• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

MacBook Or Laptop ?!

• شروع کننده موضوع

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین
سلام دوستان
من یه چند وقت ـه که به فکر تعویض لپتاپم افتادم
از اونجاایی که علاقه ی زیادی به اپل دارم ، دوست دارم مک بوک بگیرم ولی از طرفی دیگه عادت کردن من به ویندوز ـه
حالا شما منو راهنمایی کنید
من کاربردم بیشتر برنامه نویسی و بازی و اینترنت و هک و ایناس
من با کمتر از پولی که برای مک بوک میدم ، میتونم بهترین مدل asus رو بگیرم
حالا منو راهنمایی کنید ، از راهنماییتون مممنون میشم!

خیلی سریع به ج نیاز دارم :(

مرسی

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
پاسخ : MacBook Or Laptop ?!

به نظر من لب تاب بگیر!
درسته که مک امکانات بیشتری داره ولی تو ایران فعلن جا نیفتاده و از طرف فروشنده ها و... ساپورت نمیشه!مثلن هر تعمیرکاری نمیتونه تعمیرش کنه و...
من خودم ایسوس دارم!خیلیم ازش راضیم و حاضر نیستم حتا با مکبوک یا وایو عوضش کنم x:

• لایک
امتیازات: Neg@r

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خب به نظر من تجربه کار با مک بوک خیلی خیلی خیلی زیاد بهتره؛ قابل مقایسه نیست و بیشتر بستگی داره به بودجتون. (اصولا بعد از کار کردن با مک بوک داداشم احساس میکنم وایو مظلوم ما همه چی رو زرد نشون میده ;))) میدونین که مک بوک پرو پونزده اینج الان پنج تومنه و طبیعتا نمیصرفه! (اصولا هکرا مک بوک دارن؛ نه؟ :-?)

خب اگر مک بوک لازم داری، بخر. نداری اولترا بوک بخر!

• شروع کننده موضوع

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

الان مهمترین چیز برای من یک سیستم قوی ـه و لا غیر !
من میتونم تقریبا با 3 تومن یه مک بوک بگیرم :D
و با 1 و 800 هم یک سیستم فوق العاده قوی از asus
من الان موقعیت شغلیم با xcode هست ، و اینکه هکینتاش هم xcode رو نمیتونه ساپورت کنه
حالا از این بگذریم ،
من وابسته خیلی خیلی زیاد به ویندوز هستم

نسترنّگار میشه یه توضیح درباره Ultra Book بدی ببینم چیه ؟
تا به حال نشنیدم :-?

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

اولترا بوك يا ultrabook مثل مك بوك ايره ولى مال اپ نيست؛ خيلى سبكه ولى مشخصاتش خوبن. معمولا به خاطر اس اس دى كه داره گرونه ولى خيلى سريع كار ميكنه مثلا

http://www.techradar.com/news/mobile-computing/laptops/best-ultrabook-16-top-thin-and-lights-for-2012-1054355

من اگر ميخواستم لپ تاپمو عوض كنم، حتما Asus zenbook ميخريدم

× رو مک بوک میشه ویندوز رو هم زمان داشت.

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

اولترا بوك به لپ تاپي ميگن كه تو حجم و وزن پايين امكانات بالايي رو ارائه ميده . الان acer اولترا بوك هاي فوق العاده اي داره با سي پي يو هاي سري Core i اينتل و حافظه هاي اس اس دي بين ٢٥٠ تا ٥٠٠ گيگابايت كه خيلي شديد توصيه ميكنم اينا رو .

بازم تاكيد ميكنم كه اگه صرفا به خاطر ويندوزه به راحتي ميشه رو مك بوك ويندوز نصب كرد .
ولي شما كه ادعاي برنامه نويسي و هك و توسعه وب داري ١٠٠ درصد به لينوكس احتياج پيدا ميكني كه اين خودش دليلي ميشه كه دنبال اپل نري !

• شروع کننده موضوع

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

به نقل از جواد باهوش ™ :
اولترا بوك به لپ تاپي ميگن كه تو حجم و وزن پايين امكانات بالايي رو ارائه ميده . الان acer اولترا بوك هاي فوق العاده اي داره با سي پي يو هاي سري Core i اينتل و حافظه هاي اس اس دي بين ٢٥٠ تا ٥٠٠ گيگابايت كه خيلي شديد توصيه ميكنم اينا رو .

بازم تاكيد ميكنم كه اگه صرفا به خاطر ويندوزه به راحتي ميشه رو مك بوك ويندوز نصب كرد .
ولي شما كه ادعاي برنامه نويسي و هك و توسعه وب داري ١٠٠ درصد به لينوكس احتياج پيدا ميكني كه اين خودش دليلي ميشه كه دنبال اپل نري !
ببین من لینوکس رو هم میتونم روی مک داشتم باشم ولی من الان با 1 و 800 یه لپتاپ asus میخرم ککه تقریبا خداس :)
ولی اپل نه

من تصمیم گرفتم ، لپتاپ معمولی میگرم ! :)

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

به نقل از hitro :
ببین من لینوکس رو هم میتونم روی مک داشتم باشم ولی من الان با 1 و 800 یه لپتاپ asus میخرم ککه تقریبا خداس :)
ولی اپل نه

من تصمیم گرفتم ، لپتاپ معمولی میگرم ! :)
ببین من لپ تاپ اپل ندارم و نخواهم خرید!
اما یه سری چیزا هستن که نشون میده که مک بوک واقعا سر تر از بقیه لپ تاپاس هر چند جزیی هم باشن
مثن تاچپد قوی که داره یا اگه امتحان کرده باشی وقتی می خوای یه لپ تاپ رو وا کنی اگه بدنه رو نگه نداری بدنه همراه نملیشگر میاد بالا. اما تو مک بوک طراحی اینقد دقیقه که یه همچین اتفاقی نمیوفته.سیستم عامل مک هم یکی از خوبیاشه.سیستم عامل خیلی خوبیه.مخصوصا از ویندوز خیلی بهتره
راستی روی مک بوک لینوکس به همین سادگی نصب نمیشه.اخرین بار یکی از فامیلام که می خواست روش دبیان نصب کنه نتونست :-"

♥♀

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Helli 2
شهر
THR
دانشگاه
MIT
رشته دانشگاه
رمز

واقعا چرا الکی جو می دین؟ فقط یه چیزی شنیدین . بابا اصلانم خیلی خفن نیس .... داره پولشو می گیره . من خودم یه سیستم فوق خفن دارم که اگه می خواستم مک بوکشو بگیرم باید 3200000 پول میدادم ولی من که نمیخوام عفه لپ تاپ بیام رفتم یه لپتاپ ممولی گرفتم که یه ساله دارم خیلی هم راضی ام

در ضمن مک پورت یو اس بی 3 نداره . آخه ای او به چه درد میخوره ؟
وقتی لپ تاپم فن نداشته باشه ؟ آره می دونم الومینیومه ولی مگه چقد می تونه تحمل کنه؟

microsoft

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 4.کرج
شهر
کرج

یکی از دوستانم که مک داره میگه به درد ایران نمیخوره سیستم عاملش
برا همین رفته ویندوز ریخته اگه ایران تحریم نبود بهترین سیستم عامل تو ایران همون مک بود
ولی به نظرم تو ایران مک نخرید چون بعدا پشیمون میشید اگر بخواید ویندوز بریزید هم انقدر هنگ میکنه که اذیت میکنه

• لایک
امتیازات: zr40

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

به نقل از ♥♀ :
واقعا چرا الکی جو می دین؟ فقط یه چیزی شنیدین . بابا اصلانم خیلی خفن نیس .... داره پولشو می گیره . من خودم یه سیستم فوق خفن دارم که اگه می خواستم مک بوکشو بگیرم باید 3200000 پول میدادم ولی من که نمیخوام عفه لپ تاپ بیام رفتم یه لپتاپ ممولی گرفتم که یه ساله دارم خیلی هم راضی ام

وقتی لپ تاپم فن نداشته باشه ؟ آره می دونم الومینیومه ولی مگه چقد می تونه تحمل کنه؟
افرین افرین به نکته ی خوبی اشاره کردی.میشه با مک بوک عفه اومد اما با بقیه لپتاپا نمیشه :D
ببین با لپ تاپ نمیخواد موشک هوا کنه که می خواد یه سری کاره عادی انجام بده.بنده سونی داشتم که corei7 بود الان acer دارم که corei5 .هیچ فرقیم واس من ندارن :D
فن داره ها.به خدا جلو خودم داشت سرعت فنشو بالا می برد یارو :-?
به نقل از microsoft :
یکی از دوستانم که مک داره میگه به درد ایران نمیخوره سیستم عاملش
برا همین رفته ویندوز ریخته اگه ایران تحریم نبود بهترین سیستم عامل تو ایران همون مک بود
ولی به نظرم تو ایران مک نخرید چون بعدا پشیمون میشید اگر بخواید ویندوز بریزید هم انقدر هنگ میکنه که اذیت میکنه
اتفاقا دایی من از مک خیلی راضیه.تا اونجاییکه می دونم ایتیونزم وا شده برای ایران.
همین داییه من میگه از ویندوزی که رو مکش نصبه راضی تره تا ویندوزی که رو پی سی داشت :D

♥♀

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Helli 2
شهر
THR
دانشگاه
MIT
رشته دانشگاه
رمز

به نقل از p0oya :
ببین من لپ تاپ اپل ندارم و نخواهم خرید!
اما یه سری چیزا هستن که نشون میده که مک بوک واقعا سر تر از بقیه لپ تاپاس هر چند جزیی هم باشن
مثن تاچپد قوی که داره یا اگه امتحان کرده باشی وقتی می خوای یه لپ تاپ رو وا کنی اگه بدنه رو نگه نداری بدنه همراه نملیشگر میاد بالا. اما تو مک بوک طراحی اینقد دقیقه که یه همچین اتفاقی نمیوفته.سیستم عامل مک هم یکی از خوبیاشه.سیستم عامل خیلی خوبیه.مخصوصا از ویندوز خیلی بهتره
راستی روی مک بوک لینوکس به همین سادگی نصب نمیشه.اخرین بار یکی از فامیلام که می خواست روش دبیان نصب کنه نتونست :-"
عمو جون منظورم macbook pro m723 هستش ...همون که سیستمش با من یکیه رو می گم نه سری پاور بوک

Programmer

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از ♥♀ :
کی گفته مک بوک فن نداره ؟ مک بوک دارای فن خنک کننده داخلیه
سری های جدید مک بوک که امسال میان USB 3 هم میخورند
امسال اپل میخواد مک بوک پرو ها رو نازک تر کنه و صفحه نمایشش هم قراره رتینا بشه . سیستم عامل شیر کوهی هم امسال میاد دیگه مک بوک فوق العاده میشه . فکر کنم تو WWDC معرفیش کنن

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

اول سلام :D چه خبره اینجا :-"

موارد زیر رو به اطلاع برسونم شاید کمک کرد :
۱- من خودم رو مکم لینوکس (Ubuntu) نصب کردم و مشکلی نداشت اصلا. سخت بود، ولی ممکن هست. مکم و مولتی بوت کردم، n تا سیستم عامل دیگه هم میتونستم روش نصب کنم.

۳- من از خیلی ها پرسیدم و دیدم، اپل چون تو انتخاب قطعاتش حساسه ویندوز رو مک بوک علاوه بر اینکه خیلی راحت نصب میشه، سرعتشم خیلی بهتره.

۴- مامانم Vaio SA21 داره، این سری کلا سفارش آمریکا هست و دیگه بهترین های سونی مثلا ! :D باید عرض کنم که سونی خیلی سعی کرده از مک بوک اسکی بره، تا اندازه ای هم موفق شده ولی نه کامل! حقیقتا Auto Brightness و که کامل Off کردیم، چون سنسورش بد ترین جا ممکن هست و به شدت اذیت می کنه، Touchpad و اومده بزرگ کرده، ولی جاش خوب نیست موقع تایپ گوشه دستت می خوره موس می پره، عملا اونم Disabled هست. Backlight کی بورد هم که قابل تنظیم نیست! مولتی تاچ هم که تا ۲ انگشت ساپورت می کنه که نگم بهتره! (همه قبول دارین بعد از اپل سونی بهترینه دیگه ؟! :D)

۵- باور کنین خیلی حال میده فلش یکی و میگیری بعد میگه "ویروس داره!" ولی با خیال راحت بدون آنتی ویروس وصلش می کنی به سیستم :D

۶- شارژش معروف به SafeMag، مغناطیسی هست که اگه پاتون گیر کرد به سیم، از لپتاپ جدا بشه که سیستم کشیده نشه پرتاب بشه!

۷- باور کنین اینقدر مزیت داره که تا n صفحه دیگه می تونم بگم، در مورد قیمت هم، 999$ فکر نمی کنم گرون باشه! تو ایران چون نمایندگی نداره ۲ تا فروشگاه کنار هم با ۲ قیمت متفاوت میدن. که ربطی هم به اپل نداره.

جمله آخر که تمام مزیت اپل و به دیگر برند ها خلاصه می کنه، تو آیفون کنار جک اتصال هدفون، یک نقطه هست، برین تحقیق کنین ببینین چه کار می کنه :D

یک مدت نیومده بودم حرفام فوران کردن :-"

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

حقیقتاً قیمت بالای محصولات اپل رو نمیشه انکار کرد. بهترین شاهدش هم مقایسه این دو مدله:

VAIO S Series 15.5" Laptop

2nd gen Intel® Core™ i7-2640M (2.80 / 3.50GHz)
Genuine Windows® 7 Home Premium 64-bit
Features: 15.5" Full HD display, 6GB RAM, 640GB (5400rpm) HDD, Blu-ray Disc™ player, AMD graphics (1GB), HDMI® out, USB 3.0, TPM

1379.97 $
MacBook Pro

15-inch: 2.2 GHz
2.2GHz quad-core
Intel Core i7
4GB 1333MHz
500GB 5400-rpm1
Intel HD Graphics 3000
AMD Radeon HD 6750M with 512MB GDDR5
Built-in battery (7 hours)2

$1,799.00

• لایک
امتیازات: TMNT

..........

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی ، کامپیوتر

بررسي سوني مذكور از نظر سايت notebookcheck.net
60%: Such a bad rating is rare. There exist hardly any notebooks, which are rated worse.

من هر سايتي و چك كردم از اين مدل بسيار ايراد گرفتن و همه ناراضي. مي تونين سرچ طنين :)

• لایک
امتیازات: JB

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

البته من اینو از خود سایت سونی سرچ کردم بیشتر نگشتم. توی مشخصات سخت افزاری خوب به نظر میرسید ولی خب لابد لپ تاپ خوبی نیست دیگه.

اصلاً اون رو هم در نظر نگیریم، من وایو و مک بوکم رو با هم مقایسه میکنم، مک بوک رو یک سر و گردن بالاتر میبینم. هر چند از نظر مشخصات سخت افزاری حتی شاید وایو بهتر باشه ولی مک بوک همچنان همه چیزش عالیه، انگار توی همه چیز بهترین رو ساختن، کیبورد، صفحه نمایش، طراحی و ...ولی قیمت مک بوکم هم تقریباً دو برابره وایوئه. (وایو سری اف و مک بوک پرو پونزده اینچ)

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نظر من شما که دستگاه قوی میخوایم و اگه باطری برات خیلی مهم نیست برو سراغ یکی از این دو مدل : lenovo y570-470 (فرقش فقط ابعادشه) یا asus n53sd
ولی اگه برات باطری مهمه بهترین مدل u36sd یا u36sg با نزدیک به 12 ساعت باطری و کانفیگ نسبتا خوب
پ.ن : کی گفته هکینتاش xcode رو ساپورت نمیکنه؟ من همین الآن رو لپتاپم (Asus n61jq ) هکینتاش و xcode رو باهم دارم !

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

همین دیالوگ ها برای آیفون هم هست
-به درد ایران نمیخوره
- به سیستم عاملش عادت نداری
-و....

اما نه مک بوک و نه آیفون ارزش این قیمت نجومی رو ندارن
اما اگه بحث قیمت نباشه....
سیستم عامل مک برای کارهای روز مره فوقالعاده است....
و این همون چیزی که آیفون داره
یعنی شاید روی کاغذ سخت افزار های بهتری هم تو بازار وجود داشته باشه اما هیچ کدوم این هماهنگی سخت افزار و نرم افزار رو ندارن....
.......
البته ویندوز هم خیلی راحت در کنارش میتونی داشته باش(برای برنامه های تخصصی که برای mac نمیاد....
..............
ولی الان برای خرید لپتاپ بدترین موقع است
همه اتفاقها اواخر تابستون میفته فعلا دست نگه دار
اینو ببین

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نقل از علی بنیسی :
همین دیالوگ ها برای آیفون هم هست
-به درد ایران نمیخوره
- به سیستم عاملش عادت نداری
-و....

اما نه مک بوک و نه آیفون ارزش این قیمت نجومی رو ندارن
اما اگه بحث قیمت نباشه....
سیستم عامل مک برای کارهای روز مره فوقالعاده است....
و این همون چیزی که آیفون داره
یعنی شاید روی کاغذ سخت افزار های بهتری هم تو بازار وجود داشته باشه اما هیچ کدوم این هماهنگی سخت افزار و نرم افزار رو ندارن....
.......
البته ویندوز هم خیلی راحت در کنارش میتونی داشته باش(برای برنامه های تخصصی که برای mac نمیاد....
..............
ولی الان برای خرید لپتاپ بدترین موقع است
همه اتفاقها اواخر تابستون میفته فعلا دست نگه دار
اینو ببین
یه مشکلی داره !
من در حال حاضر هم آیپاد دارم و هم هکینتوش ! در واقع سیستم عامل مک هیچ مزیت نسبت و ویندوز نداره(معایبی هم داره حتی )
از لحاظ مچ بودن سخت افزار هم که کلا چیز چرتیه! (با عرض معذرت) .
یعنی شما میگی سازنده ی مادربرد(روی مک بوک ها ایسوس) اطلاعات مچ کردن سخت افزاریش از یه شرکتی که قطعه رو تولید کرده بیشتره ؟ تنها مزیت مک بوک به برند های دیگه صفحه ی نمایششه که اونم سونی باهاش قایل رقایته ولی بقیه برند ها اصلا نیستن ! در مورد قطعات دیگه بدون شک برند های دیگه در بسیاری از مدل ها از مک بوک ها قوی ترن !

بالا