• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

این وطن پرستی که میگن کجاست؟

شما نسبت به ایران احساس مسئولیت میکنید؟

• رای‌دهندگان
    151

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/'̿'̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : این وطن پرستی که میگن کجاست؟

درضمن ، دفاع از وطنُ وطن پرستی ریشه ی رفتارشناسی هم داره ، مسلماً تو وقتی از کسی دفاع میکنی (مثلاً هم وطنت ) که مطمئن باشی اون هم ازت دفاع میکنه. مثلاً وقتی جنگه ، تو میدونی اگه داری میری جنگُ خطر میکنی و از ناموس هم وطنت دفاع میکنی ، اون هم داره از ناموست دفاع میکنه.
وقتی تو از طرف مقابلت مطمئن باشی که در مقابل خوبیات ، جوابی بهت نمیده هیچ ، حتی بدی هم بهت میکنه ، آیا حاضری برای کمک کردن بهش پاپیش بزاری؟ واقعاً حاضری؟

حس اعتماد خیلی قوی ای هست میون مردم یه جامعه ، این کاملاً طبیعیه ، همه ی ما به یه زبون حرف میزنیم ، فرهنگ (عقاید و آداب و رسوم ) یکسان داریم. ما حتی از لحاظ نژاد و چهره هم شبیه همدیگه ایم . اینا باعث یه حس اعتماد میشه که چه بسا ممکنه اشتباه باشه! اگه یکم فراتر از تعصبای کورکورانه فکر کنیم میبینیم کم نیستن آدم هایی که جواب خوبی رو با بدی میدن ، و وقتی این جواب به وسعت ِ یک مملکت و یک وطن باشه ، اونوقته که من میگم وطنم برام بی ارزشه !

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

من نگفتم حاضرم دنیا نابود شه تا ایران باقی بمونه این تفکر خـــیــــلـــی افراطیه ولی منافع کشورمو به منافع هر کس دیگه ای ترجیح میدم اما نمیخوام مردم بقیه کشورا کشته بشن (مثل سوریه)

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

به نقل از ShapoorII :
من نگفتم حاضرم دنیا نابود شه تا ایران باقی بمونه این تفکر خـــیــــلـــی افراطیه ولی منافع کشورمو به منافع هر کس دیگه ای ترجیح میدم
خوب چرا؟؟؟؟
مگه هم وطنای تو خونشون از بقیه مردم رنگین تره؟؟؟؟؟؟ یا کشورت بین بقیه کشورا خیلی خاصه؟؟؟؟؟

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

نه خون ایرانیا رنگینتر نیست شاید مردم بقیه کشورا انسانتر باشن اگه من تو یه کشور دیگه متولد و بزرگ شده بودم نسبت به اون کشور و مردم اونجا این حسو داشتم و البته اگه اون کشور توسعه یافته بود سعی میکردم فرقی بین مردم کشور من و سایر کشورا نباشه

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

به نقل از ShapoorII :
نه خون ایرانیا رنگینتر نیست شاید مردم بقیه کشورا انسانتر باشن اگه من تو یه کشور دیگه متولد و بزرگ شده بودم نسبت به اون کشور و مردم اونجا این حسو داشتم و البته اگه اون کشور توسعه یافته بود سعی میکردم فرقی بین مردم کشور من و سایر کشورا نباشه
جهان اول یا سوم بودن و مسائلی از این قبیل نمیتونه توجیه خوبی بر وطن پرستی باشه.... من 100 بار دیگه هم گفتم ک ب صرف این ک من ی گوشه ی دنیا متولد شدم ک نمیتونم بگم ک مطعلق ب اون نقطه ام یا باید ی جور خاص دوسش داشته باشم..... تازه این ک کجایی باشی ک ب انتخاب خودت نیست... پس هیچ دلیل قانع کننده ای برای وطن پرستی وجود نداره و همش ی جور تعصبه....

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از Milad.R :
همین روزاس که کل مردم ایران نابود شن تا به بشریت صدمه ای زده نشه ...
اینطور نیست به شما قول میدم روزی فرا میر3 که ملت ایران پوز دشمنان رو به خاک میماله و بر ملک سروری عالم قدم میزاره

به نقل از آینه ی تو... :
@تیکه ی آخر حرفت:حرف هیتلر همین بود :)...این مقدمه ایست بر فاشیسم:)
درود بر آدولف هیتلر پیشوای بزرگ مردان ناسیونالیسم آریایی فاشیسم نامیست که شما گذاشته اید وگر نه ملت دوستی و وطن پرستی مغایرتی با انسان دوستی نداره
به نقل از .::GhAzAl::. :
مخالفم!!!!!!!!!!ب نظر من هم نوع دوستی خیلی قشنگتر از وطن پرستی یا هم وطن پرستیه!!!!!!! :)
همونطور که در جواب پوریا گفتم وطن پرستی با هم نوع دوستی مغایر نیست شما فقط قسمت آخر حرف منو نقل قول کردید من در اول هم گفتم سازش با مردم و همو نوع گرایی در رده اول انسانیت است فقط گفتم درجایی که وقت انتخاب باشه ملتم را انتخاب مبکنم همونطور که شما موقع انتخاب خانواده و اقوامتون رو انتخاب میکنید

به نقل از raha.pg :
تا وقتی حرف از نژادی ب نام انسان است، این تفکیک ها بی معنیست.....

متاسفانه حرف شما از پایه با فلسفه مکتب گرایی که آغاز انسانیته مغایره چون انسان ها در موقع تولد هم برابر نیستند اینو خدا در قرآنش گفته ولی گفته حق برابر دارند من تاکید میکنم ایرانی یا عرب یا آمریکایی بودن در حقوق شما تاثیری نداره

به نقل از نیـلوفر :
چرا ؟ مگه این مردم چه برتری ای بر مردم جاهای دیگه دارن ؟ مگه چی کار می کنن که شما این همه اونا رو بیشتر از مردم جا های دیگه بیشتر دوست دارین ؟
اگه 20 سال بعدی زندگیتونو به جای ایران ، تو یه کشور دیگه زندگی کنید ، و با اون مردم تعامل داشته باشید ، بازم همین حسو بهشون دارید ؟
اگه نه ، مگه این مردم کاری به جز این کردم که 20 سال پیش شما زندگی کردن ؟
اگه آره ، چی ؟
اگه نه ، پس چرا این همه دوسشون دارید ؟

20 سال دیگه خدا نکنه جای دیگه ای زندگی کنم ولی اگرم کنم مطمئنم جوهره و وجودم رو میپرستم و دوست دارم نه مردمی که باشون زندگی میکنم مردم من تا ابد مردم ایرانند و این ایرانه که به قله های رفیع صعود میکنه

به نقل از raha.pg :
جهان اول یا سوم بودن و مسائلی از این قبیل نمیتونه توجیه خوبی بر وطن پرستی باشه.... من 100 بار دیگه هم گفتم ک ب صرف این ک من ی گوشه ی دنیا متولد شدم ک نمیتونم بگم ک مطعلق ب اون نقطه ام یا باید ی جور خاص دوسش داشته باشم..... تازه این ک کجایی باشی ک ب انتخاب خودت نیست... پس هیچ دلیل قانع کننده ای برای وطن پرستی وجود نداره و همش ی جور تعصبه....
ریشه وطن پرستی در تعصبه و ریشه تعصب در انسانیت و هیچ ایرادی نداره آدم روی چیزی تعصب انسانی داشته باشه

و در آخر:

خیلی ها منو فاشیسم و مغایر انسانیت تصور کردند باید در مقام دفاع از خودم اینو بگم که بنده کاملا انسانی انسان دوست و همنوع گرا هستم و حقوق مساوی برای هر انسان با هر نژاد و دین و اعتقاد و ....قائلم .(تضمین به پست قبلیم)
وطن پرستی و وطن گرایی(وطن دوستی") مغایرتی رو با انسان دوستی بوجود نمیاره .

ghazale.gh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Mohammadreza128 :
ا
درود بر آدولف هیتلر پیشوای بزرگ مردان ناسیونالیسم آریایی فاشیسم نامیست که شما گذاشته اید وگر نه ملت دوستی و وطن پرستی مغایرتی با انسان دوستی نداره

ولی اگه همین رفتار تو آدم ادامه پیدا کنه کم کم ی تعصب بیجارو به وجود میاره که باعث میشه آدم نژاد پرست بشه....دیگه کم کم فک کنه

درمقابل بقیه آدما (جز مردم کشورش)هیچ وظیفه ای نداره... این اصن حس خوبی نیس! اینارو نمیشه انکار کرد!

leila j00j000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
dabirestan farzanegan4
شهر
طهران

مردم ایران همیشه ایده الو میخوان ولی هیچ تلاشی برای پیشرفت نمیکنن ! :( :-\
معلممون اقای مدنی حرف خوبی میزد میگفت سعی کنین مثه همه ادما عادی نباشین تو هر کاری تا تهش برید!و بشید خدای اون کار :-s :-s :-s

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

هیتلر به علم و تکنولوژی توجه میکرد از این نظر درود بر اون ولی چطور میشه به یه آدمکش درود فرستاد؟ حالا با هر قوم و نژادی هم که هست

به نقل از khabaloo :
مردم ایران همیشه ایده الو میخوان ولی هیچ تلاشی برای پیشرفت نمیکنن ! :( :-\
معلممون اقای مدنی حرف خوبی میزد میگفت سعی کنین مثه همه ادما عادی نباشین تو هر کاری تا تهش برید!و بشید خدای اون کار :-s :-s :-s
میشه بگین شما از مردم کدوم کشورین؟ اول خودمونو اصلاح کنیم بعد از بقیه ایراد بگیریم

leila j00j000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
dabirestan farzanegan4
شهر
طهران

به نقل از raha.pg :
من باهات موافقم!ولی اگه حتی اونم باشه ما دلیلی برای نژاد پرستی نداریم!

leila j00j000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
dabirestan farzanegan4
شهر
طهران

[

میشه بگین شما از مردم کدوم کشورین؟ اول خودمونو اصلاح کنیم بعد از بقیه ایراد بگیریم
[/quote]

منظورمو بد فهمیدی
منم ایرانیم مشکله منم هست

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

باز خوبه میدونیم مشکل از خودمونه نمیخوایم تقصیرو گردن بقیه بندازیم

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

به نقل از ShapoorII :
باز خوبه میدونیم مشکل از خودمونه نمیخوایم تقصیرو گردن بقیه بندازیم
معلومه.....
این ما هستیم ک داریم تو این کشور زندگی مینیم...
اگه هر مشکلی هست، دلیلش عقاید غلط ماست.... ب دیگران چ ربطی داره؟

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

منظورت از دیگران کیه؟ :-/
مردم بقیه کشورا چیکار ما دارن. من میگم تا وقتی خودمونو اصلاح نکردیم نباید از بقیه(اطرافیانمون) ایراد بگیریم چون اینطوری فایده ای نداره

leila j00j000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
dabirestan farzanegan4
شهر
طهران

[منظورت از دیگران کیه؟ :-/
مردم بقیه کشورا چیکار ما دارن. من میگم تا وقتی خودمونو اصلاح نکردیم نباید از بقیه(اطرافیانمون) ایراد بگیریم چون اینطوری فایده ای نداره
[/quote]

بهتر نیست بجای دعوا خودمونو درست کنیم؟؟؟؟/

leila j00j000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
dabirestan farzanegan4
شهر
طهران

به نقل از ShapoorII :
دعوا ؟ مگه باهم دعوا داریم؟ اگه لحنم تند بوده معذرت میخوام. :(

به امید روزی که بالاخره به فکر بیوفتیم! :-w :-w :-w :-w :-w

Delaram95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از Mohammadreza128 :
درود بر آدولف هیتلر پیشوای بزرگ مردان ناسیونالیسم آریایی فاشیسم نامیست که شما گذاشته اید وگر نه ملت دوستی و وطن پرستی مغایرتی با انسان دوستی ندارههمونطور که در جواب پوریا گفتم وطن پرستی با هم نوع دوستی مغایر نیست شما فقط قسمت آخر حرف منو نقل قول کردید من در اول هم گفتم سازش با مردم و همو نوع گرایی در رده اول انسانیت است فقط گفتم درجایی که وقت انتخاب باشه ملتم را انتخاب مبکنم همونطور که شما موقع انتخاب خانواده و اقوامتون رو انتخاب میکنید

ریشه وطن پرستی در تعصبه و ریشه تعصب در انسانیت و هیچ ایرادی نداره آدم روی چیزی تعصب انسانی داشته باشه

شما باید ابتدا تعریف کنید منظورتون رو از نژاد پرستی و وطن پرستی...
نژاد پرستی امری کاملا غیرانسانی و کاملا مغایرت داره با تساوی حقوق بشر...
و تعصب هم در هر نوعش بده.. چون تعصب باعث می شه آدم کورکورانه فکر کنه... و از منطق دور شه..و این به هیچ وجه خوب نیست...
لطفا وطن پرستی رو با نژادپرستی قاطی نکنین

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

اگه معنی وطن پرستی هم این بشه که بگی "کشورت بهترین کشور دنیاس" غلطه
من میگم : درسته ایران بهترین کشور دنیا نیست ولی با کار و تلاش همدیگه میتونه باشه حین پیشرفت هم دست بقیه کشورها رو میگیریم

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

به نقل از ShapoorII :
اگه معنی وطن پرستی هم این بشه که بگی "کشورت بهترین کشور دنیاس" غلطه
من میگم : درسته ایران بهترین کشور دنیا نیست ولی با کار و تلاش همدیگه میتونه باشه حین پیشرفت هم دست بقیه کشورها رو میگیریم
دوست عزیز بحث ما سر اینه ک اصلا در هر صورتی ک فکر کنی(پیشرفته ترین کشور دنیا هم از هر نظری باشی) بازم نمیتونی بگی کشورت بهترینه چون اینا ملاک برتری نیست...

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از raha.pg :
دوست عزیز بحث ما سر اینه ک اصلا در هر صورتی ک فکر کنی(پیشرفته ترین کشور دنیا هم از هر نظری باشی) بازم نمیتونی بگی کشورت بهترینه چون اینا ملاک برتری نیست...
منظور من بیشتر برتریهای مادیه وگرنه ملاک ارزشهای انسانیه نه توان اقتصادی و نظامی و تکنولوژیک

بالا