• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Game of Thrones

کی میمیره؟ (فصل۸)

• سرسی

رای‌ها: 13 20.3%
  • سانسا

رای‌ها: 3 4.7%
  • آریا

رای‌ها: 10 15.6%
  • برن

رای‌ها: 7 10.9%
  • جان اسنو

رای‌ها: 16 25.0%
  • دنریس

رای‌ها: 15 23.4%

• رای‌دهندگان
    64

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری
:| ریلی ؟ مردمو احمق فرض کردن ؟ :|

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
بنظرم خیلی بد تموم شد...از کل فصل هشت فقط قسمت پنجو بیشتر دوست داشتم نسبت به بقیه..
اگر تو همون اخر فصل شش یا حتی هفت با وجود ذهن های کنجکاو ما در اوج خدافظی میکرد سنگین تر بود تا اینطوری سریالو تباه کنن...

Zesty.knack

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام
یه سوال
من تا حالا این فیلمو ندیدم آیا ارزش دیدن داره به نظر شما؟

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام
یه سوال
من تا حالا این فیلمو ندیدم آیا ارزش دیدن داره به نظر شما؟
این فیلم فوق العادس و قطعا از لحظه لحظه های هر هفت فصلش لذت میبری.
این فیلم فقط برای دیدن نیست تو میتونی باهاش زندگی کنی;(هم میخندونتت هم به گریت میاره)
پی نوشت:نوشتم هفت فصل چون فصل هشتم پایین تر از سطح انتظارات بود

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
هی می‌خوام از دیروز یه چیزی بگم راجبش، میزان بهت نمی‌ذاره. چرا خب :| حالا درسته جان تو کل فصل ۸ بی عرضه‌ترین فرد سریال بود، ولی حقش نبود خب :(

بعد اینکه کجا رفت آخر فیلم اصلا؟ :-?

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
هی می‌خوام از دیروز یه چیزی بگم راجبش، میزان بهت نمی‌ذاره. چرا خب :| حالا درسته جان تو کل فصل ۸ بی عرضه‌ترین فرد سریال بود، ولی حقش نبود خب :(

بعد اینکه کجا رفت آخر فیلم اصلا؟ :-?

رفت سمت جنگل تا با بچه های جنگل آشتی کنن
( بخاطر اتفاقاتی در گذشته ، با انسان ها مشکل دارن)
مقدمه ای برای سریال جدید که قراره داستان اونا رو روایت کنه

Zesty.knack

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
این فیلم فوق العادس و قطعا از لحظه لحظه های هر هفت فصلش لذت میبری.
این فیلم فقط برای دیدن نیست تو میتونی باهاش زندگی کنی;(هم میخندونتت هم به گریت میاره)
پی نوشت:نوشتم هفت فصل چون فصل هشتم پایین تر از سطح انتظارات بود
ممنون بابت راهنماییتون

ErfanGH23

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
آیت ا... مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1402
درسته که فیلمنامه بد بود ولی اگه سریالو تو 9 یا 10 تا فصل ده قسمتی میساختن حتی با همین سناریو خیلی جذاب تر و منسجم تر میشد
الان باید پایان همه ی شخصیت ها رو تو 6 قسمت میبستن که مبجور بودن خیلی فشرده این کارو بکنن و روند داستان هم خیلی سریع پیش رفت مثلا دیوانه شدن دنریسو باید به مرور زمان نشون میدادن نه تو یه قسمت
حتی خیلی چیزا هم برای هوادارا نامعلوم موند مثل نقش داریو ناهاریس
از نظر من اینکه تو 6 قسمت سریالو تموم کردن دلیلش بودجه ی کم بود

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
درسته که فیلمنامه بد بود ولی اگه سریالو تو 9 یا 10 تا فصل ده قسمتی میساختن حتی با همین سناریو خیلی جذاب تر و منسجم تر میشد
الان باید پایان همه ی شخصیت ها رو تو 6 قسمت میبستن که مبجور بودن خیلی فشرده این کارو بکنن و روند داستان هم خیلی سریع پیش رفت مثلا دیوانه شدن دنریسو باید به مرور زمان نشون میدادن نه تو یه قسمت
حتی خیلی چیزا هم برای هوادارا نامعلوم موند مثل نقش داریو ناهاریس
از نظر من اینکه تو 6 قسمت سریالو تموم کردن دلیلش بودجه ی کم بود

متاسفانه دلیلش بودجه نبود hbo هم فصل هشت و هم هفت رو ده قسمت پیشنهاد داده ولی dumb and dumber قبول نکردن و گفتن ۱۳ قسمت جمع میکنیم و دلیلشم به احتمال زیاد اینه که برن رو استار وارز کار کنن:/

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
دیر که نشده برای نظر دادن درمورد این سریال؟ :))

----اسپویلر----

چندتا کلیدواژه تو ذهنم دارم.
1- دنیای خشن و واقع بینانه: همون سکانسِ ترسناک قسمت اول که وایت واکرا جنازه ی بچه ها رو سلّاخی کردن و با اعضای بدنشون یه نماد رو برف ها ساختن، خیلی رُک به ما میگه که "به دنیای خشنِ ما خوش اومدید!"
و تا قسمت آخر سریال، این خشونتِ دوست داشتنی و دنیای قابل درکِ GOT با ما همراهه.
2- بازیگریِ قوی: من خیلی از بازیگر های این سریال رو قبلا دیده بودم. ولی فکر نمیکنم هیچ وقت به این اندازه از خودشون بازیِ قوی و هنرمندانه ای نشون داده باشن. تک تکِ شخصیت های سریال به اندازه ای طبیعی و Game of Thrones ـی کار شدن که واقعا به نظر میاد همه ی بازیگرای سریال سابقه ی چند جایزه ی اسکار رو تو پرونده دارن. من هنوز هم تک تکِ جزئیات محاکمه ی تیرین لنیستر تو ذهنم هست. اینکه پیتر دینکلاج چقدر قوی صحبت میکرد و چقدر تو نقشِ تیرین فرو رفته بود! خیلی وقت ها آدم یادش میره که داره یه سریال محصول قرن 21 رو میبینه.(اینقدر که شخصیت ها طبیعی و ملموس کار شدن!) به نظرم اینکه این تعداد بازیگر تونستن اینطور تو نقشِ Game of Thrones ـی خودشون فرو برن، کارِ واقعا بزرگیه! (یه جا خوندم که GOT بین سریال های HBO بیشترین تعداد شخصیت رو داره.)
3-غیرقابل پیش بینی و غافل گیر کننده: تا قبل از فصل 7، هیچ قسمتی نیست که مخاطب رو غافل گیر و هیجان زده نکنه! GOT با هیچ کدوم از شخصیت هاش شوخی نداره و هرجا که لازم باشه، به شکلِ بی رحمانه و خشن ـی آدم ها رو تیکه تیکه میکنه. (مرگِ ند استارک، عروسیِ خونین، مرگ تایوین لنیستر، مبارزه ی اوبرین مارتل، قتل جافری، کشتنِ نایت کینگ، مرگ کال دروگو، زنده شدن دوباره ی جان اسنو، مرگ 2 تا از اژدهاها و حتی خودِ دنریس، منفجر کردنِ معبد، آتیش زدنِ کینگزلندینگ، و صدها غافل گیریِ دیگه!)
4-خیلی چیزهای مثبت و خوبِ دیگه.
فصل 7 و 8، به اندازه ی بقیه ی فصل ها خوب نبود. به نظرم سریال بیشتر از اینکه داستان و خطِ روایی قوی ـش رو حفظ کنه، سعی کرده بود یه اکشنِ بصری قوی بسازه! از همون لحظه ای که دنریس به سمت وستروس حرکت کرد، Game of Thrones تبدیل شد به Game of Armies. یعنی اون هوشمندی و سیاستِ شخصیت ها تبدیل شد به جنگِ وحشیانه ی ارتش ها. و این یعنی یکی از مثبت ترین و دوست داشتنی ترین فاکتور های سریال عملا از داستان حذف شد!
برن و سانسا بدون هیچ زحمتی بشن پادشاه؟
سانسا چه زحمتی کشید جز اینکه همش میگفت دنریس خوب نیست؟:/
تو سرداب تنها کسی بود که سلاحی داشت که میشد باهاش مرده ها رو کشت و چی کار کرد؟ گذاشت مردمش بمیرن و قایم شد
این ادم ارزش پادشاهی شمال رو داره؟
برن چی کار کرد واقعا؟(((:
واقعاطول سریال به هیچ کس و هیچ چیز اهمیت نداد
برن خوبه برای دست پادشاه بودن نه برای پادشاهی
جان این همه جنگید و وارث به حق بود ، تنها کسی که از مرگ برگشت
حتی این همه روشن نکردن که چرا اصلا جان زنده شد دباره؟:/ به چه هدف؟
تو هییییچ قسمت از گات من سریالو نزدم جلو ولی این قسمت اخر بعضی جاهاشون زدم جلو انقدر مسخره بود ((:
چرا اژدها جان رو نکشت؟
چرا دیوار سالم بود :|
چرا اصلا دیگه نگبان شب وجود داره وقتی دیگه نه ارتش مرده ها وجود داره نه وحشی ها؟

فقط جرج.آر.آر مارتین میتونه یک پایان شکوهمند برای این داستان داشته باشه :-<
یه اندک مخالفتی دارم راستش :))
دنریس اگه زنده میموند، برنامه ـش این بود که همین مسخره بازیای آتیش زدن و اینا رو سرِ بقیه ی شهر ها هم بیاره. بحثِ لیاقت نیست اینجا. باید میمُرد. برای جان هم بد نشد که! رفت شمالِ دیوار جایی که بهش تعلق داشت، سراغ بچه های جنگل!
سانسا باهوشه، سیاست مداره، باتجربه ست، و مهم تر از همه، تنها "استارک"ـیه که برای وینترفل در دسترس ـه! فکر میکنم تو این 8 فصل به اندازه ای خشونت دیدیم که متوجه شیم GOT با معیارهایی مثل "لیاقت" کار نمیکنه و کمی بی رحم تر از این حرفاست سیستمش :))
موافقم که برن به عنوانِ دست پادشاه گزینه ی بهتری ـه تا خودِ پادشاه.
درمورد زنده شدنِ دوباره ی جان و هدف از این اتفاق، جان خیلی کار ها کرد! اصلا کلِ فرآیندِ کشتن نایت کینگ و متوقف کردنِ وایت واکرا به جان اسنو مربوط نبود مگه؟ :-"
شاید چون جان مثلِ دنریس یه تارگرین بود :-"
دیوار از سمتِ ایست واچ خراب شده بود. جان اسنو آخرِ فیلم، به کسل بلک رفت نه ایست واچ.
نگهبانِ شب دیگه وجود نداره. مسئولیت دیوار به عهده ی وحشی های شمال بود، که آخرِ فیلم همه ـشون دیوار رو ترک کردن و به خونه ـشون برگشتن. احتمالا برن به نوعی خواست از رسمِ نگهبانانِ شب استفاده کنه تا جان زنده بمونه.
تنها پوینت آزاردهنده ای که این سریال داشت، Nudity بیش از حدش بود. من اتفاقی یکی از پست های صفحه اول تاپیک رو دیدم، که در این مورد حرفِ خیلی جالبی زده بود. درسته که سکس یکی از مسائل طبیعی تو زندگی ماست، ولی دلیل نمیشه اینقدر زیاد و آشکارا درموردش تصویر سازی شه. همونطور که درست نیست تو هر قسمت 4 5 تا سکانسِ دستشویی کردن هم جا بدن!
مخصوصا تو فصل 1، صحنه های سکسی به اندازه ای زیاد بود که من بعضی وقتا احساسِ آزاردهنده ای ازش میگرفتم واقعا.
به نظرم لازم نبود اینقدر سکانس های جنسی داشته باشه.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
من نظرات قدیمیمو که موقع دیدن فصل هشت اینجا نوشتمو میخونم واقعا از خودم تعجب میکنم که نسبتا مثبت بوده:)) بعد از مدت‌ها فکر کردن بهش و بعضا نقد و تحلیل دیدن واقعا باید بگم که اولا افتضاح بود و دوما این افتضاح بودنش فقط و فقط به دو تا شورانرش یعنی Benioff و Weiss ربط داشت. تک تک بازیگرا و عوامل صحنه و فیلم‌برداری و صدابرداری و آهنگ و و همشون با تموم وجود کار کردن و تمام قدرتشونو براش گذاشتن و فقط به خاطر بی‌لیاقتی این دو تا احمق (که بعضی جاها به dumb and dumber هم معروف شدن که واقعا اصل مطلبو ادا میکنه) کل پایان رو سر خودش خراب شد و یکی از بهترین سریال‌ها به جکی تبدیل شد که کمتر کسی امکان داره دوباره rewatch کنه. دونستن پایان معمولا نباید از لذت یک داستان کم کنه ولی دونستن پایان این سریال کل فصلای قبلشو زیر سوال میبره و بی‌ارزش میکنه. این دو تا نه تنها داستان گات به هیچ جاشون نبوده به حدی که پیشنهاد ده فصل رو رد کردن و فصل هفت و هشت هم از قسمتاش کم کردن که زود جمعش کنن برن سراغ استار وارز (یادمه یه جایی خونده بودم که لیترالی یه چیزی تو مایه‌های دیگه خسته شدیم گفته بودن!) بلکه حتی خود داستان‌گویی هم به هیچ جاشون نیست و وقتی سال‌ها پیش benioff برمیداره جمله‌ای مثل "themes are for eighth-grade book reports" میگه، بایدم این پایان مزخرف و بی‌معنی رو پیشبینی میکردیم.

+ واقعا حوصله وارد جزئیات داستان شدن ندارم بعد این همه وقت وگرنه میشستم بحثم میکردم سر تک تک چرت و پرتای فصلای آخر (هفت و هشت که واقعا افتضاح بودن ولی داستان دیگه از فصل پنج ذره ذره داشت رو سر خودش خراب میشد.) ولی الان نه وقتشو دارم نه توانایی روانیشو.:)) فقط خواستم یه ذره خودمو تخلیه کنم اگه میشد فحشم بدم خیلی بهتر بود شما خودتون دیگه یه عالمه فحش تصور کنین. و اینکه اگه مهمه براتون و حوصله هم دارین تحلیلای تو یوتیوبو ببینین واقعا یه سری نکات که حتی به ذهن شاید نرسه هم میگن.

+ از بین تنها چیزای خوبی که از فصل آخر در اومد میم‌های طلایی‌ای مثل "she kinda forgot..." بود که قطعا جاودانه میشن در قبرستون میم‌ها.:))

Mahdi ostoori

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
آيت الله خامنه اي
شهر
سيرجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
ع.پ.کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
من خودم یکی از طرفدار های بشدت سرسخت کتاب های نغمه یخ و آتش هستم ، چون واقعا فوق العاده هستن. زمانی که سریال رو شروع کردم ، هنوز از کتاب ها چیزی نخونده بودم .سریال تا فصل ۴ قشنگ بود و قابل تامل و صحنه های خاطره انگیزی رو برای همه هوادار ها رقم زد ولی از اون به بعد سریال برای من مرد . فصل هشت هم که اصلا ندیدم و نخواهم دید . الان که تقریبا ۲ کتاب اول نغمه یخ و آتش رو خوندم ، برای همه علاقه مند ها پیشنهاد می کنم که اگه ارزش سریال رو ۱۰۰ از ۱۰۰ میدیدن( من کاری به به ۴ فصل آخر ندارم) ارزش کتاب ها ۱۰۰۰ از ۱۰۰ هست و واقعا کتاب هارو بخونید . سریال واقعا توانایی نشون دادن پیچیدگی داستان و شخصیتی افراد داخل کتاب رو نداره . مارتین تویه یکی از مصاحبه هاش ، هدفش از خلق دنیای نغمه یخ و آتش رو این میدونه که ( من می خواستم یه محتوا و دنیایی رو بسازم که تئاتر و سینما و تلوزیون از بیان این دنیا نا توان باشد ) و با این جمله از کتاب نظر رو به پایان میرسانم( با پاهای برهنه ، سبک ، چابک ، من شبح هارنهال هستم)

hosam.r

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
من الان فهمیدم گات فصل آخرش شش قسمته نه پنج قسمت!

فرض کن مدت ها فکر می‌کردم گات تو قسمت 5 تموم شده!‌
همونجایی که حمله کردن شهر رو گرفتن با کشتار وحشتناک و یه لحظه نشون داد جان اسنو داره می‌گه برگردین :)):))

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
اون موقع که بحث این سریال خیلی بالا گرفته بود یادمه سال های اول دانشگاه بود
بعد از هر کی می پرسیدم می گفت واییییی نههههه خاک به سرم نبینی این چیزا روووو تو ذهن و روحت تاثیر میذاره و از این قبیل *** ها
منم مثل یه بچه خوب گوش کردم 🐣واقعا چقدر کودک پاک و معصومی بودم. فقط فصل اول رو اونم با تند تند زدن جلو یه نگاه گذرا انداختم :))
الان که یه مقدار نیاز به حواس پرتی دارم میخوام بشینم با جزئیات ثانیه به ثانیه شو ببینم
می تونم اینو تعمیم بدم به تمام لحظات نوجوانی و کار هایی که میخواستم انجام بدم و ندادم و خون گریه کنم : )

بالا