسم به(حداقل دوره دوم)المپیادی که عشقمه باید برم بمیرم؟!:-??X_X=((

آخرین ویرایش:

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
سلام!
این موضوع رو ندیدم ولی اگر هست لطفا مدیر ها پاک کنند.
خب همونطور که میدونید بچه های المپیاد اکثر روز ها تا ساعت ۶ مدرسه هستند و خب قطعا در طول روز خیلی خسته میشن مخصوصا بچه هایی که راه خونشون از مدرسه دوره!
و باز همونطور که میدونید خوندن المپیاد احتیاج به مغز سرحال داره ...

لطفا اینجا بیاید بگید بعد از مدرسه چجوری خودتون رو سرحال نگه می‌دارد تا بتونید درس بخونید؟

لطفا رشته المپیاد و پایه هم ذکر کنید

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
سلام!
خب همونطور که میدونید بچه های المپیاد اکثر روز ها تا ساعت ۶ مدرسه هستند و خب قطعا در طول روز خیلی خسته میشن مخصوصا بچه هایی که راه خونشون از مدرسه دوره!

لطفا اینجا بیاید بگید بعد از مدرسه چجوری خودتون رو سرحال نگه می‌دارد تا بتونید درس بخونید؟

مثلا برای خودم
نمیتونم دو تا قهوه در طول روز بخورم چون درست نیست

و با خواب ۲۰ دقیقه ای انقدر خستم که ۲ ساعت خوابم میبره..🤦🏻‍♀️

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
اقا نخونید. واقعا نخونید. جدا نخونید. استراحت کنید درس مدرسه بخونید وقت اضافه داشتید بخوابید. اگرم خیلی دلتون میخواد المپیاد بخونید برای درمان مازوخیسم به روانشناس/روانپزشک مراجعه کنید
یه چیزی که هست اینه که واقعا بچه ها المپیادو دوست دارن اینکه دو ساعت فکر کنی یک مسئله حل نشه بهتر از اینه(یا حداقل من ترجیح میدم) تا برم درس های متنوع و زیاد بخونم برای کنکور. یعنی در اصل دومی چون علاقه چندانی ندارم سخت تره

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
اقا نخونید. واقعا نخونید. جدا نخونید. استراحت کنید درس مدرسه بخونید وقت اضافه داشتید بخوابید. اگرم خیلی دلتون میخواد المپیاد بخونید برای درمان مازوخیسم به روانشناس/روانپزشک مراجعه کنید
درکل وقتی درسخون نبودی و امکانات نداری المپیاد خوب نیست
البته در حد مرحله اول خوبه....

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
من فیزیک بودم
حقیقتا اکثر تایم المپ من افتاد رو کلاس های مجازی
ولی وقتی حضوری بود کلاس های عمومی رو نمیرفتم سر کلاس تو کتاب خونه سعی میکردم برا المپ بخونم
بعلاوه اینکه خیلی برا درسای مدرسه به خودم فشار نمی آوردم

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
مسئله ترجیح شما نیست . اون درس های متنوع و زیاد کنکور رو انی وی باید بخونید و المپیاد یچیز اضافه بر سازمانه.
اگر هم برای طلا دندون تیز کردین که وااااقعا احتمالش خیلی خیلی کمه.

البته نمیتونم بهتون خرده بگیرم چون شاید اگر خودم هم میرفتم عقب دوباره این کله شقی رو میکردم ولی خب..
درسته ولی فکر نمیکنم کنکور ریاضی جمع کردنش خیلی سال آخر مشکل باشه ...
و اینکه واقعا از مسیر لذت بردن مهمه مثلا من از اینکه ۱۰ ساعت ریاضی بخونم اذیت ممکنه نشم ولی با ۱۰ ساعت فرضا تست زدن شیمی و ... خسته بشم
ترجیح میدم اگر مدالی هم نباشه این دو سال بخونم و سال آخر رو برای کنکور بخونم...با اینکه خیلی ریسکه اینکار برای رتبه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
شیمی
همون چرت کوتاه خوبه. آدمو سرحال میکنه. اگر طولانی بخوابید اصلا شبشم خوابتون نمیبره بعد فرداش خسته میشید و میفتید روی یه دور باطل. برای این که چرتتون کوتاه باشه مثلا میتونید یه sleep hypnosis توی یوتیوب سرچ کنید اونی که تایمش کوتاهه در حد نیم ساعته رو بذارید باهاش بخوابید. من خودم که این کارو میکنم بعد از این که ویدئوئه تموم میشه با خودش از خواب پا میشم. قهوه نخورید عملکردتون رو توی اکثر اوقات پایین میاره

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
دوش بگیر هم سرحال میشی هم نظافت رعایت میشه
البته نه با آب خیلی گرم

Denebolah

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
frzIV
شهر
thrn
سال فارغ التحصیلی
1403

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
سلام!

من هم همینم از صبح میرم مدرسه و ۷،۸ برمیگردم. یه دوش میگیرم و ۳ یا ۴ ساعت درس میخونم. کار خاصی نمیکنم فقط با خودم فکر نمیکنم که"الان باید درس بخونم که نیاز به انرژی داره و چون خسته م نمیتونم و..." خیلی راحت و بدون افکار اضافه شروع میکنم درس خوندن. وقتی میگم افکار اضافه یعنی اینکه با خودم نمیگم که امشب باید فلان سوالو حتما حل کنم یا تکالیف هارو سریع بنویسم... ، همینطوری شروع میکنم درس خوندن یا سوال حل کردن. اگه هم نشد مثلا سوال حل بشه یا ناقص موند اشکالی نداره، همین که درگیر بشی با سوال خوبه.

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
یه راه حلی هم به من که با قهوه سریع فشارم میفته و خسته تر از چیزی که بودم ،میشم بگین ...
زنگ تفریح ها رو یکیشو بخواب
* البته این مورد روی من جواب نمیده

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام!

من تجربه موفقی نداشتم ولی حالا نظرم رو میگم.
شما هرکاری بخوای توش موفق بشی زمان باید براش صرف بکنی المپیاد با هفته ای۴۰ ساعت مطالعه باید شروع و احتمالا تا ۶۰ ساعت اینها پیشروی کنه.
اگه مدرسه دو نیم تموم بشه تا برسی و استراحت کنی ۴بشه تقریبا خیلی خیلی خوب باید تا ۱ شب بخونی که خب به درس مدرسه نمیرسی.
پیشنهاد من اینه صحبت کن معافیت بگیر و اگر جدی میخوای ادامه بدی کلاس برو مشاور بگیر انتقالی تونستی بگیری تهران یا شهر های بزرگ که از رشته ات مدال میگیره چه بهتر

نمیدونم کدوم مدرسه ای اگر تهرانی کادر المپياد دارین احتمالا؟

پیشنهاد میکنم از انجمن المپياد صندلی داغ هارو بخونی حتما

• لایک
امتیازات: Flora

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
من تجربه موفقی نداشتم ولی حالا نظرم رو میگم.
شما هرکاری بخوای توش موفق بشی زمان باید براش صرف بکنی المپیاد با هفته ای۴۰ ساعت مطالعه باید شروع و احتمالا تا ۶۰ ساعت اینها پیشروی کنه.
اگه مدرسه دو نیم تموم بشه تا برسی و استراحت کنی ۴بشه تقریبا خیلی خیلی خوب باید تا ۱ شب بخونی که خب به درس مدرسه نمیرسی.
پیشنهاد من اینه صحبت کن معافیت بگیر و اگر جدی میخوای ادامه بدی کلاس برو مشاور بگیر انتقالی تونستی بگیری تهران یا شهر های بزرگ که از رشته ات مدال میگیره چه بهتر

نمیدونم کدوم مدرسه ای اگر تهرانی کادر المپياد دارین احتمالا؟

پیشنهاد میکنم از انجمن المپياد صندلی داغ هارو بخونی حتما
ممنونم ازتون
بله فرزانگان ۱ تهران هستم ولی واقعا تا ۱ شب خوندن مشکله.. چون به نظرم خواب هم توی عملکرد خیلی موثره..

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
انتظار نداشته باش هرروز ب درسای مدرسه هم برسی..
اگه خیلی مصممی المپیاد رتبه بیاری بخون.. و گرنه اگه میخوای وسطش ول کنی شروع نکن اصلا...
من زیست میخونم.. دهمم... شب فوقش یازده میخوابم.. صبح هفت پا میشم تا دوازده مدرسه ام ک تو طول سال میشه 2.. تا دو ناهار و استراحت.. بعدم درس میخونم تا شب...
البته تایم باشگاه و اینام این وسط میره..
ولی ی روزایی واقعا خسته میشی.. اجباری نیس... نمیخواد رو خودت زیاد فشار بیاری... استراحت کن بعضی روزا رو... تفریحتو بکن..

Flora

Me!
نام مرکز سمپاد
__
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
00
انتظار نداشته باش هرروز ب درسای مدرسه هم برسی..
اگه خیلی مصممی المپیاد رتبه بیاری بخون.. و گرنه اگه میخوای وسطش ول کنی شروع نکن اصلا...
من زیست میخونم.. دهمم... شب فوقش یازده میخوابم.. صبح هفت پا میشم تا دوازده مدرسه ام ک تو طول سال میشه 2.. تا دو ناهار و استراحت.. بعدم درس میخونم تا شب...
البته تایم باشگاه و اینام این وسط میره..
ولی ی روزایی واقعا خسته میشی.. اجباری نیس... نمیخواد رو خودت زیاد فشار بیاری... استراحت کن بعضی روزا رو... تفریحتو بکن..
درسای مدرسه که به کنار ولی بعد ۶ آدم واقعا خسته میشه...
ولی کلا با حرفت موافق نیستم اینکه آدم اولاش براش سخت باشه بگه اجباری نیست ول میکنم یکم غیر منطقیه چون بالاخره هر کاری اولش سخته آدم عادت نداره ...
بیا به نظرم به جای اینکه فکر ول کردن باشیم فکر راه حل باشیم..
ولی باهات موافقم آدم بخواد وسطاش ول کنه اولش ول کنه بهتره...

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
ممنونم ازتون
بله فرزانگان ۱ تهران هستم ولی واقعا تا ۱ شب خوندن مشکله.. چون به نظرم خواب هم توی عملکرد خیلی موثره..
خب مدرسه ات خیلی خوبه کادر المپیاد خوبی هم داره فکر کنم توی سیر مدرسه پیش بری و تو جو رقابتی بین دوستات بمونی به جاهای خوبی میرسی احتمالا

بالا