• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره روان‌شناسی

sepehr94

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
پاسخ : مشاوره روان‌شناسی

به نقل از نيلوفر ب. :
خب شما پيشه مشاور وروان شناس برين بهتره ،همين كه خودتون ميگين باعثه عدم موفقيتونه مگه قرصى چيزى ميخوريد ؟(ضدافسردگى منظورمه)چون قطعن تاثير داره به نظرم ،تو عشق وعاشقى ادم خيلى ضربه مى خوره ولى شما بايد قوى باشيد تا اين بحران پشته سر بذاريد.
بله مصرف می کردم ولی اثری نداشت که احساس کنم... فلوکستین.

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از sepehr94 :
بله مصرف می کردم ولی اثری نداشت که احساس کنم... فلوکستین.
خب هر قرصى رو كه ضده افسردگيه مصرف مى كنين بالاخره يه عوارضى هم خواهد داشت يقينن ،شما براى اينكه بهتر شيد،در روز پياده روى حتمن بريد وورزش كنيد ،كلن سعى كنيد حواستونُ پرت كنيد تا به موضوعاتى كه باعثه ازارتون ميشه فكر نكنين.

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

من نا موفق ترین سمپادیه روی زمینم.
احساس میکنم هیچ کار مفیدی نکردم تا حالا.
احساس میکنم آفریده شدم برای موفقیت بدست آوردن دیگران اما خودم موفق نمیشم.
احساس میکنم مادر و پدرم دیگه برام ارزش قایل نیستن.
چی کار کنم؟

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از ستاره :
من نا موفق ترین سمپادیه روی زمینم.
احساس میکنم هیچ کار مفیدی نکردم تا حالا.
احساس میکنم آفریده شدم برای موفقیت بدست آوردن دیگران اما خودم موفق نمیشم.
احساس میکنم مادر و پدرم دیگه برام ارزش قایل نیستن.
چی کار کنم؟

خب چرا فكراى منفى تو سرته ؟چرا انقدر نااميدى واعتماد به نفس ندارى ،مگه چى بقيه از تو بالاتره؟اين بده كه ميگى شاهد موفقيت ديگرانى ،يكم انگيزه داشته باش عزيزم ،همه بالاخره تلاش مى كنند تو زندگى وهر كسى با توجه به استعدادش نتيجه مى گيره سعى كن زندگى كردن برات شيرين باشه، مطمئن هم باش كه پدرومادرت تو رو دوست دارن وبرات ارزش قائلن.

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

در مورد این مستعد افسردگی بودن یک چیزی بگم و برم.
یک چیزی وجود داره به اسم «محدوده‌ی امن غم». اکثراً آدم‌هایی که بچگی‌شون توی محیط و اتمسفر افسرده‌ای گذشته و والدین افسرده داشته‌ن دچارش می‌شن. محدوده‌ی امن غم یعنی فرد مورد نظر همه‌ش ناراحته و همه‌ش دنبال دلیل برای ناراحت بودنه -حتی اگه هیچ دلیلی برای ناراحتی نداشته باشه، خودش دلیل تولید می‌کنه، یا این‌قدر به همه چیز گیر می‌ده و همه‌چیز رو به هم ربط می‌ده تا یه چیز ناراحت‌کننده ازش دربیاره-. چرا؟ چون از بچگی عادت کرده و معتقده که ناراحت بودن شیوه‌ی نرمال زندگی کردنه و اگه ناراحت نباشه، دیگه مورد تایید بقیه نخواهد بود. به هیچ تلاشی برای بیرون کشیده شدن از محدوده‌ی امن غمش هم واکنشی نشون نمی‌ده چون «غم» تنها چیزیه که باعث می‌شه احساس امنیت کنه. اصولاً جهنم آشنا بهتر از بهشت ناآشنا!
خلاصه که چیز خطرناکیه آقا. بدترین و خطرناک‌ترین خصلت همین می‌تونه باشه. درمان در اسرع وقت لطفاً...

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

خب خيلي ازبچه ها مشكلشون الان افسردگيه متاسفانه ،بنا به هردليلي هر شخصي تو زندگيش مشكل داره وهيچ كسي بي مشكل نيست قطعن،هر كسي بنا به شرايطي كه براش پيش مياد دچار افسردگي ميشه ،ضمنن افسردگي بعضي وقتا بنا به رفاه زيادم هست ،افسردگي هرشخصي ميتونه درمان بشه واينو بگم البته خود ادمم بايد بخواد كه خوب شه ويكم بايد به خودش بياد ،نبايد ادم دست روي دست گذاشت تا ادم خودشو اطرافيانشُ نابود كنه، سخت هست ولى شدنيه، خاهشن نزاريد زندگي تونُ براى چيزاي بسيار كوچيك نابود بشه

migmig109

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
krmn

من به خودم مدیونم :| می تونستم خیلی بهتر باشم ولی تلاش نکردم الانم مثه چی پشیمونم
چیکار کنم؟
حس بدیه
:|

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از ;;) :
من به خودم مدیونم :| می تونستم خیلی بهتر باشم ولی تلاش نکردم الانم مثه چی پشیمونم
چیکار کنم؟
حس بدیه
:|

هرکسی تو زندگیش بعضی چیزا رو راهشو اشتباه میره سرش به سنگ میخوره واین میشه براش تجربه که دیگه اون اشتباهُ تکرار نکنه،پس الان تو هر مقطعی تو کنکور یا کارشناسی یا ارشد هرکدومش جای جبران هست هرکسی تو هر رشته ای که بره اگه انگیزه داشته باشه به بهترین جا میرسه پس ناامید نباش

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

سلام
این که آدم اسم یادش نمونه
دقیقا از دیدگاه روان شناسی چجوری ممکنه توجیه شه؟

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از Prosur :
سلام
این که آدم اسم یادش نمونه
دقیقا از دیدگاه روان شناسی چجوری ممکنه توجیه شه؟

خب بعضى وقتا ادم به طور طبيعى يهو اسمُ يادش ميره،شايد اين ازبى تمركزى ادم باشه،ولى باز دقيق نميدونم ،شايد مثن براى كسايى كه بالاى سى سال اسمُ يادشون ميره براثر الزايمره.

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

من تقریبا همیشه این مشکلو دارم
آدم حواس پرت و مشکل دار در زمینه ی تمرکز هم نیستم
ولی با به خاطر سپردن/به یاد آوردن اسما خیلی مشکل دارم
نمی دونم چرا واقعا!؟!

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از Prosur :
من تقریبا همیشه این مشکلو دارم
آدم حواس پرت و مشکل دار در زمینه ی تمرکز هم نیستم
ولی با به خاطر سپردن/به یاد آوردن اسما خیلی مشکل دارم
نمی دونم چرا واقعا!؟!

خب اين ازفراموشيه ديگه،سعى كن كارهايى رو انجام بدى كه باعث شه ذهنت فعال بشه،اينجورى حافظت قوى تر هم ميشه .

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

حقیقتش
چیزی که باعث شد این سوالو بپرسم
به نظر خودم، عدم تناسب این مشکل با حافظم بود
چون من از حافظم راضیم در کل:-D
فقط نمی فهمم این مشکل چیه دقیقا؟!

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

اين شايد از حواس پرتى باشه

http://porseman.org/q/show.aspx?id=130598

اين لينك شايد كمكتون كنه

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

ممنونم بچه ها :)

mehranerajabali

کاربر نیمه‌فعال

سلام..
من چن وقتی هست ک حوصله کسیو ندارم حتی خانواده ام دیگه هم مث قدیم شیطنت ندارم بنظرتون چکار کنم؟؟؟

Sent from my SM-E700F using Tapatalk

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

وقتی عصبانی میشم حس میکنم یه آدمی میاد و دوتا دستاشو دو طرف سرم میزاره وفشار میده و میخواد سرمو خورد کنه ، یه جورایی پوستم رو چسبیده به جمجمم حس میکنم ، بعد نفس ام نامنظم میشه ، سعی میکنم درستش کنم ولی با توجه کردن بهش گند میزنم به ریتم تنفسم ، چشمام سیاهی میره وپوستم خشک میشه .

خب من چیکارکنم ؟ :D حواس پرتی رو هم امتحان کردم ولی نشده ، بعضی وقتا هم سرکلاس اینطوری میشم که اوضاع کاملاً محشره مث دیوونه ها میشم X_X .

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از سیزیف :
وقتی عصبانی میشم حس میکنم یه آدمی میاد و دوتا دستاشو دو طرف سرم میزاره وفشار میده و میخواد سرمو خورد کنه ، یه جورایی پوستم رو چسبیده به جمجمم حس میکنم ، بعد نفس ام نامنظم میشه ، سعی میکنم درستش کنم ولی با توجه کردن بهش گند میزنم به ریتم تنفسم ، چشمام سیاهی میره وپوستم خشک میشه .

خب من چیکارکنم ؟ :D حواس پرتی رو هم امتحان کردم ولی نشده ، بعضی وقتا هم سرکلاس اینطوری میشم که اوضاع کاملاً محشره مث دیوونه ها میشم X_X .

خب خودتو بايد كنترل كنى وقتى عصبى ميشى يه نفس عميق بكش مطمئنن اروم ميشى ،يا برو يه ابى به سرو صورتت بزن تا حالت بهتره شه

prosur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

به نقل از mehranerajabali :
سلام..
من چن وقتی هست ک حوصله کسیو ندارم حتی خانواده ام دیگه هم مث قدیم شیطنت ندارم بنظرتون چکار کنم؟؟؟

Sent from my SM-E700F using Tapatalk
ورزش کنید، ورزش منظم زیر نظر مربی، ینی یه نیرو محرکه ی بیرونی ای وجود داشته باشه براتون، که مجبورتون کنه.

به نقل از سیزیف :

اگه بتونید این جور وقتا از ریلکسیشن استفاده کنید، خیلی خوب میشه. شاید اولش سخت باشه، مخصوصا اگه تجربه ی قبلی نداشته باشید، ولی خب همین که دستتون بیاد، خیلی جاها کمکتون خواهد کرد ضمن این که هر چقد تو این کار مهارت بیشتری کسب کنید، مدت زمان کمتری طول خواهد کشید تا شما به اون حداقل ارامش مورد نیازتون دست پیدا کنید.
دیگه این که اون حواس پرتی ای رو هم که اشاره کردید، خیلی کمک می کنه البته اگه بشه :D
مثلا برای این کار راه برید و در همون حالت از هزار ، هفت تا هفت تا بشمارید بیایید پایین: "
× اون مورد ریلکسیشن تنفستون رو هم منظم می کنه!

× تمام چیزایی که تو این پست گفتم ، تجربه ی خودم بوده، به پیشنهاد روان شناس : "

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

ریلکسیشن وسط کلاس؟ :D

تنفسم درکل منظمه فقط همون مواقع عصبانیت داغون میشه .

به نقل از نيلوفر ب. :
خب خودتو بايد كنترل كنى وقتى عصبى ميشى يه نفس عميق بكش مطمئنن اروم ميشى ،يا برو يه ابى به سرو صورتت بزن تا حالت بهتره شه

من میام خودم برای درست شدنش از نفس عمیق استفاده کنم بعد بدترمیشه بعد خمیازه م میگیره بعدش سردرد میشم وچشمام سیاهی میره ولی یک نوع تنفس
1:2:4 -> به ترتیب ازچپ :)) ، دم - نگه داشتن نفس - بازدم هست که موثره ولی خب باید همش خودآگاه نفسم رو تنظیم کنم که نمیشه .

بالا