• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره روان‌شناسی

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران
پاسخ : مشاوره

من كامل بحثارو نخوندم و حرفاي وانيا رو هم ناقص خوندم .
درباره ي حرفي كه زدي . كه هر شخص بهترين دوسته خودشه.
با حرفت كاملا موافقم . آدما بي وفا + گاها" دورو + سرد هستن ( عموما نه همه )
و بسياري اوقات دوستامون بهمون پشت ميكنن .
فقط يه توصيه ي دوستانه برات دارم.
بهش زياد فكر نكن . بخاطر بسپار. اما مدام غرقش نشو.
سعي كن به سمت هدفت پيش بري و واسش تلاش كني و به چيزاي ديگه فكر كني.
چون هرچي بيشتر راجبش فكر كني تنهاتر ميشي.

pante-a

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شیراز
شهر
شیراز

من دلم میخواد جیغ بزنم بخدا هر روز با مامانم سر درس خوندن دعوام میشه الکی میزنم زیر گریه . من از کوچکی شیطون بودم خونه رو سرم بود ولی الان بی سر و صدا شدم تو خونه .میرم تو مدرسه خودمو خالی میکنم.بعدم که دوباره میام خونه روز از نو روزی از نو .از زندگیم خستم شده .احساس میکنم خیلی بی مصرفم!!!!

ببخشید سر درد دلم باز شد!!!

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از رهــــــــا :
من دوست صمیمی ندارم؛تو مدرسه هم تقریبا با همه ام :|
و اعتراف میکنم نمیتونم یه دوست تو مدرسه پیدا کنم؛چیکار کنم؟ :-<
من هم چنین مشکلی دارم ؛ نهایت‌ش این‌ـه که باچندنفر «بیشتر» از بقیه صیمیمی‌م.
این‌که آدم یه دوست ِ صمیمی برای ِ خودش نداشته باشه,دلیل بر این نیست که «عجیب‌غریب»ـه ؛ یا نمی‌تونیم بگیم این آدم «نمی‌تونه» ارتباط برقرار کنه. می‌تونه به‌خاطر ِ این باشه که تو «متفاوت»ی ؛ و یه تفاوت ِ «خوب» داری از بقیه ؛ و در واقع این‌قدر آدم ِ خاصّی هستی که «هنوز» نتونستی اون نیمه‌ی ِ مثل ِ خودتُ پیدا کنی. این نشون می‌ده که تو از مرداب ِ زمان که آدم‌آ رُ یک‌نواخت,و مثل ِ هم می‌کنه جدا افتادی ؛ و این چیز ِ خوبی‌ـه.
می‌دونم چه حسّی داره این قضیه ؛ ولی سعی کن با این دید بهش فکر کنی که اون‌قدر خاصُّ متفاوت هستی که «هنوز» اون دوست ِ خاصّتُ پیدا نکردی. این نشون می‌ده تو از بقیه متفاوت‌ـی ؛ و دوستاتُ «انتخاب» می‌کنی. (:

به نقل از pante-a :
من دلم میخواد جیغ بزنم بخدا هر روز با مامانم سر درس خوندن دعوام میشه الکی میزنم زیر گریه . من از کوچکی شیطون بودم خونه رو سرم بود ولی الان بی سر و صدا شدم تو خونه .میرم تو مدرسه خودمو خالی میکنم.بعدم که دوباره میام خونه روز از نو روزی از نو .از زندگیم خستم شده .احساس میکنم خیلی بی مصرفم!!!!

ببخشید سر درد دلم باز شد!!!
سعی نکن خودتُ بد نشون بدی. کسی که می‌که من «بد» ـم,واقعن بد نیست.
سعی کن خودتُ یه‌کمی,فقط یه‌کمی با شرایط وفق بدی. این‌طوری شرایط هم خودشُ با تو وفق می‌دهُ باهات کنار می‌آد.
سعی کن شب‌آ,قبل از خواب,چشاتُ ببندی ؛ به چیزآیی که اون روز گفتی,شنیدیُ انجام دادی فکر کنی. ببین چقدر از خودت راضی هستی. حالا ببین «چرا» از خودت راضی‌ـی ؛ یــَـنی اون نقاط ِ مثبت‌ت تو اون روزُ پیدا کن,یه جا بنویس‌شون,و تقویت‌شون کن. هر روز ببین به خودت چه نمره‌ای می‌دی ؛ و چرا. همه‌ی ِ این‌آ رُ یه‌جا بنویس.
بعد ببین چقدر از خودت ناراضی‌ـی ؛ و «چرا» ؛ این‌آ رُ یه‌جا بنویس,بعد کم‌رنگ‌شون کن.
جواب می‌ده ؛ خیلی. (:

به نقل از sadlove :
تمرکز ندارم .

هر شب گریه میکنم .

روحیم داغونه در حدی که پتانسیل گذروندن وقتمو با شادی ندارم !! یه جا هم برم که محیطش اینجور باشه ساکتمو کاری به کسی ندارم ...

قبلا" با بقیه میگذروندم وقتمو لااقلش با حرف زدن آروم می شدم اما الان حوصله آدمها رو هم ندارم !!

وقتی از زندگی کردن بدم بیاد ... با تمام وجود ... فکر مردن ... این مزخرفات ...

مامان بابای خوب , خواهر , یه خونه بالا سرم , سلامتی , بهترین مدرسه , دیگه چی کم دارم ؟؟ نمیدونم چمه !!

من واقعا" چیکار کنم ؟؟ با این وعض کلی از درسهامو نمی تونم بخونم :|

حرف یه روز دو روز نیست , سه ساله و روز به روز بدتر میشم ...
تو از «خودت» خسته‌ای. بدترین درد ِ «ممکن.» :/
با خودت کنار نمی‌آی ؛ نمی‌تونی با خودت,با اونی که توی ِ وجودته کنار بیای.
همه‌مون دونیمه داریم ؛ خوبُ بد. به «خودمون» بستگی داره که بخوایم کودومُ فعّال کنیم.
می‌تونی اون نیمه‌ی ِ خوب‌تُ کار کنی باهاش,باهاش راه بیای,بهش میدون بدی ؛ یا می‌تونی اون نیمه‌ی ِ بدُ فعّال کنیُ بذاری که سایه‌ش بیفته رو زندگی‌ت.
اون نیمه‌ی ِ خوبُ اگه بخوای آزاد کنی,باید اوّل خودتُ بشناسی. باید بدونی از خودت,از زندگی‌ت,از این دنیا چی می‌خوای ؛ و باتوجّه به حرف‌آت,متاسّفانه تو خودتُ گم کردی.
راه‌ش این‌ـه که خودت,خودتُ به خودت بشناسونی. چه‌جوری؟
یه کاغذ بردار,هرچی راجب ِ خودت به ذهن‌ت می‌رسه روش بنویس. خصوصیّات ِ بدُخوب,اخلاق‌آ,رفتارآ,... هرچی.
همه‌شُ رو یه کاغذ جم کن. بعد بشین با خودت دونه‌دونه‌شُ بخون. با دقّت بخون ؛ بعد بررسی‌شون کن ؛ تک‌تک.
با خودت بگو که کودوم‌شون بدهُ کودوم خوب.
اون خوب‌آ رُ یه جا دیگه بنویس,مرتّب. بعد اون بـَـدآ رُ بررسی کن,بنویس‌شون جلوی ِ اون خوب‌آ.
حالا بشین فک کن اون خوب‌آ رُ چه‌جوری می‌تونی تو خودت تقویت کنی. با خودت فکر کن چه راهی می‌تونه بهت کمک کنه که زودتر صفت‌آی ِ خوب ِ بیشتر تو خودت به‌وجود بی‌آری.
بعد بشین اون بدآ رُ نگاه کن ؛ تک‌تک. با خودت بگو چرا این صفت‌آ توی ِ وجودت به وجود اومدن؟ چی‌کار باید بکنی تا کمرنگ بشن؟ چه‌جوری می‌تونی از بین ببری‌شون؟
هر روز بشین بلندبلند با خودت حرف بزن. بشین داد بزن با خودت ؛ ببین توی ِ خودت چی می‌گذره. هرچی از خودت نمی‌دونی,از خودت بپرس. بلندبلند از خودت سوال بپرس راجب ِ خودت ؛ بلندبلند جواب ِ خودتُ بده. ببین خودت از خودت چی می‌خوای. ببین انتظارت از خودت چیه ؛ و چه‌جوری می‌تونی برآورده‌ش کنی.
تصمیم بگیر ؛ یه تصمیم ِ قطعی. واسه این‌که اون صفت بدآ رُ بکشی. سایه‌شونُ برداری از سرت.
یه سایه افتاده رو وجودت,تسخیر کردتت. نذار کلّ ِ وجودتُ بگیره. قبل از این‌که وجودت تماما سایه بشه اقدام کن.

pante-a

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شیراز
شهر
شیراز

ممنون خدا رو شکر یکی پیدا شد یه پیشنهاد خوب به من بده :D

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

چیزه ؛ فوبیای آسیب رو چه‌جوری می‌شه برطرف کرد؟ :]

× یه حسی می‌گه ربطی به این‌جا نداره :-"

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

من المپیاد قبول نشدم با اینکه براش در حد بکش تلاش کرده بودم
الان حال روحیم خرابه و هیچ انگیزه ای برای خوندن درس مدرسه یا برای المپیاد سال دیگه ندارم
اصلا دیگه نمی تونم درس بخونم

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

بزرگترین احترامی که می تونی به خودت بذاری اینه که به تصمیمات و اتفاقات زندگیت احترام بذاری و بپذیریشون. به نظرم کنار اومدن با مشکلات زندگی، هنریه که ما دائم درحال تمرینش هستیم.

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از amparisay :
بزرگترین احترامی که می تونی به خودت بذاری اینه که به تصمیمات و اتفاقات زندگیت احترام بذاری و بپذیریشون. به نظرم کنار اومدن با مشکلات زندگی، هنریه که ما دائم درحال تمرینش هستیم.
راست می گی می دونم
اما همین پذیرفتنه یه کم زمان میبره اصلا خیلی سخته
وقتی می بینی دوستت که همه ی گزینه هاشو یکی زده قبول شده و تو که همه ازت انتظار داشتن قبول نشدی خیلی دردناکه

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

اول اینکه اگه بخوای رضایت بقیه رو جب کنی پس کی میخوای واسه خودت زندگی کنی ؟! نسبت به حرفای بقیه کر شو! :D
دوم اینکه موفق ترین آدما اونایی هستن که شکست زیادی خوردن ولی دوباره تلاش کردن! مثلا استیو جابز!‌یا بیل گیتس یا ...
ولی مشکل شما چیز دیگه ست! یجورایی فکر میکنی نامردیه که مثلا فلانی قبول شده من نشدم! یه حس طبیعی و غریزی هست!سعی کن به خودت بفهمونی که خیلی مسئله ی مهمی نیست!
المپیاد یک مسابقه ی خیلی کوچیک توی زندگیه و توی زندگی مسابقه های خیلی بزرگ تری هم هست!
اگه با شکست نا امید شی شکست های بعدی حتمی هست اگه نا امید نشی یه گام به سمت موفقیت میری!

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از crazyboy :
اول اینکه اگه بخوای رضایت بقیه رو جب کنی پس کی میخوای واسه خودت زندگی کنی ؟! نسبت به حرفای بقیه کر شو! :D
دوم اینکه موفق ترین آدما اونایی هستن که شکست زیادی خوردن ولی دوباره تلاش کردن! مثلا استیو جابز!‌یا بیل گیتس یا ...
ولی مشکل شما چیز دیگه ست! یجورایی فکر میکنی نامردیه که مثلا فلانی قبول شده من نشدم! یه حس طبیعی و غریزی هست!سعی کن به خودت بفهمونی که خیلی مسئله ی مهمی نیست!
المپیاد یک مسابقه ی خیلی کوچیک توی زندگیه و توی زندگی مسابقه های خیلی بزرگ تری هم هست!
اگه با شکست نا امید شی شکست های بعدی حتمی هست اگه نا امید نشی یه گام به سمت موفقیت میری!
ممنون مفید بود
اما خب یه راه بگید تا حالم عوض شه دیگه
یه راه که اصلا همه رو فراموش کنم

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

بهترین روانشناس هرکس خود اون شخصه!
بشین فکر کن که واسه چی زندگی میکنی اینکه یکی در موردت حرفی بزنه چه فرقی به حال تو میکنه یا اینکه انتظار بقیه رو برآورده کنی چه سودی به حال تو میکنه!
به یه هدف کوچیک یا یه بهونه ی کوچیک فکر کن که دوباره شروع کنی به درس خوندن !

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از crazyboy :
بهترین روانشناس هرکس خود اون شخصه!
بشین فکر کن که واسه چی زندگی میکنی اینکه یکی در موردت حرفی بزنه چه فرقی به حال تو میکنه یا اینکه انتظار بقیه رو برآورده کنی چه سودی به حال تو میکنه!
به یه هدف کوچیک یا یه بهونه ی کوچیک فکر کن که دوباره شروع کنی به درس خوندن !
ممنون :D

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

نمیدونم مربوط به اینجا میشه یا نه ولی امسال من یه عادت مزخرفی پیدا کردم که نمیتونم اهنگ گوش کنم!!یعنی اگه یه جا اهنگ باشه اعصابم خورد می شه اهنگای مختلفم رو خودم امتحان کردم از اهنگ ملایم و اروم گرفته تا هرچی نمیتونم گوش کنم واین افتضاحه چون حتی اگه خودمم نخوام اهنگ گوش کنم جاهای مختلف میشنوم و خوب نمیشه از از اونجا پاشم برم واقعا چی کارکنم؟

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

خاطره بدی از آهنگ گوش دادن داری؟!
قبلا آهنگای غمگین گوش میدادی ؟
اصن آهنگ گوش میدادی ؟
چند مدته اینطوری شدی ؟
شاید بخاطر تغییرات فصلی و در پی آن تغییرات روانی باشه! :D

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

به نقل از CrazyBoy :
خاطره بدی از آهنگ گوش دادن داری؟!
قبلا آهنگای غمگین گوش میدادی ؟
اصن آهنگ گوش میدادی ؟
چند مدته اینطوری شدی ؟
شاید بخاطر تغییرات فصلی و در پی آن تغییرات روانی باشه! :D
نه خاطره بد که ندارم قبلا اهنگ گوش میدادم نمیگم زیاد،ولی خوب گوش میدادم الان برام عذاب اوره ~X(
تقریبا از اول تابستون91

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

با آهنگ بی کلام هم اعصابت خرد میشه؟!

Dawn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
تهران

به نقل از CrazyBoy :
با آهنگ بی کلام هم اعصابت خرد میشه؟!
تنها چیزی که اعصابم خورد نمیشه بعضی از سازاست

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

ببین واسه چی عذاب آوره برات!
یه مدت یه سری آهنگ هارو با ولوم پایین امتحان کن که گوشت اذیت نشه!
راستی به جز آهنگ از صدای پرنده ها و شرشر آب یا چیزای دیگه هم اعصابت خرد میشه ؟

بالا